Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

sedlo03

Jak to asi tak může dopadnou, když spojíte Davida Finchera a Kevina Spaceyho. Oni prostě umí. Druhá série je opět naprosto neuvěřitelná. Filmařina a propracovanost je někde úplně jinde, než ostatní seriály. 1. série - 100% 2. série - 100% 3. série - 85% ()

WinstonS

Kevin Spacey v životní herecké fazoně a brilantně popsané zákulisí americké politiky, z něhož cynismus a svinstvo nikoliv kape, ale přímo se valí mohutným proudem. Spacey je tak úžasný, že tomu arogantnímu a prolhanému manipulátorovi hrozně moc držím palce, aby Petrovovi natrhl prdel, prosadil AmWorks a v roce 2016 obhájil mandát a zůstal v Bílém domě další čtyři roky :-) ()

Bukk

Tíživé. Co tedy bude dál? Výtku snad mám k tomu, že ten závěr mi Francis přišel kapku mimo něj. Což bych moc nepředpokládala k jeho postavě a tak mi to trochu vadilo. Možná záměr, ale pro mě spíš chyba a nepozornost. ()

poet

There is only one rule - hunt or be hunted Politický thriller pri ktorého pozeraní bude fajnšmekrom tiecť slinka po brade. Scenáristiká lahodka v ktorej forma a obsah sú v súlade a hlavnej úlohe je tá najcharizmatickejšia figúrka na vrchole svojej kariery :) Kevin Spacey ako Frank Unferwood vo svojej úlohe dokonale stelesňuje zákulisie politických hier, roznych prepojení na novinárov, lobistov a dalšie persóny ktoré ovplyvňuju masy... Pre dosiahnutie svojho vplyvu dokáže urobiť Frank čokolvek až z toho niekedy mrazí ale tá elegancia a neuveritelný cynizmus ktorý sála z jeho postavy je nenapodobitelný. Príhováranie k divákovi cez hlavnú postavu len umocňuje celký dobrý dojem ktorý mám z toho seriálu. Po prvej sérii je jednoznačne za 5* ()

barrahir

Lepší asi seriál z Bílého domu být nemůže, ale prostředí politiky je trochu svazující. Co se týče charakterů a hereckých výkonů, tak to nepotřebuje komentář. Hlavní hrdina je pomalu horší, jak Hitler a doufám, že dostane křeslo. :-) „Democracy is so overrated.“ ()

Pawlisman

best ever, kam se hrabou dětinské hry o trůny. skvělá režie, předloha a herci. PS: třetí série snad ještě lepší než ty předchozí 10/10 ()

Camulator

Co začalo jako pomsta Železné Lady pokračuje jako herecký koncert a dost možná druhá (třetí?) životní role Kevina Spaceyho. Chladný, vypočítavý a bezskrupulózní Frank Underwood sundává jednoho oponenta za druhým jako zkušený snajpr v hustém lese. Výtečně mu asistuje jeho vlastní lady MacBeth v podání Robin Wright, která od otravné slečinky ve Forrestovi ušla hodně dlouhou cestu až k strachu a respektu nahánějící ženě s náznaky svědomí. David Fincher nezůstává nic dlužen své pověsti a divákovi, ostatně jako vždy, nechává jasný vzkaz: tohle není odpolední seriálek pro čajíčky. Nelíbí? FU. ()

Nolanofil

Basketbal má Jordana, Hokej má Gretzkyho, Box má Aliho, televízna politika má Farancisa Underwooda. Geniálne vo všetkých smeroch. ()

Illy

Tak dlouho mi trvalo se ke sledování tohohle odhodlat z jednoho prostého důvodu. V tom prostředí já pracuju. Ne, opravdu nejsem politik a nikdy bych ani nechtěl být. Je to bizarní sbírka od chytrých lidí až po úplné dementy u kterých člověk pochybuje že zvládli základku. A já to všechno hezky zblízka pozoruji. Ovšem srovnat naši realitu s tou seriálovou (v reálu jsem v americké sněmovně nebyl) je jako sedět vedle smradlavé, mastné vágusačky a protějším oknem vidět nádhernou, udržovanou a kmrduzvoucí.....štětku. Protože politika je prodávání sama sebe za peníze především. ()

amfetamin

Machiavelismus v praxi. There is no solace above or below. Only us. Small, solitary, striving, battling one another. I pray to myself, for myself 1. série: 99% Do you think I'm hypocrite? Well you should. I wouldn't disagree with you. 2. série: 90% If you don’t like how the table is set, turn over the table 3. série 85% ()

winetach

Výborné herecké výkony všetkých hlavných postáv, no za veľmi nudný dej berem jednu hviezdičku. S01: 90% S02: 92% S03 95% ... Po tretej sérii vraciam poslednú hviezdu. ()

VictorMartel

„God has no faith in us.“ „Ruthless pragmatism.“ „Harmony…“ Hojnost skvělých promluv, které jsem měl původně v úplnosti zaznamenány. Nicméně americké filmové umění si i zde libuje v pro mě neuvěřitelných konstrukcích, jakými jsou nevychýlitelně zarytá cílevědomost politického dravce, velkorysé promítání vlastní světonázorové žluči do příběhu o zákulisních politických poměrech či o sobě příliš jednoduchá idea bezohledné destruktivní síly u moci. / Křesťanský národ je fascinován „zlem“, protože je mu jako „zlo“ zapovězeno, měrou, v jaké si ho zdravá, chemií obskurního imperativu „dobra“ nefrustrovaná mysl ani nepředstavuje. / Vážně to neříkám ze závisti, Underwood je nelidsky schopný a celkově přesazením do kontextu realistických podmínek neuvěřitelný. Že by skuteční lidé v sobě měli tolik nejen smyslu pro ďábelské plánování, ale dokonce i vznešeného ducha? Ve stereotypu genializující manýry se potácející seriál si až příliš zvykl krmit hlad politicky bezvýznamných diváků po spikleneckých pohádkách, takže nám nakonec předestíral hrdinu schopného další tahy plánovat a promýšlet s týmž předstihem a důmyslem jako nad scénářem (a jako by měl o situaci vlastně božský/režisérský přehled). Takové supermanství unudí. A dánská původnější alternativa Borgen se bez něho obešla. Seriál má mnoho slabých epizod, přičemž nejvíce postradatelná je podle mě 2. řada (5. ŘADA MĚ STÁLE JEŠTĚ ČEKÁ). ()

Maryinka

Když mi žádná postava není ani sympatická, ani mě nezajímá, všechno je šedé, chladné, nudné, tak vážně nevím, proč se na to vůbec dívat... Já bych nejraději všechny postavy postřílela, nebo je nejlépe nechala pozabíjet se navzájem, protože ty jejich nekonečné ambice a intriky mi fakt lezou krkem. Je mi vážně fuk, kdo se nakonec k tomu zlatému korytu dostane, po zhlédnutí byť jen kousku tohoto seriálu jsem totiž natolik lidmi znechucená, že vlastně věřím, že jim nakonec ani nebude chutnat (a pokud ano, jsem za ně šťastná, i bezkrevní parchanti si přece trochu radosti zaslouží, viďte?) . Nevím, kde se stala chyba, že mě tento tolik ceněný seriál nebaví, asi to je mnou, protože herci hrají parádně a scénář rozhodně není hloupý. Možná tomu dám ještě někdy šanci, ale momentálně nemám sebemenší důvod ztrácet tímto seriálem čas. (P. S. Dabing je sice nic moc, ale tím to není, první díl jsem viděla v originále a ani tak mě nebavil.) ()

barteca

Po třech dílech se to rozbíhá zatraceně dobře. Kevin Spacey si to užívá a je dokonalý. Stále napínavé, kvalitní scénář. Druhá série od prvního dílu nešetří napětím a zápletkami, hereckým mistrovstvím všech. Vysoká politická hra představena ve formě, kdy člověku nezbude ani naděje. ()

joudas

Kevin Spacey, David Fincher a seriál? Tohle jsem si nemohl nechat ujít. Sice jsem se trochu bál, že mi americké politikaření nemá moc co nabídnout, ale jsem rád, že jsem se spletl a již od počátku jsem si seriál oblíbil. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě chladný, vypočítavý, manipulativní hajzl (ale nejsou tam takoví vlastně všichni?) Kevin Spacey a jeho proslovy přímo k divákovi. Moc mě ale nepotěšil otevřený konec, protože jsem po celou dobu sledování měl za to, že se jedná o uzavřenou sérii. Holt si na zjištění, zda to Franku Underwoodovi vyjde nebo se mu vše sesype jako domeček z karet, budu muset ještě počkat. // Druhá série sice trošku jiná, ale pořád stejně kvalitní. Z celé série ale musím vypíchnout jednu věc a to závěr prvního dílu, který mě naprosto dostal a při kterém mi až přeběhl mráz po zádech. A přitom stačila jenom jedna věta a Spaceyho pohled. Geniální! // Třetí série už mi přišla o něco slabší. Už je asi pomalu čas to zabalit nebo bude za chvíli Frank vládcem celého vesmíru. Jen by mě zajímalo proč neustále ubývá Frankových geniálních monologů k divákovi... ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem