Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

Hermi14

Tak tento film ve mně zanechal velmi rozporuplné dojmy. Některé scény jsou výborné, nic jim nechybí a vy jen napjatě očekáváte, co bude dál. Pak jsou ale scény, které jsou kýčovitější než jednorožec proskakující duhou, vy se modlíte aby už byl konec a začínáte doopravdy chápat význam fráze "nudit se k smrti". Herecký výkon hlavního hrdiny bez problémů předčí i ten nejposlednější komparzista a vlastně i ten kůň hraje mnohem lépe. Jinak jde ale o pěkný příběh (místy skoro pohádku) a když si odmyslíme těch pár hluchých míst, dá se na to i celkem koukat. Za mě 3,5/5. ()

helloween93

Zajímavý příběh o koni a o klukovi, kteří prožívají své osudy před a během 1. světové války. V první části kluk koně vycvičí a stará se o něho. Následně přijde válka a sledujeme, jak kůň putuje z rukou do rukou. Prolínání životních osudů je někdy až krásně magické. Určitá patetičnost v tom sice je, ale jinak opravdu povedené drama od Spielberga. ()

Ben Nevis

Bála jsem se, že mě Špilberk bude nutit spotřebovat balení kapesníčků, ale naštěstí byla dávka patosu snesitelná. Příběh o ztraceném koni by se mi líbil i bez zobrazování "krutosti a nesmyslnosti války". I přes válečné hrůzy, které jsou spíše upozaděny, je to pohádka pro celou rodinu, kde místo velryb, kolií a klokanů hraje hlavní roli koňský superhrdina, který vždy ví, co se po něm chce. Nic Spielbergovi nezazlívám, jsem ráda, že takové filmy mají pořád místo i ve moderní filmařině. ()

Rockerman

Přes některé výhrady ( hlavně délka filmu) tvrdím, že i v tomto filmu ukázal Spielberg, že je mistr vypravěč! Po poněkud zdlouhavém začátku získává příběh na zajímavosti i spádu až po "odvelení" koně Joeho do války. Pak sledujeme jeho migraci mezi vojsky, které proti sobě bojují a i to je velmi zajímavá pasáž. Válečné scény jsou natočeny výborně, na to je režisér expert. No a nechybí ani Spielbergův už klasický závěrečný "doják". Bylo by škoda nechat v kině suché kapesníky po všech těch peripetiích, kterými Joe i Albert prošli. Já jsem s filmem spokojen a zařadil bych jej do horní části tabulky Stevenových filmů. 80% ()

Ydrosten

To jsem se zase nechal napálit. Už v někdy od púlky filmu jsem očekával že se koník naučí dokonce i mluvit - odpadlo by tolik utrpení. Trochu se v koních vyznám ( partnerka je " koňařka " snad už od narození, a zatáhla do toho i moji maličkost ) a co jsem tak sledoval - některé scény i 3x - tak se mi zdálo že hlavního hrdinu ( tedy koně ) hrály minimálně 3 různí koně. Pokud mám přihlédnout k faktu že jako kdo to režíroval, tak se mi musí notně vybavit otázka : neměl by už Stívn odejít do důchodu ? ()

Adm.Nelson

Veľmi dobre natočené (konečne poriadny útok zo zákopov z Prvej svetovej), len je to až príliš patetické, a tým pádom dosť otravné. Ale na jedno pozretie to nebola žiadna katastrofa. 6/10 ()

Brody01

Tento film ma úplne dostal, je pravda, že niektoré scény vyzerajú dosť nereálne, ale stať sa môže predsa čokoľvek. Mnohí ľudia tu v komentároch kritizujú, že film je veľmi dlhý, mne ale pri pozeraní tých 141 minút zbehlo tak rýchlo ako 10 a, že tam bolo veľa "emočných" scén som si ani veľmi nevšimol, k takýmto film jednoducho takéto scény patria. Jeremy Irvine možno nepredviedol fantastický výkon, ale film mu určite veľmi pomohol v ďalšej kariére. Film sa mi páčil a určite si ho pozriem niekedy znova. ()

MickeyStuma

O koních se již snímky hodně dlouho nijak zvlášť netočili a tak tento přišel doslova jako dar z nebe. Steven Spielberg dal do toho všechno, aby vypadal co nejvelkolepěji. A on nevypadá, on je. Nádherný příběh z drsného prostředí Anglie před světovou válkou a během ní. Příběh ukazuje čím vším si jeden statný kůň musel projít. Citové pouto s chlapcem z farmy a dojemné scény samozřejmě nesmějí chybět. Od první do poslední minuty je vše doprovázené absolutně nádhernou kamerou. Smysl pro detail dosáhl dokonalosti a kouzelné atmosféry. Vrcholem všeho je scéna, kdy kůň zamotaný do ostnatých drátů uprostřed bojiště donutí vojáky zvednout bílé vlajky, aby mu obě znepřátelené strany mohli pomoci. Takové filmy prostě umí jen Spielberg. ()

BOURQUE

Pekný a na pocity bohatý film s fantastickou a nadzemnou hudbou od J. Wiliamsa. Nadpriemerná práca s kamerou (ďakujem pánovi J. Kamiński) a poctivo natočené bojové scény. Film sa nevyhol klišé scénam, napriek tomu však sa jedná o krásne sfilmovaný príbeh od majstra s menom S. Spielberg. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Johny M.

Něco tak absurdního a neuvěřitelnýho se jen tak nevidí. Novelu neznám a téma mě na Spielberga nesedělo už od začátku, ale budiž. Příběh veselej i smutnej, závěr jakžtakž dojemnej, ale to, že jak francouzi, tak i němečtí vojáci mluvili anglicky je největší fail, jakýho se mohl Steven dopustit. Už se těšim na Robopocalypsu!!! ()

Vorima

Být to o půl hodiny kratší, tak je to dobré. Nebo kdyby to nebylo tolik rozmělněné. Takhle jsem měl pocit, že scénarista připravoval seriál a na poslední chvíli mu řekli, že z toho natočí film. ()

Alenka.

prorokovala jsem kamarádce, že ten film skončí tím, že ten klučina pojede na Joeym v západu slunce domů...a skončilo :D ach jo, bylo to...podivné ()

guri

Hyperinteligentny kon, okolo ktoreho sa toci dobra desiatka do neho zamilovanych postav (pripadne aj zvierata) a s nimi tym padom aj takmer desiatka drobnych pribehov. Az na jednu vynimku su vsetky len skratkovite a trvaju len zopar minut, potom sa kon presunie dalej a postavy z platna. Film sa sice navonok tvari, ze je plny lasky, no ak divak neprekusne fakt, ze kon ma inteligenciu nadpriemerneho cloveka, tak z citovych scen zostava len horka (a miestami smiesna) pachut. Pokial nieco stoji za povsimnutie, tak to je hudobna zlozka Johna Williamsa a scena vystrihavania kona z ostnateho drotu. Na Spielberga to je vsak sakramentsky malo... ()

iiiva

Brrr, tohle se teda nepovedlo. Spielberg sem dokázal napasovat snad všechny klišé, na který jsem vyloženě alergická. První polovinu filmu mi běham mráz po zádech, bohužel ne v dobrém smyslu. Příšerně sladká hudba podtrhovala příšerně sladké monology, Francouzi a Němci mluví perfektní angličtinou se směšnými přízvuky - pro mě vrchol hnusu. V "překvapivém" finále se místo posmrkávání kapesníku sálem rozlíhal smích. To vypovídá za vše. ()

Viky.05

POZOR, OBSAHUJE SPOILERY. Filmu neni co vytknout, po všech strankach( at už vyprava nebo kamera) vše funguje jak ma. Ale co mi vadi u takovych filmu je, že se snáži za každou cenu dojmout a nijak zvlašť se jim to nedaři. A přitom stačilo tak malo- na konci kůň přežije a to je největši zklamani filmu. Kdyby se shledal se svym "panem" a byl natolik raněn, že by umřel, rozplakalo by to daleko vice lidi a myslim že i mě. Viděno v kině ()

ClayGirl

Mně se to líbilo. Kdo nemá rád filmy o krvavých zločinech proti Bohu, kterými jsou války, ať se na to nekouká. Na druhou stranu, Válečný koník neumře, divák se dočká úlevy a odchází uspokojen. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga