Normanovi je jedenáct let, rád se dívá na horory, a hlavně je obdařen "šestým smyslem" - vidí mrtvé lidi. Může si povídat třeba s dávnou zesnulou babičkou. Jeho zvláštní schopnost ho vyčleňuje ze společnosti, která ho považuje za podivína a dává mu to dost často najevo. To se ale brzy změní. Na jeho městečko zaútočí zlá čarodějnice a sedm oživlých mrtvol, které ji před 200 lety poslaly na oprátku a ona je za to proklela. A právě Norman je tím jediným, kdo tomu může zabránit a vrátit věci do starých kolejí. Jak to ale udělat, když absolutně netuší, o co jde? (TV Nova)

Krt.Ek

Koukám, že i animáky obývají lidé hloupí, krutí, plní předsudků. Kam má našinec (tedy má maličkost) nahrát své vědomí, až tu bude ta možnost? Vzali jste mi hraný film, pak dokument, teď i ty animáky. Asi už zbývá pouze avantgardní film (jé, ohňostroj). ;-) ()

RasputincZ

Přes průměrný námět se film vyklube do celkem dost slušného animáku, který utlumí typické žánrové pilíře (rodinné hodnoty, přátelství) a typizace hrdiny (šikanovaný slabý chlapec pro svoji jinakost...neviděli jsme to už někde?). První polovina je přesto neskutečně zábavná a prostě jiná, ale pak se probudí pár né úplně krvelačných zombií a vše jde do kopru. Pár posledních minut s čarodějnicí už situaci nezachrání. Děti budou spokojeni a rodiče se pobaví u pár cílených situací (pár znalých rodičů určitě pobaví scénka s "hokejem"), ale to je tak vše. Škoda, s originálním zněním by možná hodnocení bylo ještě o chlup pozitivnější. Takhle ušmoulaných 6,5/10. ()

MartinezZ

Oproti skvělé Coraline je to, bohužel, slabší. Minimálně v tom pokusu o morální ponaučení, náležející dětem, kterým zase ale není tak úplně určen obsah filmu, což jsou dvě věci, které se tak trochu mezi sebou bijí a film tím ztrácí. Filmu byl vyčítán i humor, který zřejmě něbyl mnohými, právě po temné Koralíně, tak úplně očekáván. Nicméně musím uznat, že jsem se párkrát zasmál, i když právě jen "párkrát". Do doby, než se udál osvícený proslov to bylo za hezké 4*, pak ale film trochu upadal a sklouzával do klišé. Žádného Jona Briona neznám, ale minimálně "Norma's Walk" se mu povedl na výbornou. ~~~ Pixar má své roky za sebou a p*del mu nakopává už nejen Dreamworks, ale už i Laika. Sice možná ne technologicky, ale rozhodně se rád podívám kdykoliv na Koralínu a ani paranormální paraNorman mě ani v nejmenším neurazí :) ()

Alqarin

Pomalej rozjezd, ale druhá půlka odsýpá parádně, silná burtonovitost těší, náhrada za Tima je tohle solidní, Norman má fajn atmošku a vysolí i pár pecklovních hlášek plus hodně hodně působivý finále se silnou citovou dohrou. Cílovka filmů od Laiky je bohužel specifická a úzká a o to víc se musí jejich tvorba cenit. Z čistě osobních sympatií sázím rád čtyřku. ()

Asgy

Vizuální nádhera, která bohužel dost ztrácí co se děje týče. Až na těch pár vtípků jsem se moc nebavil. ()

ivishka

Jeden z nejnudnějších animovaných filmů vůbec. Dalo by se říci, že je to animovaný šestý smysl v "komediálnějším" duchu se špetkou zombie. Komediálnější - to jsem schválně v předchozí větě uvedla do uvozovek, jelikož jsem se nezasmála ani jednou. Proč by mě mělo také bavit sledovat něco, co je na úrovni předškolních dětí a i ty by se mohly urazit? ParaNorman je zase jenom obyčejný kluk, který je outsiderem na kraji společnosti a nikdo jiný se s ním v podstatě nebaví - kdy už tohle téma někdo pojme nějak originálněji? Vyčpělé vtípky jako jsou například dvouminutové ječivé scény u automatu s jídlem, lekačky na oko a podobné nesmysly. Opravdu nic pro mě. ()

Pierre

Pověsíme ho - Nemůžeme ho pověsit, je 21.století - Tak ho upálíme.  U tohoto infantilního strašidýlka se nemůžu rozhodnout v hodnocení, ale hrstka podobných hlášek, občasná ulitlá atmosféra a (možná hlavně) závěrečný nenápadný  comming out  (už tak dostatečně vtipného) homosexuála už v deset let animáku (!!) ho přece jen povznáší k lehkému nadprůměru i bonusové čtvrté hvězdě.  Nějak mi to ve své době v doznívajícím boomu animáků uniklo, ale je to zajímavé, byť ta vážná duchářská linka mě tolik nebrala (i když měla svou myšlenku). Ale dobré vedlejší postavy (Otec),Norman poctivě vidí duchy.... a jo, dobrá blbinka. Víte, že byl nedávno Halloween? Doufám, že byl požehnaný. ()

Tony.cs

Solidní filmeček. Uvítal bych jinou animaci. Vtipné to je, utíká to pěkně, finále bylo moc dobré. Největší plus této duchařinky je ale jasně hudba (ve finálovém "souboji" jsem při jejích tónech pomyslel na Fontánu). Na jedno shlédnutí vřele doporučuji. ()

blackrain

Je tu pár zajímavých detailů, kdy se kamera na něco zaměří (rezaté jízdní kolo u plotu atd.). Postavičky duchů taky nebyly k zahození. Norman je vlastně klasická postava. Naprosto obyčejný kluk, který má celkem jedinečnou schopnost a ta ho odlišuje od ostatních. Nápady tenhle hororový příběh má, ale očekávala jsem od něho mnohem větší nářez. Přece jenom jde o originální kousek. Ale nejsem zklamaná. ()

ABLABLABLA

Strašné postavy. Nevadí mi ani tak tento druh animace, ale ty postavičky vypadaly naprosto otřesně, zvláště ta matka nebo učitelka. Naprosté zrůdy, neměly si moc co zadat s těmi opravdovými zombíky teda. První polovina filmu nuda, pak to začalo být místy vtipné, jako scénka s chlápkem, co čekal s děsem v očích, že mu nestihnou spadnout chipsy z automatu, než bude muset utíkat před zombíky....nakonec utekl, ale vzápětí se vrátil spolu s řevem pro spadlé chipsy:D, ale ani tak ten film nemá na víc jak 2*. "Napadlo mě, že bysme mohli někdy zajít do kina, ale ne na horor. - To z ní skvěle, Katty. Určitě si zamiluješ mýho kluka, on totiž miluje slaďáky.":D ()

stration

Celkem sympatické odkazy na klasiky žánru spíše pro dospěláky, ale i tak příjemný film, který ovšem velice rychle vyšumí. ()

salalala

Já jsem spokojen a příjemně překvapen. Z tuctového námětu dokázali tvůrci vytěžit hodně a složit v podstatě milou poctu zombie hororům. První dejme tomu třičtvrtina stopáže šlape perfektně, má temnější atmosféru (nejmenší děti bych možná nechal doma) a servíruje i příjemné fórky. Sem tam se objeví narážky na horory a nemá to vlastně žádný problém. Pak se to ale kdovíproč zadrhne, svěží tempo zpomalí a úroveň malinko klesne. Najednou jde všechno stranou a na povrch vyplouvá okoukané poselství o tom, že ti utlačovaní bývají nejstatečnější a každý podivín má něco do sebe. Je to opravdu škoda, protože našlápnuto to má více než dobře a poměrně to baví, tohle ale výsledek zbytečně sráží. Konec už je zkrátka takový nijaký a očekávaný. Dabing sice není špatný, je ale trošku infantilní a docela rád bych viděl originál, který by to mohl posunout na jinou úroveň. Ještěže tvůrci zvolili bláznivou a pořád ještě neotřelou loutkovou animaci, čímž získávají body navíc. U mě za slušné čtyři a 70%. ()

AlistairMir

Nejlepší hororovej animák co jsem zatím viděl u tohodle filmu jsem se fakt krásně zasmál hlavně nabouchanej bratříček tlustého Normanova kámoše neměl nejmenší chybku. Duchové a zombíci jsou rovněž bez chyby a nenudil jsem se ani vteřinu. Když jsem viděl nabušence jak kašle na holku a oplakává své autíčko jako bych zíral sám na sebe (slečny prominou ale narozdíl od vás auto nebolí hlava když chcete zběsilou jízdu třeba i třikrát denně) . Norman to nemá jednoduché jelikož ho za magora mají kromě mrtvých skoro všichni a nejvíc ho prudí Alvin i když tentokrát bez chipmunků. Norman se ale drží statečně a ten jeho budík a bačkory a kartáček jsem mu fakt záviděl asi začnu nakupovat věci do domácnosti. Super horor pro pětileté a úžasná zábava pro všechny. ()

Dexter1

Nuž, čo vám poviem, Norman je môj nový hrdina. Osamelé chlapča, ktoré sa vyžíva v béčkových zombie krvákoch a popritom vidí mŕtvych ľudí. Vo filme sa dá nájsť zopár odkazov na nejakú tú hororovú klasiku. Celé je to vtipné, hýri to farbami, mierne to pripomína burtonovské kúsky a nemohol som zbaviť dojmu, že prostredie mi mierne pripomína nemecký expresionizmus. V podstate tam žiadna budova a ani dvere nemali symetrický tvar. Fandovia starých hororv by si mali určite toto pozrieť, ako sa obľúbení duchovia, zombieci a čarodejníci môžu nenásilnou formou pretaviť na PG postavy. P.S.: ak vás zaujal táto rozprávka, mrknete si Planétu 51, ktorá v podobnom duchu rieši americké horory z 50.-tych rokov minulého storočia. ()

Petfruf

Vzít na to děcka, tak se po..rou strachy! Od doby Wall-E asi nejpovedenější animák ( v mém žebříčku). Do plusu hraje, že není dělaný zcela v počítači a u mě hraje prim výborná hudba od Briona (místy vykrádající Doylea a Mansella). Jako celek ideálně dlouhé, s téměř klasickým příběhem, který v určitých momentech mile dokazuje, že ne vše je černé a bílé... Těžko vysvětlit, abych nespoilerovala. Dokonce bych řekla, že je to animák v hlavním jádru smutný (alespoň v poslední třetině). Vzhledem k tomu, že jsem nedávno dala Wreck-It Ralph! čtyři hvězdičky - a to je animák mnohem víc předvídatelný a klišoidní - dávám ParaNormanovi hvězdiček pět! ()

Linda.csfd

Originální a k smrti děsivý příběh. Nedovedu si představit, že se na tohle koukají děti, i já jsem se málem počůrala strachy. Souboj s mrtvým strejdou o knihu, rozkládající se zombíci nebo vzteklá mrtvá holčička... Ještě, že jsem se na to dívala po ránu a ne před spaním. ()

easaque

nevýrazný animáč o klukovi, co vidí duchy a jen na něm záleží zda zachrání svoje město před chystanou apokalypsou. Zvláštní je že nevím, jestli bych to doporučil dětem - sice se chová jako černá komedie pro celou rodinu, ale drsnějších a lekavých situací je tam taky dost - v dnešní době jsou však děti asi otrlejší. Animace je slušná a k tématu se docela hodí. Ode mě dostane jen silnější 2 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

zkraje nepříliš záživné a dějově ne moc objevné,přesto se postupem času dostane pod kůži a některé vtípky a narážky jsou v pravdě odzbrojující...70% ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska