Francis (Xavier Dolan) a Marie (Monia Chokri) jsou blízcí přátelé. Jednoho dne se u oběda seznámí s Nicolasem (Niels Schneider), venkovským mladíkem, který právě přijel do města. Jedna katastrofální schůzka následuje druhou. Ať už se odehrají ve skutečnosti nebo jen v představách, žádná nedopadne dobře a Francis i Marie jsou čím dál posedlejší předmětem jejich touhy. Čím víc oba zápolí o přízeň jejich nového kamaráda, tím hlubší trhliny dostává jejich kdysi neotřesitelné přátelství. Imaginární lásky, druhý film Xaviera Dolana je studií zamilovanosti. Sledujeme všechna stádia typického průběhu milostného příběhu, na začátku je seznámení, na konci slzy. Film odhaluje na pozadí jednoduché zápletky celou paletu fází lásky a jejího subjektivního vnímání – rozpoutané vášně, očekávání, smutek, ponížení a nakonec samota. (oficiální text distributora)

Pevek2

Je to vic francouzska nova vlna nez francouzska nova vlna sama. Je to v necem uplne presne a citlive napsane a v necem je to pozerstvi par exellance. Ale funguje to. ()

Deywid

Povrchný art so skvelou hudbou...Xavierova prvotina bola o dve triedy lepšia...P. S.: Tie monológy na kameru sú na nevydržanie... ()

poet

Taká bezprostredná konverzačka o ničom. Buznička a jeho kamka sa zahladia do spoločného priateľa a okolo toho je kopa vaty a celkom dobrej hudby. Plytký film o ľudoch, ktorí riešia len svoje vlastne šťastie.... ()

Gore

Trošku podobní Snílci Bertolucciho mě nadchli o mnoho víc. Dolanův trojlístek nebyl nic pro mě a to "nekonečný" ubíjející honění v hadříkách svého idola bylo i pro mě trochu moc. ()

Saur.us

Otravnými nicneříkajícími zpomalovacími manýry, otravnými postavami, ubíjejícím dějem a vším tímhle dokola mě Imaginární lásky dokázali fajnově zničit večer. Tohle jediné se Xavieru Dolanovi povedlo. ()

werush

Jeudi soir, on entre dans un café tapageur aux lustres éclatans ...omg to je tak dekadentní a beatnické a vůbec. Jinak film je tak vymazlený a tak dokonalý v jednotlivostech a tak současný a tak připomíná Kar-wai Wonga a hlavně protože jsem asi velmi povrchní (a nestydím se za to), líbil se mi moc. ()

edie sedgwic

Svieza ponuka mladeho tvorcu s jeho vlastnym pohladom na dnesne vztahy. Pre mna velmi prijemne prekvapenie a napatie od zaciatku do konca. Sikovni a neopozerani herci v zaujimavom prostredi. Pan Dolan len tak dalej! ()

Košoun

Můj první film Xaviera Dolana a musím říct, že jsem byl celých 90 minut naprosto unešen! Především filmařským uměním Xaviera, každý záběr je neskutečně umělecky vypiplaný - od kompozice, barev, světel, kostýmů, hudby... prostě je vidět, že to dělal někdo SRDCEM! A o srdečních záležitostech je také obsah snímku, který je v podstatě banální. O zamilovanosti a všech jejích fázích. Pravděpodobně každý si tím někdy prošel a v určité fázi filmu se pozná. Zamilovanost si nevybírá a zaskočí nás nepřipravené a děláme pak spoustu iracionálních věcí. Při pohledu zpět jen kroutíme nevěřícně hlavou, jací jsme hovada. Skvělého Xaviera doplňuje vhodně vybraný Niels Schneider, naopak stále nevím co si myslet od Monie Chokri, ale to především proto, že tyhle "retro" holky, které se v mládí chovají a oblékají jak 40-ti leté dámy, z duše nesnáším. Nebavily mě příliš vložené "mezihry" s výklady dalších lidí o lásce, ale chápu, proč tam byly. Prostě, musíte to vidět! ()

jiri.twist

Oceňuji a vážím si toho, co tento režisér, scénárista a herec dělá, ač je ještě tak mladý, i když jeho "díla" mě zase až tak nezasahují vnitřně. A plně chápu vnímání i rozpolcenost názorů na jeho filmy od super dokonalého uměleckého díla až po pozérský a narcistický brak. Nedávno jsem viděl v TV klip, kdy otec nechal svou dcerku roztentovat barvy na plátně, nechal vkusně zarámovat a vystavil na nějaké významné výstavě. Někteří sběratelé za to nabízeli desetitisíce dolarů ... 3576 ()

*Colorado

Ačkoliv nejde vyloženě o špatný film, těžko bych ho nějak vehementně někomu doporučoval. Nenadchlo mě tam prakticky nic, ačkoliv bylo chvílemi lehce úsměvné to, jak se hlavní postavy chovaly - a sice dost debilně :) ()

Loooki

Vizuálno hudobne nádherná sonda do duše (správania sa) zamilovaného človeka. Teší sa na ďalšie filmy od talentovaného režiséra! ()

hazaba

Snová kamera, zpomalené záběry, vhodně volená hudba, obzvlášť v některých scénách - to jsou klady tohoto filmu. Zpočátku jsem měla strach, že budu zklamaná, ale v průběhu jsem zjistila, že to bylo zbytečné. I když některé scény jsou až příliš stylizované, do celku jako takového to zapadlo. Takový "artový" filmík... ()

BARWA

Ležérní Francis a nonšalantní Marie - přátelé a dvě tváře Francie... oba spojuje náklonost k Nicolasovi, která mezi nimi na první pohled vytváří trhlinu, aby je oba nakonec mohla zase spojit... Skvělý film o iluzích, které jsou věrným doprovodem každé zamilovanosti... Výborný soundtrack, duchaplné dialogy... Marie: "To je retro, drahoušku." Francis: "Ne všechno by se mělo vracet." ()

Pat_rick_fan

Hipsterská kultovka, v ktorej dnes vidím plno póz a plytkosti, kde forma schválne poráža obsah. Pred rokmi ma to ale zasiahlo znamenite, Pass this On som sa vďaka tej geniálnej scéne nemohol aspoň rok dopočúvať a hlavne som spoznal osobitého, svojského a nadaného týpka Dolana, ktorý sa odvtedy našťastie prekonal. Btw, byť tragédom bez príčiny bolo cool aj pred Billie Eilish :D. ()