Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
TV spot

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

danny_21

Další pokračování Bondovské série s Moorem tentokrát díkybohu lepší než 2 předchozí. Scénář konečně za něco stojí, vodní prostředí bývá zárukou atraktivity, nechybí ani pěkná udělátka viz. vodní autíčko, zubatý i když bizarní záporák spíš budí úšklebky, zato Barbara je fakt kuse - 55 % ()

Dzvandzi

Po celou dobu filmu jsem byl tak celkem přesvědčen o tom, že budu dávat 4*. Všechno se to tak pěkně rozjíždělo, dobrá hudba byla, prostředí a pěkná hlavní herečka. Potom ale nepřišlo to co mělo a na co jsme u Bondovek zvyklý. Chyběla mi tam pořádná závěrečná akce, no né že by tam nebyla, ale na to o jaký žánr se jedná jí tam bylo opravdu málo a trochu mě to nakonec sklamalo, škoda... ()

BigBang

Tento díl z mého pohledu bez velkých slabin, možná něj bondovské. Krásné rekvizity: padouchovi sídlo a Bondův obojživelník. Ikonický alpský seskok padákem v barvách britské vlajky. ()

Demonic189

007__č.10__určite jedna z tých lepších Bondoviek. Pomohlo k tomu mierne odľahčenie v podobe viac vtipných situácií a hlášok, fantastická a dokonalo krásna Bondgirl, neskutočne desivý zloduch Jaws a výborná záverečná akcia. ()

Inozuka

Moore jede na plné pecky a Bond mu skvěle sedí ... řekl bych, že mírně válcuje i Conneryho. Špion, který mě vojel je klasická bondovka, tak jak ji mám rád: akce, vtip, změny lokací, nádherná bondgirl, charismatický záporák s excentrickými poskoky (Zub je fakt cool borec) a vychytávky od Q. To vše tu je a děla ze Špiona etalon této série. Jako bonus v bondovkách snad již klasická fixace na smrt žralokem. ()

Likan7

Jeden z nejlepších "starých" Bondů. Moore sice není Connery, ale tady mi to plně vynahradil scénář, ikoničtí záporáci a překrásná Barbara Bach a celá ta spolupráci s KGB. Jen škoda, že filmu hodně ubližuje fakt, že Moore na to fyzicky prostě už neměl a jeho bitky jsou trnem v oku. Špion, který mě miloval má ale jinak vše, co by měla dobrá bondovka mít. Ženy, humor, techniku, záporáky, však je to pohádka pro chlapy, ne? ()

Ceberus

Velmi typický sedmdesátkový Bond - megalomanský padouch ohrožující celý svět, schován ve své tajné základně, kde ovládá všechno tlačítky a hází zrádce svým divokým zvířecím miláčkům, dále hrozivý padouchův pobočník, futuristické technologie (ponořeníschopné auto) a na Bonda se samozřejmě lepí každá ženská. Úvodní honička na lyžích je vykrádačka z filmu Ve službách Jejího Veličenstva - možná si tvůrci mysleli, že Lazenbyho Bond upadne v zapomnění, tak nebude od věci si odtamtud něco vzít. Ruského generála nemohl dabovat nikdo jemu podobnější než Miroslav Moravec. ()

Belmondicek

Jedna z mojich nejoblíbenějších bondovek, která od samého začátku uhání svižným tempem. Bohatý magnát Stromberg sní o tom, že lidská rasa bude žít pod mořskou hladinou, v podmořských městech, která navrhl. Aby lidstvo, které se zatím zpátečnicky drží na pevnině, donutil k přesídlení do svých podmořských měst, rozhodne se rozpoutat jadernou válku. Pomocí svého vynálezu zajme britskou a ruskou jadernou ponorku. Zděšeny zmizením svých ponorek, rozhodnou se Británie a Rusko spolupracovat a nasadí do pátrání své nejlepší agenty. Těmi není nikdo jiný než James Bond, agent s krycím číslem 007, a major Anya Amasová...Výborný Roger Moore si tady potřetí zahrál Bonda, kterého kromě neohroženosti, sebejistoty a šarmu, obdařil i sebeironií a vtipem. Krásná a rajcovní Barbara Bach (nejoblíbenější) jako bondgirl má dost prostoru a je Rogerovi rovnocenným partnerem. Režírující Lewis Gilbert dodal parádní akci a v několika scénách cituje klasiky, at je to na poušti Lawrence z Arábie nebo ve vlaku Srdečné pozdravy z Ruska. Hudba a hlavní píseň se taky moc dobře poslouchá. Také se zde poprvé představil zabiják s kovovým chrupem Zub (Jaws) v podání zajímavého Richarda Kiela. ()

bednyo

Nie moc zábavný Bond, akcia viac menej trápna, záporák bez charizmy. Nebyt Jawsa a obojživelného Esprita bolo by to o hviezdu menej...bez Hamiltona je to ako polievka bez soli. ()

Rodin

Můj oblíbený James Moore Robert Bond. Tohle tedy Mooreovi sedlo, jako zadek na hrnec. No a co mě dostalo úplně nejvíc? Tak samozřejmě, že Barborka byla nádherná, ale to ne, co vy myslíte. Pochopitelně naprosto nezapomenutelnou roli tu střihnul Richard Kiel. Fantazie. ()

Tiiso

Dokonale vyplněný a provedený předpis. Tak se dá i vidět tato epizoda o neohroženém Jamesu Bondovi. Uvnitř balení jsem našel hezké hračky jako například dobře vymyšlený vodní stroj, pozřívající ponorky (jako vystřižené od Julese Verna), nebo automobil, který dokáže býti i malou ponorkou. Dále pak nezaměnitelný Jaws, který už jen svou přítomností povyšuje obyčejnou epizodu s agentem jejího veličenstva, přeci jen o nějaký ten stupínek výše. Ale v celkovém pojetí, tyto fragmenty nedokáží nějakou větší měrou naplnit filmařské srdce a chuť po pozření sousta zůstává na jazyku jen a jen průměrná. Ale opět zde zdůrazňuji, jako v každém komentáři o 007, že je to věc čistě subjektivní. Technicky je totiž Špion, který mě miloval, zvládnutý jako vždy perfektně, s jistou grácií a originálním stopou. To se prakticky nedá upřít žádnému dílu. Jen tento postrádá něco málo více, s nezadbatelného kinematografického umění a přeci jen ty peníze jsou více cítit. ()

MRPitivier

Desátý díl této velkolepé série s Rogerem Moorem v hlavní roli se velice povedl, na rozdíl od minulých třech propadáků se změnil režisér, tedy Lewis Gilbert dokázal vytvořit jeden z nejlepších filmů o 007. Nejen že výborně obsadil role, ale i výborně propracovaný scénář nadchne! Jako Bondgirl exceluje Barbara Bach alias agent XXX z konkurenční KGB. Její souboj s 007 u Sfingy patří ke klasice Jamese Bonda a posléze její spolupráce s agentem MI6 je emotivní, plná akce a hlavně toho správného náboje špionážního filmu. Hlavního záporáka, Karla Stromberga, hraje Curt Jürgens, a i když je to "blázen" přes život pod vodní hladinou, divák mu opravdu uvěří, že ten pozemský svět chce zničit za každou cenu. Tedy záporák s výborným motivem, plánem i provedení a hlavně pomocníkem...Jaws neboli Čelisti v podání Richarda Kiela by jistě vyhrál hlasování o nejlepšího zabijáka v historii 007...jeho popularita byla natolik velká, že ho uvidíme i v dalším díle! Jeho schopnosti přežít pád těžkých kvádrů z egyptské budovy, nadzvednutí auta a celkového rozpárání jeho karosérie holýma rukama či překousnutí všeho možného diváka ohromí! Celý příběh je koncipován jako klasický špionážní film, ukradne se zbraň, v našem případě dvě jaderné ponorky dvou znepřátelených mocností, která dokáže rozpoutat 3. světovou válku a postupné střety znepřátelených stran pomocí agentů dovede SSSR a Velkou Británii ke spolupráci a vyšlou své agenty přímo do středu dění. Nesmíme zapomenout, že speciální špionské "hračky" oddělení Q doprovází celý snímek a jakékoliv použití vyvolá jak jinak pořádnou akční jízdu...což je asi nejdůležitější, ve filmu se střídá akce za akcí, prostě divák se nenudí a čeká, co 007 a XXX pro naše oči připraví v další scéně! A závěrečná část tohoto dílu nadchne, většina se odehrává na velkém trajektu Liparus, který se s pomocí zajatých námořníků z ponorek podaří dobýt a hlavně zásluhou 007 zničit! Úplně poslední akční scéna se odehrává v samotném sídle Stromberga, kde je držena i agentka XXX. James Bond přežije jízdu ve výtahu s propadávajícím dnem a šachtou, která vede k nádrži s bílým žralokem a 007 bez kompromisů likviduje Stromberga! Bohužel opět potkává při záchraně agentky XXX Jaws, ale pomocí magnetu ho "uklidí" ze scény! Špion(agent), který mě (mne) miloval patří do TOP 5 filmů s agentem jejího veličenstva! Film nemá slabinu, je plný akčních scén, s typickou nadsázkou Rogera Moora a spor, posléze spolupráce dvou světových velmocí oživuje skomírající sérii! Lewis Gilbert nejspíš zachránil sérii, protože další neúspěšný scénář si 007 nemohl dovolit a odpověď kritikům byla víc než vynikající! ()

Kariya

Suprová přestřelka na trajektu, suprové bondcar, suprové prostředí, suprový záporák. Ale děj něldy zbytečně natahovaný a v závěru zase možná moc uspěchaný. Nicméně dobře propracovaný vztah s jeho bongirl, konečně byla cesta k ni mnohem složitější a dokonce i napínavá=). Ale jak film začal - scénka na lyžích, tak to tak skvěle nekončilo. Prostě konec trošku mdlý. Ale jinak jedna z nejlepších bondovek! 82% ()

kyLuke

Vynikající bondovka Rogera Moora s fantastickou hudbou Marvina Mamilsche . Hudební motivy jsou skutečně nezaměnitelné !!! ()

TommyDiamond

Desátý film o agentovi jejího veličenstva Jamesi Bondovi mě docela zklamal. Předchozí dvě bondovky (Žít a nechat zemřít a Můž se zlatou zbraní) byly tak dobré, že tento film zůstává daleko za nimi. Příběh byl trochu slabší než jsme zvyklý. Ovšem i tento film měl své dobré momenty(Lotus/ponorka, podmořské město,Bondgirl). Asi největší atrakcí byl obrovitý čelisti, který doslova rval a rozkousal vše co mu stálo v cestě. I přesto uděluji pouhé tři hvězdy..... ()

donkocicak

Jedna z nejlepších bondovek s Rogerem Moorem. Je to humorné, napínavé, akční, prostě paráda. Takhle má vypadat to správné dobrodružství s agentem 007. Barbara Bachová je krásná a dostal mě i nelítostný zabiják s kovovým chrupem Jaws. Nenudil jsem se ani chvilku. A závěrečná bitva na palubě ponorkové lodi? Nemám slov... ()

Godhaj

,,Food is also very important.“ Další bondovka s Moorem se hrozně vleče. Tentokrát nabízí omletou zápletku zloducha snažícího se zničit svět. Veškerý děj, který předchází závěrečnému střetnutí, působí dojmem na sebe nenavazujících akčních scének, které mi přišly krajně pomalé nudné a nezajímavé. Ani záporák Jaw na mě příliš velký dojem neudělal. Dokonce i úvodní titulková sekvence vypadá odfláknutě a směšně. Bondgirl je sice krásná, ale hraje jako totální dřevo, jen odříkává repliky jako by hrála nějakého robota. Alespoň, že se ve filmu objevily poměrně zdařilé hromadné přestřelky, které trochu oživují jinak zcela mrtvolné tempo filmu. ()

Gromit

Vynikající bondovka. Dokonce jedna z nejlepších bondovek, jaká kdy byla natočena! Akce je hravá, vtipná a stylová, neustálé soupeření mezi Bondem (v neodolatelném podání Rogera Moorea) a agentkou Amasovou (smyslná Barbara Bachová) odkazuje ke screwballovým klasikám Howarda Hawkse a dokonce ani samotné zápletce nelze upřít určitou originalitu (předlohu jsem bohužel nečetl). Není divu, že Moonraker, který následoval o dva roky později, byl natočen podle téže šablony. Geniality Špiona, který mě miloval, ale nedosáhl. ()

Knor

Další bondovka, která u mě uspěla. Byly už i lepší díly, ale nebyla to nuda, hodně akce, dobrej záporák se svým pohunkem se železnými čelistmi, kterej mě dost rozesmíval a bondgirl Barbara Bach je fakt k omr.... . ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch