Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

m.a.t.o.

„Kde si zohnala všetky tie mŕtvoly?" – „Mala som ich v mrazničke." Jednotku držala pokope hlavne silná herecká zostava a Schwentkeho réžia. Dean Parisot okopíroval (v dobrom zmysle slova) štýl svojho predchodcu, a tak sa okrem slušne natočenej akcie pretkanej slušnými hláškami môžeme dočkať i dovolím si povedať už trademarku v podobe vystúpenie z/nastúpenia do auta za jazdy :) Spomedzi hercov jednoznačne dominoval John Malkovich a krok s ním dokázal držať asi iba Hopkins. Naopak Brjús Výlis mi už začína liezť na nervy tým svojím instatným hereckým prejavom (ktorý za posledné dva roky predváza v každom filme). Napriek tomu dávam 70 %, lebo zlý film to určite nie je. ()

Myrreczech

Výborná jednoduchá zábava, skvělí herci, solidní akce a dokonce i slušný děj. Co víc si přát? Navíc sir Hopkins je naprosto bezkonkurenční a třešnička v podobě fintičky s lotusem a podkresem od Linkin park ... takovéto malé "Fuck Yeah!". ()

šerminator

bohužel, jestliže jsem jedničce dal hodnocení 4* pak tady jsou 3* moc. celý ten film je úplně prázdný. není nijaký. není ftipný (jako jednička), není zábavný, není dramatický, není v něm překvapení ala bum a sem z toho hotový, není nepředvídatelný. je úplně suchý. naopak co se povedlo, byla závěrečná auto honička. krátká, ale dobrá. to mělo šťávu. bohužel jen to. hopkins je sice fajn, ale nestačí to... ()

Kosmik 1

Slabší než první díl, přesto pořád poměrně hodně zábavné a akční. Absence Morgana Freemana je však dosti znát. 75% ()

drackula

Oproti jednotke žiadny progres. Skôr naopak. Príbeh je veľmi prvoplánový a nemá šancu diváka nejako zvlášť strhnúť. Často a trochu násilne sa meniace lokácie, postavy ktoré prichádzajú a odchádzajú a človek niekedy ani netuší prečo, nemalou mierou prispievajú k príbehovému chaosu. Ak sa však vykašleme na príbeh, ktorý naozaj nemá čím prekvapiť alebo zaujať, ide o stráviteľnú jednohubku. Z hviezdneho hereckého zoskupenia vytŕča najmä John Malkovich a Helen Mirren, ktorí sa starajú o väčšinu zábavných momentov. Akčné sekvencie sú zaujímavé, avšak chýba im väčšia previazanosť, ale to je problém celého filmu. Nie som sklamaný, ale mohlo to byť oveľa lepšie. Škoda premárneného potenciálu. 60% ()

Hollohlaway

Dostalo mě to stejně, ne-li více jako první díl. Willis sice trochu ubral, ale naprosto vynikající Malkovich to vytáčí dost vysoko, spolu se sice prvoplánovými, ale skvělými vtipy. Navíc scénář mi přijde zajímavější než u jedničky. Já spokojenost. ()

giovanni3

Jednička byla lepší o tom žádná, ale že bych se u dvojky nebavil? Ani náhodou zábavy tu je hromada co mi vadilo byla postava Hana a toho zvratu jinak vše v pořádku. Na 5* to nebylo, ale 4z5 dávám s jistotou. ()

Ironfood

Prvních zhruba 15 minut vypadá slibně, fóry celkem fungují a akční scény jsou taky slušné. Pak ale následuje velká nuda se spoustou trapné snahy o humor. Závěrečná akční pasáž nicméně celkem šlape. ()

LadyVader

Prakticky na stejné úrovni jako jednička, parádní zábava co si na nic nehraje. Sexy "děda" Bruce Willis, totálně vtipnej hláškujicí John Malkovich a opět bravurní Anthony Hopkins, další kterýmu ti lehce nenormální chlápci fakt jdou :). A co mě potěšilo? Docela blbinka, ale ta Sobieski vodka co vytáhli na zapití... no spoil :) Kterou vlastní sám Bruce Willis! Taková Willisovka, moje velmi oblíbené pitíčko :D Sice polská vodka v Rusku... ale to je fuk :D. Další plus taky asiat s fakt rychlým kulometem. No bavila jsem se, splnilo to moje očekávání :) ()

kenkaku

Nevím jestli za to mohla nálada nebo špatně nastavené očekávání, ale já se bavil tak nějak méně než poprvé u #1. Ano, bylo zde více známých tváří a ti co přežili první díl jsou zpět. Možná je zde i víc akce a postav... přesto tomu něco chybělo. Taková ta hravost a roztomilost jako u prvního dílu. Co mě osobně dost rozčilovalo bylo to natahované fňukání Franka Mosese a "dělání dámičky", že on už je v důchodu. Podobný pocit jsem měl i u "druhého souseda" a otrávil mi celý film. Jinak není co řešit. Děj, zápletka, herecké výkony... všechno je úplně jedno. Podstatný je ten pocit z podívané, který u mě byl prostě jen ne tak dobrý jako u předchozího dílu. Proto dávám o jednu méně než posledně. Taková to byla tragedie ;). p.s.: zvláštní je že když jsme film viděl podruhé, začal mě "nudit" přesně ve stejném místě (závěrečná cesta na letiště). ()

pavcas

Bruce Willis v jedné ze svých nejtrapnějších rolí hned po poslední Pasti. Zdatně mu u toho asistoval Malkovich a překonala ho jen jeho filmová přítelkyně, jméno mně ani radši nezajímá, protože to byla fakt katastrofa. Proč některý filmy nezůstanou jen u jedničky???? ()

Lukoboss

B. Willis a J. Malkovich mají výborný charisma (což už dnes nemusí nikomu dokazovat), takže postavit film na těhle dvou hercích je sázka na jistotu. Když se tam pak ještě objeví A. Hopkins a C. Zeta-Jones (přece jenom to musí mít i nějakej ženskej element), tak divákovi vyvstane na tváři vcelku milej úsměv, kterej víceméně trvá až do konce. Je to takový to tradiční "béčko", který má za cíl diváka pobavit jak akcí, tak i komickýma prvkama, a to se daří. Jo jo, občas musíte přivřít oko a trochu odpouštět, ale u takovýhle filmů mně to vůbec nevadí. ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Tyhlety pohádky pro dospělé mě bavěj! Už druhý díl kopie Expendables, která dohnala myšlenku do toho správného konce. Ukazuje pateetičnost osmdesátkových filmů s muskulaturním hrdinou v čele, co nezná slitování a jde si za svým cílem hlava nehlava. Zároveň se ale snaží nevypadat bezduše a zapadnout mezi áčkové snímky. Velmi pěkné. ()

Firebug

Stejně jako jednička, je i RED 2 slušnou žánrovou jednohubkou, která vám zpříjemní večer, ale vzpomínat na ni příliš nebudete. Obstojná akce (nezprzněná zběsilým střihem) a několik dobrých fórů se bohužel trošku topí v přetažené stopáži ubírající snímku na údernosti. Herci jsou ale božští a své party si mnohdy až rozkošnicky užívají. Právě na jejich výkonech a charismatu film z větší části stojí. 3+ ()

netahlo

Jednicka se mi libila asi o malinko vic, ale i tak v pohode akcni vejplach. A Catherine je porad neuveritelne sexy! Vlastne je to pecka! ()

Sdoom

Tak partička důchodců je opět pohromadě, ovšem absolutně nic nového nepřináší. A Anthony Hopkins to celé nevytrhne, i když jeho přítomnost na obrazovce byla ve většině scén velkým přínosem. Jako celek ale totálně rozhárané (kdo se má orientovat v ději?), nevtipné a nefunkční. (HD, orig.) ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci