Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

Crawler-D

Ti "kouzelníci" by si měli nejdřív půjčit/koupit/stáhnout Dokonalý trik, aby se dozvěděli, jak se vlastně kouzelnické představení koncipuje. Nechápu, jak mohlo být první vystoupení s francouzskou bankou ukončeno, aniž by "transportovaného" boháče vrátili zpátky. Diváci v hledišti si tak zaplatili za to, že někoho nechali zmizet, ale už ho nevrátili zpátky. Super trik. Ale co se divit, podobně je to i se zakončením samotného filmu, který naopak nechá objevit někoho, kdo tady vůbec nebyl a který celému počínání nepřidávání ani trochu smyslu, byť má být velkou pointou. ()

nithiel

Překombinované a přitom prázdné. Zábavné bylo jen občasné špičkování mezi ústřední čtveřicí a jejich výslechy. Obecně jak se přešlo od komorních dialogů k pompézní iluzorní akci, šlo vše do kytek. ()

dubinak

Na tohle jsem narazila v televizi a začátek mě docela zaujal dost podivným a osobitým vtažením do děje. Před pár lety by u mě tohle asi ještě prošlo, ale díky tomuto snímku zjišťuji, že jsem vyrostla a nedám se opít rohlíkem. Vůbec nemám tušení, kam tímhle Leterrier mířil a za celou stopáž jsem se k výsledku ani trošku nepřiblížila. Tohle byl tak divně natočený příběh, že jsem snad ani divnější film pro televizní zpracování neviděla. Spíš než mysteriózní, bych Now you see me označila jako sci-fi, a to pěkně blbý. Leterrier si ale chtěl zkrátka hrát na Boha a místo toho, aby vytvořil kvalitní zápletku, která by nebyla nejstupidnější na světě, vymyslel pravý opak. ()

C0r0ner

Mnohým (a trošku vlastně i mně) by mohlo vadit, že nebylo nic vysvětleno a ačkoli to nebylo fantasy, tak kouzelníci předváděli věci, které prostě nebyly reálné. Ale. Bylo to bezvadně napsané, zrežírované a zahrané. K tomu to byla velká zábava, parádní vizuál, dechberoucí scény... Prostě příjemné překvapení jako svině a jasných pět hvězdiček. 90% ()

carly

uhádla som motív, ale nie toho, kto za tým celým bol. na film som išla kvôli skvelému obsadeniu a efektnému traileru a a ni jedno nesklamalo. film mal spád, strašne som tým štyrom držala palce a občas som sa bála, že to nezvládnu, ale nakoniec predsa len ich vystúpenie bolo tým trikom, ktorý nám celý čas sľubovali. a čím bližšie sme to sledovali, tým ďalej sme boli od pravdy. ()

campix

Louis Leterrier konečně opustil žánr akčních filmů, kde se plácal stále v takovém tom průměr a zkusil něco jiného. Tím mám na mysli pokus o rafinovaný kouzelnický thriller a ten se mu podle mého povedl. Vím, že nejde čistě pouze o kouzla, ale většina triků je opravdu pouze počítačových, ale i tak jsem se královsky bavil. Nehledal jsem totiž nic převratně chytrého, ale i tak mě děj několikrát opravdu překvapil a hlavně oceňuji, že ve filmu není téměř žádné hluché místo. Herecké obsazení mě také celou hodně bavilo a v záplavě bezmyšlenkovitých blockbusterů mě Now you see me opravdu překvapil. ()

necisty

Jediné co mi na tom vadí je, že jsem to neviděl v kině :( Fakt super! Myslel jsem, že Jesse tak rychle mele jen v Sociální síti, ale i tady jsem ho málem nestíhal. Melanie je krásná. Moc hezky propracované, vidět to v 3D, tak 6tá hvězda:). ()

Pajky3

Zajímavá story o partičce kouzelníků, která předvádí vynikající triky a to právě je to nejzajímavější na celém příběhu. Následné honění FBI, i když je pěkně zakomponované a vysvětlené, už mě tolik nebaví jako kouzelnické triky z jeviště. Jako ten s francouzskou bankou. Obsazení fajn, vždycky potěší Woody Harrelson obzvlášť v roli podivína a díky manželce Borata zase bylo na co koukat. Škoda jen, že mám pocit že v poslední době ve všem hraje Morgan Freeman, mam ho sice docela rád, ale už je ho dost. ()

asinus

Nadprůměrně nafintěná jednorázová podfukařina, bez větších klopýtnutí, smysl ale nedává a vykouří se z hlavy, než řeknete abrakadabra. ()

Gaaron

Vítězství formy nad obsahem. Vidíte to jasně, když film skončí. Ale během něj... you don't. (Nebo aspoň ne příliš bolestně.) ()

pakobylka

Velkolepá, marnotratná show, která prodává pozlátko a klam. Nejsem si úplně jistá, co schovává pod efektním zevnějškem posetým lesklými, pestrobarevnými cetkami a třpytivými flitry ... nakolik její nitro stojí za pozornost. Ale nehodlám to zkoumat ... čas od času se ráda nechám obelstít světem falešných kouzel a (ne)dokonalých triků - dokonce jsem ochotná akceptovat i pointu, která je na můj vkus poněkud neadekvátní: Dílem vynucená a dílem vytržená z kontextu. ()

epicek

Luxusní skoro dvouhodinová podívaná, plná efektní magie , kvalitně podaného příběhu a hlavně se skvělou třešničkou na konci. Bavil jsem se fakt až nečekaně a baštil jedno soustu za druhým. Ono stačí , když se tomu poddáte a máte vystaráno. Těším se na ty další dvě pokračování , protože Now You See Me od této chvíle , získává mou plnou pozornost! Want to know how they did it? Just say the magic word. ()

agathon

Rytmické, těkavé, vlastně docela zábavné. Ale štvala mě ta nevyváženost v konstruování pozice diváka - někde mezi ironickým odstupem kritického pozorovatele triků (který zažívá slastné pocity triumfu při jejich odhalování) a jejich očarovanou a tudíž fascinovanou "obětí", která nadšeně vyvískne při každé "prestige" póze kouzelníka (Nolanovci vědí). Jakoby po mě tvůrci v jednom okamžiku chtěli podezíravost, nadhled a touhu "na to přijít" a současně ve mně viděli tupouna, kterému poklesne brada při každém efektním kamerovém obletu nebo použití CGI šidítek. Pokud se to tváří tak chytře, musí to opravdu i být chytré. Bohužel ta zápletka je skoro pro troglodity a její nesoudržnost bije do očí zejména ve srovnání s povedenějšími předobrazy - Dannyho parťáci, Dokonalý trik... Ano, i tahle naprostá odlišnost těchto Leterrierovým filmem zjevně odkazovaných děl je vlastně nejprostším dokladem selhání Podfukářů. Ale natočené je to pěkně. ()

Martrix

Hvězdička tady, hvězdička vedle... kam koukáš?! Do prdele, sem se mi dívej! Tak kolik vidíš hvězdiček? Morgan, Woody, Mark, Michael... . Správně, takže vidíš mnohahvězdičkový film. A teď příjde to kouzlo...pooozor....kolik uběhlo času od začátku filmu? 116 minut, správně! A co vidíš teď? Ooooh! No do pr..háje! ...úplně průměrný film! Kouzelník Louis udělal z mnohahvězdičkového filmu jen tříhvězdičkový. Borec! Přitom první půlka byla vynikající. Nabízelo se srovnání s Dannyho parťáky v atraktivním kouzelnickém provedení. Všechno chytře vymyšlené, postavy zajímavé, zpracování neotřelé. Jenže od poloviny filmu, už to začalo být překombinované a závěr byl vysloveně zklamání. Takže za tu první půlku klidně 5*, za poslední třetinu 3* a konec...2*. Abraka dabraka...i když je to na draka...máme tady 3 poblikávající hvězdičky, které se s každým dalším shlédnutím, nejspíš transformují v čisté dvě. ()

Juto

Úprimne film stojí za to sledovať, len kvôli veľkému odhaleniu, ako pri všetkých magických scén. Odhalenie je šokujúce, ale prinúti vás spochybniť niektorú zo zapojených logistík, čím viac o tom premýšľate. 7/10 ()

Fancipal

"Dannyho" čtyřka, resp. pětka posunuje hranici mezi trikem a iluzí. Pokud hodláte v silně konkurenčním oboru uspět, doporučuji vynechat z rozhodovací rovnice dvě veličiny: ego a aroganci. První i druhé se krásně doplňují. Přestože polovina zúčastněných o své inteligentní nadřazenosti a titulu „nejchytřejší člověk v místnosti“ nepochybuje, Podfukáři jako celek se nesnaží být superchytrým filmem, jenom inteligentním snímkem s pár zajímavými twisty v působivém audiovizuálním obalu. Přesně to jsem od filmu, který si předem na nic nehrál, očekával. A přesně takovým způsobem je potřeba k nim přistupovat. Je trochu škoda, že ústřední čtveřice si příliš neužijeme, nicméně jejich absence dává při znalosti všech informací a závěrečné pointy smysl ... Bavil jsem se královsky, díky. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)