Asi takhle: Jeff Goldblum čeká ve školním autobuse plném opuštěných dětí uprostřed pouště, až naskočí opožděný psík, zatímco ve zpětném zrcátku pozoruje blížícího se obřího ufona a vypouští cynické hlášky. Víc 90s by to bylo už jen tehdy, kdyby tam s nima byla Xena. Probůh – vždyť si s sebou vezmou africkýho diktátora s mačetama! Emmerich se toho nebojí a kupí hromady humoru, který je poměrně infantilní, ale na mě zafungoval. Absolutní destrukce bylo sice překvapivě málo (relativně) a chyběly emoční vrcholy a jasný hrdina, jinak ale jde o poctivý popcorn, který je rozhodně přesně tím, čím by měl být. A obdivuju, že ten film zůstal přehledný i přes asi dvacet postav, z nichž každá má svůj příběh. Hodně se tomu dát nedá, ale fajn to bylo. 3 a 1/2(21.6.2016)

• flanker.27

Škoda, že jsem to neviděl dřív než Pád Londýna. Tak 90 % komentáře by sedlo sem, vč. porovnání prvního a druhého dílu. Tedy, nejen že to za těch 20 let ubralo na inteligenci (v roce 1996 bych si nemyslel, že je něco takového možné), ale navíc pozoruju, jak je u podobných fláků pro tvůrce stále obtížnější zachovat alespoň základní smysl pro dramatično, gradaci děje, představení postav a vývoj jejich vztahů, prostě pro to, co dělá příběh zajímavým. Celé to globální ohrožení tady divák leda prozívá, reakce na zjevení se nové hrozby jsou tak na úrovni "nojo, chlápci z vedlejší vesnice jsou tu zas, jdem se porubat do hospody", ani v rámci možností nefunguje pocit ohrožení, globální paniky, katastrofy, přemýšlení nad protiakcemi a tak dále. Lidi mají 20 let k dispozici odpovědi, které objevují až těsně před útokem, než stačí prezidentová něco odpočítat, tak je vybudovaná obrana v p*č*, přičemž se nezdá, že by to komukoli vadilo. I ty střety mezi "námi" a "jimi" byly dokonce v porovnání jedničkou někde na úrovni té hospodské bitky. Popravdě takový film není výzvou ani co do popravy komentářem za ranního úsvitu před nastoupenou jednotkou.(25.6.2016)

• RelaxMan

Roland Emerich natočil kultovní filmy jako Univerzální voják, Hvězdná brána, Patriot a Den nezávislosti a pak ztratil talent a začal točit filmy pro hodně jednoduché americké diváky. Vzkaz pro rejžu: Rolande, Rolande, vykašli se na režii, kazíš si takhle pověst.(23.6.2016)

Asi jsem z toho horka nějakej přešlej, ale po cca 30ti minutách filmu jsem už začal koukat na hodinky. Jedničku miluji, ale tato dvojka je pro mě taková nemastná, neslaná. Sice to všechno nádherně vypadá, herci se snaží, hudba bouří, ale ve výsledku je to takové nijaké. Takže popcorn jsem snědl, colu dopil a odškrtl si další film. Nic víc, nic míň(24.6.2016)

Jak může mít 20 let starý film lepší efekty než tohle? No nic. Film odesejpá, nenudí a nezaregistrovala jsem žádnou vyloženě zbytečnou/nudnou scénu. Ovšem těch WTF a Bullshit momentů a scén tam bylo požehnaně. U filmu jsem nejednou vydechla větší množství vzduchu nosem (rozuměj: pousmála jsem se), ale na můj vkus už to v těchto filmech s goofy postavami přehání. Jdu na sci-fi, tak chci akci a mimozemšťany. Nepotřebuji se smát postavám, jejichž jediný úkol je odlehčit děj. Teď se to nimi v Hollywoodu fakt hemží. Ale jako joooooo. Mohl to být mnohem větší průser. 3*(22.6.2016)