Paranormal Activity 4

• USA Paranormal Activity 4 (více)

Příběh hororu Paranormal Activity 4 volně navazuje na druhý díl, v němž démonem posedlá Katie vyvraždila rodinu své sestry s výjimkou nemluvněte Huntera, které unesla neznámo kam. Uběhlo pět let a tahle dvojice s velice pohnutou minulostí se přistěhuje na poklidné americké předměstí, které záhy poklidné být přestane. Paranormální sílu na vlastní kůži pocítí především matka s dcerou, které žijí v sousedství Katie. Po prvních nevysvětlitelných událostech instalují v domě kamery a další bezpečnostní prvky a nestačí se divit tomu, co na nich uvidí. Jenže u toho se temné síly, které se nad nimi stahují, nezastaví. (oficiální text distributora)

SOLOM.

Dvojice režisérů Henry Joost a Ariel Schulman si třetím dílem přišli na opravdu slušné peníze a tak bylo zcela pochopitelné, že se rozhodli co nejdříve natočit další pokračování. Odpůrci této série (mezi ně víceméně patřím i já, protože na mě Paranormal Activity ani v jednom z předchozích dílů nějak výrazně nezapůsobily – snad jen právě trojka alespoň trochu ušla) však jejich nadšení moc nesdíleli. Osobně nechápu, co na těchto filmech tolik lidí vidí a že z takové „nicky“ dokázali vytřískat tak nehorázné prachy, ale tahle dnešní generace je vážně divná. Pořád jen samé filmy s komiksovými hrdiny, nekonečné seriály, stupidní reality show – jen shit za druhým až se mi z toho začíná zvedat žaludek. Někde v koutku duše jsem doufal, že by čtvrtý díl mohl opět pokročit směrem vpřed, co se samotného příběhu P. A. týče, ale scénárista si pro nás připravil takový guláš, že jako celek byl tento díl téměř nestravitelný. Sice jsem pochopil, o co tu šlo, ale nějaký výrazný posun v tom nevidím. Spíš jen další chaos, tvůrčí zmar a sázku na divákovu naivitu. Takže po drsnějším závěru trojky by jeden alespoň očekával další porci nadpřirozeného „teroru“, ale kromě jednoho spadlého lustru, skákajícího balónu a levitujícího nože se téměř ničeho nedočkáme. Musíme si tak počkat na zhruba závěrečnou čtvrthodinku, která už toho však moc nezachránila. Bída, bída, nuda a zas nuda – tak asi takto bych charakterizoval tento díl. Když k tomu připočítám i docela slabé herecké výkony, bylo téměř vymalováno. Od odpadního hodnocení čtyřku zachránila finální pasáž s posednutou hrdinkou předchozích dílů Katie a její naháněčka s Alex v domě. Alespoň v těchto chvílích jsem pocítil mírné zlepšení atmosféry, ale jinak vážně nic moc. Co se kvality týče, viděl bych to na úplně stejnou úroveň jako dost sterilní jedničku. 30% ()

ARI50

Rozhodně Spokojenost. Sem tam nějaký nedostatek delší spojování dílu do sebe abych vše pochopil správně ale rozhodně to splnilo moje očekávání tahle série už od samého počátku dech beroucí. ()

ancientone

(Po nedávnom rozčarovaní zo slovenského prítoku do žánru "found footage" , som sa nakoniec rozhodol ísť aj do tohoto domu) Nemám rád pozliepané žuvačkové "žvatlance". A PARANORMAL ACTIVITY 4 mi taký "žvatlanec" presne pripomína. Prvý diel série považujem za čisto priemernú záležitosť a zbytočne nafúknutú tmavú bublinu, 2. a 3. som nevidel, až teraz som sa dostal rovno k aktuálnej štvorke. Aktuálnosťou je predvídateľné zlepovanie typických hororových klišé, čo by vôbec nevadilo, keby sa dali hodnotiť ako fungujúce elementy tvoriace pevný celok (viz. ZLO, REC) - celý film vyznieva ako absolútne zbytočný nemotorný pokus o strašenie pomocou skoro zakaždým zlyhávajúcich rutinných postupov (to "najlepšie" je obsiahnuté v traileroch). Ako som už spomenul, z predchádzajúcich troch dielov som videl len jeden, tak nemôžem posúdiť, koľko "kvalít" trojky malo možnosť pomaly vyprchávať v štvorke, ale veľa ich najskôr aj tak nebolo. Počas sčitovania všetkých faktov zisťujem, že úplne postačí podať to touto formou - NEZÁŽIVNÉ. Na výsosť nepotrebné skúšanie predlžovania života filmového organizmu nachádzajúceho sa v klinickej smrti. (Sklamaný nie som, len sa mi potvrdila pravdivosť intuície) ()

MáŠa

O co mě vlastně tenhle film obohatil? Nic nového to nepřineslo, moc jsem to ke konci nechápal, a nějaký závěr to vlastně taky nemělo. Snad jsem si jen zkusil v Googlu zadat "Kathryn Newton nude pics" a zjistil jsem, že to ani zde nanajde nic, co by mě zvládlo nějak kulturně obohatit ;) ()

JASON_X

Chtěl jsem mít celou tuhle nablblou sérii z krku, tak jsem si pustil i čtyřku. Bývala by se mi popravdě líbila ze všech dílů nejvíc, je totiž žánrově nejméně "paranormalaktivní" a přibližuje se mým oblíbeným dementním béčkovým horrůrkům, má (v rámci B žánru) docela slušnou zápletku, i nějaké to napětí by se našlo, navíc tu hraje hezká maminka s ještě hezčí dceruškou... Jenže. Kamera stojí za vyližprdel, neboť je (pokud se nejedná o obrazy ze statických kamer) moderně rozklepaná, a to takovým způsobem, že z toho nezmutovaného dosud jedince (to jest mne) rozbolí oči. No a ten konec s tím zástupem... no nevím, třebá nám ho pětka zase nějak vysvětlí. Krista boha. Já osobně bych v pátém dílu chtěl vidět pokud možno co nejbrutálnější a nejděsivější smrt nejen Huntera, jeho tetičky i všech ostatních "satanistů", ale i celého filmového štábu. Aby se už pak nemohla točit žádná šestka. ()

Morholt

O něco míň debilnější než předešlej díl, ale pořád to neni nic, co by mělo přelézt černý čísla. Jo, jasně, uznávam , že závěrečnejch deset minut mělo fakt grády a člověk měl i pocit nějakýho strašení, ale pořád si řikam, jestli to neni na celovečerák trochu málo. 10% ()

BoPo

Pri predchádzajúcich pokračovaniach som vždy našiel zmysel ich existencie. Tu však neprišiel žiaden príbehový posun, neprišla žiadna nová atmosférová vsuvka. A to ultra krátke "rozuzlenie" bolo poslednou kapkou sklamania. Na ďalší kus už zvedavý naozaj nie som a nebudem. ()

Tommassi3

"Je to děsivý !!" - "Víš, původně jsem ti to nechtěl říkat, ale v noci se stalo ještě nebo horšího !!" - "Co se stalo ??" - "No, prdla jsi ze spaní !!" ;) ()

Avalon820

S PA je to jako na houpačce. Na jednu stranu to je žánrová a sériová fádnost, kterou její tvůrci zcela nekontrolovaně vedou k tomu, že ji nebude možné nějak solidně (a nedej bože racionálně) zakončit. Díl od dílu zachází rozuzlení do takových krajností, že dřív nebo později to páni scénaristé natolik zazdí, že ani sami nebudou vědět, jak se jim to podařilo. Na druhou stranu - co asi tak od čtvrtého pokračování čekat? Něco originálního? Když to takhle funguje a vydělává? To asi těžko. Ale závěr delší pěti minut by to pro příště rozhodně chtělo... ()

Terva

CITÁT - Je téměř neuvěřitelné, že se tato hororová série dočkala čtvrtého pokračování a možná bude ještě hůř........... ()

ambron

Film ako taký nie je zlý ... pre toho, kto nevidel predchádzajúce časti, alebo možno len jednu. Pretože fanúšikovi série alebo zasvätenému divákovi je stále tá istá obohraná pieseň. Áno, príbeh je zvládnutý dobre, sú v ňom prichystané celkom slušné ľakačky, herci hrajú sympaticky. Ale stále sa vezieme v rovnakých stopách ako v minulých dieloch. Vo filme mi chýbalo niečo nové, čo ho "osvieži", prípade šokuje a posunie ďalej, ale dostal som iba priemerný zážitok. ()

moviesfan

Na trojku 4 nemá, ale nezklamala mě. Sympatičtí herci, vše v zaběhnutých kolejí, takže nic nového nehledejte. Jenže já se dobře bavil. Několikrát jsem nadskočil, zasmál se. Za mě silnější 3*. A opravdu nechápu zdejší odpadové hodnocení. To podle mě "in" opravdu není. ()

JohnCZ

Ale jo, špatné to rozhodně zas tak nebylo, ale tentokrát tam bylo hororu pomálu (byť atmosféru to mělo slušnou) a kdybych se na film nedíval v jednu v noci, tak by to se mnou nejspíš ani nehnulo. Čtyřka mě však hodně bavila díky jedné věci: Kathryn Newton - nehoráznej mlaďoučkej kus! ()

Hoyt

Za nejlepší díl série považuji trojku potom je jednička a dvojka s tímto dílem jsou na stejně špatné úrovni. Detailně to tu rozebírat nehodlám (ale když jsem se nejvíce leknul kočky tak je asi něco špatně...) a řeknu jen dva malé plusy a to jsou poslední tři nebo spíše dvě minuty a v hlavní roli sympatická Kathryn Newton, která mi nejednou připoměla AnnuSophii Robb. ()

corpsy

Osobne mi celá táto séria sedí. Aj keď trpí syndrómom ,,aj v najnebezpečnejších situáciách kamera po ruke,, predsa má niečo do seba. Bol by som nekorektný ak by som tvrdil, že táto štvrtá haluz nieje zatiaľ najslabšia. A to hlavne vďaka minimálnemu strašeniu a napätiu, pretože to ostatné je vlastne na jedno kopyto rovnaké ako predtým. Ak sa teda dočkáme ohlasovaného piateho pokračovania, malo by sa v ňom jednoznačne pritlačiť na pílu. ()

Marsik

Premiere CInemas - Rok se s rokem sešel a já opět zavítal do kina na další díl mojí nejoblíbenější duchařské série. Před návštěvou kina jsem četl velmi špatné recenze, ale to mě neodradilo. Zkrátka musím mít zhlédnuté všechny díly, když už jsem to začal sledovat. Musím ale říct, že to bylo pro mě spíše zklamání a PA 4 vidím jednoznačně jako nejslabší díl série. Film se už nedržel zaběhnutých kolejí (klasická kamera, vraždící démon, který není vidět, atd.) Katie prostě vejde do domu a vyvraždí celou rodinu stylem Chucka Norise. Což by ani tak nevadilo, ale čekal bych už konečně nějaké rozumné vysvětlení. Tak snad se ho někdy dočkáme. Co se musí ale nechat, jsou lekačky. Ty na mě v kině poměrně slušně fungovaly a za ně dávám kladná procenta, díky kterým film nespadne pod 3 hvězdičky. Co mi ale ještě chybělo, byly scény, při kterých by mi běhal mráz po zádech, to jsem zde opravdu postrádal. No a co se týče závěru...jedním slovem - odfláknutý. Škoda ho. Ale i po tom všem jsem z kina neodcházel zas až tak rozčílený jako většina hodnotících uživatelů na čsfd. BTW...kdy že bude pětka? :)) 60% ()

Kryton

Seriál o tom, jak Američani nejraději mají doma padesát kamer a točí na ně i jak vypadají při vaření, spaní a záchodě se dočkal dalšího dílu 4. Předchozí díly dokázaly postrašit i pobavit. Tento obludně natahovaný díl youtube - bloncka, která nosí notebook sebou i do sprchy. Hodinu a půl jste natahování nudným záběrem z notebooku, telefonu a dojde i na kinect (jediná zajímavá věc). Bloncka je jediná sympatická postava společně s jejím kamarádem v celé dosavadní sérii PA - to musím uznat, ale zbytek je neskutečná zrecyklovaná s.acka. Už samotný příběh dokazuje bezradnost a další díl s dílem bude mít s předchozím společného jen kameru. Pokud ve své době Záhada Blair Witch budila kontroverze a dokázala i něco vzbudit, pak je série PA velký kalkukl. Za málo peněz udělat více peněz. Předchozí díly bavily a dokonce trojka je nejlepší a měla by se osamostatnit. Mimochodem stává se přesně, co se sérií SAW. Jeden seriál skončil a tak se bude točit jiný. V hororu se to překousne, ale v jiném žánru by se už asi skončilo. Hodnocení OST: žádná hudba, žádné hodnocení. ()