Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

ensabahnur

Výborná atmosféra, výborný Daniel, výborné hororové prostredie, pri druhej návšteve sídla ma pocit strachu neopustil ani na sekundu, síce trochu slabších, ale tých 5 tam musím dať . ()

Bránolog

No, tak jako sám doma bych se na to asi v noci dívat nechtěl. Fascinovaly mě ty vymazlený detaily interiéru domu - nemluvím o těch děsnejch (děsivejch) opicích, ale třeba ta pohovka přikrytá, co vypadala že pod hadrem někdo (něco) sedí... Asi bych v tom domě dlouho nepobyl. A náhodou - ten konec byl docela fajn. ()

macherano

Dlho som uz nevidel takyto film a dostkrat ma miklo a to som pozeral pri svetle malo to co to ma mat tento film povodny som nevidel mozno sa niekedy podari ()

Duffman 97

Toto se stalo s Harrym Potterem po pádu pána zla.Jednoduše nastoupila paní Voldemortová.Ale teď vážně,Žena v černém je skvělý horor se skvělým Danielem Radcliffem.Film má dobrý příběh,tajemného záporáka a hlavně brutální atmosféru.Původní film jsem neviděl.Tohle ale bylo super.Je to přesně ten typ filmu kde se pozná rozdíl mezi Britským a Americkým hororem. ()

MC_nechva

šílená výprava.. to plátno za autem atd. + nepříliš kvalitní interiéry... někdy až moc tlačení na pilu = běhání po domu sem a tam ale jinak docela fajn ()

isterion

Pokiaľ sa chcete v horúcom lete schladiť, tak tento horor je idealnym kandidátom na husiu kožu, naježené chlpy a zimomriavky ()

Babu_unni

HRAČKY!!! Spousta starých, mechanických retrohraček! Největší jistota úzkostného a děsivého efektu... Harry, pardon, Daniel příjemně překvapil, i když jsem si ho v podobné roli nedokázala vůbec představit. Atmosféra skvělá, hounted house jak má být, trošku okoukaný efekt zhasínající se chodby a v některých scénách trošku kazící záběry na nešťastnou, zesnulou mamču... Ale to jsou drobnosti, kterých je v dnešní době asi těžké se vyhnout, vzhledem k tomu, kolik takových filmů už vidělo světlo světa. A konec? Možná očekávatelný, ale přesto mě udržel ve vší vážnosti až do konce titulek. Na to, jak mě málokterá duchařina udrží, jednoznačně klobouk dolů. ()

Foodlover212

Příběh, atmosféra, lekačky, všechno do sebe perfektně zapadalo. Ale fakt, že v situacích, kdy by každej příčetnej člověk tu barabiznu už dávno opustil a hlavní hrdina to neudělá, a že za hodinu a půl ze sebe nedokáže dostat víc jak tři emoce, už je silný kafe. ()

Honzyg

Dobře vybudovaná atmosféra v prostředí staré Anglie a Daniel Radcliffe hraje dobře. Divákovi se dokonce i celkem daří nevidět v něm jen o rok staršího Harryho Pottera. Ale scénář mu bohužel nadělil postavu jednající zpravidla značně iracionálně a nadto se tento horor nezdráhá využívat i veškerých dalších žánrových klišé, snad jen s výjimkou žaludek zvedajících nechutností. Výsledkem je tedy řemeslně celkem solidní zpracování poměrně nezdařilého scénáře. 55% ()

Dalajlada

Atmosféra první půlky byla naprosto dokonalá. Opuštěné, strašidelné panské sídlo uprostřed ničeho nemělo chybu. Ze začátku jsem se smál, že Harry Potter utekl z Bradavic a dal se na duchařinu, ale po čase to přešlo, protože roli zvládl na výbornou a skvěle tu zahrál. Tím, že se horror zaměřuje na zabíjení dětí, je trošku děsivější, ale... Ale pak přijde na scénu dáma v černém a nějak to ztratí tu atmosféru. Maska není nic moc a ona jen podivně piští. Konec ale naštěstí celý film zachránil. Parádní film. ()

VladoCZ

Naprostá špička mezi dchařskými horory. Mrazí mě vždy, i když jsem to viděl už tolikrát. Fantastická atmosféra a gradace příběhu s, jak jinak, než překvapivým koncem. A to vše bez nutnosti stříkat litry krve. ()

Bratyslavcan

Noh... Dialógy mi prišli primitívne a často krát o ničom. Ľakačky/jump-scare scény boli fajn, aj som sa zľakol, akurát boli bez zmyslu. Mal som pocit, že duch ženy v čiernom strašil Kippsa len tak zo srandy, lebo môže. A aj to jej myslím nevychádzalo, pretože Radcliff v podobe Arthura Kippsa  sa naozaj zľakol asi len raz, či dva krát. Taktiež to moc dobre ani nezahral. Konanie postáv bolo absurdné. Príbeh taký, že fajn, ale koniec bol zas taký, že eh. Toto si ma nechytilo. ()

Jirkacek

Hororový snímek Žena v černém z roku 2012 jsme si vybrali z nabídky společnosti HBO a nečekal jsem od něj žádné zázraky. Hlavní roli v něm totiž ztvárnil Daniel Radcliffe, známý to ze série kouzelnických filmů o Harry Potterovi a právě tento herec si střihl nějakou tu postavu už v několika mizerných snímcích. Navíc tento druh filmového žánru nemám příliš v lásce, nikoliv snad protože bych se při nich bál, ale ty krvavé mi připadají ubohé a čím více červené tekutiny při něm vyteče, tím horší hodnocení pak ode mne ten horor dostane. Naopak mne velice baví ty duchařské s pořádným napětím a když se děj odehrává v nějakém opuštěném domě, starém příbytku, sirotčinci potažmo psychiatrii, moje filmové srdce jásá a těší se na jeho shlédnutí. Byl jsem tedy zvědav, jestli si budu moci tento horor zařadit do šuplíku s dobrými filmy, nebo do toho s těmi špatnými. K mému překvapení jsem mu připsal kladné body hned na začátku, neboť jsme se ocitli v druhé polovině 19. století a toto období jsem měl vždy rád. Toto časové období patří až do roku 1938 mezi mé nejoblíbenější, miluji ty krásné kočáry na ulicích bez aut, zdobené koňskými voňavými koblížky, džentlmeny v kloboucích, dámy v dlouhých šatech a hlavně žádný shon, mobily a počítače. Vše začalo v anglické vesnici Crythin Gifford v roce 1889, kdy měly tři dívky čajový dýchánek a najednou se zvedly a vyskočili z okna domu. Poté jsme se přesunuli do roku 1906 a seznámili se s hlavním hrdinou smutného až depresivního snímku právníkem Arthurem Kippsem (Daniel Radcliffe), jemuž při porodu zemřela manželka a jednoho dne musel opustit svého malého syna v Londýně a odcestovat do zmíněné odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelkou rezidence Eel Marsh House, izolovaného a pustého panství na bažinách. Po příjezdu Arthur brzy pochopil, že jej vesničané nevidí vůbec rádi a jediný, kdo s ním komunikoval, byl bohatý usedlík Samuel Daily (Ciarán Hinds), který ho pozval na večeři. Následujícího rána Arthur potkal pana Jeronýma (Tim McMullan), který mu předal potřebné dokumenty z pozůstalosti a snažil se ho zase rychle vypakovat na nádraží. Jenže Arthur odjel do Eel Marsh House, které působilo opravdu strašidelně. By l to velký omšelý dům na samotě, se starým anglickým nábytkem, obrazy předků a temnými zákoutími, které naháněly hrůzu. Když se k tomu přidaly podivné zvuky v domě, jekot dítěte na močálech a uviděl ženu v černém, byl rád, že pro něj opět koňský povoz přijel a odvezl ho zpět do vesnice. Vzápětí šel na policii, aby vše vylíčil strážníkovi, ale v tom na stanici přišli tři děti, z nichž jedno ihned zemřelo po požití louhu. Pak šel Artur na slíbenou večeři, kde se dozvěděl, že Sam s manželkou Elisabeth (Janet McTeer) přišli o svého malého syna, který se před lety utopil. Elisabeth trpěla záchvaty hysterie, kterou připisovala svému synovi, který skrze ni mluvil. Když se Sam příštího dne pokusil odvézt jediným autem ve vesnici do tajemného domu, zastavila je skupina místních mužů, kteří návštěvníka obvinili z toho, že když předtím uviděl ženu v černém, zemřelo kvůli tomu další dítě. Přesto odjel do domu, kde se Artur prohraboval korespondenci mezi Alice a její sestrou Jennet Humfrye (Liz White), onou ženou v černém. Z korespondence jsme si poskládali obrázek o tom, co se vlastně stalo a z jakého důvodu muselo několik dětí ve vesnici zemřít pokaždé, když se objevila žena v černém. Byly to dlouhé minuty ticha, přerušených nepříjemnými zvuky, stíny a byl jsem opravdu rád, že jsem nebyl na Arturově místě a nemusel po tajemném domě chodit se svíčkou v ruce. Brrr. Opravdu děsivá atmosféra. A to nebylo všechno, neboť druhý den ráno jej Sam opět odvezl do vesnice, kde se hořel Jeromeův dům, v němž našla smrt jeho dcera. Bylo načase něco podniknout, neboť už další den ráno měl do vesnice přijet Arturův syn s chůvou (Jessica Raine) a hrozilo, že by si žena v černém mohla přijít i pro něj….Jak to dopadlo, to už si nechám pro sebe, abych vás neochudil o závěrečné šokující vyvrcholení. Bohužel, právě úplný konec filmu na nádraží se mi líbil ze všeho nejméně, protože to co se tam stalo, hodilo za hlavu všechno, co Artur ve strašidelném domě vykonal. Přitom tam na pobřeží, v domě odříznuté přílivem od zbytku světa, tam se staly ty nejlepší scény. Párkrát jsem se lekl až mi běhal mráz po nejen po zádech, ale i po celém těle. Brrr…Takovou duchařinu si nechám líbit, jen co je pravda. Takže škoda jen toho závěru, mohlo být o jednu cípatou více. Ale pojďme už hodnotit. Suma sumárum, duchařský horor Žena v černém ode mne získal čtyři černé hvězdy ****. () (méně) (více)

Alhazred

Úplne klasický duchársky strašidelný film,ktorý ničím neprekvapí ani zvlášť nezaujme. Keby tam nehral D.Radcliffe, tak by to nikomu nestálo ani za zmienku, podobného a lepšieho bolo natočeného mraky. Remeselne bez výhrad, Radcliff tam ale nemá možnosť predviesť nič iné ako smutné a vystrašené výrazy a celkový dojem je taký jednotvárny. Koniec je asi pokus o originalitu, ktorá ale nevyšla a tak celkový dojem je skôr rozpačitý. Kto ešte duchárske strašenie stvárnené filmom nevidel, môže si prihodiť jednu hviezdičku. 2/5 je ale úplne adekvátne hodnotenie (aspoň vizuál je vynikajúci), 70+% ani omylom. P.S. Prečo to má HBOMax v v sekcii sci-fi a fantasy som úprimne nepochopil... ()

K1K0

Skutočne zaujímavý horor pribeh sa nesie na vlne temnoty a v čiernom plášti ktorý tomu dodáva brutálnu atmosféru, troška tej retro opony tomu pridáva ešte lepší vkus. Daniel Radcliffe tomu dáva zabrať svojim výkonom takže parada. Takéto filmy ja naozaj môžem, nie každý sa skončí happy endom to sa mi na tom páči najviac. Za mňa veľmi kvalitný a prepracovaný horor na úrovni. ()

SaraPolanska

Docela pěkná, místy dost mrazivá atmosféra, líbilo se mi budování příběhu i těch pár lekaček, ale jak jsem psala u dvojky, tak to věčné opakování - vykopeme, vyhrabeme, vytáhneme odněkud tělíčko mrtvého děcka, které předáme nasranému duchovi a všechno bude super růžový, už mě trochu nudí. Oceňuji fakt, že hlavní bubák se objevuje v pozadí a neskočí před kameru, aby se hned v plné kráse ukázal a díky tomu to s vámi po zbytek filmu už ani nehnulo. Každopádně to považuji za dobrou hororovku, kde se alespoň částečně dozvíte, na co se vlastně koukáte a o co autorům šlo (a že jim šlo o víc jak vás nechat nadskakovat v křesle). Byl to asi můj první film s Danielem po Harry Potterovi a musím říct, že kolikrát jsem vážně čekala, že vytáhne hůlku a ducha pošle Avadou znovu do pekla. :-) ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)