Gus Lobel byl po desetiletí jedním z nejlepších hledačů baseballových talentů, avšak přes veškerou snahu cítí, že stárne. Vedení Atlanty Braves začíná zpochybňovat jeho úsudek. Musí jim dokázat, že je schopen přizpůsobit se novým technologiím ve výběru talentů a oťuknout nového pálkaře Boa. Jedinou osobou, která by Gusovi v krizovém období mohla pomoct, je jeho dcera Mickey. Tato nadějná právnička dá v sázku vlastní kariéru, aby zachránila otcovu existenci. Přes Gusův nesouhlas se Mickey k němu připojí na jeho poslední scoutské cestě po Severní Karolíně. Dívka zjišťuje, že její otec na dálku moc dobře nevidí. A tak se alespoň na chvíli stane jeho očima. Při sledování Boa Gus používá nejen Mickeyiny oči, ale také svůj sluch a zjistí, že Bo je sice nadějný a dobrý hráč, ale nedokáže odpálit točený nadhoz, a tak svému týmu doporučí Boa nekupovat... (TV Nova)

gogo76

Baseball ma veľmi nezaujíma, ale v USA má veľkú popularitu a to je dôvod, prečo na túto tému takmer každý rok vznikne minimálne jeden film. Našťastie samotný šport je tu skôr vedľajší alebo je skôr iba prostriedkom a lepidlom medzi ním a postavami. V prvom rade je to o vzťahoch - hlavne Eastwooda a jeho dcéry a zo speváckeho pódia sa medzi nich zamiešal J. Timberlake, ktorému postupne prichádzam na chuť. Režisér sa síce snaží diváka získať nie práve ideálnym vzťahom otca a dcéry, ktorí sa to snažia urovnať, ale chýbajú v tom emócie. Na film sa však príjemne pozerá, sem tam Clint vytrúsi vtipnú hlášku, ale film pôsobí trošku chladnejšie ako by mal. Záver s namysleným odpaľovačom som netrpezlivo očakával a nikto hádam nepochyboval, že by sa poloslepý Eastwood mýlil. Je dosť možné, že je to jedna z posledných Eastwodových rolí( dúfam, že sa mýlim), tak je to o dôvod viac dať filmu šancu. 60%. ()

pepo

Totálne klišé, ktoré do jemného (ale veľmi jemného) nadpriemeru dvíha jedine vynikajúce herecké trio. ()

Xmilden

Nikdy si nečtěte verbalův komentář dříve než se na film budete koukat. Způsobíte si neskutečné problémy. Ten podivný člověk měl totiž do velké míry s tímhle filmem pravdu. Clinte, že jsi se na to nevykašlal Gran Torinem. To byl panečku vrchol kariéru. Tohle je totiž již sešup. Clint do velké míry vykrádá sám sebe a snaží se hrát jakousi obdobu Walta Kowalskiho. Amy Adams je nejošklivější herečka Hollywoodu. Že by se s ní někdo chtěl líbat považuji za vysoce nepravděpodobné. Nevím co měl znamenat ten otylý pálkař, jak stále snil o tom že bude spát s modelkama atd. Zkrátka a dobře, film si své solidní hodnocení nezaslouží. Příběh je šablona jako blázen. Je to více rodinné než sportovní drama. Jsem poměrně zklamán. 50% s odřenýma ušima. ()

-bad-mad-wolf-

Jeden z nejpředvídatelnějších filmů, co jsem kdy viděl. Šťastných náhod, setkání a odhalení je strašně moc a vždycky dopadnou líp než nejlíp (epizoda s nadhazovačem je skoro až komická). Clint se po čtyřech letech vrátil i se svou betonovou držkou a je asi největším kladem, jelikož ty jeho nerudný dědky žeru, jinak je to prostě nuda. Sice hezky natočená a baseball mam rád, ale... nuda. Má recenze zde. ()

nunka

Sypmaťák Clint možno vo svojom poslednom filme, no ako vždy vo veľkom štýle - suchý humor a hlášky, ktoré z jeho pier znejú úplne lahodne. K tomu jednoduchý príbeh, kde rodinné hodnoty prevyšujú aj nad láskou k baseballu. Postavy robia z tohto filmu nadpriemerne dobrý a oddychový film, pretože na to, ako zahrali Justin a Amy, sa veľmi príjemne pozeralo. A Clint je skrátka legenda. ()

Fiftis

Väčšina z nás si tento film pustí hlavne preto, že v ňom hrá Clint Eastwood a Amy Adams. Každopádne aj napriek svojmu vysokému veku nám Clint dokazuje, že z jeho hereckého umu, na ktorý sme u neho zvyknutí, sa nič nestratilo a on toho starnúceho basseballového "scouta" stvárnil dokonale. Trochu romantická, trochu komediálna a trochu športová dráma o nábore budúcich hviezd baseballu. Skvelé hlášky Clinta dodávajú filmu tú správnu zábavu aj keď je film chvíľami veľmi smutný. Nezabudnem na scénu pri hrobe. Film je mi sympatický svoju ľudskou polohou, zápletka je podaná úplne zreteľne a priamo. Naviac je príbeh okorenený hláškami, ktoré pobavia. Rád sa k tomuto filmu vraciam. ()

Pepinec

Je vcelku jedno, jestli český nebo originální název. Pokud má být tímhle filmem zpátky ve hře Clint Eastwood, měl by zvážit změnu trenéra, protože jinak by mu zcela určitě nastaly problémy s křivkou. V jeho věku věčná škoda. Jinak teda ještě chvilku a Amíci budou mít o baseballu tolik filmů, jako my o komunismu. Jen doufám, že tyhle úměry nespojuje láska, on stačí už ten průměr kvality... Za hlavní problém tohohle filmu považuji laxní snahu propojit film s dramatem a láskou, pročež tu je od všeho trochu a dohromady prd. ()

Boogeyman

Oslava klišé. Film tak neskutečně hloupý a předvídatelný, že mu to snad ani nelze vytýkat. Clint chudák už vypadá, že tak před dvěma lety zemřel. Amy Adams palec nahoru. ()

sheen

Jop, tihle zahořklý páprdové Clintovi vyloženě sednou, příjemný film o vztahu otec, dcera a o baseballu. ()

Pilda17

Pokud jste viděli J.Edgar, tak je to slabý odvárek. Kvalitní scénář a kvalitní režie, což jsem nechápal, první film Roberta Lorenza a hned taková nálož? Přemýšlel jsem nad tím a nemohu si pomoc, ale rysy Clinta Eastwooda jsou značně viditelné a je jasné, kdo mu trošku pomohl. Velmi překvapilo, že Clint měl velkou roli, protože jsem čekal spíše lákadlo na jeho jméno. Pokud máte rádi Clinta a jeho tvorbu, tak zaručeně nebudete zklamáni. Clint dostal roli, ve které jeho výkon převyšuje všechny ostatní a on Trouble with the Curve zvedá daleko výš. Teprve druhá projekce rozhodne jestli půjdu výš a nebo zůstanu na krásných a silných 4*.. 8/10 = 87% ()

Aky

Jedna z mnoha amerických filmových pohádek, tentokrát o komplikovaném vztahu otce a dcery na pozadí baseballu, kterému člověk jako většinou vždycky nemusí rozumět. Celkové vyznění sráží velmi volné tempo v prvních třech čtvrtinách, na druhou stranu film táhne nahoru i v tomto věku virtuózní Clint Eastwood. ()

misterz

Málo výrazné a ľahko zabudnuteľné. Športová dráma, kde šport je až na druhom mieste, v prvom rade sa tu rieši vzťah otca a dcéry a príčiny ich odcudzenia. Na tom by nebolo nič zlé, len škoda, že tu nič nebolo dotiahnuté, bolo to dramaticky ploché a mdlé. Navyše sa tu veľa scén ťahá ako sopeľ z nosa. No a baseball? Toho tu moc nebolo, všetko bolo len o tom, aký frajer je poloslepý Clint Eastwood, ktorý napr. dokázal ako nič z tribúny pre divákov podľa sluchu určiť, či vie chlapík odpáliť točenú loptičku alebo nie. Sluch, ktorý by mu mohol závidieť kdejaký pes alebo slon. Celkovo, dobre sa na to pozeralo, pretože zahrané to bolo fajn, ale inak toho snímok veľa nepovie a do týždňa vyfučí z hlavy. 55/100 ()

kingik

Slušný odpal, Clinte! Mnoho rozruchu nenadělal, ale v hledišti to zašumělo. Gus je špičkový a ostřílený baseballový scout, jenž má nezvyklé pozorovací schopnosti, které se nedají jen tak trumfnout. Přesto se manažeři týmu Atlanty domnívají, že už je za zenitem, má odslouženo a měl by pomýšlet na důchod. Mrzout Gus, který si nepřijde tak opotřebovaný, i když jeho slábnoucí zrak situaci jen zhoršuje, má pro Braves ještě jeden kšeft, a sice otestovat nadějného středoškolského pálkaře, než mu bude předložena lukrativní nabídka. Breaking-ball, fastball nebo curveball, pokud vám tyhle baseballové termíny nic neříkají, ani tak nemusíte tento snímek obcházet. Je poměrně přístupný i těm, kteří v životě neviděli jediný baseballový zápas. Zápasy tady moc k vidění nejsou, když tak jen párkrát mrkneme na středoškolské plácky. Na nich se pohybuje jeden výjimečný a ambiciozní mladík, který by se už rád viděl v první lize, ale má jednu slabinu - neumí odpálit točený míč, což málokdo pozná. Odborný termín pro tento typ nadhozu je curveball, s ním souvisí i původní název filmu. Distributor naznal, že snímek s názvem "Nesnáz s falší", by asi nezněl fajn. Ke všemu má Gus atraktivní dceru, která je právničkou, ale o baseballu toho ví víc než dost. A dokáže pro něj obětovat i svoji advokátní kariéru. Ale jejího tatínka na komplimenty moc neužije. Komplikovaný vztah, který mezi nimi je, má dávné kořeny v dětství a v negativní příhodě, která ho jako otce navždy poznamenala. Mickey si na nic nevzpomíná, i když jí bylo v té době už šest let. O co přesně půjde, se dozvíte z filmu. Podotýkám, že mně přišlo divné, že by si šestiletá holka, z incidentu hovno pamatovala. Ale tím by se vysvětloval její poměrně odtažitý vztah k mužům. Podlehne až konkurenčnímu scoutovi Justinu Timberlakeovi, nevím, asi měla pocit kabanosu v jeho kalhotách, fakt nevím. Jeho celkem zbytečnou postavu bych úplně vynechal. Dvojka Eastwood/Adamsová byla fajn, nikdo jiný k nim nemusel přibýt. Do zákulisních praktik sportu se film vrhal víceméně okrajově, ale bavilo mě sledovat napětí před klíčovým draftem, to zapálení urvat nej hráče pro tým. Manažerský tým sestavený z Goodmana, Lillarda a Patricka byl možná ještě zajímavější, než ústřední dvojice. Herci dobří, Amy Adams je sympaticky mrdatelnou tygřicí ve své věkové kategorii, ale děj se místy docela vlekl, režisér Lorenz neuměl ten dějový míček pořádně a dynamicky napálit. Divák tímto nedostatkem místy ztrácel zájem o dění ve filmu, což je škoda. Chybělo více osvěžujících pasáží, nezáživnost přímo nehrozila, ale to nejlepší a nejzajímavější, co film měl, se nahromadilo až do závěrečné třetiny. Jestli vám sofistikovanost baseballu nikdy neučarovala, tenhle film nabízí schůdnou cestu. Pro Američany posvátná hra, o které dokáží zaníceně hovořit, u nás akorát primitivně pořváváme a ožíráme se na fotbalových zápasech. A pak se řeší pičus, co u oslavy gólu jakoby kroutí volantem. Mně baseball přijde vhodný pro filmové účely. A nebylo špatné s Clintem oběhnout všechny mety. I když se na ten rozhodující odpal nějak moc dlouho čekalo. Možná víc než jen těch devět směn, na které se baseball hraje. 60% () (méně) (více)

DwayneJohnson

Klobouk dolů. Hlavně před Clintem, protože, to, co předvádí ve svém věku, to je obdivuhodné, jak po fyzické, tak i po herecké stránce. Podobná postava jako v Gran Torinu, plná nesmírně suchých hlášek a také velmi černého humoru. Amy je jako tradičně velmi půvabná a Justina jsem taky skousl úplně bez problémů, ale to je tak asi vše. Problém s dráhou letu má největší problém v samotném příběhu, který je jasný už do začátku a takových šablonovitých už jsem viděl na desítky Třikrát škoda, normálně nemám problém tasit vyšší známku, i když je to na hraně, ale tady ze mě víc, než solidní trojzubec nevypadne. A jen doufám, že Clint si nechal ještě nějaký lepší film, se kterým by se rozloučil se svou zdařilou, nejen hereckou kariérou ()

cukorek

Nazval by som to "voľným pokračovaním" oscarového Gran Torina, ktoré bolo sprevádzané rovnakými znakmi Eastwoodovej práce a podobnej role starého muža, ktorý sa so svojimi problémami vysporiadal vždy svojsky. Znova použitá nepríjemnosť, nekompromisnosť a tvrdohlavosť zdobila jeho "stareckú uniformu" v ktorej tento krát odolával náporu svojej mladej dcéry a tlaku zamestnávateľa. Ostrou čepeľou krájal realitu a bez hanby to servíroval rovno na tanier (jeho pripálený hamburger som cítil až u mňa doma). To, že príbeh len okrajovo zasiahol úder športovej tematiky a stratégie skvele zapadol a vôbec nerušil "idylický" vzťah otca a dcéry. Nadbytočne však vyzneli medové momenty, prinášajúce čaro lásky a romantiky v tomto dramatickom a športovom rozstrele. Napriek tomu veľmi dobrý výkon odovzdali aj herci vo vedľajších úlohách a záverečné odkrytie skrytých udalostí , či dvojité víťazstvo bolo skvelou bodkou za výborným filmovým zážitkom 80%. ()

nash.

Zahořklý protiva chrlící jednu suchou přesně mířenou hlášku za druhou a navíc v podání Clinta, který takovou postavu dokáže střihnout stejně dokonale jako kdysi pistolníky. S přehledem přitom táhne celý film, protože Amy Adams, přestože ji mám v oblibě, ani fádní Justin, to nezvládají. Hořký příběh o stáří, dávných křivdách a chybách , o tom, jak obtížně se některé věci říkají a urovnávají, ale také o nenahraditelných zkušenostech, které žádný mladým sebevědomým frajírkům nedokáže nahradit seberychlejší připojení k internetu ani zbrusu nový soft. Pomalu plynoucí, nesené kupředu úspornými hereckými výkony, a zdaleka ne tak ploché a nezáživné jak by se snad mohlo na první pohled zdát. Hořké a přece pozitivní, , syrové a přesto pohodové s lehce pohádkovým oparem, natočené způsobem, ze kterého doslova dýchají staré dobré filmové časy. Takže pane Eastwoode, opět, potěšení je na mé straně. ()

PetrPan

Na wikipedii se o baseballu mimo jiné píše: "Cílem hry je získat více bodů, než má soupeřící tým."  Což je tak jediný, co o téhle hře vím a chci si zjišťovat.  Nebýt Eastwooda, asi bych do filmu o tomhle sportu vůbec nešel, ale po zhlédnutí musím konstatovat, že o baseballu je Zpátky ve hře docela okrajově. Hlavní náplní je stárnutí a vymetání kostlivců ze skříní ve vztahu otec- dcera a  obyčejné romantické ňuňíkování mezi Adamsovou a Timberlakem. Tady bych rád předeslal, že já Timberlakea vůbec nepoznal!  Já de facto do týhle chvíle totiž nevěděl jak vlastně vypadá. Úplně se stydím. Amy pak naštěstí poznal můj syn, když šel kolem a upozornil mě na ni, čili jsem aspoň vytušil, že bude taky trochu slavná. A je.  Na zážitku z ploché ale snesitelné filmové šablony to ale nic moc nemění. Clint předvedl fajn dědka a Goodman fajn kámoše,  Timberlake smočil, Amy  dospěla a předvídatelný závěr, v němž to podceňovaný vodonoš natře obtloustlé hvězdičce už nic výrazně nekazí. Dvě, ale silný. ()

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

11.03.2012

Podivuhodnější kombinaci jmen aby člověk pohledal. Tenhle projekt je ale podivný už od samotného začátku. Clint Eastwood i přes nepříliš dobře přijaté poslední filmy nepolevuje v tvůrčím tempu. Právě… (více)