Diktátor

kinghome

Tak musím říct, že jsem měl asi moc velké nároky. Těšil jsem se na narážky na židy a na drsnější film než je Borat. Všechny komentáře k tomu nasvědčovali. Ale viděl jsem jenom celkem vtipnou komedii s pár drsnejma vtípkama. Na židy tam byly asi 3 vtipy což mě pěkně zklamalo. Ani jednou se mi nestalo, že bych chytil záchvat smíchu, jako u Borata. Ale pořád to je nadprůměrná komedie s pár dobrejma scénkama. Je to lepší než Bruno ale horší než Borat, takže za ****. ()

flawi.f

Pro mě jednoznačně velké zklamání. Viděla jsem všechny Cohenovy snímky a jsem spíše fanoušek jeho polodokumentů, než regulérních filmů. Takže stále je mým favoritem Borat následující Brunem. Pokud jde o Diktátora, tak bez debat je to Cohenův nejodvážnějších počin a jak už tady někdo psal, tak bych se ani já nedivila, kdyby ho zabila nějaká extrémistická skupina.Ostřejší humor mi nijak nevadí, spíše naopak, ale u Diktátora většina vtípků balancovala na hranici trapnosti (hlavně pak scéna porodu) , naproti tomu ale nelze upřít i těch několik sakra povedených (scéna v helikoptéře). Neříkám, že je Diktátor špatný, ale mě vůbec nesedl anebo jsem měla až moc velké očekávání. Na závěr snad jen dodám - bez ohledu na moje hodnocení - tak Cohen je výborný herec a uvidíme, s čím nás překvapí příště. ()

skrblik007

Cohen nezklamal. Po pseudodokumentech přichází normálně natočená komedie. Trochu jsem se předem obával, jestli to neztratí to kouzlo spontánnosti dialogů atd. Naštěstí Cohen umí i dobře hrát v normálním filmu. A umí to zatraceně dobře! Vtipů je tam spousta. Některé slabší, jiné potrápí bránici - každý si vybere. Je to rozhodně jedna z nejgeniálnějších úchylných komedií. ()

Honzíno

Sasha se pustil do ryze hraného filmu a nedopadlo to zle, ale vůbec zle. Místy jsem smíchy brečel, místy jsem se styděl. I když v nechutnostech značně ubral, stále nezná míru a geniální fórky střídají ty podprůměrné. Jsem ochoten překousnout brutálně nemotorně maskovaný happyend, jelikož v závěru vystupňovaně nastavuje Cohen čiré zrcadlo nejen USA nýbrž i celé západní civilizaci. ()

baruss

Okrem niekoľko vydarených vtipov, (napr. Katy Perry, Tommy Lee Jones, Edward Norton, Harvey Keitel, Porsche, okno) takmer samé splašky. ()

LordSnape

Tohle je pro mě celkem veliké zklamání! Diktátor si hraje na něco, co podle mě není. Pár fajn vtípků a narážek, nicméně se Cohen drží velmi zpátky. Jakmile ztratí vousy, tak vše jde ještě hlouběji pod drn. Diktátor měl být provokativní, ale není. Místo toho nadhazuje prvky fekálního humoru a sexuálních narážek, což se k tématu moc nehodí. Borat byl zkrátka lepší, nápaditější a ne tak "filmově" natočený, což se mi prostě líbilo.. ()

Jizni Tlapa

Cohen je zpátky a je snad chlupatější ,než kdykoliv předtím. Z rukávu sype lámanou angličtinou jednu hlášku za druhou a jazyk mu jede rychlejc než naládovaný kalašnikov. Epesní Borat plavečky vyměnil za "fuhrer" uniformu a místo oplzlého tlouštíka sedlá uslintaného velblouda. Proč ne? Správně naladěn, nepřemýšlíc,dostal jsem tu správnou dávku ujetiny a sexistických narážek snad na všechno, co Diktátorovi skřížilo cestu... ()

kristianzen odpad!

Největší zklamání tohoto roku. Tak přiblbej film sem ještě neviděl. Žánr pro tento film by se měl jmenovat: ultra-trapárna. ()

Sonnik

Bomba! Cohen to samozřejmě někdy přehání, ale pořád je to neskutečná sranda. Já doufám, že se v budoucnu vyhne některým opravdu dementním extrémům a lidi ho potom budou považovat za frajera. "Sub Saharan, can you have 150 child warriors here by 5:00pm?" ()

ivan_drago

Objektivně je to na tři, ale za to velké zklamání dávám dvě.... čekal jsem kulervoucí politickou satiru a dostal jsem posranou romantickou komedii s pár (asi pěti, šesti) povedenými momenty ke smíchu... Největší chybou tohot filmu je, že je moc filmovej... Cohen rezignoval a na bezprostřednost z Borata a nahradil to klasickým filmem s přesně daným scénářem... Zklamání... ()

Mrkvič

Obrovské překvapení a to jsem se na to docela těšil. Žádné scény rádoby nečekaných amerických reakcí. Je to plné humoru, který je místy dost brutální a místy netradiční. Trapných scén a vtipů jsem se ani moc nedočkal, a to vedle mě seděla banda zhulených vytlemenců. Uvidíme jaké to bude v soukromí doma. DVD verze je bohatší o docela dost scén, ale té trapnosti je tam už nějak moc. Takže, kdo viděl v kině, byl nadšený, kdo na dvd, byl zklamán. ()

DivX

At se snazil Cohen jak mohl, me nepresvedcil dat vic nez 3 hvezdy. I pres vsechno ocekavani si nemuzu pomoct. 60% ()

Dado

Po nie príliš presvedčivej a očakávaný štandard nedosahujúcej role rakúskeho homosexuála tu máme opäť Sashu Barona Cohena v takej forme, v akej ho všetci chceme vidieť. Kvality a humor Diktátora minimálne v mojich očiach síce nedosahuje takú úroveň, o akých nás herec mohol presvedčiť ako Borat. Napriek tomu je však posedenie v spoločnosti nekompromisného diktátora Aladeena (samozrejme len v prípade, že vás od neho oddeľuje plátno kina alebo obrazovka televízie) plné bizarných scén a vtipných hlášok, ktoré budú neraz nepríjemným prekvapením pre bránicu diváka, skvelé. Inak, po mnohých, jemne povedané zvláštnych rozhodnutiach kompetentných ľudí na udeľovaní Oscarov, ktoré určite nielen mňa nepríjemne prekvapili, by som vôbec neprotestoval proti tomu, aby "herecký chameleón" Cohen jedného plešatého do vitrínky dostal. Po tom, čo predviedol nielen v Boratovi, Brunovi a najnovšie aj v Diktátorovi, ale aj v iných filmoch, by si ho možno aj právom zaslúžil. Slovenský dabing je dobrý, vybrané hlasy dabérov nepôsobia rušivo a preklad je taktiež kvalitný, pričom sa nebojí ani tvrdších výrazov. Pri dabingu Borata som mal voči výkonu Michala Hudáka v hlavnej úlohe isté výhrady, v tomto prípade sa mi jeho hlas a najmä prejav pozdávali už o poznanie viac. (75%) ()

karlik4801

Jako jo je to v celku vtipný, ale já čekal Borata. Těšil jsem se na pořádnou stupiditu, tohle je průměrná stupidita, která má furt velkou část normálního chování. Bohužel mě nepotěšil Baron Cohen, ale Anna Faris a Ben Kingsley. Není to zase tak velké zklamání, ale mělo to prostě dopadnout lépe. ()

honza7

Pocity z toho můžu mít dva. A to Aladeen a Aladeen. Asi zvolím ten Aladeen (Kdyby to četl S.B.Cohen, zajímalo by mě, zda se také chvilku usmívá a chvilku brečí). Ano, on je správný diktátor a já věřím že to někde i tak může chodit. Bohužel, jsou zde nudné citové scény. Při zamyšlení jsem váhal kolik dát, ale když si Brüno zasloužil 4 hvězdičky, Aladeen je musí mít také, jinak by na své vojáky mával jednou rukou přes krk a druhou ukazoval na můj nick. Shrnuto podtrženo: Méně úchyláren na úkor citů. I tak je to super. Už se těším na další dílo tohoto komika. Nutno dodat jeho příjezd na předávání cen v kostýmu právě tohoto diktátora. Bravo pane herec! :-) ()

Sokkk_y

Jestli je nějaký diktátor, kterého mám rád, je to Aladdin. Samozřejmě se i na tomhle filmu najdou nějaké aladdin věci, které se někomu buď aladdin nebo aladdin, Ovšem celá ta hodinka a půl jako celek byla naprosto aladdin. Už teď jsem zvědavý na další Cohenovku, zda bude ještě aladdin než tahle. ()

Lachtaan

Asi vůbec nejnemožnější komedie, která kdy mohla vzniknout, ještě k tomu v době, kdy je zde vykreslovaná politická situace po celém světě tak vypjatá. Sacha Baron Cohen si ale nebere servítky v jakémkoliv filmu, který se mu dostane pod ruku a zrovna Diktátorem převálcoval i ještě trhlejšího a více hláškujícího Borata. Jedna z těch komedií/parodií, které se dají zhlédnout i vícekrát do roka. Rád si připomenu ty nejnesmyslnější hlášky, kterým se ale zasměje i kdejaký intelektuál. ()