Liga spravedlivých: Zánik

• USA Justice League: Doom

Liga spravedlivých sestává z nejlepších superhrdinů a ochránců lidstva. Pro Temného rytíře však zároveň představuje ty nejnebezpečnější lidi planety. Batman proto sestavil super tajný nouzový plán pro případ, že by se některý z hrdinů vymkl kontrole. Když tato data ukradne skupina nových záporáků, musí se Liga připravit na střetnutí, které prověří sílu jejího spojenectví. Animovanému dobrodružství ze světa DC Universe propůjčili své hlasy v původním znění hvězdy jako Kevin Conroy, Tim Dally nebo Nathan Fillion. Připravte se na příběh, který obrátí vzhůru nohama vše, co znáte o Lize spravedlivých i o samotné podstatě hrdinství. (oficiální text distributora)

ledzepfan

Tenhle film překvapil jak jen mohl-nejspíš to je taky místním hodnocením, kde se s plným počtem velmi šetří :) .Tohle je ale opravdová lahůdka pro všechny fandy JL(a světa DC vůbec). Každý charaktér je vymazlený do detailů s citem a rozvahou(i ten stařík Alfred se na supermalém prostoru stal postavou, kterou si člověk krásně vychutná). Tvůrce evidentně nesvazovaly finance nebo nějáká rutinérská lenost, protože na tu animaci je radost se koukat-ať už to jsou Lanternovy nápadité konstrukty, ladnost soubojů W.W. nebo třeba vizuální orgie v podání bitky matanů=radost pohledět.. Navíc to celé není postavené jen na parádní akci ale součástí hry je i jistá psychologická rovina, která znovu ukazuje hloubku a důslednost Batmanovy geniality a skrze něj zaostřuje na ostatní členy JL.. Ta Lauren Montgomery prostě evidentně ví co dělá a zlepšuje se v tom, a já se každým dalším filmem víc a víc těším na její budoucí projekty. =V rámci žánru(čti: pro milovníky DC úchylné na JL ;) )-Špička(80%) ()

agentmiky

Přijde mi, jako by tvorba DC animáků skákala nahoru a zase dolů. Oproti Krizi na dvou Zemích je to opět slabší díl. Čekal jsem tedy solidnější zápletku, která ale asi zůstala jen na papíře, příběh byl strašně předvídatelný. Akce se dostavilo přemíra, doopravdy si nemůžete stěžovat na nedostatek, protože se pořád něco děje a postavy ani nemají možnost se na chvíli zastavit. Ale ta výplň mezi akcí nebyla bůhvíjaká, dialogy se mi zdály chvílemi hluboké, měly nějaké poselství a silný dopad, ale v celkovém součtu spíše jen průměrné. Našlo by se zde pár momentů, z kterých jde mráz po zádech a v divákovi to zanechá nějakou emoční odezvu(například scéna na střeše mrakodrapu, kde je postřelen Superman kryptonitovou kulku), ale to je jen jedna kapka v moři, a to mi prostě a jednoduše nestačí. Batman by si podle popisu zasloužil větší prostor, připadalo mi, že ačkoliv se všechno děje jen kvůli němu, tak se na obrazovce stejně moc neukazuje. Závěr s bombou fakticky přehnaný. Ale drží se to pořád na linii JL Válkou. Za mě dávám 63 % ()

Kaluž

Sympatická oddychovka, Justice League v krizi, celá skvadra záporáků, slušná akce a Batman v roli badass motherfuckera. Mít to zajímavější animaci, napalím tam o bodík víc. Takhle "jen" za lepší tři. Jako zákusek doporučuji velmi povedenou komiksovou předlohu JLA: Tower of Babel. ()

movieband

Hodně kvalitní díl ze série animáků JL a taky zatím asi nejtemnější díl. Podařená animace se solidní akcí dělá z tohoto dílu asi nejkvalitnější část ze série. Napětí a nápady se tu nešetří, jen ke konci už to trochu ztratilo na svém kouzlu, které na diváka působí od začátku. 85% ()

togaf

Animák o známých i méně známých (pro mě) superhrdinech, který neurazí, ale ani nenadchne. Snad jen arogantní Batman je nadprůměrný a pak ještě hlas Nathana Filliona. ()

Cl3ricK

Bylo to drsné a na animák drsně krvavé. Hlas Batmana, který znám hlavně z herního Batmana je prostě úžasný. Taky to bylo pohodově krátké, takže ve výsledku se tenhle díl JLA řadí k těm lepším DC filmům. ()

Joe321

Štěstí, že záporáci vypotřebovali všechnu invenci při vymyšlení názvu pro svůj dábelský spolek a vylepšení získaných plánů jim na mysl nepřišlo. Pravděpodobně nejlepší odstranění předvedl Ma'alefa'ak. Zapálit a odejít. Smíchu jsem se nubránil. Je toho víc, ale u podobných animáků mi tohle tolik nevadí. Když tedy nechám stranou Zánik scénáristické kreativity, tak jsem se bavil celou dobu a dívá se pěkně hlavně na spolupráci hrdinů. Fillion měl hrát hraného Lanterna. Jen z hlasu jde více charisma než z celého Reynoldsova výkonu. Batman all the way! -"None of us would ever do that to you." -"Then you're damned fools." ()

Chen

Na to, že jde o tak monumentální střet úhlavních nepřátel je tu nejen málo akce, ale není ani příliš vizuálně propracovaná. Do centra dění se opět dostává Batman, což už mi trošku vadí a na to, že film má tak krátkou stopáž, se v určitých momentech docela "táhnul". 7/10 ()

Rocky88

Začátek dost přeplácanej, až se mi to nelíbilo. Od druhý půlky filmu všechno mělo parádní spád a do odhalení plánu na zničení světa tomu nebylo co vytknout. Naprostým vrcholem filmu je pohřbení Bruce, to by se vyjímalo i u Nolanovy trilogie. Zbytek je klasika boje mezi dobrem a zlem, nic zde nepřekvapí, takže průměr. ()

MrPierc

Na odpudivou jednoduchou grafickou stylizaci jsem si musel zvyknout. Začátek zajímavý, zápletka zajímavá a pak se to všechno sesypalo opět na stejnou nudnou hromadu, jako to bývá u těchto superhrdinských amerických animáků. Hned je jasné, že nikdo nezemře. Záporáci nenaháněli hrůzu ani nenávist. Někde za polovinou už dochází dech a finále je zase jako přes kopírák. Nevím, asi nejsem ten správný fanoušek komiksu a film je asi určen spíše pro mládež. Jako vzor týmové práce je pro děti tento film jako dělaný, ale jinak je až moc tradičně milý. Padouši byli potrestáni a Batman je zase nakrknutý. Nejzábavnější postava = Flash. ()

bukowski83

Poslední dobou mě tyhle animáky opravdu baví a o to víc když se více komixových hrdinů sejde v jednom filmu. Liga spravedlivých nabízí opravdu dobrou animaci, příběh na úrovni, spoustu akce a v celku výstižný soundtrack. Celkově je to povedená práce ve které si fanoušci komixů přijdou na své. ()

necisty

Od té doby, co komiksové hrdiny hrají skuteční herci, jsem vlastně neviděl žádný opravdový komiks dnešní doby. Musím tedy uznat, že jsou kolikrát lepší než ty hrané - např. nejnovější Ninja želvy. Dnes už to mají zmáknuté a nejsou to jen filmy pro děti, ale užije si u toho i dost ostřílený nadšenec. ... SA ()

bartias

Osvědčená režisérka animáků se super hrdiny z DC Lauren Montgomery natočila další slušný animák se super hrdiny z DC. Nathan Fillion znovu mluví Green Lanterna, tou hlavní hvězdou je ale celá Justice League. Začátek je svižnější než konec, ale jako pohádka na dobrou noc je Liga spravedlivých: Zánik ideální. ()

filmmovier

Čím víc je animovaných JLA, tím jsou její příběhy lepší, a Zánik to potvrzuje. Parádní příběh, opravdu dobrá a místy temná atmosféra, povedený český dabing, nenudící zápletka a ti nejlepší hrdinové společně v akci. Potvrzuje se mi, že taktika DC se vyplácí - hraných filmů má pomálu, ale animáků celou řadu, a to je možná úplně nejlepší, protože se ukazuje, že se věrně drží předloh, i když tady nemůžu srovnávat. Každopádně slušní protivníci, povedená akce a skvělá režie již osvědčené Lauren Montgomery. Animovaným filmům DCU podléhám stále více, jen by to už konečně chtělo tu hranou podobu. 80%, pro fandy povinnost. ()

hroubek

Už, když jsem četl o čem to bude, tak jsem nadšením skoro slintal.A taky bylo proč.Zánik se krásně vyrovná Krizi na dvou Zemích.Než se stačíte posadit už se hlavní hrdinové řežou hlava nehlava.Po pár minutách nastoupí zápletka a stačí se jen dívat.Největší prostor si pro sebe krade Batman s Green Lanternem.A taky útok na ně je hodně povedený což platí taky pro útok na Martina a Flashe.Jedinou chybou je délka, která by měla být delší, aby se dalo lépe pracovat na psychologii postav a na vykreslení záporáků.Víc takovýhle filmu od DC Universe. ()

Danny F.

Od samého začátku až do úplného konce samá kvalitní akce Ligy spravedlivých. Spolek superhrdinů bojující proti zlu padouchů v tomto povedeném filmu je ve všech směrech geniální a v podstatě mu není co vytknout. Hodně mě to zaujalo. 85% ()

VanTom

Další povedený DC animák na pomezí 3 a 4 hvězdiček - nepřetržitá akce, živé postavy, jednoduchá, ale dostačující animace. Na druhou stranu se dospělý divák může až zastydět při sledování takovéto prostinké komiksové story s megalomanským padouchem a jeho zaručeným plánem na likvidaci členů JL, aby mu už nikdo nemohl zabránit v zničení jedné půlky světa a ovládnutí té druhé. Napětím jsem si okousal nehty na nohou, jestli mu to tentokrát vyjde! ()

Myrreczech

Hodnoceno v porovnání s ostatními superhrdinskými animáči a musím říct, že Doom se opravdu vyvedl. Výborná zápletka se slušnou animací a podmanivým soundtrackem, dokáže hravě konkurovat mnohem větším a dražším peckám. Výborná zábava na prázdninové odpoledne. ()