Dva špičkoví agenti CIA, Tuck (Tom Hardy) a FDR (Chris Pine), jsou kamarádi na život a na smrt. To ovšem pouze do doby, než se oba zblázní do jedné a téže slečny - Lauren Scottová (Reese Witherspoon). Kariéristka Lauren Scottová je sice ve svém pracovním životě úspěšná, ale její milostný život je jedna velká katastrofa. Poté, co ji nechá přítel, kvůli kterému se přestěhovala z milované Atlanty, nemá na randění a hledání nového vztahu ani pomyšlení. S tím se ale nespokojí její praštěná kamarádka Trish, která ji přemluví, aby zkusila najít štěstí v lásce na internetové seznamce. Na internetu se seznámí se sympaťákem Tuckem a domluví si s ním rande. Aby to ale neměla tak jednoduché, ve videopůjčovně se jí do cesty připlete i pohledný hezoun FDR. Lauren se rozhodne randit prozatím s oběma, samozřejmě bez nejmenší potuchy, že oba kluci jsou nejlepšími kamarády a navíc top agenty CIA. Tuck a FDR doposud žili život jako v Bondovce - plný zbraní, rychlých aut i krásných žen, které až dosud nikdy nebrali příliš vážně. Tentokrát jsou ale oba přesvědčeni, že našli tu pravou. Zjištění, že se oba zamilovali do stejné dívky, jim ovšem jejich přátelství tak trochu pokazí. I když se dohodnou, že si půjdou z cesty, a Lauren neřeknou, že se znají, nebyli by to správní agenti, aby se vzdali své vysněné dívky tak snadno. Na řadu přichází série promyšlených špiónských útoků s jediným cílem - co nejvíce ztrapnit a zkazit rande toho druhého. Jak tato stále se stupňující bitva dopadne a pro koho se Lauren nakonec rozhodne? (Bontonfilm)

kill-tec

Ale jo, mně se to líbilo, kord když tam hrají mí oblíbenci Hardy, Witherspoon nebo Schweiger.. Akční komedie u které se pobavíte a hlavně, hlavně neusnete. Námět zajímavý, scénář jak už to tak bývá klišovitý ale proti tomu už jsem tak nějak očkovanej. Příjemnou bum bum zábavu. ()

Marrty3

Zhlédnuto v kině. Snímky od McG mě baví, je to skvělí tvůrce. Jeho filmy mě vždy bavili. A Tohle je válka! není výjimkou. Svižná akční komedie se špetkou romantiky, která nadchne. Alespoň mě. Film odsýpá a nenudí. Stále je na co koukat. Ať už na bojové scény, vtipné dialogy a nebo na krásnou Reese Witherspoon. Zápletka je inteligentní a neokoukaná. Rivalita mezi dvěma agenty CIA je vtipně pojata a kvalitně zinscenována. Tom Hardy, jako můj velký oblíbenec, zahrál roli skvěle, což mi udělalo velkou radost. Chris Pine jako modrooký hezounek u mě měl taky úspěch. A Reese Witherspoon celý film jen září. Můžu upřímně říct, že jsem se bavil. To co jsem očekával, toho se mi dostalo, možná ještě o něco víc. 85% ()

PetkaW.

Každému se líbí něco jiného. Pro někoho ani akčňák, ani komedie, ani romantika... pro mě parádní oddechovka, která má několik super míst (pro mě hlavně Tom Hardy a Reese), i těch horších (akční scény jsou vážně hodně nepřehledné a zbytečně sestříhané). Špičkování mezi dvěma hlavními mužskými postavami mě ale vážně bavilo. Pro někoho, kdo nehledá dalšího Amadea, je to super film na odpočinkové odpoledne nebo večer, u kterého můžete vypnout a jen se dívat. ()

Prochy38

Mně se tato akční komedie opravdu líbila. Hlavní trojice je výborná. R. Witherspoon je pořád nádherná ženská a nejednou nám to jasně dokazuje. Dvojice Ch. Pine a T. Hardy má charisma a důvtip. Líbila se mi akce, pojetí a choreo soubojů, které bylo vážně na úrovni a zapletení toho všeho do milostného trojúhelníku. Že je to celé hodně velká blbost je mi naprosto jasné, ale i tak se mi to líbilo. Celkem originální a povedené! ()

ondrula

Tohle je špatný! Dva superagenti spolu zápolí o bundu přestárlý a ohavný Reese Witherspoon, přičemž se překonávají, kdo jí vytvoří větší iluzi dokonalého muže. Reese je z toho zmatená a donekonečna se o svém dilematu radí s ještě starší a hnusnější blondýnou (Chelsea Handler, na to, že je ročník 1975, vypadá o 20 let starší). Ohromná zábava. Jako akční komedie film zcela selhává a samotný závěr filmu je tak bizarní, nelogickej a odfláknutej, že bych si nejradši dal pěstí, že jsem s tím ztrácel čas. ()

Bathoryčka

Romantická komedie, to sice ano, ale opravdu koukatelný, nic přehnanýho! Navíc doplněno pánskou ješitností a rivalitou. Byl by to ještě o něco povedenější film, nebo lépe řečeno závěr, kdyby si blonďatá Reese vybrala Tucka, no ale co... :-D ()

peetriss

Ano, souhlasím - tohle je opravdu válka! Komediální žánr poslední léta svádí tvrdý válečný boj s debilitou a nevkusem, a tento "skvost" mu dává další tvrdou ránu, která jej sráží na pokraj klinické smrti! Proboha, to už v Hollywoodu nejsou scénáristé a režiséři, kteří by byli schopní natočit opravdu vtipnou, svěží a hlavně inteligentní komedii? Pokud tam mají jen takové packaly bez špetky smyslu pro humor, ať se raději poohlédnou po jiném žánru, nebo ještě lépe: změní povolání!... Tohle je válka! je sled špatně pospojovaných scének, z nichž je jen zoufalá menšina vtipná nebo jinak zajímavá, herci hrají spíš podprůměrně, a nerad bych se dotkl Reese Witherspoon, ale její kouzlo z dob teen movies již nenávratně vyprchalo. Soundtrack, který celé dění provází je doslova strašný a otravný! Tento film již nikdy více! ()

iampatrik

70% Pokud má nějak vypadat akčně a komediálně laděná oddechovka, představuji si ji asi tak jako tenhle film. Postavy charismatické, tak akorát stopáž, tak akorát akce, humoru, romantiky, tak akorát "hloupý a prostý" příběh a scénář. ()

ThomasCrown

Oddychovka na posedenie a kľudne aj na viaceré pozretia. Obaja mužskí protagonisti si svoje úlohy užívajú, falošná rodina nemá konkurenciu a hoci Reese nie je vyslovená krásavica, tu jej to pristane. ()

Teabag

This Means War jsem si pustil hlavně kvůli Tomu Hardymu a nakonec on jediný za něco stál. Nemůžu si pomoct, ale jinak až na dva tři dobré gagy jsem se moc nenasmál. A to je na 99 minut trochu málo... ()

Asmodin

Ačkoliv ani jeden z hlavních herců pro mě není nějak zajímavý, film byl velmi hezký a vtipný. Nenudil ani do poslední chvilky. ()

Mikino00

Příjemná oddychovka se sympatickými herci, kde jednoznačně vede Hardy. Film nabídce přesně to co je v traileru a navrch přidá pár dalších vtipů. Dost jsem postrádal výraznější zápletku, ale nevadí. ()

Zombi

Dva tajní agenti a kámoši soupeří o jednu babu a využijí všechny dostupné prostředky. Zní to jako slušná prča, ale bohužel, scén kdy jsem se zasmálo bylo málo, akčních scén je taky málo a nestojí za nic, bitky jsou totiž natolik chaotické a neustále stříhané, že nevíte co se děje, honičky a střílení se snaží být hypercool, ale nevtáhnou. Oba agenti jsou sympaťáci a tak nechápu premisu, kde by se museli rvát o žensou jako Reese, navíc po ní jedou ještě víc, když zjistí, že je to mrcha a randí s oběma. Kecy zkušené kámošky jsou k nevydržení, navíc když jí nakonec stačí ten její "roztomilý tlušťoch". Škoda, s tímhle obsazením jsem čekal něco víc vtipného, nebo aspoň víc akčního. McG to neukočíroval a je z toho většinou nudnej podprůměr. ()

Tomyfrok

Občas je i oddychovek třeba, protože jinak bych musel přemýšlet nad významem vzniku tohoto snímku a k ničemu bych se nedobral. Tohle je válka se tváří už od traileru jako akční podívaná s dvěma agenty, kteří bojují o jednu holku. A ono to tak i je, jen té akce najdete hodně poskrovnu. Kdyby dva hlavní hrdinové nebyli agenty, klidně by mohli být pekaři, doktory nebo taxikáři. Krom toho, že by nemohli používat nejmodernější sledovací a odposlouchávací zařízení, si dovedu představit stejně "zajímavý" scénář, který by na dané téma mohl vzniknout. Reese Witherspoon hraje navíc docela tupku, která jakože dá na každou radu své kamarádky, a tak se dostane do vztahu se dvěma muži, kteří jsou kolegové a nejlepší kamarádi. Ch-jo, už jen když to píšu, přijde mi to děsně hloupý. Ale co, v rámci očekávání to asi představy splnilo, jen já osobně takových filmů tolik nepotřebuji. Méně je někdy více. (50 %) ()

mosnak

Na začátku to vypadalo na skvělou akční komedii,ale pak se to zvrhlo v něco tak puberťáckého,že to nebylo ani možný! Třeba ta nastrčená "náhradní rodina" byla trapnost jako blázen,až mi šel mráz po zádech jak moc to bylo trapné. Takže 38% a to hlavně za Reese,kterou nemusím,ale tentokrát měla šmrnc! ()

ADIO45

Průměrné dobré komedii Tohle je válka! by spíše vyhovovala seriálová podoba. Občasná předvídatelnost a klišé, málo akce. ()

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

28.10.2010

Možná obojí. Christopher Nolan jej určitě chce vidět v jedné z klíčových rolí třetího batmanovského filmu, jehož název by měl znít The Dark Knight Rises. Prozatím se neví, o jakou roli půjde, ale… (více)

Poldové jdou do nebe... a zpátky

Poldové jdou do nebe... a zpátky

17.08.2010

Akční fantasy R.I.P.D. (tedy něco jako „záhrobní policejní oddělení“) si vysnil McG (foto) a prosadil ji u studia Universal. Námět zní slibně: mladý policajt je zabit ve službě a odchází do nebe. Tam… (více)