Bylo, nebylo

USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (více)

Série(7) / Epizody(156)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

misa_laska

Tak konec 3. série mě velmi zklamalo, že Regině nedopřejí ani tu chvíli štěstí... Jsem zvědavá na Elsu a co vyšmoulí ve 4.řadě. Pokud zapátrám v paměti, tak 3. řada je o dost lepší než 1. a 2. ()

burton

Bylo nebylo: v zajetí kouzel a magie, v zajetí "normálního" života.... Nebudu tady povídat o nějakých flashbacích, potenciálu, fázování a papundeklové výpravě, páč to jsou blafy. Tento seriál jsou parádní, pohádkově, magicky, vtipně, logicky a chytře skloubené, příběhy všech pohádkových postav, na které si vzpomenete. Smee? Pongo? Pamatujete na ně? A ...jaké to překvapení! Rumpelstiltskin! Tak pamatujete na toho hnusného dřevěného skřeta z naší České pohádky Zlatá přadlena? No tak toho jsem se vždycky bála, fakt je odpornej! Ale tady Ten Rumpelstilskin je úžasnej! Miluju ho! PS: Hi, Roberte :). ()

B.Wilde

Tenhle seriál mě naprosto dostal a stal se postupně mým nejoblíbenějším! Dost jsem se divila, že jsem tady vůbec nedávala hodnocení. Zvláštní. Musím to napravit. :) I když většina fans říká, že je to s každou novou sérií baví méně, tak já mám ten seriál čím dál radši a všechny série mě dost bavili. Většinu seriálu jsem viděla s titulky, ale ani dabing mi nějak nevadí. Kolikrát jsem byla dějem i zvraty dost překvapená a líbí se mi, jak je to tam všechno hezky vymyšlené. Mám moc ráda pohádky a tenhle seriál je dostal na zcela "novou úroveň". Baví mě to a moc. Jsem velký fanoušek Killiana a Emmy, oba jsou skvělý a jako pár je mám hodně ráda. Jsem docela zvědavá, jestli se seriál dočká i sedmé řady a nebo už bude šestou sérií končit. Určitě se ale budu dívat až do konce a ráda se mrknu i na celý seriál hezky od začátku... ()

Wallis3

Projekt to byl zajímavej a jeho počátky hodně slibný, prolínání světů zajímavý. Dokonce se nebálo nechat postavy umírat bez návratu- původní šerif, Bae (Neal), ale postupně to sklouzávalo do kýčovité pitomosti, kdy Emma už vyloženě lezla na nervy, jednou se vše vyřešilo kouzelným mávnutím, podruhý to zase nešlo, zápletky se opakovaly pořád dokola, hodní byli zlý, zlý byli hodní, dvojníků bylo nepočítaně, linka s autorem byla divná, vztahy byly převztahovaný, no myslím, ten průměr by tomu mohl stačit. ()

Naki

Není to nějaký převratný seriál, na který bych se každý týden těšila, až bude nová část, ale je to spíš takový ten odpočinkový, při kterém vypustíte vše z hlavy a jen se ponoříte do děje. Líbí se mi zpracování toho pohádkového světa, ale někdy se tam objevují i zbytečné scény, které dělají díl o něco nudnějším. Všechno by bylo fajn, kdyby tam ale nebyl malý Henry. Nemůžu si pomoct, říkejte si co chcete, ale ta jeho postava je tam prostě navíc a zbytečná. Je to jen malý otravný pidižvík, který mě nepřestává iritovat díl od dílu víc a víc. ()

Eilean Donan

Len nechápem tých, ktorí chcú všetko po lopate... Ja si seriál vychutnávam každým cólom a nechávam sa unášať, veď je to predsa nejaká tá "rozprávka" :) ()

Drakenovec

Velice pěkný a sympatický seriál. První série - 100%. Přestože některé díly byly slabší, tak musím dát plné hodnocení a to hnedka z několika důvodů. Postavy v seriálu jsou dokonale propracované. Jejich spojitost mezi oběma světy je úžasná. Dalo by se dokonce říct, že celý seriál jsou takové puzzle a každým dílem seriálu jsou postupně skládány dohromady jednotlivé střípky, které do sebe přesně zapadají. Dále bych chtěl pochválit výkon všech herců, především výkon Lany Parrilly a Roberta Carlyla. Druhá série - zatím 95%. Musel jsem trošku ubrat na hodnocení, protože některé věci se mi zdáli už být prostě trošku ohrané, ale pořád ještě to má svou skvělou úroveň. Uvidíme, jak se to ještě vyvine. Když to celkově shrnu, tak je to pěkná pohádka pro dospělé, která stojí za shlédnutí. True love is the most powerfull magic in the world. ()

nurielka

Rozprávky prepletené jedna radosť. Do rozprávok sa utiekame už od nepamäti, aby sme ušli z tohto sveta a tento seriálik to dokáže navodiť zábleskom. Závislé na pokračovanie, nemohla som si povedať, idem spať a hotovo. No som rada, že konečne vyšpekulovali seriál ako tento. Obľúbená postava: Rampelník (Pán Gold) ()

Karmyn

Tak tento seriál jsem si zamilovala už od první epizody. V době, kdy tu máme jen samé kriminálky, nemocniční seriály a upíry je to velmi příjemná změna. V Americe by určitě řekli, tohle tu nebylo u nás bychom to možná mohli přirovnávat k naši Arabele, ale to já nechci. Námět je perfektní a celá první série utekla velice rychle. Líbí se mi jak si autoři pohádky pojali po svém a nesnažili se nic kopírovat, taky se mi líbí jak některé známe příběhy ještě více rozvíjejí např. právě příběh Sněhurky a Krasoně, koho nikdy nechtěl vědět co se dělo dál po "žili šťastné, až na věky". Celému seriálu nejvíc dominují záporné postavy jako je Rampelník a Zlá královna. ()

B_e_a_r

Takhle, je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, takže nebudu strhávat hvězdy.....ale neuvěřitelně mě štve, že většina prostředi působí nepravdivě...např. epizoda 2×22..plaví se tam po moři, ale všem je jasný, že to na moři točený nebylo a to "jejich moře" působí tak nevěrohodně...prostě by bylo lepší, kdyby si s takovýma věcma dávali víc záležet...to je asi jinak všechno :] ()

MrGregor

(hodnoceno po první sérii, víc jsem nevydržel) Bohužel nechápu, proč je kolem tohoto seriálu takové pozdvižení, má očekávání tedy rozhodně nenaplnil... Tuším, že na dovolené jsem zahlédl upoutávku na tento, tehdy připravovaný, seriál a i když toho ona upoutávka moc neříkala, začal jsem se na Once Upon a Time těšit, dalo by se snad i říct, že jsem byl nadšený. Očekával jsem, že se mi dostane známých pohádek, které budou předělány do jakési novodobé formy - nebudu to dál rozvádět, nechal jsem se svojí fantazií dost unést - zkrátka vymyslel jsem si úplně jiný seriál, než byl ten, na který jsem se nakonec díval... Ani nevím, kde mám s popisem začít, protože je tu opravdu mnoho věcí, které se mi nelíbily. Tou nejhorší byl nejspíš samotný příběh první série, který původní originální nápad úplně zazdil. Vypadalo to, jako kdyby události v jednotlivých epizodách byly vymýšleny na koleni pár minut před natáčením - všechny epizody jsou si vlastně velmi podobné, vždy je představena nějaká nová pohádková postava či postavy, které jsou na hlavní příběhovou linii spíše nalepeny, vždy je nějaká rozmíška mezi třemi hlavními postavami (Emmou, Henrym, Reginou), která se ke konci dílu prostě nějak vyřeší... a to "nejlepší" z příběhu jsem si nechal na konec - hlavní romantický děj první série - pravá láska mezi Sněhurkou a Krasoňem, která pár prvních dílů skutečně romantická je, ale po 22 epizodách první řady, kdy je v téměř každém dílu hádka a rozchod, nebo se objeví nějaký důvod, proč spolu nemohou být, nebo spolu nemohou být, protože se oba navzájem milují..., no nejsem nijak nenávistný (spíš lehce antiromantický), ale vztah mezi těmato dvěma pohádkovými postavami připomíná spíše stále se opakující telenovelu, než pořádný zamilovaný příběh... Dále se určitě musím zmínit o efektech, které jsou skutečně "televizní". Člověk sice neočekává takovou kvalitu, jako např. u seriálů HBO, ale na efektech by měla být alespoň trochu vidět nějaká snaha (on to nejspíš byl záměr, efekty měly vypadat pohádkově, ale mně se prostě nelíbí). Když jsme u efektů, rovnou zmíním i další věc, která mně lezla na nervy - nestálý make up. Ano, zní to komicky, ale když mají stejné postavy epizodu od epizody trochu jinou barvu obličeje, tak si toho prostě všimnete. Stejně tak si všimnete, když mají mužské postavy rtěnku nebo stíny na očích... Dále se nemohu nezmínit o posledních epizodách první série, které měly pravděpodobně působit okázale a velkolepě - proběhla nějaká ta bitva, nějaké to vkradení na hrad - avšak právě kvůli těmto "bitvám" na mě poslední díly zanechaly spíše smíšené pocity směšnosti, trapnosti a chvílemi i utrpení... Herci jsou jedním z mála kladů tohoto seriálu. Ať už jde o moji oblíbenkyni Jennifer Morrison, mladého, šišlavého, ale jinak výborného Jareda Gilmore či Lanu Parrilla tak přesvědčivou v roli čarodejnice, až ji začnete skutečně nenávidět... Once Upon a Time na mně přeci jen zanechalo určité stopy. Myslete si o mně co chcete, ale na pohádku o Karkulce už se nebudu moci dívat tak jako předtím. Z části díky 15 epizodě, která byla opravdu skvělá a z části díky přenádherné Meghan Ory, která mě upoutala jak v roli tradiční Karkulky, tak v roli netradiční Ruby... Vlastně to byla právě ona a její 15. epizoda, kvůli které jsem vydržel první sérii :) , bohužel ani ona mě nepřinutí sledovat sérii druhou ... Takže shrnutí: Pro děti moc dospělé, pro dospěláky moc dětské. Hlavní zápletka zajímavá, ale její provedení a děj jednotlivých epizod katastrofa. Hlavní romantická dvojice mi byla poměrně nesympatická, Jennifer Morrison v roli drsňačky nepřesvědčivá, ale zlá královna, Rumplcimprcampr a Henry jsou celkem fajn. Filmové efekty televizní a spíše úsměvné než pohádkové... a další hromada nejrůznějších otravných drobností, které mi sledování Once Upon a Time více či méně znepříjemňovaly... Ale i přes všechno, co jsem napsal, bych tento seriál ke zhlédnutí doporučil. Alespoň Pilot, třeba vás zaujme, má očekávání však rozhodně nesplnil. () (méně) (více)

miawallacova

Není to ten nejlepší seriál, který jsem kdy viděla, ale je to hodě dobré a poutavé. Pohádkové pasáže jsou sice trošku odflákuté. Například princ propíchne záporňáka a na meči nemá ani kapku krve, ale pokud vám nevadí nedotažené detaily, je to dobrá oddychovka :) ()

mirecek

Po první serii celkem spokojenost... Dobrý nápad+ Jennifer mám taky moc rád. Líbí se mi jak plyne děj... pohádky na sebe nenavazují, ale v každém díle je jiná část. A Rampelník je úžasnej ! ()

tranquill

Po 4. sérii to vypadá na nekonečný seriál :-) Přece jen pohádek je opravdu spousta a zde se proplétají, jak je to jen možné... Jen, aby se scénáristé do toho nezapletli moc a neskončilo to jako Ztracení. Také na logiku chování osob by se měli zaměřit. Seriál má jinak našlápnuto výborně, ale některé pasáže či díly ztrácely mou pozornost, no uvidíme dále... ()

anitae

Dokonalý make-up starostky - královny, krásné vlasy s vlnkami Emmy, krásně slizoučký Ramp - akorát mě pohádka po 3. sérii přestává bavit. Čtvrtá série je už nesmyslně natahovaná. ()

Haide

Mám naprosto zásadní problém a to ten, že je mi totálně nesympatická Jennifer Morrison a nemyslím si, že je na tuhle roli ta pravá... Bohužel mi to strašlivě kazí celý seriál a nemůžu se do něj ponořit... Viděla jsem první dvě série a jsem si jistá, že jinak bych i pokračovala. Možná se k seriálu časem vrátím, vlastně moc zajímavý námět. ()

Trifi

Bylo až k nevíře, jak dlouho zela v seriálovém světě díra s cedulí "pohádkový blockbuster". A je nesmírně potěšující, že ji nezaplnila jen tak ledajaká břečka, ale ta nejáčkovější směs...Tvůrčí duo Horowitz/Kitsis se nenechalo zahanbit a po Lostu přišlo s dalším zjevením na televizní scéně. Jen pevně doufám, že se poučili z chyb a tentokrát se vyvarují "syndromu rozplzlosti" který u mě pohřbil Lost takovým způsobem, že jsem ho nedokoukala... Zatím ale všechno perfektně klape a auru dokonalosti dotváří výtečný casting, herci prostě mají co hrát a do svých postav vklouzli s grácií. Nad všemi však přesto jako Burj Chalifa vyčnívá Robert Carlyle, který si svou (dvou)roli očividně náramně užívá a jednoduše si (určitě ne podle plánu tvůrců) seriál ukradl pro sebe takovým způsobem, že bych se vůbec nedivila kdyby se kvůli tomu malinko přepisoval scénář a Rampelník tak dostal více prostoru než bylo původně plánováno. Ano, je sice pravda že tato postava sama o sobě umožňuje hereckou exhibici daleko více než třeba Princ Krasoň... ale faktem zůstává, že se prostě pro tu roli narodil a nikdo jiný by ji neztvárnil líp. Suma sumárum, pokud si "Bylo, nebylo" nadále udrží fantastický tah na branku a Rampelníkovi se dostane zaslouženého prostoru coby jedné z hlavních postav (nic proti zlé čarodějnici, ale v charismatu mu nesahá ani po podpatky...) tak budu dál spokojeně vrnět blahem... EDIT: Má recenze po devíti dílech 2. řady -http://onceuponatime.sff.cz/bylo-to-lepsi-nez-jsme-cekali-nebo-nebylo/ ()

Melvej

Ač se to tak na první pohled může tvářit, tohle rozhodně není seriál pro děti. Pohádkové "klima" je sice všudypřítomné, ale rozhodně ne v takové té infantilní formě, kterou já osobně nemám v pohádkách rád. Kromě toho jsou pohádkové postavy a jejich příběhy trochu jiné, než jaké je známe my. Kupříkladu pro mě největším překvapením byla Sněhurka zlodějka. Navíc do určité epizody není zcela jasné, jestli se skutečně jedná o pohádkový seriál, nebo čistě o psychologický počin, protože tvrzení dítěte, které říká, že všechny pohádkové postavy byly přeneseny zlou kletbou do světa lidí, může klidně být jen výplod fantasie (čemuž by odpovídaly skoky do pohádek). To jediné mi trochu vadí, že tam později už není prostor pro úvahy, jak to tedy vlastně je. Nicméně seriál je napínavý (od prvního dílu jsem se nezvedl od obrazovky, dokud jsem nedokoukal všechny vyšlé díly), na Jennifer Morrison se neuvěřitelně dobře kouká, není tam však jediná, na koho je hezký pohled, a vůbec při vybírání herců měl štáb šťastnou ruku, především bych ocenil Roberta Carlyla. Jsem skutečně zvědavý, jakým duchem se seriál ponese dál. Prozatím bez rozpaků za pět :). ()

Chrlič

Po zatím poslední (12.) epizodě zvyšuju hodnocení ze čtyř na pět. Tenhle seriál mě prostě bere, herecké výkony jsou naprosto skvělé (vyjma představitele Jeníčka, jak někdo zmiňoval) a mám z toho příjemný pocit novoty. Jsem rád, že Carlyle se konečně upíchnul do seriálu, který pohodlně vydrží sám o sobě (né jako SGU), takže jeho herecké umění můžu v poklidu sledovat. Pro Morrison mám slabost a Goodwin vypadá s tím krátkých střihem neskutečně roztomile. Nejoblíbenější postava je však pro mě Zlá královna a to jsem o Laně Parrilla nikdy neslyšel. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015