Horor

USA, 2011, 83 min (Director's cut: 94 min)

Christopher Landon

Jason Blum

Gregory Plotkin

Scénografie:

Jennifer Spence

Kostýmy:

Leah Butler

Lepšie ako dvoja to určite. Ale na nejaké to napätie si treba počkať, ako je to známe aj v dvojke či v jednotke. Škoda, že tých strašidelných scén nebolo o niečo viac, určite by si potom zaslúžilo vyššie hodnotenie.(23.10.2011)

• Flipnic

Ano, takže shlédnuto, a přesně jak jsem čekal. Naprostá kravina, 50 min se nic neděje, pak něco ano. Postavy spolu snad ani nekomunikují jako rodina, způsob snímání kamery mne po chvíli neuvěřitelně vytáčel a hlavně naprostá neoriginalita!! Ta série už nemá prostě co nabídnout, pořád to stejný. Noc, bum! slyšel jsi to? jde tam nic. Pak to vygraduje ... Prostě tohle ne, pokud mám tohle srovnat s kousky jako je Noroi či Insidious (ve smyslu intenzity strachu), tak tohle se proti tomu pohybuje naprosto ve sračkách..(24.10.2011)

• Arbiter

Jednička byla fajn, protože mi připomněla že se někdy i dnes bojím, co je ve tmě za rohem. Žádný zázrak, ok. Ale lekačky měly smysl. Prodlevy měly smysl. I ta dementní každodenní nuda dodávala sílu vteřinkám strachu. Dvojku jsem neviděl a trojka je díky posledním dvaceti minutám pěkně na hovno. Dynamika je filmovější, ale bububu je pouhou nahodilou atrakcí, která více méně zabijí možnost tušit hlubší motivace démonova tajtrlíkování. ___ To, že je potřeba nasadit do scénáře idioty s rozvinutou potřebou natáčet a zakrnělou potřebou uvěřitelně jednat, jsem si už nějak zvykl. Že mi ale autoři posvítili do tmy za roh a rozšafně sdělili, že film je teda fakt o hovně... to si mohli ušetřit. Vše mělo skončit s větou: ,,Ok, Toby, I'll do it!''(11.3.2012)

Pokračování úspěšné série je zpět, i na po třetí tvůrci uspěli. Napětí a strach jak má být. ( Hodnocení: 7/10 )(20.4.2012)

Vlastne opet to samy. Je sice fajn, ze se povedlo navazat na predchozi dily a mame tu jakejsi prequel, kterej by mel vse vysvetlit, jenze zaverecny vysvetleni je spis lehce usmevny. Jinak to je proste klasika, neustale dokola sledovani tri mistnosti, kde se vetsinu casu nic nedeje a kdyz se clovek poradne nesoustredi, tak ma sanci o nejaky to pohnuti predmetu nebo zavreni dveri lehce prijit. Ale je fakt, ze obcas je film vcelku mrazivej a tahle serie je jedno z mala, kde mi rucni kamera nevadi, ale je tu naopak k dobru. O fous lepsi nez druhej dil, ale zadnej zazrak.(28.5.2012)

• - Spoiler: Symboly, objevující se za obrazy v domě babičky, jsou zjednodušené verze Solomonova pentagramu a Lemegetonu. Tyto symboly, které používali Gótové, byly používány k vyvolávání a ovládání démonů. (Hal_Moore)

• - Spoiler: Režisérské duo se rozhodlo natočit několik děsivých scén pouze pro trailer s tím, že v samotném filmu se vůbec neobjeví. Důvodem bylo přilákat diváka a zároveň neprozradit scény, které by jej poté mohly vylekat. (korbitch22)

• - Film byl do kin distribuován pod krycím názvem Sports Camp. (SidneyP)