Ota je bývalý učitel a ve svém věku má již řadu vrtochů, kterými poněkud komplikuje život svému synovi a snaše. Nyní jej čeká náročná operace a Ota se rozhodne, že je ta správná doba, kdy je třeba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Setkání s herečkou Janou je ale poněkud jiné, než si představoval. Přesto je to právě tahle vitální dáma, která nemíní nerezignovat na aktivní život, která znovu zamotá jeho osud. Díky Janě se Ota vydává na napínavou road-movie, na jakou by si možná ani v mladším věku netroufl. A je to právě tohle důležité setkání, které oba utvrdí v poznání, že nejhorší, co může člověk udělat - je všechno vzdát! (oficiální text distributora)

Bodega_Bay

Strach je vážně borec. Překvapivě dobré, bez náznaku bakalářů a podobného plebsu. Trochu jsem se celou dobu bála, že na mne co nevidět musí juknout scéna, při které se budu cítit jako podomní prodavač vysavačů na konci devadesátých let, ale ono ne. Největší šok pro mě je, že Strach dokázal utlumit Bohdalku natolik, že mi za celý film nevadila- a to byla na scéně skoro furt. Scénář klasicky dobrý, díky Epsteinovi. Hvězda za Brzobohatého a Trojana, hvězda za vážně dobrý scénář, který netahá za uši, hvězda Strachovi, hvězda za kameru. ()

chicotomas

Skvělé herecké výkony ve filmu o stáří a stárnutí velmi podobnému Babímu létu. Dojemný příběh o životní lásce na stará kolena a o výpravách za ní. ()

ajfelka

Dvě hvězdy za asi čtyři gagy, které mě pobavily. Jako televizní film dobré, nechápu, proč to šlo v kině, zřejmě někdo doufal, že lidi přijdou na Bohdalovou s Brzobohatým, ale to je trochu málo. ()

breebencova

Já dávám 5 hvězdiček a to především za výkon Jiřiny Bohdalové, kterou jako člověka moc nemusím, ale herečka je excelentní. Na svém kontě má samozřejmě i jiné brilantní role např. ve filmech jako je Ucho nebo Fany, ale tady hrála v největší míře samu sebe, bez prvoplánové nápomoci masky a kostýmu oligofreničky v oceňované Fany. Nejvíc se mi líbila scéna skoro na konci filmu, kdy jako filmová Jana přichází na oběd do Ottovy rodiny a tam jí teprve dojde, že Otta po operaci oslepl a nepotřebuje ji už jen jako předstíranou přítelkyni, ale jako skutečnou ošetřovatelku. To její vteřinové zaváhání a následné znovuzapadnutí do nové role, to je skutečně mistrovský kousek! I ostatní herci byli ve svých rolích poměrně příjemní (samozřejmě nejvíc Radoslav Brzobohatý, i když na temperament svojí kdysi manželky J. Bohdalové poněkud nestačil). Pro mě jednoznačně nejlepší film, který byl na vánočních televizních obrazovkách k vidění. ()

Hombre8

Derniéra jednoho z velkých českých herců a dlužno říci, že důstojná. Nevím, zda Strach, nebo kdo, ale každopádně výběr partnerky k tomuto počinu je třeba také pochválit. I ostatní se činili, takže malinko přidáme, i když se tu řada stinných míst určitě najde. 70%. ()

Michalp81

Jedná se o milý snímek dvou seniorů, kde se trochu zasmějete, trochu zamyslíte. Žádný výkvět kinematografie, ale ani zklamání. Za povšimnutí rozhodně stojí poměry v ústavech sociální péče, kde je klient až na druhém místě za pohodlností sester. Skvěle vystihuje, proč tyto ústavy je potřeba transformovat. ()

zuzka265

Je skvělé, že se Strachovi povedlo dát dohromady Bohdalku a Brzobohatého.. Film mě bavil po celou dobu, mrazilo mě v zádech při ponížení Bohdalky na konkurzu, překvapil mě i konec filmu. Jsem přesvedčena, že herci by měli dostat Českého lva. ()

PinkButterfl

Výborný film so skvelými hereckými výkonmi, najmä v podaní hlavných hrdinov ( R. Brzobohatý, J. Bohdalová), ako i J.Jiráskovej a T.Medveckej. Pri filme som sa veľmi bavila, nechýbal mu šmrnc a inteligentní humor. Jiřina Bohdalová bola naozaj excelentná, svoju rolu zvládla bravúrne. Určite odporúčam vidieť, po dlhej dobe zase príjemný film, ktorý si rada pozriem zase. ()

Matthecius

Podivný, leč zhlédnutelný film. Nejlepší je asi konec, jinak se film až zbytečně táhne. 3* za: obsazení, česko, J.Bohdalovou ()

Lazy87

Nic proti, ale oni ty herce ždímají až do poslední nitky.Je pravda že Bohdalka tu byla správná babča. Jinak určitě lepší než školní výlet, to byla teprv cesta do pekla. ()

JSYSMHJF

Dala bych 5*, ale trochu mě zklamal scénář, nebo lépe řečeno asi jsem očekávala silnější příběh...ale oceňuji humor a některé dialogy a hlavně i to, že se někdo pustil do tohoto tématu (já vím: Pamětnice, Školní výlet), že se někdo pustil do tohoto tématu profesionálně ;-), obsazení samozřejmě 100% - Bohdalová, Brzobohatý dokazují, že věk na talentu neubírá, spíš naopak, naprosto mě však "dostala" Jiřina Jirásková, v ní se asi nejvíc snoubila tragikomičnost, možná je to i tím jejím nedávným odchodem, že to člověk prostě chápe jinak...skvěle obsazené i tzv. vedlejší role: Preiss, Medvecká, Geislerová, Trojan... ()

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012