Paranormal Activity 4

• USA Paranormal Activity 4 (více)

Příběh hororu Paranormal Activity 4 volně navazuje na druhý díl, v němž démonem posedlá Katie vyvraždila rodinu své sestry s výjimkou nemluvněte Huntera, které unesla neznámo kam. Uběhlo pět let a tahle dvojice s velice pohnutou minulostí se přistěhuje na poklidné americké předměstí, které záhy poklidné být přestane. Paranormální sílu na vlastní kůži pocítí především matka s dcerou, které žijí v sousedství Katie. Po prvních nevysvětlitelných událostech instalují v domě kamery a další bezpečnostní prvky a nestačí se divit tomu, co na nich uvidí. Jenže u toho se temné síly, které se nad nimi stahují, nezastaví. (oficiální text distributora)

Shaleman

Tu se takhle sešlo tvůrčí duo třetího dílu a řeklo: "Dostali jsme víc peněz, co s nimi uděláme?" "No já nevím, nenatočíme další díl?" "No ale o čem bude?" "Je něco, co ještě nebylo v minulých dílech?" "Pěkná blondýnka." "A?" "A jinak už nic." "Hm, tak to použijeme znova, na po čtvrtý si toho stejně nikdo nevšimne." "Oh, yeah, snadný prachy." "A jak vysvětlíme ten rozpočet?" "Použijeme drahý auto a trochu ho pocukáme." "Jo, to bude hustý. A taky uděláme pěkně hustej závěr!" "Ale ten bude strašně krátkej. Zas to nebudeme přehánět." "Super, tak já jdu přilepit ke stropu nůž a ty najdi nějaký holčičí fotbalový družstvo." ()

fililipekk

Po obstojné trojce lechce natěšen, leč velké zklamání přišlo. Tohle bylo ještě horší než dvojka. Všechno špatně, hrozná nuda, u mě lechce lízlé odpadem. Ten konec jakž takž, ale proč předtím koukat hodinu dvacet na nic, kdybych to věděl pouštím si rovnou posledních deset minut. ()

Pavel82

Myslím si, že na čtverku se můžou dívat už jen úplní filmoví masochisti, nebo zarytí příznivci této série. Obě skupiny lidí totiž musely vědět, co uvidí...a...viděly to. Žádné překvapení, inovace nebo vzkříšení se nekoná. Kinect to určitě nezachránil, i když patřil k tomu zajímavějšímu. Tak si dám ještě pár šlehanců přes záda a těším se na pětku. ()

andrew88

Docela nuda...pořád se tam něco motalo a pořád nic a pak zas jakože jo, potom jedenkrát lek a pak nic a nakonec jeden masakr...a ten malej kluk mě děsně štval! ()

Likan7

Nebýt Kathryn Newton, tak odpad. A to mám předešlé díly relativně rád. Příště víc Kathryn v noční košili. ()

lakart

Není důvod jít s hodnocením dolů, protože jednou ročně si dát 90 minut napětí a strachu v jednom domě skrze nové úhly kamery, mi nijak zvlášť nevadí. Co mi ale vadí hooodně, je příběh, který by se po 4 dílech mohl přeci jenom trochu rozjet. Po shlédnutí jsem si chtěl vyhledat nějaký přehled děje všech dílů, abych zcela pochopil všechny souvislosti. Bohužel jsem nic nenašel. Škoda. Snad to dopadne v dalších minimálně deseti pokračování. A věřte, že se na ně rád podívám. Jinak bych rád příště viděl před tou webkou stejně hezkou holku jako tady, ale více bych odhalil z jejího soukromí i jí samotnou. Určitě by se alespoň jeden díl lišil od ostatních. 50% ()

Petulka88

Tohle je návrat ke kořenům. Takže Paranormal Activity už je zase nudná megadebilita, která by nevyděsila ani pětiletý dítě. Nejděsivější na celým filmu je myšlenka, že by mě někdo násilím donutil, abych se na to ještě jednou podíval. Jinak mnohem strašidelnější domácí video s duchem je i amatérský porno, kde si hlavní hrdinka brutálně usere. ()

M1911

Během všech 4 Paranormálních Neaktivit mi vrtala hlavou jedna věc - potřebuje ten démon nabrat nějaké zkušnostní body než posedne/unese/zabije oběť? Jako v rpgčkách, kdy nejdřív hráč musí zabít 100 kanců a přinést 15 žlutých kytek tomu divnýmu týpkovi co stojí u městské brány, než se pustí na draka lvl 15? To musí Toby nejdřív 10x pootevřít dveře, 6x vrznout schody, 3x shodit knížku a bůhví co ještě než konečně bude moct čapnout toho fakana? Nebo možná si z té rodiny dělá jen prdel a pokaždé co provede nějakou neplechu se váli smíchy po zemi, akorát ho divák nevidí ani neslyší. Tak či tak po slušném originálu, otřesné dvojce a malinko lepší trojce, u které alespoň polovinu filmu netvořily záběry na bazén-chodbu-kuchyň-dětský pokoj-znova bazén na kterých se nic neděje, naděje na alespoň slušný film který se zuby nehty nedrží jedné a té samé šabony dočista mizí. Ani už se u toho nedá bát, protože buďto se neděje nic a nebo démon provede jedno z jeho klasických čísel, jako vystřižených z katalogu Moderní duchařina, ročník 1962, a to po čtvrté v řadě nejde neočekávat. Jedna hvězda, ani nevím za co, snad že začátek vypadal nadějně a konec přišel brzy. I když jedno musím uznat, alespoň film začíná doslova od první vteřiny a nemusel jsem trpět klasickou devadesátisekundovou plejádu záběrů na loga všech těch Asylumů a jiných teroristických organizací. ()

Hellknight12

Štvrté pokračovanie je rozhodne najslabšia časť. Herci sú sympatický ale nič nemení na tom, že atmosféra a celý dej a samozrejme aj scenár stojí za prd. Pozrieť sa to dá ale neočakávajte žiaden zázrak. Film pokračuje po udalostiach prvého filmu. Ak chcete vedieť, čo sa dialo po prvom filme môžem odporučiť ale iný dôvod nevidím. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

Knor

Velké zklamání po všech stránkách. Tuhle sérii mám opravdu rád, každý díl mi přinesl něco nového, každý byl něčím zajímavý a hlavně jsem se u každého bál. Ve čtvrtém díle se nestane prostě nic. Je to bez nápadu, absolutně nevyužité a ohrávání toho co už se vidělo v předchozích dílech. O strachu se tu mluvit nedá, trochu jsem se lekl u jedné možná dvou scének ke konci a nic víc. Nechápu, že u režie byli ti samí dva jako u třetího dílu, kterej byl naprosto vynikající a u kterého jsem strachy nedejchal. No ale abych to úplně nepotopil, herci byli celkem fajn a člověk měl o ně trochu strach a jak už jsem psal, několik scének bylo slušných. Bohužel mám teď obavu, že se budou tvořit další dílu ve stejném stylu a to by byla katastrofa. JE to škoda, protože předchozí tři díly nasadili laťku vysoko a tohle je velký propad. Mělo se od PA odejít v nejlepším a zakončit to trojkou. ()

BrianStorker

Zdejším hodnocením přestávám rozumět a názor na konkrétní film si už vždy raději udělám, až samotný film shlédnu. Filmy "o ničem" zde mají často přemrštěně vysoká hodnocení, a naopak (viz. Devítky, Dread atp.). PA 4 volně navazují na druhou část a začínají přesně v okamžiku, kde PA 2 končí. Ve filmu opravdu nic nového nehledejte, finále filmu se podobá finále třetího dílu. Spoustu věcí z předchozích dílů zde vysvětluje, ale zároveň na povrch vychází nové otázky. Atmosféra by se dala krájet a o napětí zde není nouze. Ze snímku jsem navýsost spokojený a pokud budou PA 5, už nyní se nemohu dočkat. Mám-li celou sérii zhodnotit jednotlivě, tak u mne v hodnocení vedou PA 3, následují PA 4, PA 2 a nejslabší u mne byly PA "1". ()

venca206

Daleko lepší, než jsem čekal! Můžete natočit velkofilm a nebo si vzít ruční kameru a natočit něco, z co mne asi nikdy neomrzí! Aneb už se těším na páté pokračování! ()

Čejkyn

Tak po třetím,nejpovednějším dílu,je tu asi nejslabší snímek z celé paranormal série.To že se půl hodiny vlastně nic neděje,na to už jsem si od předešlých dílu zvykl,ale v PA i v PA3 se to pak rozjelo,že už jsem si chvílema přál ať to skončí,jinak bych nemusel mít čistý trenky.Tady,ani omylem ,zhruba asi dvě slušný lekačky,jeden povedený,přesto moc nevyužitý nápad s kinectem,a trapně krátké vyvrcholení,za celý film se vlastně nedozvíme nic důležitého ,takže to vyznívá spíš jako nepovedené home video,velké zklamání -20% ()

J.X.S

Zo začiatku som mala pocit, že sa jedná o tínedžerský film, a nie o horor... No môj dojem bol o to horší, že celý film bol v kine sprevádzaný šialeným jačaním násťročných trubiek... Ale späť k filmu. Totálne nezmyselný scenár... Najprv malý chlapec, nakoniec armáda pseudozombie... Wtf? ()

snek888 odpad!

U dobrého hororu jsem v neustálém napětí a očekávání, co se stane. U špatného hororu jsem alespoň dvakrát vylekán a zbytek filmu považuji za parodii hororu, čili se směji, ale stále mám chuť se dívat. U "hororu" PA4 pláču nad promarněným časem (v mém případě trvalo shlédnutí od začátku do konce asi 15 minut - přehrávání jsem zpomalil pouze v "záživných" pasážích, ve kterých se nakonec nic zajímavého nestalo. ()

Zombiepod odpad!

Znova recyklovaná recyklácia, ktorá nie je ničím iným ako nudným, domácim videom bez atmosféry, kde sem-tam padne nejaký ten luster alebo prebehne nejaký tieň. Paranormal Activity 4 by svoje využitie našiel pravdepodobne len ako reklama a prezentácia kinectu, pretože neukáže nič, čo sme už predtým nevideli. Navyše som mal pocit, že tých 95 minút nikdy neskončí. Motiváciou k dopozeraniu bola snáď len sladká Kathryn Newton. ()

speedy7929

Keď mám pravdu povedať, ide to celé dole vodou. Jednotka sa dala, dvojka sa mi páčila, trojka bola v pohode, no toto v porovaní s predošlími dielmi je niečo veľmi veľmi slabé. Ani len ráz som sa nezľakol. Všetko čo sa stalo som očakával že sa stane. Ani nie som zvedavý na ďalší diel. ()

Shredder

Joost a Schuman tvoria na hororovom poli rovnaku dvojku ako Friedberg a Seltzer na komedialnom, co im pride pod ruku, to zbabru.Tu jednu hviezdicku davam len preto, ze viac krat som sa dobre zasmial, pretoze stvrty diel je viac komediou nez hororom. Neprinasa absolutne nic nove, co by sme uz nevideli v predchadzajucej casti. Chyba tomu co i len mizerne napatie, o strachu mozete len snivat a najlepsia lakacou je scena, kedy sa v zabere z nicoho nic zjavi jehovistka. SPOILER: Cela seria sa zasekla a prakticky stagnuje natom istom bode. Trojka sa konci odhalenim okultneho spiknutia, stvorka zacina zas od zaciatku - jemne naznaky, neskor vacsi hluk, vsetci umieraju a zas je odhalene okultne spiknutie. To sa uz neda nazvat ani varenim z vody, ak bude rovnaky dej aj v piatej casti, budem mat pocit, ze sa pozeram na Groundhog day. ()