Horor

USA, 2011, 83 min (Director's cut: 94 min)

Christopher Landon

Jason Blum

Gregory Plotkin

Scénografie:

Jennifer Spence

Kostýmy:

Leah Butler

U tohoto dílu jsem měl při některých sekvencí tak nahnáno, že jsem skoro vytvořil pana Hankeyho...(17.1.2012)

• PinokKio

Pořád stejně nudné schéma. 80% filmu se díváme, jak se hýbe lustr či pootevřou dveře a pořád se nikomu z domu zdrhat nechce, prostě nějak bude. No a na konci to bafne trochu víc, abysme se mohli těšit zase na další nášup. Tak tedy počtvrté v roce 2012, no. Bohužel.(24.1.2012)

Prvý film tejto hororovej série bol výborný, druhé o niečo slabšie pokračovanie splnilo účel. Prichádza tretie pokračovanie, ktorého najväčšou výhodou je to, že nie je dejovo previazaný s tými predchádzajúcimi a dá sa pozrieť bez ohľadu na to, či ste prvé dva diely videli, alebo nie. V tejto sérii majú filmy všeobecne pomalší rozjazd, ale tu musím pochváliť fakt hustú atmosféru a posledná polhodina je naozaj strašidelná. Nemám tým na mysli, že vás vystraší, ak si ju pustite počas dňa a popritom chlípete polievku. Zaručene vystraší, ak si to pustíte sami alebo vo dvojici. Sami v noci to radšej neskúšajte... V istých momentoch som mal pocit, že prekonal i prvý diel, alebo sa mu atmosférou minimálne vyrovnal. Takto nejako si ja predstavujem horor. Nebyť slabšej prvej polovici filmu, dal by som plný počet, pretože záver je skutočne mrazivo- hororový. 80%.(2.4.2012)

• gouryella

Porad dokola to same a nudne.....(5.2.2012)

• Momo_desu

Okrem troch scén to pre mňa bola strašná slabota, aj keď priznávam, že občas som pre istotu zadržala dych, pretože som strašný strachopud a nepomohol ani fakt, že som to pozerala cez deň. Takže áno, bála som sa, ale určite nie celý film, veď predsa, kto by sa napríklad bál 2 hodinového státia dákej malej holčiny, a dokonca ešte aj v zrýchlenom zábere..... A ten koniec, taký nemastný neslaný, a to nerátam fakt, že začiatok bol tak oničom, že po konci filmu mi to akosi nedopínalo, pretože som ten začiatok nevnímala a musela som si ho pozrieť znovu, aby mi to do seba zapadlo. To si ako tú zmiznutú kazetu pozrel duch?! Ako čo tým sledovali? Prišlo mi to dosť odveci. Úprimne, trailer bol oveľa viac desivejší ako celý film, všetky dobré scény, čo tam boli sa vo filme ani neobjavili, vraj za účelom nalákania ľudí do kín. Fajn mňa trailerom ohúrili, už pri ňom som sa bála ale film ma rozhodne sklamal, pretože trailer bol lepší a som rada, že som si za ten film nemusela platiť. No dobre ale tá posledná scéna s tým Dennisom bola dobrá, úznávam. Ale tak bála som sa a o to išlo, lepšie 3*..(10.4.2013)

• - Spoiler: Zřejmě nejděsivější část traileru, hru Bloody Mary, provozují Katie (Chloe Csengery) a Kristi (Jessica Tyler Brown). Ve filmu hru provozuje pouze Katie a její společník je Randy (Dustin Ingram). (t.mon)

• - Scéna, kdy Julie (Lauren Bittner) a Dennis (Christopher Nicholas Smith) kouří v posteli marihuanu, je odkaz na film Poltergeist (1982), kde hlavní postavy udělají to samé před tím, než v jejich domě začne strašit. (Goldbeater)

• - Natáčelo se od června 2011 do srpna téhož roku. (Hal_Moore)