Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

RickDeckard

Neuvěřitelně našlapaná filmová jízda, která ke konci začne škobrtat kvůli nedomyšlené a nepravděpodobné pointě. Příběh čtveřice kouzelníků, kteří získají od tajemného "sponzora" nabídku dělat ty nejlepší show, při kterých obírají boháče o peníze, je naštěstí tak nahuštěna dynamikou a filmovou kinetikou, že při sledování vám na přemýšlení nad logickými lapsy nezbyde ani vteřina. Děj totiž neustále doslova žene kupředu a přesouvá se rafinovaně z místa na místo, pořád se něco děje (často na vícero místech současně, což je perfektně podtrženo střihem), kamera krouží kolem postav, hudba burácí a tepe a když náhodou nesledujeme kouzelnické výstupy nebo akční honičky, vyplňují stopáž vypointované a vtipně kulometné dialogy. Musíte se nicméně smířit s tím, že veškerá magie ve filmu nemá s tou opravdovou nic společného a kouzlí se primárně díky digitálním trikům. Závěrečné odhalení, které při zpětném zkoumání předchozího děje nemůže příliš fungovat, nedokáže přebít adrenalinové první dvě třetiny stopáže. I těch náhod, které ani ti nejlepší plánovači triků (na pódiu i mimo něj) nedokáží ovlivnit, je tu zbytečně moc, a vy víte, že ve skutečnosti by hrdinům leccos zkrátka nemohlo vyjít. Všichni čtyři kouzelníci jsou na jevišti sice dokonale sehraná parta, v zákulisí se z nich ale stává rozkošně nesourodá skupinka egomaniakálních hajzlíků, kterých nejde nefandit, ačkoliv svými triky páchají zločiny (hlavně nevybíravý Jesse Eisenbeng). Akční omladinu příjemně doplňují veteráni Morgan Freeman a Michael Caine především detektiv Marka Ruffala s buldočí náturou, jenž je odhodlán odhalit pravdu za každou cenu. Celkové hodnocení přesto bohužel sráží drobná pachuť z toho, že na začátku vypadají Podfukáři jako podstatně chytřejší film, než se ve finále ukáže. 70% ()

arnybossy

Nie je to ziaden novy PRESTIGE, ale velmi dobre sa na to diva. Dost premakane a oku lahodiace kuzla, triky,finty, skvele obsadenie, vtipny Woody Harrelson a najma velmi sokujuce prekvapenie na zaver, aspon pre mna teda :) NIeco mi tu ale chybalo, no neviem presne co to bolo. ()

Bane_Boss

S žiletkami v krku, nadopován tunou černých Halls(černých jako moje zkažená a Morganova duše hihihi....#norasist) a Tantum fuckin drahého Verde jsem si cucl tento magický film a jsem relativně spokojen. Óóóó Melanie Laurent aka Hanebná Šošano, čím blíže jsem se na Tebe díval, tím méně jsem miloval všechny ostatní lurvy. Oči jako dvě studny, kde jde vidět až na dno (její duše). A to, jak říká s tím frenč přizvukem "cool" (čti khuL)....no k pomilování. Pamatuj Melanie, my sweet french lady...You always be my baby :***** ()

BoXBe

Dvouhodinová show, která pořád naznačuje, že jde o něco velkého a prdlajs, je to prostě jedna velká estráda, která prostě mimořádně baví a nic ji neshazuje. Dannyho parťáci s iluzemi a trochu méně vymakaným scénářem. A lákavá pozvánka do New Yorku, to je reklama na to město jako žádná jiná. ()

papaJA21

První polovina je perfektní, lehká a svižná, ale potom se to bohužel začne zbytečně zamotávat a komplikovat až do trpkého očekávaného konce ()

campix

Louis Leterrier konečně opustil žánr akčních filmů, kde se plácal stále v takovém tom průměr a zkusil něco jiného. Tím mám na mysli pokus o rafinovaný kouzelnický thriller a ten se mu podle mého povedl. Vím, že nejde čistě pouze o kouzla, ale většina triků je opravdu pouze počítačových, ale i tak jsem se královsky bavil. Nehledal jsem totiž nic převratně chytrého, ale i tak mě děj několikrát opravdu překvapil a hlavně oceňuji, že ve filmu není téměř žádné hluché místo. Herecké obsazení mě také celou hodně bavilo a v záplavě bezmyšlenkovitých blockbusterů mě Now you see me opravdu překvapil. ()

Šimpy

Celkem slušné, dobrý výběr herců, skvělé efekty, přesto příběhu chybělo to cosi, co nechybělo například Dokonalému triku. Popravdě, závěrečná pointa byla jednou ze tří, které mě napadly už někde v půlce filmu...ale pořád jsem čekal něco trochu lepšího nebo drsnějšího, prostě zvrat par excellence. Jinak režie povedná, za nejlepší scény považuji dialogy Freemana s Cainem. Herectví v každém pohledu! SPOILER Varianta, které jsem se nedočkal, je že kouzelník Shriker pořád žije ;-). A počkejte si na potitulkovou scénku. ()

dr.fish

Hollywood nastoupil cestu výroby filmů pro diváky s lobotomií mozku. Tak jako v pátek člověk vyrazí do hospody, aby si vylil hlavu a přemazal harddisk, může místo toho zajít na tento film. Kocoviny ale asi ušetřen nebude. Tento snímek nemá žádnou logiku, neplatí v něm žádné zákony(ani ty fyzikální) a je založen pouze na obrazovém vjemu. Rozdíl mezi tímto dílem a reklamním spotem už je vskutku minimální. Osobně jsem dosti znechucen, ale uvědomuju si, že jsem třemi hvězdami už ohodnotil i horší věci. Jesse Eisenberg je mým "neoblíbencem roku". Potěšil pouze návrat Woodyho zpět do hlavních rolí. 55% ()

Ice123

Konečně zase jednou nevšední nápad. Banda iluzionistů s hypnotizérem ve velkém stylu rozjíždí "magické" vykrádačky. Děj má švih, smysl a závěr, kterej jsem naprosto nečekal. Jediný co bych vyčetl je nedojasněný konec. 90% ()

animaxis

(!!! Možné spoilery!!!) Hned na začátek musím říct, že na mě film vlastně ničím nezapůsobil. Už od začátku mi přišly postavy nezajímavé i přes své "schopnosti" a navíc se během celého filmu nijak nevyvíjejí a doslova zůstávají pořád stejné. Ostatní vedlejší postavy to taky nezachranují, ale za čestnou výjimku by se dala považovat postava Morgana Freemana. Ta sice taky není nijak zvlášt' extra, ale jeho minulost mi přišla nejzajímavější (ono se tu ale zrovna moc minulostí stejně neodhalí). "Kouzla" hlavních postav mnohokrát nedávaly smysl a hodně to bilo do očí (konstrukce na vyloupení banky, seskok z baráku a proměna na bankovky,...). Když se během filmu náhodou stane něco nepředvídatelného, tak stejně předem čekáte, že je to úplně jinak a nakonec vás tedy žádný dějový zvrat nepřekvapí, protože to jednoduše tušíte, když už je to o iluzionistech, např.: Je jasné, že tu nikdo doopravdy umřít nemůže. Úplný konec filmu částečně taky nedával smysl. "Prostě naskočíme na kolotoč a budeme dělat, že je to něco úžasného a duchaplného". Ale opravdu, ten kolotoč není nikde vysvětlen a když vám to po konci filmu dojde, tak vám film musí připadat hodně debilní. U konce mi ale taky přišlo, že se snaží film působit tak inteligentně, až je prostě debilně (Komisař, který se po celý film choval jako idiot je syn jednoho z nejlepších iluzionistů. To jste nečekali, haha!). Během filmu jsem se nudil a jediné scény, které se mi i přes scénář líbily, byly s Freemanem. Ten tomu prostě dává větší kouzlo, než kouzelníci a kouzla samotní. To je ode mě asi vše. ()

mortak

Protože logika a fyzika patří do reality, a protože tento film je naprosto ignoruje, a přesto je zábavný a nenudí, tak se vlastně pohybuje ve sféře kouzel. Sice je ten kouzelnický lesk často vyráběn pomocí laciných cetek, ale na tu krátkou chvilku iluze to bohatě stačí. ()

klida

"This is bullshit." Já sice nejsem znám jako velký obhájce logiky ve filmech či seriálech, ale to, co se děje tady, překračuje meze slušnosti. I když se na to hezky kouká, tak negativa výrazně převládají. ()

SeanLSD

NOW YOU SEE ME je ako predstavenie jeho hrdinov - bombastické, dynamické, cool... na povrchu prepracované, vo vnútri záhadné a pritom zamerané predovšetkým na odlákanie pozornosti od toho, ako sa niekomu z vrecka nenápadne vyťahujú peniaze. A že som sa týmito kúzelníkmi "odtrhnutými z reťaze" nechal oklamať rád ! Veď ide predsa iba o show... A tú predviedol ich tajomný šéf aj náš známy režisér vskutku "titánsku" ! ()

eisha3

Film má příjemné tempo a celkem fajn se na něj kouká. Nebýt posledních cca 8 minut, hodnotila bych líp. Konec je z mého pohledu totální scénáristický fail. ()

panMartin

Film není bohužel zdaleka tak famózní, jak působí v traileru. Ale to nevadí. I tak nejsem vysloveně zklamaný. Byla to opravdu velká a zábavná show. Film mě rozhodně pobavil a udržel si i moji pozornost. Pár dobrých vtípků díky kouzlům. Celkově velmi povedený koncept i provedení, plný dynamických změn, zvratů a akce a ani o překvapení není rozhodně nouze. Jsem zvědav na druhý díl. ()

URBAN

Minulý rok byl LOOPER předminulý zase IN TIME a tento rok jsou Podfukáři nejsou sice zdaleka tak kvalitní jako zminované dva filmy , ale je to zase jeden z těch filmů co posouvají hranici zábavy na jinou hranici a " jenom " tohleto musí člověk ocenit ikdyby nechtěl . Tento film má jedinom malou slabinu a to je ne úplně originální příběh . Očekával jsem krapek víc , ale bylo mi prakticky dopráno toho co jsem očekával . Snad jediné co se mi na tomto filmu nelíbilo bylo jeho zakončení bylo sice nečekané , ale možné a já bych u tohoto snímku čekal závěr který mi vyrve dech . ( 9.10.13/MAC ) ()

ivet.ka

Skvěle se na to kouká. Sympatická parta herců, výborné vizuální efekty, napínavý příběh, který slibuje radikální rozuzlení. Bohužel závěr film totálně potápí. ()

flyboyeda

Nablyskany a tezko uveritelny prumer. Od takove herecke sestavy bych cekal mene ploche a lepe fungujici postavy a kazdopadne i mene klise. Behem nekterych dialogu mi za ne bylo vyslovene trapne... ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)