Normanovi je jedenáct let, rád se dívá na horory, a hlavně je obdařen "šestým smyslem" - vidí mrtvé lidi. Může si povídat třeba s dávnou zesnulou babičkou. Jeho zvláštní schopnost ho vyčleňuje ze společnosti, která ho považuje za podivína a dává mu to dost často najevo. To se ale brzy změní. Na jeho městečko zaútočí zlá čarodějnice a sedm oživlých mrtvol, které ji před 200 lety poslaly na oprátku a ona je za to proklela. A právě Norman je tím jediným, kdo tomu může zabránit a vrátit věci do starých kolejí. Jak to ale udělat, když absolutně netuší, o co jde? (TV Nova)

Pítrs85

V Normanovi se určitě poznal nejeden fanoušek hororových filmů a s úsměvem na rtech zavzpomínal na své začátky, kdy se bál třeba i panenky Chuckyho (ehm :-), ParaNorman je totiž poctou tomuto žánru a tak vy můžete jen odhalovat, kolik a kde na vás mrkne odkaz na nějaký ten horor (mě nejvíc potěšilo Normanovo vyzvánění mobilu (theme song z Halloweenu/, bo mám úplně to samé :-). Jenže... film je, narozdíl od sestřenice Koralíny, jedna velká nuda a hlavně- bez temné atmosféry, kterou Coraline tolik oplývala (v rámci animovaných filmů). Norman sice vypadá jak výše jmenovaná, resp. vizuál je i tady opravdu vyvedený, jenže je to celé takové ňuňu ťuťu, jak novější animáč od Disneyho. Což je škoda a promarněná šance zaskórovat v žánru, kde se v poslední době moc neurodilo (ani Burtonův Frankenweenie to nevytrhl). Takhle si na to nejlepší budete muset počkat až se závěrečnými titulky a to jen v případě, že jste fanoušci kapely The White Stripes- zazní tam totiž jejich pecka Little Ghost ;-) ()

HellFire

Na čtyři hvězdičky by to chtělo více dospělácké atmosféry. Ze začátku se film tváří jako dětský s odkazy na různé zombie filmy a pravidla. Konec je zase více temný a vizuálně nádherný. ()

SOLOM.

Jde o slušný animovaný film určený nejen pro děti, ale i dospělé. Dá se tu narazit na slušnou atmosféru, nechci říkat děsivou, ale určitě je poutavá a děj díky tomu rychle odsýpá. Kromě spousty hororových pod-odkazů, dvousmyslných narážek a humorných situací (nejen těch s černým nádechem), mají i jednotlivé postavy docela zajímavou charakteristiku. Nechci tady tvrdit, že se z Normana posadíte na prdel, ale podobně jako „Coraline“ určitě stojí za zhlédnutí. Navíc český dabing nebyl tentokrát zas až tak hrozný.70% ()

Morholt

Příšerná animace, špatný dabing a nudný děj. Nicméně to, že se animák nelíbí mě, zase tolik neznamená, protože je směrován na jinou věkovou skupinu, tudíž se v podobných případech spíše řídím reakcí dětí. Ta byla tak na 10%. ()

mm13

Napísané bez nápadu, natočené bez zanietenia. Povrchná, silená záležitosť, ktorá si myslí, že sa stačí viesť na vlne popularity duchov a podobných bytostí medzi deťmi a mládežou. Nestačí. Natočené pred rokmi, ocenil by som odvážny námet, díval sa na to ako na nezdar a držal tvorcom palce do ďalšej práce. Toto je ale podlízavá nehoráznosť! ()

ScarPoul

Takéto nadprirodzené duchárčiny mám rád. Hlavne ak sa jedná o animák. Laika ma veľmi príjemne prekvapila Gaimanovskom Coralinou a tešil som sa na niečo v podobnom duchu. Síce som niečo na ten štýl dostal, ale nespĺňalo to úplne moje predstavy. Norman stojí na dobrom nápade a prevedení. Skapína na postavách. Keby tam bol niekto kto je väčší rojko, väčší odvážlivec, alebo by mal skrátka okolo seba silnejšie osobnosti a nie len nositeľov určitých charakteristík, dodalo by to filmu potrebné čaro. Pritom paradoxne film je krásne urobený a sála z neho veľmi pôvabná divnosť. Neviem či za to môže úplne scenár, pretože prichádza z určitými vychytávkami a dramaturgicky nezakopáva. Skrátka je to dobré, len sa to malo trocha okoreniť, osoliť, prisladiť. ()

Baxt

Nezůstává jen v té inspiračně-parodické rovině, zejména v druhé půlce se ParaNorman snaží tvořit svět s pravidly, jeho obyvatele i mytologické pozadí předcházející syžetu. Jenže to neměl být impuls k vytracení všeho humoru. Přes veškerou snahu dát té taškařici vážnější podtóny, zůstává jen s žánrem si pohrávající hračičkou s nenaplněnými ambicemi být víc než stínem zašlé doby. Netroufám si říct, kolik zkazil dabing. Takový Michal Holán mě otravuje uši takřka vždycky. ()

Terva

CITÁT - Ten zombík mu právě řeže hlavu........... Budeš tak mrtvej, že budeš mluvit sám se sebou. DIALOG: NORMAN - Táta mi zakázal s tebou mluvit. NORMANOVA MRTVÁ BABIČKA - Pitomec. Kdybych byla poltergeist hodila bych mu něco na hlavu........... Fanoušci hororů zde najdou spoustu odkazů na různé krváky, horory a napínáky, které jsou umně vloženy do skoro dětského příběhu. Děti, co neznají tyto filmy se scén nebudou bát, naopak se zasmějí a zasmějí se i zasvěcení, protože uvidí v mnoha scénách odkazy na jejich oblíbené horory. Tím se film ParaNorman zařadil do kategorie rodinný. Tvůrci a hlavně grafika tu má velký cit pro detaily. Můžete si tak vychutnávat nádherné povedené záběry jako je třeba kus papíru vlajícím na obyčejném plotě, tenisky, houpající se na telefonním drátě nebo dětské jízdní kolo opřené o stojánek - opravdu spousta detailů. Příběh má napětí, humor, ty odkazy na různé filmy a jen snad hudba trochu umírá. CITÁT - To je jak z nějakýho hororu.......... CITÁT - Když jsem nervózní, mám "ústní" průjem.......... DIALOG: NORMANOVA MÁMA - Uklidni se, dostaneš infarkt. Co pak budeš dělat? NORMANŮV TÁTA - Vrátím se a budu strašit Normana, třeba mě pak bude poslouchat............... Nakonec příběh přináší i nějaké to poučení. A já se bavil. CITÁT - Kopni ten strom do suku!!!........ Finální souboj je hodně strašidelný. CITÁT - Tááák, o čem to bude?......... Kdo vydrží celkem pěkné závěrečné titulky, uvidí ještě malý bonus. ()

joehot

Pro mě vcelku solidní překvapení. (Opět se ukázalo, jak je fajn nic od filmu nečekat.) Odkazování na hororové filmy (například hudba ála Carpenter) potěší, stejně jako zápletka, která by s malou obměnou mohla zvesele fungovat jako horor pro dospěláky. S obměnou a doplněním - ParaNorman působí spíš jako povídka roztažená na délku románu, což je škoda. Odpustíte-li Normanovi trochu toho klišé v první půlhodině, uvidítě atmosfericky (a výtvarně) povedené a zábavné dílko, které by si však rádo hrálo s Koralínou, ač na její "dospělost" nedosahuje. 70% ()

liquido26

Další vyrovnání se s traumatem Salemu :-) Vtipný hororový animák se všemi klišé, co k tomu patří a pár docela fajn narážkami na jiné horory ()

corpsy

Tieto filmečky od LAIKI mi začínajú chutiť viac, ako tie dnešné predražené CGI animáky, hlavne vďaka svojej ( relatívnej ) realistickosti. Tie postavičky majú viac života a na môj vek aj všeobecne viac zaberá takýto druh animácie ( hlavne kvôli mašinám vo svojom obore, akými boli Ray Harryhausen či Karel Zeman ). Do toho primiešané skvelé hlášky, odvážne scény ( teda na detský film ) a výborná atmosféra. ()

PauloZ

Podepisuju se pod Tosima. Výtvarně netradiční, i když ta styliza už několikrát realizována byla. Příběh nic převratného, ale je to poutavé, baví to, několik věru zábavných siuací je a svým temnějším zpracováním mi to připomělo animovaný film V tom domě straší. Nenudil jsem se. Slabší 4*. PS: Po rozležení v hlavě stahuju hodnocení na 3*, protože 4* jsme dal Rebelce a ta je, jakožto animovaný film, podstatně lepší a i V tom domě straší mě bavilo víc. ()

Astaroth12

Tím čo sa páčil tento film tak radšej nečítajte.Po prvých 20 minútach čistý odpad,potom mal par svetlých momentov tak som chcel dat 2*aspoň za neodbytnosť Normana a za snahu.Ale ten koniec,keď kopírovali Resident Evil konkrétne červenú kráľovnú,tak to bola fraška.No a čo keď sa to páčilo deťom,ale ja dávam hodnotenie a mňa to znechutilo a nie potešilo.Kreslená paródia na viacero hororov, totálne nezaujímavý film plný absurdít a z veľmi škaredými a nezaujímavými postavami.V top 10 mojich naj filmov mam Mŕtva nevesta Tima Burtona tak som čakal že to bude podobné,ale nedočkal som sa škoda. ()

Kryton

Mě se to líbilo a přehlídnu i jednoduchý příběh. Vtípky jsou povedené a zasměje se opravdu fanda hororů a vlastně celý film je pro milovníky hororů se zombíky. Animace povedená a já se po delší době nechal unést. Klučičí Koralína se zombíky! ()

schizmo

Zajímavě udělanej animák, jak pojetím, tak i ztvárněním - s trochou nadsázky něco mezi Corpse Bride a Fimfárum :D. A rozhodně nejde o ledajakou podívanou pro děti, protože tenhle film paroduje i vzdává hold všemožným kultovním hororům, a že těch odkazů na konkrétní filmy tam najdete požehnaně. Podobné téma tu myslím ještě nebylo, takže zábava je zaručena :). ()

baribal

Výtvarně povedeně zpracované, možná někdy až moc... bohužel bez originální příběhu, což se u těchto menších animáků stává dosti často. Měl jsem problémy to dokoukat, ale objektivně to špatné nebylo. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska