Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
Ukázka z filmu 1

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

bolan

10. CAIRO - Agent trojité X je sice anatomicky zcela v pořádku i oblečená, ale Bondovky s Moorem na konci 70 prostě drhnou. ()

dawe787

Dobrá a pro mě silná klasická Bondovka s R. Moorem, kde nechybí akce, pravý důvtip a Brabcův dabing, který je nenahraditelný u Mooreho. Silný akční začátek nám představí lyžařské umění pana Bonda hned na startu a nechybí zde ani pěkná ruská bondgirl, přerostlý obr Zub (Jaws) a samozřejmě padouch, který chce zničit svět. Poprvé viděno na lyžařském výcviku na ZŠ na VHS s jedním dabingem ještě před plyšákovou revolucí a byl to tehdy opravdu zážitek. ()

Bozvav

Vymazlené hračky, luxusní efekty, skvělá akce, dokonalá hudba. Hlavní dvojice slušivá a úspěšná, scénář vcelku ušel, dialogy vtipné. Za mne 95%. ()

vito_corle

Agent, který mne miloval- desátá Bondovka a asi nejlepší Bondovka s Moorem. Skvělá zápletka, úžasný záporák, který měl geniální plán na ovládnutí světa a samozřejmě nesmí chybět známý zabiják Čelisti. Ten byl pro Bonda fakt těžkým oříškem. Bond se musel snažit a snažit zubáč přežíval. Na konci super bitka Čelisti proti Čelisti. A samozřejmě nesmí chybět krásná ruská agentka a hračička od Q tentokrát autoponorka. Úžasná Bondovka. 5 hvězd. ()

pipapa

Příšerná komerce, šablonovitost a stereotyp - poplatné celé sérii 007. Protkáno tunami "sexbomb", které snad mají za úkol přivábit ještě více tupých a nadržených samečků. Představitelé 007 většinou nijak zvlášt´ přitažliví bez jakéhokoli charizma, vrcholem odpudivosti je pak obstarožní a vyčpělý Roger Moore (zde už 50-tiletý), kterého tady, ne-li už dříve, mohl/měl vystřídat velmi přitažlivý Michael Billington (zde 36-tiletý v roli agenta Sergeje Barsova) - příliš chlupatí muži mě sice moc nepřitahují, ale Billington je jedna z vyjímek, kde bych si ten "medvědí kožich" ráda "vyzkoušela"...Resumé: jedna hvězda za mnoho povedených kaskadérských kousků a triků a za zajímavé a originální/původní lokality/exteriéry, jinak téměř nekoukatelný brak pro velmi nenáročné a lehce oblbnutelné obecenstvo. ()

SkyCaptain

Naprosto perfektní bondovka, exotická prostředí, výborná atmosféra a skvělý humor. Bond jak má být. Tolik peří a přesto nelétá! ()

bobrux

Jeden ze slabších dílů série. Bondovy hračky už jemně flirtují se science fiction, ovšem o to více dokáží pobavit. Kladem je záporák, který tentokrát nehodlá zničit svět kvůli vlastnímu obohacení, ale kvůli přesvědčení, že tím lidstvu pomůže. Celkově je ale film oproti předchozím dílům podprůměrný. Herecké výkony nenadchnou a opakování předtím použitých nápadů taky na dobrém pocitu z filmu nepřidá. ()

strikeman

Nejlepší mooreovská bondovka s nejhezčí Mooreovou bondgirl, nejnebezpečnějším zabijákem (Čelisti), respekt budícím hlavním záporákem a více než solidní výpravou... ()

Akana

Nevím, jestli to má na svědomí můj trochu povznesený stav při sledování filmu, ale poprvé jsem měl chvílemi dojem, že se dívám ne na Bonda ale jeho parodii. Akční scény i dialogy jsou provařené nebo rovnou hloupé (pasáž v egyptských ruinách), postava padoucha s kovovými zuby je víc směšná než charismatická, Moore začíná strejcovatět. Ve druhé půlce se to sice znatelně lepší, ale i tak jsem se tentokrát bavil spíš útrpně než spiklenecky. Vzhledem k vesměs kladným hodnocením se na to ale zkusím ještě mrknout s jasnou hlavou. ()

Wolvie

Asi jediná Mooreova bondovka,která mě bavila.Vždy přeci musí být nějaká výjimka potvrzující určité pravidlo,ne? ()

MickeyStuma

10. bondovka se vrací k původním tradicím a představuje Bonda přesně tak, jak ho z dřívějška známe. Začne honičkou na lyžích v horách, procestuje světa kraj, podívá se opět pod hladinu oceánu, tentokrát v obojživelném autě. Padouch má opět monstrózní sídlo. Vlastní i ohromnou loď, do které chytá ponorky. Přestřelky a boje jsou velkolepé. Zajímavý je padouch s ocelovým chrupem. Poprvé tu zazní Bondova objednávka osobního nápoje: "Vodka, Martini, protřepat, nemíchat". Nikoliv však z úst bonda, ale ruské agentky 'trojité X'. No a opět jde o osud Země a o životy lidí. Snímek je na úrovni a neponechává nic náhodě. Hlášky jsou na místě, bond-girl coby sovětská agentka, zákeřný padouch jako kdy jindy. Desátkové výročí se povedlo a dělá Bondovi čest. ()

massdonfel

Roger Moore je můj oblíbený agent 007. V tomto filmu z roku 1977 na misi pro záchranu dvou ukradených jaderných ponorek bude spolupracovat s ruskou Agentkou Anjou(Barbara Bach) neboli s agentkou XXX. Což činní tuhle Bondovku trochu atypickou. Sice v každé Bondovce figuruje nějaká žena. Ale tady se nejedná o náhodu, nebo jak to je obvyklejší osobu, která se co dočinění s hlavním padouchem. Hlavní padouch mě sice moc nenadchl, ale je zde skvěle zapamatovatelný bodyguard JAWS. Film je plný skvělé akce a úžasného prostředí. Především toho podmořského. 80% . ()

Nerd4Dreaming

Film občas sklouzává k sebeparodii, a hlavní záporák je úplně o ničem. Na druhou stranu je tady jeden z nejstylovějších auťáků co kdy Bond měl, záporákův zubatej poskok je šílenej a hlavně Bond girl je asi jedna z nejhezčích a nejzajímavějších vůbec, krásná charismatická ženská!! ()

helloween93

Ponorkový Lotus, "Zub", pohledná agentka Amasová, Roger Moore se svým humorem a zajímavý soundtrack. Škoda jen, že se závěr opět neobešel bez hromadné bitvy, tentokrát v útrobách lodi. V těch starších bondovkách především s Connerym to byla už ohraná písnička. I tak ale 4*. ()

kkarx

Inu klasika. Výborně natočené a Barbara Bach je překrásná. Moore si konečně vytvořil vlastní styl, který ho provázel zbytkem kariéry. V akčních scénách je bohužel nejslabší Bond ze všech. Kdysi mi to nevadilo, ale dnes mi to je trochu protivné. ()

Besyn

Ano,tohle je ta nejlepší bondovka s Rogerem Moorem.Takřka nepřetržitá akce,Barbara Bach,Richard Kiel coby legendární zabiják Jaws,podvodní město a obří tanker pro jaderné ponorky jako kulisa pro třeskuté finále,které já osobně považuji za nejlepší z celé série bondovek. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch