Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
TV spot

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

celticek

Super bondovka, hned od začátku. Chytlavá hudba, plno akce, dobré hlášky, solidní námět, sexy ruská bond girl. A poprvé vrah Jaws. V českém dabingu Zub:) ()

joelly01

Cely minuly tyden jsem mucila Klenota aby se mnou chodil na Roland Garros a sledoval tenis. Nakonec toho mel uz plne zuby, procez rekl ze ve meste je i velka vystava James Bond a ze tam chce jit, ze uz nechce jit na tenis kde se tisni desetitisicove davy a stokrat te ohmatava nejaka ochranka jestli nejsi hnuslimsky terorista. A tak jsme sli na vystavu James Bond a ta byla jako "ganz OK", docela zajimave a Klenot porad rikal ze az prijdeme ze se musime podivat na tohoto Bonda a ja jsem rikala "tak jo" a tak jsme tedy prijeli a divali se na tohoto Bonda. The Spy Who Loved Me byl dlouho muj nejoblibenejsi, predevsim kvuli soundtracku. Ten film je kyc jak bic, vo tom zadna, pateticke to je take jako prase, procez uz muj nejoblibenejsi zdaleka neni. Ale clovek se u toho docela odreaguje a i kdyz jsou lepsi Bondove (Craig, Dalton, Pirs), tak za tu nostalgii lehce nadhodnocuji. Ale ted to zas tak pet let videt nemusim. Ale i misto te vystavy bych se sla radeji podivat na nejaky ten tenis. Prece jen kdyz vidite Vase idoly takhle nazivo (jednou jsem na RG hledala hyzlik a jak jsem tam bezradne stala tak koukam a dve metry ode me Stan Wawrinka!) tak je to lepsi nez tmava hala s vystavenyma vecma z James Bonda. ()

studiobadguy

Další Bondovka a tentokrát dopadla excelentně. Příběh se točí kolem studené války což je celkem zajímavé téma. Postavy. Samozřejmě je tu James Bond kterého všichni známe a všichni ho milujeme. Zub je naprosto skvělý a zapamatovatelný záporák. Jediné mínus filmu je to že je až moc podobný předchozím Bondovkám a místy je to opravdu vidět. 90% (5 hvězd) ()

Najt

Zase jednou lepší díl. Po tragickém negrovském Žít a nechat zemřít a ne moc dobrém muži se zlatou zbraní, se tento díl opět vyvedl. Bond girl/toys zábavné, Barbara Bach neuvěřitelná, příběh zajimavý, záporák snesitelný a akce přímočará, odsýpavá a hlavně perfektní. Super ... Edit : Bond č.10, tak po druhém shlédnutí jsem fakt překvapen. Tohle je zatim nejlepší bondovka od začátku. Film na dobrý příběh, bind hračky jsou zábavné, auto pod mořem to je fakt pecka. Bond girl parádní, Barbara to umí. Bond hudba se mi taky líbila, celkově ale přibylo dobrého humoru, který vůbec neznehodnocuje vážnost, ale spis podtrhují vtipné momenty, jako když auto vyjede z moře :D. No a prostředí z moře, začátek z egypta a pak kapitán a jeho ponorka je příjemná. Takže tady už jsem na vážkách mezi 4 a 5.* ()

helrohir

Najlepšia moorovka. Je tu oveľa viac akcie než v predošlých Moorových bondovkách, čo ja osobne beriem ako pozitívum. Najzaujímavejšou postavou nie je nik iný ako nezničiteľný zabijak Jaws. Nebyť jeho, tak záporná strana v bondovkách by bola opäť len do počtu. Pozitívom filmu je rozhodne aj zápletka s únosmi ponoriek, čo je určite zaujímavejšie než zápetka v predchádzajúcom, ale aj nasledujúcom filme. ()

Patches1984

Pro mě jedna ze slabších bondovek s Moorem. Zápletka víceméně předvídatelná, přechody mezi scénami často bez logiky, u podvodních scén jsem skoro usínal. Zachraňuje to naštěstí velká dávka humoru v první polovině filmu, jedna z nejlepších bondgirl ever a výborný zabiják Jaws. 7/10 ()

kubilov

Špion, který mě miloval je Mooreovka, kterou jsem viděl nejvícekrát a je i moje nejoblíbenější. Vynikne samozřejmě nezapomenutelný Jaws, obojživelný Lotus, Egypt i Strombergovo impozantní sídlo. Bondgirl opět agentka KGB, klape jim to ale fajn. Na rozhraní 4 a 5* ()

Stejšn

Zdařile natočené. Bondgirl je hezká a není to jen postelová slepička (= dá mu o něco později), akce spousta, děj je vtipný a triky jsou také povedené - i modýlky vypadají většinou skutečně. Bondovky s Moorem jsou sice taškařice, ale dají se vidět i opakovaně. ()

x_silver

Moore jako Bond mi nikdy pořádně nesedl a jeho filmy jsou naprosto přehnané a mimo "Bondův" režim. Tento díl je snad nejhorší Bond ever. ()

Fenris 13

Nejlepší bondovka s Rogerem Moorem. Jedna parádní scéna střídá druhou - seskok ze skály s padákem zdobeným britskou vlajkou, Jaws ve stínu pyramid, luxusní obojživelný Lotus, zjištění že Stromberg nebyl až takový padouch neb má v batyskafu láhev Dom Perignon, sličná XXX... tenhle díl mohu kdykoliv. ()

maoc

Asi ještě pitomější scénář než obvykle (celá "egyptská" pasáž aneb kromě ropy tu máme i jiné zajímavé věci), ale mělo to vtip, bombastické scény, krásnou Lotus-norku, správnou porci vtipu a sebeironie, šik bondgirl a skvělého záporáka s železným skusem. ()

Ocelotr

Nevyužitý potenciál padouchů a směšné bitky kazí dojem z jinak obstojného bonda. Nejbrutálnější Moorův chvat: kopačka do zadku. ()

subic

Nejlepší Mooreovka s potápěcím Lotusem a zajímavou výpravou, opravdu velkou spoustou komparsu, posádky ponorek v modrém, padouši v červeném. Roger Moore tu měl necelých 50 let a směle se tu i pere. Poprvé se zde objevuje Zub (trochu velký Richard Kiel) nezničitelný v modrém saku, spadlo na něj lešení, vypadl z vlaku, spadl s autem ze skály a vždy bez škrábnutí přežil a pak ještě pokousal i žraloka. Děj nás zavede po počáteční lyžovačce do Egypta k pyramidám i do chrámů, aby se v druhé půlce přesunul na Sardinii, kde už dostane slovo plavací Lotus. Tentokrát se jakože spojí tajná služba britská a ruská, protože hned na začátku zmizí 2 jaderné ponorky. Podobně jako ve sci-fi Cenneryovce Žiješ jenom dvakrát (1967) raketa hltá družice, tak tu hltá tanker ponorky. Takže 007 musí vysvobodit posádky, zničit tanker i ponorky s jadernými hlavicemi, což se neobejde bez 2 jakože jaderných výbuchů ve vodách Atlantiku, a k tomu Atlantis - plovoucí pevnost. Akorát Curd Jürgens je jen tak průměrně výrazný padouch a ten jaderný výbuch nad Atlantikem? Velmi vhod přišla taky nová hudba. Nechybí od Q ani skládací vodní skútr. 2023: Fakt se mi to líbí, na rok 1977 opravdu pěkně udělané, příště tomu třeba tu frčku na 5 přihodím. ()

JosefTomas

Moorův nejlepší Bond. Jde o to, co chybělo v Muži se zlatou zbraní. Příběh je dobrý, herci přesní a Aston Martina pod vodou. Jednoznačně si tento díl užijete, protože jde o Moorův nejlepší herecký výkon, coby Jamese Bonda a na to se nezapomíná. Hlavní padouch i dobře sekunduje, tak nemám problém. ()

offlineman

Jedna z nejlepších Bondovek, byť Moore nikdy nebyl zrovna mým "šálkem čaje", ale tenhle díl se povedl, už proto, že tu velkou část filmu dělá Richard Kiel a Bondgirl je více než ucházející! ()

0verseer

Bondovka č.10: "Jamesi, víte co máte dělat?" "Nooo, všechno se jednou dělá poprvé..." Skvelá akcia? Áno. Krásna bondgirl? Áno. Plus jeden z najikonickejších záporákov v podobe gigantického Jawsa. Moore srší humorom a k tomu pôsobí bondovsky chladnokrvne (záverečné vysporiadanie so Strombergom patrí medzi to najlepšie zo všetkých bondoviek vôbec). Bez debat najlepšia mooreovka. "Bonde, co to tam děláte?!" "Hájim čest Británie, pane..." ()

ostravak30

Úvodem musím ocenit počáteční honičku na lyžích. Vypadala skvěle a jen lituji, že nebyla o něco delší. Záporák Čelisti byl zajímavým oživením. Působil trochu jako příšera z nějakého sci-fi a konečně proti sobě neměl Bond jen vyrovnané soupeře, ale i někoho, koho v přímém souboji vlastně neporazil a kdo vypadal trochu fantaskně. Na druhé straně, hlavní záporák Stromberg nepůsobil zase tak moc záporácky. Zkrátka nevytvářel dojem bezcharakterního parchanta. I jeho plány na zničení dvou měst a ovládnutí světa za pomocí říše Atlantis, mě zkrátka přišly předpotopní. Je třeba říci, že i Strombergovo plavidlo, zda se to tak dá nazvat, vypadalo jako ze sci-fi a působilo monumentálně. Trochu mě zklamalo, že se v Egyptě odehrával děj jen krátce. Honička mezi staroegyptskými památkami byla velmi osvěžující. I v podmořském světě se mi to hodně líbilo. Závěrečná bitka mezi ponorkami na mě spíše působila jako z nějakého válečného snímku. Jinak ale bohužel na mě Roger Moore působil unaveněji víc než v jiných filmech. Kromě úvodního songu se mi docela líbila hudba. Zkrátka, jak to tak po sobě čtu, musím přiznat, že z této bondovky mám dost smíšené pocity. Něco bylo výborné, něco průměrné. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch