Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
Ukázka z filmu 2

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

SG-1

"Se mnou si nedělejte starosti, pane Bonde. Absolvovala jsem kurz přežití na Sibiři." -Major Amasová- ()

PALINO

Začiatok už v poradí jubilejnej desiatej bondovky sa nesie v duchu mojej obľúbenej bondovskej disciplíny, ktorou je lyžovanie a tentokrát je zakončené vskutku parádnym kaskadérskym kúskom, ako býva v tejto sérií zvykom. A ani si James, ktorého sa už po 3-krát a opäť veľmi úspešne zhostil Roger Moore, nestihne poriadne vydýchnuť a dostáva ďalšiu misiu, pri ktorej prežíva svoje typické dobrodružstvá, len s tou výnimkou, že má po svojom boku príťažlivú pomoc z Ruska. Na záporáckej strane barikády sa nám predstavuje Stromberg a dá sa povedať, že je to typický bondovský zloduch žijúci v podmanivom svete, no mňa osobne oveľa viac zaujal jeho zabijak, kultový Zub, s ktorým James zvedie niekoľko lahôdkových súbojov. Všeobecne sa táto bondovka považuje za jednu z tých lepších, ale z môjho pohľadu nijako nevybočuje z radu. ()

Chegi

Asi nejpovedenější Moorovka. Samozřejmě velký díl na tom má čarokrásná Barbara Bach, ale i příběh není za vlasy přitažený a hlavně (!!) Moore nevypadá tak staře, jako v dalších dílech. Další filmy to už je jen 1/2 záběrů na kaskadéry a 1/2 gerontoligického, dýchavičného Bonda. Všechny girl se kterými později spal, tak působí, že mají nějakou sexuální úchylku :) ()

BlackTom

Celkom pohodová bondovka, bol by som pridal aj * navyše, ale podmorský svet vo filmoch veru nemusím. Moore sa ukazuje ako veľký sympaťák a všetky predošlé antipatie sa strácajú ta-tam. Hlavný záporák charakterom silne pripomína kapitána Nema, čo je môj obľúbený literárny hrdina a preto majú u mňa tvorcovia malé bezvýznamné plus. Neurazí, slabo nadchne. ()

adam9

Jedna z mých nejoblíbenějších bondovek a jednoznačně nejlepší "Mooreovka". Perfektní příběh, perfektní (nejkrásnější ze všech) bond girl, perfektní Čelisti, perfektní soundtrack, perfektní Lotus, ale hlavně perfektní 007. Není, co vytknout. ()

Han22

Bond č. 10: Jubilejní desátá bondovka se vrací ke kořenům a po serioznějších pokusech zde máme zase padoucha, který chce zlikvidovat celý svět, tentokrát proto aby mohl začít znovu na mořském dně. Padoucha Curda Jurgense se svým podmořským městem není špatný, ale zastiňuje ho legendární pomocník Čelisti, jenž je zkrátka nezničitelný, svýma zubama překouše řetěz, chytí kulku a nedělá mu problém ani souboj jeden na jednoho s žralokem. Bond girl alias agentka KGB je tak akorát, docela pěkná a konečně i taky docela chytrá. Písnička je docela chytlavá, ale Carly Simon má v repertoáru určitě lepší pecky (You´re So Vain). A samotný film? Inu první půlka je rozpačitá, egyptské dobrodružství se docela táhne, ale v druhé půlce to chytí tak neskutečné grády, že musím dát pět hvězdiček. Skvostná honička auta se vším co mají záporáci po ruce se mění na ponorkový souboj a celá akce je o něco později zakončena gigantickou explozivní přestřelkou na palubě tankeru, kde se osvobození vojáci snaží převzít kontrolu nad lodí. Takhle monumentální akce uměly v té době jen bondovky. Finální akce na stanici je jen takovým přílepkem, ale díky Čelistimu a Bondově chladnokrevnosti s jakou si poradí se Strombergem i tohle stojí za to. Ano, díky strhující druhé půlce a Čelistimu si desátá bondovka zaslouží pět hvězd. Akční film roku 1977. ()

iXtr3m3

Výborná časť Bonda s Rogerom. Vychytávečky od agentúry boli na prvotriednej úrovni, plávajúce resp. podmorské auto, to bola čerešnička na torte. Skvelá výprava, na danú dobu samozrejme aj celkové spracovanie, ale to už je taký trademark Bonda, čo film, tak to výstava danej doby, čo je a čo nie je možné na poli kinematografie. ()

HiddenDragon

BOND 10 - MOORE 3 // Trochu dejavu. Jakysi mix From Russia with Love, Thunderballu a You Only Live Twice. Z kazdeho tu neco je. Coz je vpodstate negativum, protoze je to misty dost podobne. Na druhou stranu je tu ultrakrasna bondgirl (B. Bach) primo od bolseviku (tedy jen ve filmu) :) K tomu zapamatovatelni zaporaci vcetne "poskoku". Z lokaci se podivame do magickeho Egypta nebo na stredomorskou Sardinii ve vytunenem (i kdyz podle me skaredem) Lotus Esprit :) I na dnesni dobu je zapletka pomerne crazy, ale plni svuj ukol - opet se zachranuje svet s Moorovym lakonickym klidem. 70% [Na konci se v titulcich jako vzdy odkazuje na dalsi bondovku, ovsem tentokrat spatne - nasleduje Moonraker, nikoliv For Your Eyes Only] ()

DocBrown

Stejne jako Moonraker predevsim vyborna komedie. I kdyz prvni hodina je dost nudna, vse se zmeni od navstevy Q laboratore. Je to taky asi jedina bondovka, kde dojde k jadernym vybuchum (pouzite skutecne zabery jadernych testu). Lotus Esprit je nejen nejhezci auto, ale ted i nejhezci ponorka! ()

Rssa

Nejlepší Moorova bondovka, která je nabitá dějem, akcí, vtipem (poslední hláška je super), překrásnou bondgirl, skvělým záporákem Jawsem, parádní výpravou (musel stát spoustu peněz). Celkově jedna z nejlepších bondovek VŮBEC. Ani chvíli jsem se nenudil. 90 % ()

Paity

Skvělé bílé Ferarri, sexy bond girl ani opakující se bitky s filmovým obrem Richardem Kielem nestačili na více než tři hvězdy. ()

tom.nosek

Úplně jako kdybychom vzali You Only Live Twice a přesunuli děj z vesmíru do vody... Na jednu stranu to celkem fungovalo, na druhou stranu má tento (a i předchozí The Man with the Golden Gun) několik chyb. Zatímco každá "Conneryovka" byla jiná - charakter a celkově postava Bonda se teprve tvořila, a tak tvůrci zkoušeli nové věci, všechny "Moorovky" jsou takové postejnavé, což přináší určitou monotónnost, což je špatně. Celkově je to o něco horší než Live and Let Die, ale rozhodně lepší než The Man with the Golden Gun. Po čem ale volám, tak po kratší stopáži prvotních dílů, které byly více koukatelnější. Na bondovky hodina padesát úplně stačí, není třeba z toho dělat více než dvouhodinový film... Leckdy ještě delší. Ta čtvrthodina (či více) je pouze naprosto zbytečnou vatou, kterou jenom nudí. Bohužel se podobné kratší bondovky už nedočkám. Nakonec bych rád ještě poznamenal, že to je druhá bondovka, u které se opět dá poslouchat úvodní písnička. PS: Po přečtení zajímavostí jsem rád, že neresiscutovali Blofelda, jednak je to znak "Conneryovek" a jednak už by ho prostě mohli nechat mrtvého, na světě se snad najdou i jiní zlí hoši... ()

F.W.Colqhoun

Oproti řadě ostatních komentnátorů (a samotnému Borccolimu) mám Špióna za nejslabší emisi přinejmenším v Moorově sérii. Přestože disponuje luxusními hračičkami jako ponorkový Lotus, ještě telativně mladým představitelem, prvotřídním záporákem [který dostává pohříchu nemnoho prostoru], leccos důležitějšího schází. Zaprvé: Vyzdvihovaná Barbara Bach se mi v roli agenta XXX jeví asi stejně přitažlivě jako o několik desítek let později ve stejné roli Vin Diesel. Chápu, že se milovníkům apatických pasivních kolouchů může jevit sexy, ale prázdnota, která prýští z tupých čivů, mne opakovaně děsí víc než Jawsova protéza. Nadupaný rozpočet popustil z řetězu agilní trikaře, aby svými legračními miniaturami zamořili celé dvě hodiny filmu, což sice pobaví, ale ubírá to společně s velkolepými bojovými scénami v poslední třetině prostor Moorovi a jeho ironickým vtípkům - důvodu, proč mám si obvykle jeho bondovky tak užívám. Romantická linie mezi Bondem a agentkou Amasovou je sice cosi, co 10. bondovku příjemně ozvlášťňuje, ale s ohledem na herecké kvality představitelky a zákonitě nulové jiskření příslib jaksi není naplněn. Přesto je to ještě docela legrace. Hodnocení tři-a-půl zaokrouhluji výjimečně dolů, abych podtrhl propad v zábavnosti oproti ostatním Mooreovkám. Celkově je na Špiónovi, který mě miloval nejzajímavější nechtěné zamlčení následujícího neskonale zajímavějšího Moonrakera [James Bond will return in For Your Eyes Only]. ()

farfalla

10. Egypt a Sardinie. Karl Stromberg (Curd Jurgens) má krásný dům Atlantis v moři. A tak jako ve filmu 'You Only Live Twice' (1967) Blofeldova raketa hltala ostatní vesmírné rakety, tak tady Strombergova obří loď zhltává ponorky. Také se nám představí nezničitelný Jaws (Richard Kiel) s ocelovými zuby. /Jenže jak MythBusters (2003) ukázali, s těmi zuby by ve skutečnosti nic neukousl, protože by nevyvinul dostatečný stisk./ Ale James Bond (Roger Moore) má tentokrát superauto/ponorku a po boku ruskou agentku Anyu Amasovou/Triple X (Barbara Bach) a s nimi to všechno zvládne. Porozhlédneme se po Egyptě a pod mořskou hladinou. Poprvé se hlavní píseň jmenuje jinak než film - 'Nobody Does It Better'. ()

Hanys_

Desátý Bond. Hamilton šel od kormidla a je to znát, protože děj konečně začal dávat smysl a hlavně druhá polovina je fakt dobrý ponorkový thriller. Bondgirl přenádherná, záporák Jaws parádní. Prozatím nejlepší Mooreova bondovka. ()

Ebon

Asi nejlepší Moorova Bondovka. Svět ohrožen lodí požírající atomové ponorky. A hlavně zaporák čelisti, Moonrakeru zvaný Zub. Bohužel Moore už začíná být toporný (v dalších svých bondovkách je už tragicky toporný).:-) ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch