Josh Kovacs je manažerem jednoho z nejluxusnějších hotelů v New Yorku. Nejvyšší patro má pronajaté burzovní magnát Arthur Shaw. Když ho zatkne FBI za podvod, považuje to Josh nejprve za omyl. Pak se ale zjistí, že Shaw zdefraudoval nejen obrovské částky, ale i peníze hotelových zaměstnanců, kteří je vložili do penzijního fondu. Cítí obrovskou vinu, protože on sám Shawa o jeho spravování požádal. Vrátný Lester, který se jako ostatní ocitl na mizině, se pokusí o sebevraždu. Teprve tehdy Josh prozře a v záchvatu vzteku roztříská červené Ferrari, které Shaw vystavuje ve svém bytě. Spolu se dvěma dalšími kolegy je okamžitě propuštěn. Poté se rozhodne vzít odplatu do vlastních rukou. Od agentky FBI se dozví, že v Shawově bytě je ukrytý trezor s 20 miliony dolarů. Josh k připravované loupeži přibere bývalého burzovního makléře, který kdysi v hotelu bydlel, a dávného spolužáka - profesionálního zloděje. Trezor je ale prázdný. Ve chvíli čirého zoufalství si Josh uvědomí, že poničené Ferrari je ze zlata. Teď už jen zbývá vymyslet, jak dostat nepozorovaně Ferrari z nejvyššího patra mrakodrapu. (TV Nova)

filmator

Musím na hodnocení ubrat. Uvědomil jsem si totiž, že tenhle film jsem sice viděl, ale kromě toho, že tam měl Alan Alda červené auto v obýváku, si z něj nic jiného nevybavuju... ()

Bozvav

Skvěle obsazený snímek jenž splňuje všechna očekávání. Akce, humor, trocha napětí, slušná muzika i vtipný závěr Milý a zároveň bez zbytečného dramatického patosu.slušná odychovka. Za mne 75%. ()

TheSpearCZ

Samozřejmě... lidé si tu stěžují, že něco takového by v reálném světě nebylo možné, ale kdybych měl hodnotit film, jen podle toho, zda je všechno co jsem viděl možné nebo ne, tak bych musel hodnotit odpadem takové pecky jako je například Terminátor nebo Interstellar... chápete?!?! Jinak oddechovka to je výborná, hlášek se tu také našlo mnoho a hlavně Eddie Murphy !! Prostě borec ten chlap. Konec mohl být teda lépe proveden, ale to jsem ochoten odpustit. Jo a opravdu doporučuji u takovýchto podobných filmů vypustit a zbytečně nad tím nepřemýšlet. Hned to uvidíte jinak. Lepší 3* ()

Wolvie

Po všech stránkách relativně přijatelná komedie,typicky ratnerovsky průměrná a rutinní,ale absolutně ničím neurážející.Herci jsou vtipní,scénář sice neobratně,ale přece reflektuje současnou společnost a celkově jsem se docela slušně zabavil.Komedie století to samozřejmě není,ale kdyby vznikalo více podobných filmů místo neustávajícího přívalů Chipmunků nebo Minimojů,tak bych se vůbec nezlobil. ()

char_t

Moc jsem nečekal, a možná proto jsem byl příjemně překvapen :) Stiller konečně nevypadá jako blbec, ale opravdu hraje, Brodericka by člověk snad ani nepoznal a Murphy má rozkecáno jako v osmdesátých letech. Díky parádní neschopnosti celé party (Přinesl jsem ty lyžařské čepice, prý zahřejí víc než masky. - Ty masky měly zakrýt obličej, proboha!) jsem se pak několikrát opravdu od srdce zasmál. Alan Alda jako bombonek navrch už jen příjemně potěšil. ()

Hapretor

Ne tak hrozné, jak sem očekával. Ve srovnání s jinými, podobnými počiny jen podprůměrné. Vlastně ne vtipné, ne nápadité, ne dobře zahrané. Jen na zabití času. Murphy a Stiller krutě nevýrazní. A to sem myslel, že tady předvedou aspoň menší šou. Nope! ()

owwidius

Na to, ake slabe hodnotenia filmik ma, to vobec nebolo take zle. Zaujimave postavy a pribeh, ale inak taky priemer - neni to snad nicim extra vynimocne, ale ani to neni nudne, alebo blbe. Taka oddychova jednohubka. ()

Rokle

Neřadím se mezi hatery Bretta Ratnera a i když se nechlubí mistrovskými počiny, tak se nedá upřít řemeslná zručnost a nikdy bych si nedovolil tvrdit, že mě nebavily, natož nudily. Herci do jednoho jsou sympatičtí a je bezva po delší době vidět, jak slušně baví Murphy a Broderick. Pohodová záležitost, jenž je na jedno zkouknutí rozhodně bezbolestná a vřele doporučuju, pokud se chcete příjemně odreagovat. ()

Wargoo

Priemer ! Starý vráskavý Murphy, starý známy a sympatický Stiller a príliš jednoduchá agentka FBI Téa Leoni... a jedno nádherné Ferrari. Presne 2 scény si pamätám, pri ktorých som sa smial,a to je na komédiu málo. Gabourey Sidibe rútiaca sa s vozíkom na FBI ochranku, a Gabourey Sidibe bučiaca ako divá !!! Tojs vsjo. Ako vravím, priemer ! 3*** a 60,129% ()

DHDV

Je dobré vědět, že Alda pořád hraje…. Jen by to chtělo lepší film pro tuhle legendu. Film nebyl špatný, jen by to chtělo více akce! ()

GOREGASM

Už samotné slovní spojení - Mistrovský plán Bretta Ratnera - zní v souvislosti s tvorbou tohoto režiséra velice nepravděpodobně a podezřele. Ratnerovi určitě nechybí sebevědomí, což dokázal svým ambiciózním posedem na režijní židli Červeného draka a třetích X-Menů. V obou případech pohořel a musel se vrátit k žánru, který přecijen nevyžaduje až natolik pevné režijní vedení a uměleckou vizi. Ratner ani jedním nedisponuje a bez Jackieho Chana diváka dokáže během svého Mistrovského plánu nenávratně uspat. S týmem hereckých, prvoligových "odpadlíků" nepobaví ani samotnou loupeží, jejíž index adrenalinu je doživotně spjat s hodnotou nula. Nebýt Stillera a Aldy dal by se bez známky troufalosti Mistrovský plán označit nálepkou - propadák. 45% ()

sadlokan

Alan Alda ve své jediné životní roli prudícího chytráka,zde v záporné poloze.Opravdu nerad bych se přichomítl někde v USA ke Dni díkůvzdání,dík. ()

Olík

Před dávnými lety padlý král filmových komiků Eddie Murphy kráčí, za doprovodu dalších členů hollywoodské smetánky, ruku v ruce se svým, v současné době mnohem úspěšnějším, nástupcem Benem Stillerem. Investice spláchnutá do záchodu? Murphyho velkolepý comeback?……ani jedno, ani druhé. Režisér Brett Ratner je mnohoživelník, kterému nedělá problém se podepsat pod komedii s Chrisem Tuckerem, pokračování Mlčení jehňátek, sentimentální limonádu s Nicolasem Cagem nebo vzdorující X-Meny. A dle hesla „jaký pán, takový pes“ se řídí i Mistrovský plán. Možná komedie, možná akční komedie, možná akční krimi komedie, tak trochu mix Ratnerových spoluprací s Chrisem Tuckerem jako Řeč peněz a Křižovatka smrti …..určitě se nebudete řezat smíchy, ale v rámci žánru celkem slušná podívaná. ps: postava Matthewa Brodericka pan Fitzhugh, je jeho nejpovedenější od dob co přestal hrát teenagery. ()

Iwiiik

A už je to tady zase. Zase parta lupičů, zase rovnoměrně obsaženy rasy, zase morální podtext loupeže... Ach jo. Kolikrát ještě hollywoodští géniové vyvaří stopadesátkrát použitý pytlík čaje než jim dojde, že je to jenom voda?! Krom toho, tentokrát hodně páchnoucí všemi druhy patetična! Mám rád Alana Aldu, mám rád Caseyho Afflecka, mám rád Eddieho Murphyho, ale koupat se společně zrovna v těchto vodách jsem je opravdu nemusel. Všechny dobré herecké výkony a celé uspokojivé technické zpracování, spláchly splašky obludně zprzněného scénáře, založeného na premise, že padouch i veškeré federální a policejní složky, jsou bandou debilů, aby mohly vyjít všechny slaboduché plány nejstupidnější skupinky filmových lupičů za posledních tak 100 let! Tower Heist není komedie, je to parodie. Žhavé výstřely, utahující si z Dannyho parťáků! A že se na scénáři pracovalo dva roky? Proboha a jaký živočišný druh ho psal? ()

MickeyStuma

Zlodějské filmy jak je vidět stále nekončí. Úspěšné byli v 80. letech, velký návrat nastal v 90. letech, a nebylo jich zrovna málo. Byli vážné i humorné. Teď tu máme další, který se od mnohých ničím neodlišuje. Má komediální nadsázku, ale na humor vyloženě nesází. Hvězdné obsazení slibuje zábavu, což se daří. Každý se prezentuje přesně tak, jak je známe. Ale na druhou stranu to zase až tak moc nepřehánějí. Zaškatulkovanost dělá u diváků jenom neplechu. Příběh, byť jednoduchý, je napsán skvěle a dobře odsýpá. Takový obyčejný odpočinkový snímek rozhodně nepatří mezi ty nejhorší. Dobře se na to dívá a výborně odreagovává. A že to není zase až tak moc originální? No a co? Aspoň se nemusím dívat pořád na jedno a to samé. ()

merigieren

partička lidí si hraje na profi služebníky, který okrade milý starší pán, oni pak chtějí peníze zpátky a tak si vezmou jeho auto. Auto ve výtahu bylo přehnaný, konec s vězením divnej, ale jinak u plánování a akcí sem se moc nenudil. Označení komedie je zcestné... ()

Raziel_cz

Pohodovka od Ratnera, která boduje hlavně tím, že nejde o další přepálenou stillerovku. Ale pořád jde o dost přepálenou komedii. Nahoru ji táhnou gagy Brodericka a Peñi, charisma Alana Aldy a Eddie Murphy, který očividně trénoval na čtvrtého Policajta z Beverly Hills. A dolů to táhne nenápaditý scénář s hodinovým rozjezdem, loupeží odbytou za patnáct minut a neuspokojivým vyústěním. Nenudil jsem se, ale žádná hitparáda to není. ()

helloween93

Docela suchá "krimi-komedie", kterou oživuje účast Murphyho. Celkově dost nabité obsazení, ale hrozně nudnej a tuctovej scénář. 2* ()

Eddie Murphy touží po Oscarech

Eddie Murphy touží po Oscarech

07.09.2011

A dostane je. Protože je bude moderovat. Jistě, je to především součást kampaně před uvedením pestře obsazené krimikomedie Mistrovský plán, kterou natočil Brett Ratner. A Ratner je i jedním z… (více)

Brett Ratner v Spielbergových službách

Brett Ratner v Spielbergových službách

12.05.2011

Posledním filmem, který jsme od něj viděli, byla Křižovatka smrti 3 z roku 2007. Pak měl velké plány se čtvrtým Policajtem v Beverly Hills, ale nic z toho nebylo. Momentálně dokončil krimikomedii… (více)