Borgiové

• Česko Borgiové - moc a vášeň (více)
Kanada / Irsko / Maďarsko, (2011–2013), 24 h 42 min (Minutáž: 46–58 min)

Tvůrci:

Neil Jordan

Hudba:

Trevor Morris

Jeremy Irons, François Arnaud, Holliday Grainger, Peter Sullivan, Sean Harris, Joanne Whalley, Lotte Verbeek, Colm Feore, David Oakes, Gina McKee (více)

Série(3) / Epizody(29)

Řím roku 1492, centrum křesťanského světa, sídlo papežství. Papež měl moc korunovat krále a mohl je také koruny zbavit, měl sílu ovlivnit chod impérií. Papež Innocent VIII. umíral, církev se utápěla v korupci a papežský trůn byla výhra, kterou chtěl každý… Seriál Borgiové je ucelený nepřikrášlený portrét jednoho z nejvíce fascinujících rodů minulosti. Oscarem oceněný Jeremy Irons hraje Rodriga Borgiu - vychytralého, manipulativního patriarchu rodinného klanu, který stoupá do nejvyšších kruhů moci na pozadí renesanční Itálie. Buduje své impérium prostřednictvím korupce svaté katolické církve a nastoluje nelítostnou nadvládu síly a okázalé krutosti. Seriál začíná v době, kdy Rodrigo podplácí, kupuje si a protlačí se na cestu k papežství, stává se papežem Alexandrem VI. Po boku mu stojí jeho dva machiavelističtí synové Cesare a Juan a skandálně krásná dcera Lucrezia. Seriál se odehrává v jednom z nejvýznamnějších období historie - právě vrcholí renesance a je objevován Nový svět. Současníci Da Vinciho, Michelangela a Medicejských - Borgiové byly kontroverzní a kacířští, ani ne tak proto, že prováděli činy do té doby neslýchané, ale proto, že v tom byli lepší, než jejich nepřátelé. A přitom se dopustili prakticky každého ze seznamu hříchů a nemálo dalších sami vymysleli. (HBO Europe)

Rigo

Těm, kdo si chtějí Borgie blíže prohlédnout, doporučuji si zahrát hru Assassin's Creed 2 a AC Brotherhood. ()

D||X

Hodnotím tak vysoko, jak jen historický seriál mohu. Řadím jej po boku Rome a jsem z něj nadšený. Škoda ukončení, seriál měl neustále vzrůstající tendenci. Pokud by se udělovala světová cena za gradaci příběhu, tak by tvůrci Borgiů určitě o několik parníků vyhráli. 5* ()

Wartord

Pokud uvažujeme, že se papež Alexandr choval skutečně tak, jak to předvádí Irons, pak je to zahrané geniálně. Bohužel mi to připadalo jako jakýsi druh telenovely zasazen do 15. století. Furt lezl z jednoho baráku do druhýho, řešil pošetilé interní problémy s rodinou, nikomu to nebylo divné a člověk se nemohl zbavit pocitu, že Řím je ve Vatikánu a ne Vatikán v Římě. Jak už jsem řekl, Irons spolu se sličnou slečnou Holliday to táhnou, na zbytek výkonů se dá s lehkou hlavou zapomenout. ()

fikee

Borgiové mají krasnou a drahou výpravu a skvělý námět takzvaných "Italských válek" bohatých na zvraty, zradu, jed a dýky. Nejfantastičtější na tomto seriálu je, že celé to šílené italské drama je poměrně věrným opisem skutečných událostí. Start se vydařil, ale poté co nádherný svět renesanční Itálie okouká zůstane klasická HBO-opera a možná je nakonec dobře, že byl seriál kvůli obrovským nákladům po třech letech zrušen. Váhám mezi 3 a 4 hvězdami a jsem si jist, že fanoušci historických politických dramat si minimálně v první a druhé sérii přijdou na své. ()

kritička

Nebýt Tudorovců, kteří měli nečekaný úspěch (tedy rozhodně ho Showtime takový nečekal), asi bych na tenhle seriál nenarazila. Přijde mi, že z Lucrezie se tam dělá nesmělá panenka, z jejího bratra Ceasara se tam dělá chudáček, co by nikdy mouše neublížil, pokud by mouše neublížil někdo jiný (nebo to nebyla rodina), zato Juan je tam líčen jako zmetek. Protože jsem četla knihu o Lucrezii, tak se mi tyhle role moc nezamlouvají. Přijde mi, že jaksi Juanovi a Ceasarovi někdo prohodil role. Tudorovci se mi zdáli vymakanější, jakoby ti herci měli TO NĚCO, co tady jaksi chybí. V každém případě setrvám u první série, teprve poté můžu pořádně hodnotit. ()

Nefarie

Intrigy, laska a nenavist odete v renesancnych pancuskach a krasnych satach v mene skorumpovaneho krestanstva :) ...no presne podla mojho gusta. Musim pochvalit tvorcov , pretoze na rozdiel od Tudorovcov som sa nenudila ani chvilu. Hudba slabsia, ale postavy su na 100%. Pan herec Irons ako zkorumpovany papez Borgia a jeho fesny synator Cesare so svojim vrahunom Michelettom (excelentny S.Harris) su hlavnymi tahunmi deja. Historia ako tradicne trochu pokrutena, ale za tie nadherne interiery klobuk dole. Ako past na oko je tam D.Oakes...je neskutocne dreveny a neverim mu ani len to,ze tam dycha. Meno Borgia si pozrel akurat tak na wikipedii a do serialu asi zabludil. Zenske osadenstvo milo prekvapilo... krasne ako Boticelliho obrazy :). Akurat Holliday je sladka ako cukrova vata... ale zacina sa prejavovat ako spravna Borgiova tak drzim dievcatu palce. :). 5 hviezd za serial, po ktoreho vzhliadnuti som zabudla, ze existuje otcenas. ()

dogzila

Zaujímavé že J.I. už v postupujúcich častiach nie je tým hlavným ťahúňom a preto príjemné prekvapenie. One man schow by bola o ničom. ()

pelegryna

Tak tohle je skvostné uchopení minulosti.Kamera je mistrovksá a postavy tak vykreslené, že to ani snad lépe nešlo. Dupe od první d poslední klapky. ()

chevronman

Seriál hraje na velkolepost a drahé rekvizity, nic nového to ale do světa filmu (lépe řečeno seriálu) nevnáší. Námět je určitě kvalitní, ale jeho naplnění nestojí za moc. První půlka první řady je utahaná, nudná, ukecaná, nemá žádný spád ani nic jiného, čím by diváka zaujala. Druhá půlka je ovšem lepší a napínavější, osudy postav začínají být zajímavější a je zde vidět větší snaha o velkolepost oproti takovým Tudorovcům. Ovšem pořád to je jen pro diváky, kteří buď mají rádi historické seriály (či filmy), anebo pro ty, kteří milují drahé věci. Nebudu tenhle seriál chválit jen kvůli tomu, že se o něm na každém rohu mluví dobře. Tenhle seriál se na povrchu tváří jako něco nevídaného, pravdou však je, že je nudný a fádní. ()

natascha058

Pro mě seriálové zklamání. Špatně nadabovaný Jeremy Irons byl jen začátek. Infantilní Lukrécia zachraňuje Vatikán, to se mi zdálo už pravdu silné kafe. Výprava dobrá, ale některé postavy nevěrohodné. Dávám tři hvězdy, a to i za mou oblíbenou Joanne Whaley, která mi připadala v roli matky a zavržené milenky přesvědčivá. ()

tomik1976

Skvělý historický seriál o rodině Borgiů,která měla opravdu pestrou minulost.Jeremy Irons je ve své roli papeže opravdu úžasný a nezapomenutelný.Postupem času se nám rodinka pěkně vybarvuje,takže intriky všeho druhu jsou čím dál tím víc brutálnější.Oproti více komornějším Tudorovcům,je toto dílko více pompézní ve své otevřenosti,brutálnosti a ukazování hříchů té doby.Až když dojde k válce,byť jen nakrátko,tak to je fakt síla.Jedním slovem nádhera.Druhá sezóna je mnohem více promakanější a má větší rozmach ve vyprávění. ()

Devils_PIMP

Seriál , který mě překvapil svoji historickou přesností. Dále překvapil tím, že nenarazím na souložící dvojici každých 5 nanosekund jako tomu je u Tudorovců. Naopak tento seriál dokonale odkrývá pozadí politické i církevní s neotřelým smyslem pro ironii a humor. ()

M1ckey

“We had a dream that we were a trinity upon this bed last night.” Pope Alexander VI. Seriál Borgiové vychází z historie o první zločinecké rodině, která to dotáhla až na papeže. Produkce HBO má za sebou spoustu kvalitních historických seriálů přes Bratrstvo neohrožených, Pacific nebo Hru o trůny, takže jsem čekal něco stejně kvalitního. Měl jsem možnost shlédnout obě série a musím přiznat, že jsem nadšený. Pomalý postup děje a dlouhé dialogy jsou význačné pro tento seriál, nicméně jeden z nejdůležitějších prvků jsou kostýmy a zobrazení prostředí. Řím v 15-16. století + staré italské státy jsou jednoduše úžasné, navíc Vatikán se skládá pouze z luxusu, jako je zlato, stříbro, prsteny a různé šperky. Akce tu nepřevažuje, ale najdou se i díly s mnohem vyšším rozpočtem, navíc akce graduje postupem dílů, přičemž v druhé sérii už se vyskytuje v každé epizodě. Výběr herců je ideální, role papeže Alexandra VI. se chopil Jeremy Irons, na kterém celý seriál „jede“. Ostatní role jsou také dobře zvolené a pohled do nitra rodiny Borgiů je unikátní a určitě si najde fanoušky všech věkových kategorií. Myslím, že je naplánovaná i třetí série, kterou si určitě nenechám ujít. Intriky, sex, moc, vraždění to všechno se tu vyskytuje a hlavně to diváky baví. 90% ()

Hiromi.san

V tomhle případě mi přišlo, že i přesto že je seriál kostýmní podívaná, do předposledních epizod druhé sezony byla skoro nuda. Sice jsme se dozvěděli, jak to vypadá a chodí v konzistoři - samé intriky a dokonce i okaté vraždy - ale dle mého mínění, nebýt postavy Cesareho, který vytrvale bojoval o otcovu lásku se nic nedělo. Poslední 2-3 epizody druhé sezony se konečně začalo něco dít a třetí sezona díl od dílu lepší. Osobně mě fascinovalo, jak mohl papež milovat a prosazovat pouze neschopného Juana na úkor ambiciózního a (bohužel či bohudík?) všehoschopného Cesara, který byl navíc otci tak podobný? Oproti Tudorovcům je tento seriál trochu slabší, ale možná je to tím, že je to jiná doba, jiná země, jiné zvyky... ()

Dzoko

Ako sa stať papéžom part I. Skvelé scény, autori sa pohrali s prostredím dokonale. Taktiež stvárnenie rodinného incestu, mladých naivných dievčat sa podarilo tvorcom obdivuhodne skvele, zaujímavo a hravo. Čiže zhrniem to - krásne kulisy, ženy, intrigy, prostredie.. proste pastva pre mužškého diváka. Dávam po 1. sérii 85% ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

03.07.2012

Máme tu herecké posily pro Hru o trůny 3 a nový historicko-dobrodružný seriál od History Vikings. Začněme se Seveřany. History, které se věnuje hlavně dokumentům, se rozšouplo i s hranými věcmi –… (více)