tranquill

"Vážení pánové, milá babi..." tohle je vskutku parádní kus mistrů Cimrmanologů! "Po mně se jeden pluk jmenuje! .. Pluk praotce Čecha? .. Ne, Svatopluk Čech!" Ano, hra se slovíčky a velikáni (nejen) české historie jim sedí nejlépe. "A v čem vyniká, ten Cimrman? .. Prej ve všem.. A kdo to říkal? .. ON!" ()

samaell

Václav: Je to taková prakcická věc, tahle břidlicová tabulka; předně je nehořlavá... Hus: To mi povídejte... ()

Oonika

Jedna z těch nej, nej, nej her, co pánové napsali. Tahle byla asi mému srdci opravdu nejbližší, ale také dost intelektuálně náročná. Prostě paráda!! ()

peteriko

Záverečný Cimrman sa naozaj podaril. Som rád, že som mal tú možnosť vidieť to naživo. Celá hra má množstvo výborných hlášok a dvojica Smoljak+Svěrák sa rozlúčila naozaj dôstojne. Dúfam, že do Českej nebeskej komisie pribudol aj Smoljak, pretože on si to naozaj zaslúži. A vedeli ste, že Cimrman platil v kaviarni Louvre za najväčšieho pijana? Ach, ten profesor Fiedler. ()

R.A.D.E.K

Obdivuji pány Svěráka a Smoljaka. Po mnoho let dělat tak kvalitní zábavu a neopakovat se, to musí člověk opravdu umět. České nebe patří dle mého názoru k méně zdařilým kouskům DJC.To však neznamená, že je špatné. České nebe je sladkou tečkou na konci. ()

RajAthen

Já si nemohu pomoci, ale ačkoliv velký nadšenec Cimrmanova mýtu, nějak mi tato herní komponenta přišla nejslabší a přednášková část málo úderná, u několia částí jsem se skoro nepousmál. Lehkost humoru se trochu vytratila. Samozřejmě, jde o kvalitní dílko, jen nemám potřebu se k němu příliš vracet, narozdíl od jeho sourozenců... ()

dessa

Suveréně nejslabší počin fenoménu zvaného Žižkovské divadlo Járy Cimrmana. Jakoby pánům již trochu docházel dech. Přesto příjemná zábava, ale vzhledem k předchozím hrám, se kterými člověk chtě nechtě srovnává, nemohu dát s čistým svědomím víc jak tři hvězdy. Rest In Peace, pane Smoljaku. ()

closed.eye

Napadají mě jen samá hořlavá přirovnání :-)... České nebe je nejmilejší možnou symbolickou tečkou za tvorbou dua Smoljak - Svěrák... ()

Petulka88

Poslední hra Divadla Járy Cimrmana určitě není nejlepší, ale pořád jde o krásný a milý humor, kterému nejvíce sluší přídomek - český. Škoda, že v samotné hře nevystupují ti nejznámější cimrmanologové. Ale jako poslední rozloučení s Ladislavem Smoljakem působí víc než symbolicky. Nakonec patří moje obrovské díky celému Divadlu Járy Cimrmana za ta léta úžasné a inteligentní zábavy. O každém z jeho členů se dá s klidným svědomím říct: ,,To je chlapík!" ()

bakeero

Pokud toto bude skutečně poslední hra Divadla Járy Cimrmana, tak je to více než důstojné rozloučení, protože České nebe u mě patří do absolutní top sestavy této tvůrčí skupinky. A poučení na závěr; co je na vojenském umění nejdůležitější? Přesila. :-D ()

josieaddms

Počiny Svěráka a Smoljaka známé jako divadla Járy Cimrmana, pro mě vždy byli dobrým zdrojem vkusného, a inteligentního humoru. České Nebe naštěstí není výjimkou, neboť jsem se při jeho sledování velmi bavila. Ačkoli se musím přiznat že mi mnoho vtipů musela vysvětlovat moje v české historii o mnoho zkušenější matka. Ale krom toho že to tahle parta "neherců" výborně hraje, tak vtipy jsou skutečně promyšlené, tak trochu se v nich vysmívají naší úchvatné České republice, naší všelijaké historii, a samozřejmě taky sami sobě. Různé ty drzé narážky a drobné slovní šťouchání do Boženy Němcové, Jana Husa, Jana Ámose Komenského či jiných "velkých" osob české historie, mi dělalo opravdu dobře. Pro mě velmi milé překvapení, a velmi vkusná podívaná. ()

umbjaz

"Cožpak nemáme nějaké nehořlavé úsloví?" Tak to si také často říkám, společně s další plejádou hlášek z mojí absolutně nejoblíbenější hry od Cimrmanovců. ()

vygamba

"...jak se na morální aspekt literární mistifikace díváme mi, cimrmanologové... No tak mi dobré úmysli falsifikátorů do jisté míry chápeme a dovedeme si, možná jako málokdo jiný, přestavit, že je ta práce asi bavila, ale vymýšlet si události které se nikdy nestali a postavy, které nikdy nežili a po léta mystifikovat celý národ, to se nám opravdu, ale opravdu příčí.." ()

Pathrose

Poslední hra dvojice Svěrák a Smoljak, která se po slabé Africe vrací k tomu nejinteligentnějšímu humoru, kterým nás po takových let zásobovali. Hra jako taková i vyznívá jako závěrečná tečka, ale vůbec to nevadí. Osobně hru řadím k tomu nejlepšímu čeho jsme se od dvojice S&S na prknech Žižkovského divadla Járy Cimrmana dočkali. ()

Inozuka

České nebe je fajn. Sice to není nejlepší cimrmanovská hra, ale baví mě na ní to žonglování s historií a nedotknutelnými národními bardy. Myslím, že je to důstojné završení tvorby dvojice Smoljak Svěrák. ()

JamesLeon

První hra, kterou jsem viděl naživo. Byl to opravdu zážitek a jsem moc rád, že jsem ještě mohl zažít pana Smoljaka. Myslím, že geniální duo Svěrák & Smoljak se v jejím psaní vyřádilo a stejně tak se vyžívají i herci cimrmanova divadla, když hrají ty nejznámější české historické osobnosti. Skvělá práce pánové! Jako vždy! ()