Samotný trailer má 2x větší grády než samotný film. Velm mne iritovalo, že místo chodících a útočících emzáků zde létaly stíhačky jak ve Star Wars, což 2x nemusím. Necítil jsem žádnou hrozbu ani nebezpečí, triky byť velkolepé, tak nikoli úchvatné, hudba nezaznamenána, nikdo klasicky neumřel a že by mě to příliš bavilo, se taky říct nedá. Zklamání a vcelku průser. 50%(30.7.2016)

Rozpočet $165miliónovTržby USA $49,867,200Tržby Celosvetovo $165,196,763Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ vývar všetkých vývarov, bez kúska nápadu, bez kúska lepšej iskry, samoúčelnosť na entú, na vrch tu máme otrasných hercov bez charizmy, nič tu nefunguje, úplne pritiahnuté za vlasy, ukážka maximálne zbytočného filmu a pokračovania, Roland Emmerich padol na dno bezduchosti /videl v kine 3D verziu: 20%/(30.6.2016)

90's are back! :) Je to tak zbrklé, prvoplánové, lehkonohé a vizuálně nabušené, že jsem se nestačil nudit snad ani minutu. V podstatě je to jenom víceméně zbytečný recyklát dnes už takřka klasické jedničky, v němž je podle očekávání všeho více (jen stopáž je tentokrát kupodivu kratší, navíc subjektivně má ten film minut sotva 90). Scénář podle mě vygeneroval nějaký (zřejmě dost laciný) počítačový program, jelikož děj je vlastně jen sbírka předvídatelných klišé (především jejich zásluhou je zde napětí skoro u dna), cheesy hlášek a pár emocionálně obdivuhodně nefungujících úmrtí... Z postav jsem si užíval pouze geniálně ujetou figurku drsného afrického diktátora s mačetami. :) Naštěstí (pro mě) je to ale stupidní a naivní tak moc, že jsem to už od samého začátku naprosto nebral vážně (včetně scén, které zřejmě vážné být mají) a jen se kochal téměř dokonalou definicí "letního blockbusterového výplachu". Rozhodně nelituji, že jsem to viděl (do trochu jiného subžánru posunuté finále snímku mě docela potěšilo), a klidně bych si dal hned i trojku. ;) Moje zatím asi největší letošní guilty pleasure (podobně vysokým levelem v kategorii "sympatická debilní zábava" letos zatím disponovali asi jen Bohové Egypta). 60 %(1.7.2016)

Obrovské zklamání v podobe poračování jedné z nejvetších filmovych klasik... Spíse nez akcni sci-fi, ktere nam nadelila jednicka, predstavuje Novy utok filmice zpracovani sci-fi strilecky, jakz takz vydarene pocitacove hry... Nu, snad si to s tou trojkou jeste rozmysli...(25.6.2016)

• Tom Hardy

Příšerné pokračování. Dvakrát tolik, pokud má divák to "štěstí" a vidí ho pár hodin poté, co si dal z nostalgie jedničku. Generický "všeho víc" sequel, przněný nulovými vlastními nápady, nevyužitými postavami z minula a s kopou nových mladíčků, kteří jsou tak necharismatičtí a nudní, až to bolí (vůbec tohle nucené omlazování filmů je zlo, nechápu, že by studio zabilo táhnout to třicátníky). Nejhorší je každopádně to, že je druhý Den nezávislosti hrozná nuda. Akce zaměnitelná, efekty špičkové, ale to už dneska nepřekvapí. Když je největším překvapením filmu to, že se z jedné z původních postav (vzhledem k současné politicky korektní době) vyklubal gay, je prostě něco špatně. Jednoznačně to nejslabší, co v rámci destrukce Emmerich natočil. 30%(17.7.2016)