Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit…
Naštěstí Billy a Hans právě jednoho čtyřnohého mazlíčka unesli. Ovšem naneštěstí tenhle pes patří psychopatickému gangsterovi Charliemu (Woody Harrelson), který svého malého psíka nade vše zbožňuje. Charlie je nepředvídatelný, extrémně násilnický a rozhodně nemá potíže zabít každého, kdo má se zmizením jeho psa cokoliv společného. Vypadá to, že Marty bude mít o nadměrné množství inspirace postaráno. Ale dokáže s šíleným Charliem v patách zůstat naživu tak dlouho, aby scénář dokončil? (Bioscop)

Guran

Film se podobá Tarantinovu Pulp fiction, taky pěkná hovadina. Oba filmy parodizují brutalitu a snaží se ji převést do komediálního žánru, což podle mě nejde a že zde se brutalitou rozhodně nešetří. Film v podání McDongagha je nudný, trapný, vlastně celý nepovedený. Na to, jací herci v tom hrajou je to nesmysl. ()

nK_!

Oddechovka, u které je radno vypnout mozek a jen tak si těch 106 minut proplout. Předvídatelná gangsterka beze smyslu a s hromadou trapností. Neuvěřitelně otravný Sam Rockwell a neuvěřitelně uťáplý Colin Farrell. Od řežiséra skvělého filmu V Bruggách jsem čekal o dost víc. ()

Nalimator

Občas jsme se usmál, ale na víc to nevydalo. Člověk prostě jen očekával, jakou další ptákovinu vymyslí, ale protože šlo hlavně o to vymyslet nějakou střílečku, tak to bylo takové jednostranné. ()

0verseer

Zaujímavá snímočka, ktorá ma niekoľkokrát dokázala poriadne rozosmiať a aj keď žánrovo presne neviem zadefinovať, čo som to skoro 2 hodiny sledoval, musím uznať, že sa mi to páčilo. ()

mrclTV

Nápad tak dosť padnutý na hlavu, aby mohol fungovať ako vtipná komédia, len má jeden malý háčik - nie je to vtipné. Teda väčšinou. V prvej hodine si iba vypočujeme stokrát počuté vtipy o Íroch, spojené so stereotypmi o zamestnaniach a vzťahoch a všetky tieto sucháriny sú iba občas prepojené nádejnými svižnými vtipmi. Neviem prečo, ale primomína mi to nepodarenú kópiu Tarantinovho rukopisu. Síce miestami som mal pocit, že to film dokonca robí zámerne, aby sa z Tarantinovho štýlu vysmieval a nakoniec si film robí úplne otvorene srandu sám zo seba (respektíve z akčných filmov ako takých) a ťaha vás za nos - celkom šikovná namotávka, tam bol film najlepší. Prvoplánovo sa tu človek veľmi nenasmeje. Aspoň, že tu je Woody Harrelson, ten aj z tuctovej postavy mafiána vie spraviť zábavu. Záverečné zhodnotenie: Mal som nutkanie dať tri hviezdičky, ale keď je prvá polovica filmu oničom a aj v druhej sa nájdu hluché momenty (a nebolo ich zopár), nemôžem ísť s hodnotením vyššie. PS: Zaujala ma aj chvíľková vážnosť, ako z totálne blbého príbehu Vietnamca z ničoho nič vyžmýkali hlbokú myšlienku hodnú zamyslenia. Ďalšia narážka na súčasnú tvorbu Hollywoodu? ()

MirkaP

Vypnula jsem to zhruba po hodině. Ano, byly tam určité světlé momenty (spojené zejména s účastí W.Harrelsona), ale jako celek mě to vůbec nezaujalo a neoslovilo. ()

smatana.sk

Asi každého scenáristu, ktorý po prvom úspešnom scenári dostane zálohu na druhý, prepadne tvorivá kríza a dostane nápad napísať scenár o scenáristovi, ktorý musí odovzdať scenár a nejde mu to. Niektorí scenáristi takýto scenár dokonca dokážu aj predať (Charlie Kaufman - Synecdocha New York, bratia Coenovci - Barton Fink, Martin McDonagh - Sedem psychopatov). Ale ešte nikdy z toho nevznikol dobrý film. Haloooo, ak toto číta nejaký scenárista... už to prosím neskúšaj! Je to márne! ()

adamix

Je to pozerateľné, originálne a zaujímavé. V prvom rade zaujmú jednotlivé postavy a celkové dianie. Síce je to stavané na prvkoch komédie, humor tu dosť chýba, rovnako ako aj celkový náboj s napätím či akciou, ktorý by dodal príbehu väčšiu živosť. Inými slovami ani sladké, ani slané, ale nie až také zlé. Za mňa 60%. ()

JosefTomas

Srovnání s Bruggy není úplně na místě. Tohle je jiný film, jiný styl, něco jiného. Lepšího. Jestli mě V Bruggách něčím iritovalo, bylo to uspěchané finále a že postavy v příběhu existovaly, místo aby jím žily. Sedm psychopatů ale do první minuty tuhle chybu mažou, navodí filmový feeling díky klasické filmové kameře (filmové zrno prostě lahodí mému oku) a nenechají diváka vydechnout ani minutu. A co je hlavní, furt ho dokáží překvapit. Nebojí se bourat klišé, převracet je a umí nejen pobavit, ale dojmout. Ukázkový mix, který mě zahřál u srdíčka, že přemýšlím nad plnou palbou. Tak moc mě film zasáhl. A víte co, já jí tam dám. Taková parta psychopatů se jen tak nevidí, ale hlavně je radost s nimi být a užívat si to. ()

PlysovyMacko

Čierna komédia o ničom, s dialógmi o ničom. Jedine co na bavilo bol Woodyho gangster, čo chcel späť svojho psa, ale ten bol iba na okraj. Hlavný hrdina sa snaží napísať scenár o psychopatoch ale ironicky scenár filmu je to, čo pokrivkáva. Postavy sú otravné, čakala som kedy ich zabijú. ()

waltosin

Ujetina jako prase,která v některých momentech pobaví a v některých zjistíte že je to úplná blbost, která funguje. 65% ()

psychohippo

Velké poselství o chlapském přátelství, o lásce ke psům, o síle víry a lásky... Téměř výhradně mužská záležitost (na plátně, nikoliv však podívaná jen pro muže, má žena se řezala jak já), bylo viděl, že si to pánové užívají. Vzorově vykreslené charaktery, obsazení odpovídali dokonale rolím, včetně Toma Waitse s králíčkem. Ne, kdo čekal hluboký ponor jako v Bruggách, tak se netrefil. Kdo šel za názvem filmu a čekal šílenost, dostal to se surrealistickou šlehačkou navrch. Velká pocta žánrovým klišé, od psychothrillerů přes hongkongské kečupárny až po onkologická dramata. Jen toho country bylo nějak moc... "připadaj ti psychopati zajímavý? No, víš, po čase se omrzí..." :D ()

Cyberboy

Jak udělat film o ničem? Žádný problém! Stačí sehnat pár herců a psů. Herce necháte něco mlít a psi necháte pro sychr na pokoji. Když vám příjde, že se nic neděje, tak necháte herce, aby se postupně kvůli psům likvidovali. No a když už není herců dost a vás to přestane bavit, tak to prostě zabalíte. (2/10) ()

VanBradley89

Konečně jsem se dočkal! Zajímavý film, hravý, zamotaný. Občas nepřehledný, ale rozhodně zajímavý. Herci válí. Hlášky jsou povedený a psychopati opravdu psychopatičtí. Viděl bych to na 4* a někdy časem na opáčko. ()

maniacxl

Ze Sedmi psychopatů se defacto vyklubala konverzační veselohra o třech hercích.Tím ale nechci říct,že to není dobrý film.Víc než cokoli jinýho,je to určitě prdel,já se řechtal,co skoro pět minut.Herci skvělí,ještě aby ne,takový kulový janci svýho oboru.Jo,malinko jsem čekal něco jinýho,třeba víc krimi a akce,než srandiček a vtipných hlášek!Hlavní je,že film neudil i přes délku skoro dvě hodiny.Takže jestli má někdo sklony být psychopatem,tak by si tenhle kousek neměl nechat ujít.60%. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

13.06.2013

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)