Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Thanoris

Tohle je prostě nádhera. Kdo občas přeje chytrým, vytrvalým, odhodlaným, nebojácným, nezlomným, neústupným a velkoformátovým hajzlům (samozřejmě jen ve filmu), musí si tohle užívat právě tak, jako já. Zvlášť, když se v tom tak dokonale odráží ona temná část obyčejným lidem neznámé reality. ()

Bird_house

Zatím je to spíše zajímavý nežli chytlavý.. Něco tomu chybí.. Třeba se toho dočkáme v průběhu.. Prozatím mám za sebou pouze dva díly.. Jaxem napsal výše, uvidí se v dalších epizodách, doufám.. ()

karinakari

Dvojice Kevin Spacey a David Fincher je pro většinu lidí ohromným lákadlem. Když jsem si ty dvě jména přečetla, zafungovalo to na mě a okamžitě jsem si musela House of cards pustit. Navíc jsem velkým fanouškem příběhů z politického prostředí. Jsem seriálem unešená. Jedná se o jedno z nejrealističtějších zobrazení hnusu jménem vysoká politika. U všech tě podvodů, podplácení, okliček se ohromně bavím (nejhorší na tom je, že to takhle fakt funguje). Děj má fakt spád a nenechá vás odejít, dokavaď nedokoukáte všechny díly. Odchod Finchera z režisérského postu byl podle mě dosti cítit, hlavně na rozvoji a vykreslení jednotlivých charakterů (do určité míry za to samozřejmě může pokročení příběhu). Kevin Spacey se popral s hlavní postavou s noblesou, jaká je hodna jeho jména. Naprosto zbožňuji jeho monology k divákovi (tak jako mimochodem všude, ale dosud jsem tento prvek měla možnost vidět jen v sitcomech a samotnou mě překvapilo, jak to zafungovalo i v takovémto žánru). Postava manželky hlavního hrdiny a novinářky, které jsou rozdílné jako den a noc, jsou napsány i zahrány skvěle. Nemám nikomu ani ničemu, co vytknout, tudíž House of cards vřele doporučuji, rozhodně stojí za váš čas. ()

GrgaPitic

Prohnilost vrcholné politiky odhalené na dřeň zabalená tak, že ani chvíli nenudí. Kevin Spacey zde dokazuje své herecké mistrovství. Jestli z letošní seriálové nadílky stojí něco opravdu za to, tak jednoznačně House of Cards. ()

Skleni

Asi každý človek ktorý sa dostal k tomuto dielu si postupne radil informácie: Fincher - YEAH! Kevin - F... YEAH! politika - ooooh :-( .... ale to je chyba.. ja som k tomu pristupoval veľmi opatrne, pretože ja politické tématiky fakt nemám rád. Príde mi to hra na hrdinov v kravatách. Ale tento seriál dokázal niečo super. Vzbudil vo mne nie len záujem o ako takú politickú tématiku, ale aj udržal pozornosť od začiatku až do konca. Napínavé, inteligentné, drastické, inteligentné, dramatické, inteligentné, realistické, inteligentné. Príliš vela inteligentnosti? Nie. Práveže to je to čo chýba skoro všetkým mediálnym "umelckým" dielam v dnešnej dobe. Tento seriál je vskutku dačo výnimočné. Kevin dokázal že je pán vo svojom fachu a scenáristi spravili taktiež čo to pre to aby tento seriál bol na vrchole v rámci tématiky. Tie mini monológy ktorými vstupuje hlavný hrdina do deja, sú absolútne brilantné a ........... veď ja len samú chválu píšem na tento veriál. Tak teda trochu toho zlého:.............................................. mňa nič zatiaľ nenapadlo, ale až va tomu tak stane, určite pozmením tento komentár, Dovtedy len dám verdikt: super seriál, skvelá kamera, venár, herci, realita, prostredie, nesmrdí to politickou kampaňou a intigrami .. je to svieže a ani chvílou nudné. ()

NightPorter

Noooo.. jelikož Hyde Park a Události komentáře jsou mý nový večerníčky, bez kerejch prostě nejdu spát, tušil jsem, že seriál o politikaření bude prima zábava, ale až takováhle? Holt se Spejsym asi nemůžete šlápnout vedle, a když mu navíc dělá společnost nádherná Kate Mara a Forrestova Jenny, která sice trošku zestárla, nicméně je snad ještě rajcovnější, tak je to prostě jasná pěťule. EDIT: po druhé nemastné neslané řadě přišla otřesná řada třetí, tak se de s hvězdičkama rapidně dolů. Ten seriál už bohužel nemá co nabídnout, vaří z vody, opakuje se a chvílema je i nelogickej a trapnej. A nezachrání už to ani zpočátku zajímavej, ale dále už jen nechutnej Spacey a míň a míň výrazná Robin :-/ škoda, první řada byla výborná. ()

JOZZZKO

Tak dokonalý a brilantný seriál o hrdinoch pachtiacich bezohľadne po moci som jakživ nevidel. Dokonalé. Neviem sa dočkat season2. Francisove vsuvky sú to najlepšie čo rok 2013 priniesol. ()

bararich8

Výborná záležitost. Hned po prvních 5 minutách prvního dílu pochopíte, že Underwoodovi jsou pěknej párek parchantů, kteří si jdou vždy za svým, stůj co stůj a jsou ochotní tomu obětovat naprosto vše a proto se na to tak dobře kouká. Není totiž nic lepšího, než si po všech těch slaboduchých seriálech pustit něco, co má hloubku a myšlenku. Hlavní postavy zde mají hodně prostoru a s každým se tak dostatečně seznámíme a poznáme, jak jsou všechny postavy a jejich příběhy provázané (jupí). První díly to řádně rozjely a proto se mi poslední díly zdály o stupínek slabší (ale pořád vynikající). Díky otevřenému konci se budu těšit na druhou sérii. | Druhá série: pěkně divoký rozjezd, střed byl tak nějak slabší, občas bylo něco přitažené za vlasy, závěr však zase ukázal to, co je na tomto seriálu, tak výborné - debaty, sliby, zrady, plány a to vše na nejvyšší politické úrovni. 5* ()

TheMraca

Seriál mě uchvátil, je to přesně podle mého gusta. Politické intrikaření, být vždy o tři tahy napřed před protivníkem a i když se vše sesype najít řešení a zvítězit. Je to přehlídka vyjednávání, rozdávání úkolů a soft skillů na všechny způsoby. Dlouho jsem nebyl z nějakého seriálu takto spokojen. Za mě 100%. ()

stanyslaw

u spousty serialu mam dojem, ze prvni sezonu rozjede dobry scenarista (scenariste) s dobrym napadem, ovsem jen rozjede, nema promysleny vyvoj pro sezony dalsi. na druhou sezonu najmou nekoho levnejsiho, kdo s predkreslenymi postavami provadi jen nejake slabsi cachry, proste aby se naplnily minuty, o nic vic nejde. no a tady jsem ten dojem mel uz v pulce prvni sezony. maly nasazeny pocet figur, takze kazda musi plnit nekolik uloh, postavy, ktere nepouzivaji mozek, logicke lapsy. ()

Tomo

Kvalitnější seriál tady nebyl. Nikdy. Příběh, výborná filmařská práce, herecké výkony ..bomba. Takhle si to přesně přestavuju. Jak dobře zmáknutý seriál, tak zákulisí politické scény. Tečka ()

1Legend1

Bezchybný Kevin Spacey. To byla první myšlenka, která mě napadla. Šťastný, úspěšný muž, člen Kongresu USA, který sice nemá to nejlepší místo, zato je ale jeden z nejvlivnějších osob v Bílém domě. První serie nastolila jasná témata výhružek, korupce atd. a je škoda, že se jí režie nedržela po celou dobu, časem totiž děj sklouzával k různým vztahům, které mě osobně docela vadily. Nicméně prvních 13 dílů až na malé výjimky skvěle natočené se skvělými výkony a složitou problematikou. 1. serie - 5* ()

Dm1tr1j odpad!

Dáme tam 4 hviezdy lebo ukazujú zaslepeným ľuďom ako pokrivená je demokracia kapitalizmom v súčasnosti. Kto nepochopil je úbohá existencia odsúdená žrať propagandu toho negra obamovského.....toto platilo do konca 5. serie, ja som chcel konečne vidieť Francisa na plno prezidentovať ..nie tu falošnu piču tam, ODPAD ()

Stíba

Scénáristická onanie té nejvyšší kvality. Decentně naservírovaná a špičkově zahraná. Spacey je největší ďábel filmového plátna od Al Pacinova advokáta. ()

Fat'Fatal

Čtvrtá série kromě jednoho slabšího dílu pokračuje ve velkém napětí zákulisí politiky a servíruje nám Francise na pokraji jeho fyzických i mentálních sil. Cliffhanger na konci série mě ale naštval :) // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Ivo

1. série - 100%, 2. série - 100%, 3. série - 50% - tady už se mele těžce z vody. Docela roztahaná nuda (proti prvním dvěma strhujícím sériím) ()

Torgal

Dôvod, prečo na vlajke House of Cards žiaria odo mňa len štyri hviezdy je na prvý pohľad dosť nepochopiteľný. Prvá séria je až príliš dokonalá. V skutočnosti je tak dobrá, že ju považujem za najlepšiu seriálovú sezónu akú som kedy videl. Famózne herecké výkony (okrem Spaceyho chcem vyzdvihnúť hlavne Robin Wright), skvele napísané postavy, uveriteľný pohľad na intrigy v atraktívnom prostredí Bieleho domu, skvelé tempo kde je každá minúta každého dielu dôležitá - či pre rozvoj príbehu alebo postáv. V porovnaní s týmto majstrovským dielom nasledujúce dve série značne zaostávajú a hoci sú stále veľmi dobré, ten pocit nenaplneného potenciálu stiahol hodnotenie nadol. Čoraz viac času sa venuje menej podstatným témam a Frankove machinácie pôsobia čoraz menej prirodzene. Piatu hviezdu odpárala ale až tretia sezóna, v ktorej sa tieto problémy prejavili najvypuklejšie. Keby človek vynechal prostredných sedem epizód, nič podstatné mu neujde. Navyše nie je ani logicky uzatvorená, ale končí v polovici príbehu. I napriek výhradám stačí o rok Frankovu nenásytnú cestu za mocou dôstojne ukončiť (nie, vážne by som ďalšie sezóny neocenil) a maximálne hodnotenie mu s radosťou vrátim. 8+/10 Update po 4. sérii: Frank is back! Prvé tri epizódy sa ešte nesú na vlne slabšej tretej sezóny, po nečakanom twiste sa ale všetko vracia do starých dobrých koľají, keď je to Frank a Claire proti svetu. Vo finálnych epizódach sa drive trochu stráca, ale budúca sezóna sľubuje veľké veci. S radosťou vraciam piatu hviezdu. 9/10 ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem