Horor

USA, 2011, 83 min (Director's cut: 94 min)

Christopher Landon

Jason Blum

Gregory Plotkin

Kostýmy:

Leah Butler

Po nešťastné dvojce na nás znovu útočí paranormální aktivita. Jednička byla pro mě noční můrou (v tom dobrém slova smyslu - pro film :-D), dvojka slítla na dno a zůstal jen podiv nad tím, jak dobrej nápad mohl někdo takhle zazdít. Trojka je ze začátku úplně stejná. Vůbec jsem se nebál, necítil napětí...když už nějakej ten lekavej moment přišel, byl čekanej a bez hávu strachu....lepší chvíle přišly se scénou s prostěradlem, kde plynulý pohyb kamery ještě umocnil to, co se odehrálo :-)...následovaly laciné chvíle, jako rychlé strhávání peřin, rozhovory holčiček s čímsi a podobný, spíš kýčovitý scény. Skupinou bab, který provádějí diabolský rituály to filmaři už dohnali trošku jinam. Pak zase přišla dobrá scéna se záběrem na ženu nad schody. Konec byl pak slušně ujetej. A pocit několik minut po konci filmu? O tom myslím tahle série je...tak do ledničky pro pití jsem si v půl jedný ráno raději nešel a než šla přítelkyně na WC, musel jsem jít napřed rozsvítit :-D...Nakonec tedy dávám a po třech dnech přemítání v hlavě postupně navyšuji z jedné, přes dvě, až na tři hvězdy. Doznívání strachu a mrazení v zádech je měřítkem účinku a tím i kvality těchto filmů....Rád bych aby se případný čtvrtý díl vrátil k atmosféře prvního, radši ale ať se vůbec netočí, už bych se rád v klidu vyspal a po každém probuzení nehledal v místnosti nějaký stín :-).(19.1.2012)

I přes recyklaci všeho dobrého i špatného z minula, nejlepší díl série – ty malé holky sklízí sympatie na všech frontách. Nejzajímavější na celém projektu je ale asi nakonec jenom to, že trailer je jeden velký fake. Což ale otevírá dveře k jedné zajímavé teorii, viz. J*A*S*M. [Extended cut.](16.1.2012)

Pokračování úspěšné série je zpět, i na po třetí tvůrci uspěli. Napětí a strach jak má být. ( Hodnocení: 7/10 )(20.4.2012)

Upřímně - Paranormal Activity nikdy nebyl můj šálek čaje. Nebo alespoň první díl. Nicméně s hororovou krizí došlo i na trojku. A i když pro mě otravné neduhy spojené s dokumentárním hororem nezmizely, tak považuju trojku za dost slušnou hororovou záležitost s dobrými nápady. Z nichž například pravidelné otáčení kamery je dost dobrý prostředek, jak navodit napětí a strach. Vytušíme, že něco uvidíme, a jak kamera pomalu najíždí, ukáže osobu u stolu, ale zase se otáčí a pak zase vrací - tady mi přišlo, že opravdu využili potenciál doku-záběrů. Navíc je fajn, že použití kamer je tu jakž takž ospravedlněno, takže z větší části odpadá nelogický tahání kamery všude sebou. I finále je uspokojivý a obě holčičky nelezou na nervy, za což je další palec nahoru. Pro mě lepší, než nezáživná jednička.(13.2.2012)

U tohoto dílu jsem měl při některých sekvencí tak nahnáno, že jsem skoro vytvořil pana Hankeyho...(17.1.2012)