Simpsonovi: Maggie zasahuje

USA, 2012, 5 min

David Silverman

Hans Zimmer

James L. Brooks

Nepřestane mě udivovat, co všechno lidi vymyslej a co všechno se tu dá hodnotit:D. Co ale říct k 5minutovýmu animáku, aby koment nebyl delší než samotnej "film"? Asi jen, že jsou to prostě Simpsonovi s Maggie v hlavní roli, která vůbec nemá průměrnou inteligenci, jak se z tohole dozvíme! Motýl to jen potvrdil...(14.1.2013)

Maggie je moje nejmilejší postavička od dob jejího řádění s brokovnicí, ale tohle je spíš taková epizodka opravdu pro menší diváky a nějak mi to nejde dohromady s typickým konceptem seriálu.Tahle rodinka je na svetě až příliš dlouho a skomírající úroveň posledních 7. sérií nezachrání ani tahle milá jednohubka.V nejlepším by se mělo odejít a pravdou zůstává, že to měl Groening udělat už před deseti lety.60%.(4.3.2013)

Krátrometrážní animák o slavném žlutém batoleti Maggie Simpson, který je speciálně promítán před Dobou ledovou 4 ve 3D. Máma Marge ji na jeden dlouhý den dá do denního centra. Po zjištění, že se jedná o opravdu normální dítě, je Maggie přesunuta do zašlého kouta jeslí, kde se setkává s batolecím tyranem, který již v útlém věku zabíjí motýlky. Po objevení housenky se Maggie všemožně snaží dítěti s brežněvem místo obočí zabránit tomu, aby po jejím zakuklení nezabil dalšího motýla. Beze slov vyprávěný příběh je svou náplní milý a plný emocí spjatých se záchranou malého okřídleného tvorečka. Hudbu zpracoval Hans Zimmer a především v závěru je hudba dominantním a stěžejním prvkem celého kraťasu.(31.7.2012)

• FFilipCZ

Zbytečné, nudné. 1* za nápad.(27.2.2013)

Zajímavý kraťas o Maggie. Je o jejím dni v jeslích, kde se snaží zachránit larvu motýla před nebezpečný zabijáckým děckem.(1.12.2014)

• - Na konci filmu se objeví upozornění, že během natáčení nebylo ublíženo žádným motýlům. (TwoFace)

• - Jedná se o první krátkometrážní animovaný snímek společnosti FOX, který byl natočen podle televizního seriálu, navíc ve formátu 3D. (mihran)

• - Snímek byl v kinech promítán před filmem Doba ledová 4: Země v pohybu (2012). (mihran)