Paranormal Activity 4

• USA Paranormal Activity 4 (více)

Příběh hororu Paranormal Activity 4 volně navazuje na druhý díl, v němž démonem posedlá Katie vyvraždila rodinu své sestry s výjimkou nemluvněte Huntera, které unesla neznámo kam. Uběhlo pět let a tahle dvojice s velice pohnutou minulostí se přistěhuje na poklidné americké předměstí, které záhy poklidné být přestane. Paranormální sílu na vlastní kůži pocítí především matka s dcerou, které žijí v sousedství Katie. Po prvních nevysvětlitelných událostech instalují v domě kamery a další bezpečnostní prvky a nestačí se divit tomu, co na nich uvidí. Jenže u toho se temné síly, které se nad nimi stahují, nezastaví. (oficiální text distributora)

Rodriguez odpad!

Kdybych věděl jak celá série pujde do kopru, když vznikala, nikdy více bych si ji nepustil. A taky to udělám! 0% ()

humanbeing

Dvojice Henry Joost a Ariel Schulman se bohužel s třetím PA úplně vyčerpali. Tady se jim toho nepovedlo tolik, až je s podivem, že studio film nepřetočilo a nedalo šanci někomu jinému. PA 4 nepřináší vůbec nic nového, v horrorových okamžicích vůbec nefunguje a na konci působí film tak slabě, až jsem si říkal, jestli náhodou nejsem na Scary Movie 5, než na dalším PA. Triky od ILM byly sice hezké, ale proč jen se musely ty scény začít dít přesně (!) v tom okamžiku, kdy na ně zamířila kamera, to je prostě nejhorší katastrofa, jaká se vůbec v subžánru found footage může stát. Po tomto díle jsem o další PA ztratil zájem, i když jak se znám, tak jí asi dám ještě jednu šanci... ()

dubinak

Někdo se zase dozvěděl, že je teď FF v módě a tak vyndal pár noteboků, Kinectů a mohlo se zvesela natáčet další pokračování onoho PA. Většina fandů tušila, že to nejspíš klesne, ale až tak? I s mým čsfďáckým přítelem jsme se shodli, že nás snad z celého filmu nejvíc vylekala ta rezatá kočka. Pár efektů docela ušlo, opravdu jen místečky to bylo trochu strašidelné, ale handycamerové filmy se začínají stávat zvykem a čeho je moc, toho je příliš. Můj exoskeleton začíná být působením těchto filmů tvrdší a tvrdší, takže už jsem všemi těmi nočními scénami omlácená ažaž. No a ten závěr, jak je to tu už po tisícáté opakováno - děs, krátký, kraťoučký děs běs. Titulky byly teda pětkrát delší než celá záverečná scéna. Velice zbytečný film. ()

Nivenx

No tak čtvrtý díl je vážně dílo na které nezapomenu, ale bohužel ne z toho důvodu, že by to bylo mistrovské dílo, ale protože je to totální výsměch. Po většinu filmu se díváme na pubert'ačku, která pořád čumí do notebooku a stále řeší kraviny. Když jsme se prokoukali skoro ke konci, kde mělo všechno gradovat a konečně nás vyděsit, tak všechny scény byly totálně skurvené. Co už jsem chtěl říci minule, tak největším problémem PA není téma, ani tolik příběh, ale rozhodně málo talentované osoby na postech režisérů! Dejte mi kamery, pošlete mě do domu a za ty prachy se budu snažit více jak oni a myslím, že i další polovička z csfd, co má něco nakoukáno, co se týče hororů a stvoříme něco 2x lepšího jak tohle. Finále u PA4 by dokonce i šlo, ale když už tam ta kráva blbne s tím autem, tak než aby to nějak pořádně vyděsilo, tak to hodí záběr z jiné kamery, aby totálně spláchli atmosféru. PS: Ten zelený pohled byl teda opravdu katastrofa! Nejhorší díl série! 15% ()

HorrFi

Nuda a velký zklamání. Nevěřil jsem, že je 4ka opravdu tak slabá, ale aspon vim že jít na to do kina se rozhodně nevyplatilo. Tohle se prostě moc nepovedlo, ale pořád se na to dalo koukat. ()

NiWi

Sice o pár minut delší čekání na jedno bafnutí než ve trojce, ale postavy nejsou úplně dementní a závěr má trochu lepší gradaci a zpracování. ()

Kubrickon odpad!

V tomto filme nedrieme zlo, ale nuda! Tento film sa nikdy nezapíše do histórie ako hororový klenot No.1! Je to sračka pre nenáročných teenagerov, ktorý nevedia, čo je dobrý film! ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet $5 million // Tržby USA $53,921,300 // Tržby celosvetovo $142,645,339 // Tržby za otváraci týždeň $29,003,866 Riadny odpad. Čím viac a viac častí sa natáča, tým viac je to väčší a väčší shit. Nechápem, že to ešte baví niekoho sponzorovať. Alebo tí Američania sú naozaj taký vytretý??? Takéto tržby, za takýto brag. A ten koniec, tak to bola sila. ... na entu. ()

karlik4801

Škoda že jsem se měl pokaždé leknout kočky a malého retarda s ponožkami v sandálech. Příběh dobrý, trošku odbočeno od předchozích dílů, ale ne úplně. Na konci filmu byla konečně atmosféra, aby se divák bál toho co přijde za chvíli. Ta atmosféra ale netrvala dlouho a završení filmu stačilo tvůrcům na dvě, tři minuty. Viděno v kině 2x ()

Avathar

Ble. Dosť strmý pád po vydarenej trojke. Mal som pri tom pocity ako nedávno pri GRAVE ENCOUNTERS 2: nápady vyschli, ostala rutina točená ČISTO pre prachy. Režiséri sa o žiadnu inováciu nepokúsili, žiadny poriadny nápad, atmosféra veľmi vlažná. Navyše je to mizerne napísané, postavy sú nijaké (hlavne rodičia) a ich správanie sa mnohokrát pohybuje na hranici demencie. Celkovo sa tento diel čo sa týka PA ako celku vôbec nikam neposúva. Staré známe "bububu" propriety ako rozkývaný luster či tresnutie dverami už neoslnia. To sa Toby fakt nezmôže na nič lepšie? Pritom miestami ukazuje, že na to má (viz. záver). Celú stopáž som sa modlil aby už prestal idiotsky posúvať stoličky a otvárať dvere a poriadne sa do toho oprel. Čo sa bohužiaľ nestalo. Normálne som z toho cítil, ako to tvorcovia robia čisto pre to, že "musia." Aspoň že obsadili do hlavnej úlohy roztomilú Kathryn Newton, ktorej pekná tvárička mi bránila schrupnúť si pri tom. ()

viperDavid

Teď si budu asi trošku odporovat, ale po prvé v životě komentuju film, kterej jsem ještě neviděl. Ale musím si ho pustit jen kvuli komentáře úchylného verbala, kterej sám natočil pokračování při nátáčení besídky. Takže aby mi nic neuniklo mezi již skouknutou trojkou musím doplnit vzdělání. Díky verbale update: no to teda bylo něco, příště si dám raději přes hubu ()

Sfinkter

Přísné hodnocení je za hluchá místa a nudu, která provází spoustu scén. Celkově je to velmi slušně zahrané, ale gradace je nulová a finále už to nezachrání. ()

Duoscop

Jedna hvězda za poslední tři minuty filmu, které byly opravdu povedené, ale zbytek filmu nestal za nic. Naprosto zbytečné, nudné a jednoduché pokračování, které postrádá atmosféru a lekavé scény prvních dvou dílů. S Paranormal Activity to jde z kopce už od druhého dílu, opravdu doufám, že se už nedočkáme pátého pokračování. ()

venison

Tak jsem si pochrochtávala, že po dlouhé době natočili pořádnou (sice béčkovou, ale koukatelnou) bububu sérii.. Jednička mile překvapila, dvojka nepříliš nudila, trojka byla výstřelem nahoru a čtyřka si to takhle pokaňhala.. Absolutní nuda, žádné napětí, bez bubáků, nesmyslně navazující scénář (proč teta Katie žije s nějakým chlapečkem Robbiem a vlstnýho synovce Huntera dala k adopci, když je pro komunitu posedlých satanistů tak podstatný ???).. Čekala jsem tolik vysvětlení.. Proč zrovna Katie posedl démon? Co chce? Jak to bylo s babičkou čarodějnicí? Úplně vymizel motiv přízraku a až na pár pohyblivých rekvizit všechno obstarávají dva náměsíční kloučci a tetička, která láme vazy, což už tady jednou bylo, že? Blivajz :-( Navíc jsem předpokládala, že z hlediska fiktivně pořízených reality záběrů z blízké či vzdálené minulosti (dětství holčiček) bude technická stránka nočních nahrávek lepší a lepší, ale zatím to byly zatím nejhorší černočerné obrazy :-( Nevím, jestli si po tomhle pustím 5. díl, pokud kdy vůbec bude natočen :-P ()

Koocik odpad!

Paranormal Activity 4 aneb odpad počtvrté. Snažil jsem se tomu přijít na chuť ale prostě ne a ne. Kamera stupidní, scény u kterých se spíš řežu smíchy, než si strachy zakrývám oči (jestli je tohle horor, tak jsem asi naprosto mimo mísu) a herci.. Jooo ti herci, to je taky liga.. Mám pro toho chudáka, co by se odhodlal jít do dalšího pokračování, jen tyto slova: "Néé pětku néé!!" ()

Jazzzz

Velké očekávání a velké zklamání, tak by se dali asi charakterizovat moje pocity. Film nepřichází s ničím novým a dokonce mi příjde nějak bez děje a gradace. Konec už není nijak nepředvídatelný, dá se říci je spíše očekávatelný, otázka je kdy a kdo ho provede. Čtvrtý díl a stále vlastně nevíme o co jde, na pětku už se nebudu raději těšit tolik co na tento díl a třeba mě překvapí. ()