Bylo, nebylo

USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (více)

Série(7) / Epizody(156)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

ErzebethB

1. série - 90% Sem tam má děj nějakou tu chybu, jakože některé příběhy, které se rozvíjí po zpátku do sebe moc nezapadají, některé postavy jsou až násilně zatažené do děje a to úplně zbytečně, příběh mezi Krasoněm a Sněhulienkou je místy až otravný a Emma je chvílemi tak naivní, že byste jí nejradši profackovali, aby se probrala. Dohromady to však působí úplně jinak, než jsme zvyklí z jiných seriálů, je to neotřelý a zábavný seriál, který nabídne nám - dětským - duším trošku dospěláckých pohádek. 2. série - 60% K druhé sérii jsem se dostala teprve nedávno, příběh v prvních několika dílech na mě působil dost zmateně a tak nějak neuspořádaně, ale i přesto se tam stále něco dělo a bylo na co koukat. Přiznám se, že čím déle na tento seriál koukám, tím raději mám Rampelníka a tím víc je mi líto Reginy.... Ale i tak pevně doufám, že dobro zvítězí!!! :-))) Rozhodně je to pro mne seriál, který si ráda pustím za nějakou dobu znovu a budu se těšit na sérii 3. ()

RoryWhite

Má srdeční záležitost. Neuvěřitelně mě nadchl. Líbí se mi styl, jakým jsou příběhy vyprávěny. Ten nápad je geniální, do detailů propracovaný. Kostýmy! Výběr herců! Vše dokonale slazeno. Někomu se může zdát příliš naivní, ale jak jinak má působit? Realisticky? Pohádkový seriál? NE! Vždyť to je ten důvod, proč se lidé na filmy/seriály dívají, chtějí vidět jak dobro vítěz nad zlem, že existuje pravá láska, která vše přemůže.../ Bohužel, jak skvělá byla 1. série, tak druhá je horší. Návaznost příběhů pokulhává, do děje vstupuje na můj vkus až příliš nových postav a vše začíná působit zmateně. I hlavní myšlenka se ztratila, pokud nějaký byla... každopádně u mě stále jeden z nej. ()

The M

Od takmer skvelej prvej sérii sme prešli k prekombinovanej a v niektorých ohľadoch až neznesiteľnej druhej sérii. Kvôli geniálnemu stvárneniu Rupla však nejdem pod tri hviezdy, pretože je to práve on (Robert Carlyle), kto je ťahúňom celej šou a on si tie hviezdy zaslúži. ()

LadyCoko

První série bomba, druhá série slabší, hlavně první půlka se mi zdála mírně trapná, ale pak se to zase rozjelo.. Uvidíme co 3. série :) ()

Lujna

Není to zlé, ale ani dobré. Ze začátku bylo prostupování postav do tohoto světa zajímavé, ale s postupem děje začínají být pohádkové charaktery ploché a nezáživné. ()

Filmyx

Čím víc dílů sleduju, tím se mi toto dílko líbí míň (S3E7). Sněhurka je nesympatická, Krasoň nezaujme vůbec ničím, Henry je otravný šťoura, Ema pohádkovou atmosféru jen kazí, kapitán Hook už ztratil šťávu, Belle je spíš takový chodící svědomí,aspoň že Regina se ještě občas zachová jako Zlá královna. Co mě ale nejvíce zklamalo, tak je postava Rampelníka - kromě toho, že skoro neuplyne díl kde by nebrečel, tak vztah k Belle z něj udělal dalšího přeslazenýho tupečka jako je Krasoň. Já vím že to má být pohádkový seriál, ale ty ploché postavy jsou k nevydržení. Vždyť vývoj každé!! z nich je ten, že se stává dalším správňáckým úžasňákem. Kdybych na to nekoukala na netu, a půlku dílu nepřetočala kvůli nudným hovorům (třeba shěhurku a krasoně zásadně přeskakuju už druhou sérii), tak jsem tak dlouho nevydržela. A šroubování nejznámějších pohádek dohromady začíná být přehnané, už by mě tam nepřekvapil ani Mrazík. Neuškodilo by trochu originality... Zlý Petr Pan je ok, ale obávám se že za pár dílů bude taky dalším slintajícím Dušínem, co bude zbytek série litovat své činy...:( Za skvělý herecký výkon v uvadajících postavách u Roberta Carlyle a Lany Parilly dávám 3. ()

Barasku

První serie skvělá... Zhltla jsem to prakticky nevědomky o čase a dění kolem mě. Bohužel další díly už mě trochu nudí a koukám prakticky z povinnosti a z jisté náklonnosti k první serii s doufáním, že bude líp a hlavně s tím, že když už jsem došla tak daleko, tak by mě zajímalo, jak to dopadne. Na posledních premiérových dílech mi asi uplně nejvíc vadí to přehnané hraní si na sílu mateřské lásky. Henryho začínám mít pokrk a výprava za jeho záchranou mě docela uspává. Stává se z toho šíleně americká dávka emocí a to mi leze na nervy. ()

Mimi28

Prva seria ma vobec nevtiahla,cele to bolo take nejake umele a naivne, Jennifer sa mi nepacila ani v Housovi a tu, nepresvedcila ma nijako. Druha seria uz bola lepsia a prikovala ma k sebe. Robert Carlyle je skvely a rola mu sadne jak rit na serbel tak dufam ze sa nejakym kuzlom objavi znova lebo bez neho to mozem rovno zabalit. ()

Baerdeller

Americká Arabela. A docela to jde. Nejde o žádnou hitparádu, ale oba hlavní záporáci si to tady dávají takovým způsobem, že nevím koho z nich mám vyzdvihnout více. Lana Parrilla i Robert Carlyle si ode mě zaslouží malé bezvýznamné plus, protože na celý seriál koukám jen kvůli nim. Na výše zmíněné bohužel hodně doplácí J.Morrison, která vedle nich vypadá po většinu času docela tragicky. Obzvlášť by se tvůrci měli vyhnout tomu, aby Jennifer hrála akční scény, protože je v nich opravdu komicky špatná. EDIT: Třetí sezóna je opravdu hnůj, takže odebírám hvězdu, snižuji celkové hodnocení na 3* a přestávám dál sledovat. ()

libka.s

Tak já jsem s tímto seriálem skončila. První série se mi celkem líbila, původně jsem hodnotila 4 *. Byla jsem ráda za Jennifer Morrison i Roberta Carlylea, mělo to celkem slušný potenciál. Ale hned začátek druhé série mě opravdu přesvědčil, že tohle fakt ne. Změnilo se to v tak překombinovaný a nudný seriál, že jsem s vypětím vůle shlédla asi 5 dílů a končím. Jen kvůli první sérii měním na 3*. ()

Emiinka

Jeden z mých oblíbených, vedle všech těch krváků a otravných detektivek je to pěkné odlehčení. Jen Snow White už začíná být po první sérii trošku otravná. ()

minielisa

Upřímně řečeno, tohle je naprosto geniální paskvil. Já se u toho výsostně bavím. Stačí když si člověk najde nějakou tu svojí postavu, oni vám ji sice tvůrci brzo převrátí naruby, ale to vás nedonutí přestat koukat. Tedy alespoň mě ne. ()

anna13

Tenhle seriál mám vážně ráda. Je jedním z mála, kde na začátku každého dílu nevím, jak ten díl dopadne. Samozřejmě mi trochu připomíná Arabelu, ale to asi každému. Jediné, co tak nějak nemůžu vystát, je malá Sněhurka, která se objevuje třeba v 15. díle druhé řady (The Queen is dead). Připadá mi, jako by to byl neskutečně rozmazlený fracek, který se chystá každou chvíli vybuchnout. ()

Lambrija

Pohádkové postavy nemají zdaleka tak lehký život, jak bychom si mohli myslet. Naopak, i když víte, že dobro nakonec vždycky zvítězí, je to někdy pěkný nervák. Něco pro příznivce vyprávění ve dvou různých rovinách. Skvělý námět, výtečná hudba a pěkné kostýmy. Škoda, že jsou často na velmi umělém pozadí. Dialogy občas váznou, stejně tak mě štve občasná jednoduchost a přemíra náhody, ale na druhou stranu - je to jen pohádka. Pěkně napínavá pohádka pro dospělé, ve které nebude mít problém soucítit se záporáky. ()

Bambulka89

Prvá séria upúta diváka, postavy sú všetkým známe aj ich rozprávkové osudy. My vieme kto sú, a oni sa trápia v našej realite nevedomosťou. Každý, kto prijme tento svet, si nájde obľúbenú postavu. Divák očakáva odhalenie a vopred premýšľa, čo chce seriál ďalej ponúknuť. Napriek môjmu nadšeniu, trocha kritiky: Neustále rozoberanie vzťahu nepríťažlivej ušatej Snehulienky a jej princa ma nudí. Už v prvej polovici je jasné, že ťažiskovou postavou je Mr.Gold. Niektoré scény z prvých 3 dielov sú opakované ešte aj v 3.sérii. Je to fantasy, kde nie je dôležité ani len to, aké základné zákony/pravidlá použili tvorcovia na začiatku, pretože každou ďalšou sériou ich sami porušujú. Príklad: tvorcovia vytvorili z Rampelníka/Martinka Klingáča takmer neobmedzeného čarodeja, ktorého napriek tomu, že vidí budúcnosť, ani raz nenapadlo získať cestu k svojmu synovi pomocou milión predmetov a iných kúzelných postáv, ktoré sa do Storybrooku dostávajú v každej sérii. Aj keď si uvedomujem chyby, zaujal ma príbeh (sledujem ho v anj), no som zvedavá, čo tento seriál zabije. Skvelý začiatok ***** ale posledné série ***, takže ****. ()

Ilonabenetko

Hodně lidí nechce na tento seriál koukat, protože jsou tam pohádky. Je to největší chyba. Tvůrci OUAT nedělají trapný seriál, kde je každý pohádková bytost. Je to seriál, kde tvůrci přeměňují obyčejné pohádky v něco dokonalého. Například úprava Červené karkulky byla dechberoucí nebo to jak ukážou příběh i z pohledu "zloducha". Příběhem vás provází malý Henry, díky kterému máte také chuť UVĚŘIT. Ještě na závěr chci vyzdvihnout kostýmy a masky (např. Rumplestiltskin). ()

Jacob22299

Máloktorý seriál ma osloví, ale rozprávky mám celkom rád a vidieť takto všetky pokope je celkom fajn. Páčia sa mi aj zvraty, v každej časti aspoň jeden, niekedy aj viac. Aj keď by nemuseli všetkých dávať do rodinného vzťahu. Ale na ďalšiu sériu sa teším. Vymyslené je to dobre len nemuseli skoro všetkých záporných zmeniť na dobrých. Uršula je preč, Cruella je mŕtva, Regina a Maleficent sú prakticky dobré, Klingáčovi práve vyčistili srdce, Zelena je vo väzení a bez magickej moci a Ingrid zomrela. Takýmto tempom nebudú mať koho dať ako zápornú postavu. Pravda ak Lilly niečo nekuje a ak Emma neplánuje všetkých povraždiť. Som vážne zvedavý aké príbehy do toho ešte zapoja. Inak chcel by som sa spýtať čo sa stalo s Karkulkou. po konci druhej série som ju tam videl iba dvakrát. Moju najobľúbenejšiu postavu vystrihli robte s tým niekto niečo...:D ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015