Diktátor

Jirkacek

Tak tenhle Diktátor rozhodně žádnou hrůzu u nás doma nebudil a vzhledem k tomu, že se jednalo o komedii s Velikým Alexandrem Barinem Baronem Cohenem ani nemohl. Svým žánrem naprosto přesně dopadl na úrodnou půdu a dokázal nás rozesmát. A to i přes často mrzkou kvalitu vtípků a narážek. Líbil se mi již ten samotný nápad udělat si legraci z těch hlupáků či příliš vychytralých představitelů moci ve svém ustrašeném státečku, v němž bohužel žijí i obyčejní lidé. Ten náš se jmenoval Aladeen, což mne také pobavilo a ten vládl v arabské zemi jménem Wadiya, kterou chce ze všech sil zachránit před demokracií. Rád vynáší rozsudky smrti, většinou ve formě setnutí mečem, snaží se vyvinout vlastní jadernou bombu a vůbec dělá takové ty klasické věci které bezmezní vládci dělají. A ti hodní lidé ze západu a OSN zde zase chtějí nastolit pořádek, rozuměj chtějí mít vše pod kontrolou a vyždímat z této země ropu. A tak se tito pokrokoví evropané, asiati i amerikánci rozhodli pozvat Aladdina do budovy OSN, aby mu vážně promluvili do stylu vládnutí a donutili jej ustavit v Wadyi demokracii. Hned po příjezdu do Ameriky se začaly dít věci, většinou velmi vtipné - jako že třeba ten pravý Aladin protestoval v davu demonstrantů sám proti sobě a vlády se ujal jeho dvojník se svým poradcem, kterého si zahrál můj oblíbenec Ben Kingsley nebo že jej před policií zachrání Anna Faris, žena s chlupatým podpažím, aktivistka, vegetariánka a feministka, která mu dala práci ve své firmě. Aladin však nikdy nepřestal myslet na návrat k moci a tak jsme se stali svědky další eskapády humorných situací a groteskních akcí. Diktátora jsem shlédl na doporučení CommanderCZ***, prý se u něj dobře pobavil, což nemohu potvrdit, jelikož se podle mne jednalo o zábavu prostě průměrnou. Kupodivu se naše hodnocení cípatými naprosto shodují, i když se kvalita vtipných hlášek ve filmu pohybují od těch, které si vyprávějí chlapi ve čtyřce hospodě až po ty velmi inteligentní. To vše tak dává dohromady čistý střed a tak ode mne snímek Diktátor dostává tři diktátorské hvězdy ***. ()

andy60

Co se humoru týká, dost nevyvážené. Vtipné chvilky se mísí s trapnými a těžko říct, které mají navrch (nejvíc jsem se zasmál tomu porodu). Jako celovečerní zábava to u mě prostě nefungovalo. ()

Adam1408

Cohenov film číslo jedna. Ubral z perverzností a pridal na politickej nekorektnosti a tak sa mi to naozaj páči. Humor je tu úplne úžasný a aj nejaké to posolstvo sa nájde. Myslím, že je to jedna z najlepších komédií, aké som kedy videl. Nejedná tu v rukavičkách s ničím, lebo vie že si to môže dovoliť. Viac takýchto komédií poprosím. ()

Jurys

Dle mého názoru nejslabší Cohenův film opouští dokumentární tématiku minulých dvou filmů a přechází do více konvenční komedie. Chápu, že Cohenova tvář už je profláklá a širokou veřejnost už nenachytá, ale chybí mi ti neherci z filmů předchozích, díky kterým film dostával šťávu. Celkově si myslím, že to i víc sedí k jeho humoru. Cohen mě však znovu chytil svými úžasně nekorektními hláškami. Jen doufám, že zkusí ještě jednou zabrousit do prostředí mockumentů, které mu tak sedly. ()

stativ

Politicky naprosto nekorektní komedie. Naprosto dokonalý je projev „představte si, kdyby Amerika byla diktatura“ kterým Sacha Baron Cohen dokonale uhodil hlavičkou o hřebíček. ()

SNCIS

"Dej muži vagínu a uspokojíš ho na den. Nauč ho používat ruku jako vagínu a bude uspokojen do konce života." - 100%. ()

Sejkorka

Diktátor se mi líbil víc, než Borat. Ten je více absurdní a gagový. Tady nejdeme trochu hlubší postavy, i když prčy je dost a dost. ()

Janakin

Párkrát jsem se zasmála, párkrát schovávala hanbou hlavu pod deku. Poklonu všem, kdo se podíleli, hlavně za to jak uměj nakopat zadek všemu a všem, předně co se týče naprosté a geniální nekorektnosti. Celkově to, ale bylo svým způsobem i zklamání. Čekala jsem o něco více a až tak moc jsem se nesmála, aby to vyvážilo některé poněkud příšerné herecké výkony a ještě horší scény a ani obrovská míra originality to nemohla zachránit, takže tak 60%. ()