Bylo nebylo....Žil kdysi jeden kupec, jehož nejmilejší dcera se jmenovala Kráska. Kupec přišel o vše během strašlivé bouře a jeho rodina byla zruinována. Jednoho dne ztracen uprostřed lesa objevil něco úžasného, hrad plný bohatství. Za utrženou růži pro Krásku, však obludné Zvíře požadovalo jeho smrt. Kráska se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí a rozhodne se obětovat místo milovaného otce. Nicméně, to není smrt, která jí čeká v hradě Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Belle triumfuje nad nebezpečím. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Kráska se do zvířete zamiluje, princi se vrátí jeho původní podoba a budou žít štastně a spokojeně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Shakers

Nádherný vizuál prekvapivo nechal za sebou aj nádherný príbeh, ktorý vo francúzskej verzii vlastne ani tak nádherný nieje. Nevadí mi, že príbeh je trochu odlišný, ale bohužiaľ tento príbeh, alebo skôr táto verzia mi tak nesedela. Emócie skoro žiadne a nejakú lásku, či chémiu som tam necítil ani z ďaleka. Jediné čo stojí za pozornosť je skutočne len vizuálna a hudobná stránka filmu. 55% - 3* ()

Beckett51

Až na dvě sestry, kterým jsem měl chuť vrazit krumpáč do hlavy a jaksi trošku nelogickou romantickou linku se jedná o opravdu nádhernou pohádku. Přes nádherné vizuální ztvárnění a kostými po nádhernou výpravu a hudbu. Navíc princezna nemá tradičně vybělené zuby ale má je opravdu žluté a nevzhledné jak se k té době slušilo, což vysoce oceňuji v době, kdy se točí filmy z pravěku, kde zřejmě pralidi používají Oral-B White (teda v té scéně u stolu to bylo a bylo mi vysvětlené, že to bylo světlem ale já si stojím za svým, že jí zapomněli namaskovat chrup!). Samozřejmě musím velice pochválit Zvíře Vincenta Cassela. Vynikající cool tvor sršící charismatem. Pan Gans je prostě borec a po Bratrstvu Vlků natočil další (dalo by se říct přo Evropu přelomovou) věc, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat..... Asi začínám s tím hodnocením filmů nějak měknout, ale v poslední době se mi líbí skoro všechno. ()

Pilda17

Zajímavá vizuální stránka, která dokáže nalákat diváka. Příběh je známý a žádného většího originálního nápadu se nedočkáme, až na pár maličkostí na které měl největší podíl vizuál. Herecké výkony docela stravitelné a žádný nějak víc neotravuje. I když jsem toho názoru, že dvě hodiny jsou moc a slušelo by tomu spíš 90 minut, protože se divák chvílemi nudí .. 6/10 = 66% ()

misterz

Sklamanie. Začiatok vypadal nádejne, ale veľmi skoro sa dejová linka prepadla do totálnej nudy a naivno-trápnych dialógov. Atmosféra miesto toho aby pomohla diváka vtiahnuť do deja skôr odpudzovala. Jediné čo stojí za zmienku sú pekné kostýmy a pár vizuálnych efektov, inak len strata času. 50/100 ()

Vančura

Dějově je to zase něco jiného než starší verze od Cocteaua, Herze a Disneyho, což je fajn (obzvláště zajímavé mi tam přišlo, že tam ještě před Kráskou byla jiná žena). Za nejsilnější stránku této verze považuji úchvatnou výpravu a celkový vizuál, který je prostě skvostný, a film mě tím vyloženě okouzlil. Stejně tak kostýmy herců jsou nádherné. Celkově mi přijde, že je z toho filmu znát, že musel stát strašný prachy (na evropské poměry), a že vyloženě vyžaduje velké plátno v kině, aby se plně rozvinul do svých estetických kvalit. Co mi už přišlo trochu slabší, byla úroveň některých speciálních efektů, včetně samotné masky titulní postavy (která na mě navíc spíš působila jako legrační Kocour z Bulgakovova Mistra a Markétky). Rovněž mi nesedlo samotné obsazení titulních postav - Vincent Cassel mi zde ve svých 47 letech přijde pro roli zakletého prince příliš starý, a Léa Seydoux mi pro změnu nepřijde pro roli Krásky dostatečně atraktivní, s těmi svými věčnými kruhy pod očima a olbřímí mezerou mezi předními zuby. Jasně, je zajímavá, ale prostě podle mě ne typově vhodná pro takovou roli. (Bez zajímavosti mi ani nepřišlo, jak byla její postava emancipovaná a jak Zvířeti na začátku vzdorovala - možná o to víc se ale člověk na konci diví, kdy se teda vlastně stihla do Zvířete zamilovat). Za mě tedy nakonec spokojenost - a pocit, že je zde tento film mírně podhodnocený (aktuálně 62%). ()

Omnibus

Co je mi platné, že Léa Seydoux je opravdu KRÁSKA, když maskér filmu je děsné ZVÍŘE! Málo si naslinil prst a v manuálu masek místo stránky „Hnusně zohavené příšery“ nalistoval stránku „Retardovaný směšný lev“. Zlatý Juraj Herz a jeho film Panna a netvor! Kvalitně zohavený baleťák Harapes by toho francouzského Simbu sezobnul (však zobák na to měl) k snídani, jak holub okoralý drobeček croissantu, válící se na trávě pod Eiffelovkou. Ale já jsem tušil průser hned v té knajpě, kde si náčelník loupežníků vyskakoval na tatínka-kupce. Když jsem uviděl ty zajímavě tvarované jizvy kolem zlosynových očí, očividně z práce, od svářečských brýlí, málem jsem vyprskl smíchy. Ovšem později, na zámku, při tanci netvora s kráskou, to už jsem fakt nedal. Netvor, jako správný lev salónů, vytáčel krásku po parketu a při tom smyslně vlnil ocasem, čouhajícím mu z kalhot. Chudinka panna! :-) Tvůrci se měli vykašlat na tu směšnou masku lva a nechat Vincenta Cassela tak, jak vypadá v civilu! Nanejvýš mu na týden zabavit holicí strojek a do levé tváře ho majznout koncem traverzy (jizva á la Joffrey Peyrac). A měli by netvora par excellence! Jedna hvězda za kostýmy a výpravu, na krepových růžích z pouťové střelnice se fakt nešetřilo (na té digitální zlaté lani bohužel ano). Toť vše. Trávou porostlí skalnatí obři sice ve finále zkoušeli vydupat ze země ještě i druhou hvězdu, ale marně. To hlavní - láska panny k netvorovi, to ve filmu prostě nebylo. Nějaké city jsem té holčině nevěřil ani omylem. Taky mi k tomu Kráska ani Simba za celou dobu nedali jediný důvod. Za dvě hodiny! Dlouhých jak lví ocas a týden před výplatou. ()

kingik

Krasavec a Zvířeřiť. No vida, poslat tam tomu přerostlému paviánovi někoho "růžovoučkého", hned by z toho byl tak trochu jiný film. Tohle bylo sice tak trochu jiné, nicméně klasický a předvídatelný příběh převažoval. Děvče s nadupaným dekoltem by rádo zažilo perverz, ale kupodivu i zakletý maník není příliš zkušený ve zkoumání tělesných otvorů, raději s dívkou pravidelně povečeří u Ratha v sedm. Překvapivě se ve filmu toho moc nedělo, tedy ne tolik, aby film musel být tak dlouhý. Posléze se vysvětlilo, jak náš těžce zkoušený hrdina ke svému prokletí přišel, to bylo něco méně propíraného. Úplně nejhorší bylo sbližování krásky se zvířetem, u kterého se dal chytnout záchvat smíchu, případně nebylo daleko k auto-felaci. Vincent Cassel měl být hezoun, jenže při pohledu na něj si vybavíte leda tak vyslance pekel. Léa Seydoux byla celkem dobrá volba, určitě by nejeden panic zaplesal nad jejími vnadami. Ještě mně zbývalo odhadnout okamžik, tu scénu, v níž se nadržená kráska do bestiálního Zvířete zamilovala. Ač jsem pozorně pátral, tak nic, jen scenárista věděl, kdy a jak k tomu došlo. Film nešetřil se CGI. Digitální bylo snad všechno, když ne vše, tak fauna i flóra určitě ano. Maska příšerná, působila také digitálně, vyděsil by se jen dement. Ano, verze to byla brilantně dementní, občas se objevil i nějaký ten schopný režijní nápad. Ve výsledku to byl film, který je spíše k smíchu. Ovšem lze ocenit i odvahu tvůrců, že měli potřebu se pěkně vyteplit na divácích. Po tomhle propadáku už snad dá režisér Christophe Gans pokoj. 40% ()

HoneyBunny

Další vysokorozpočtový francouzský film, který má stejné chyby jako kvanta jeho kolegů - matná režie, blbé dialogy, neinvenční klišé scénář a hlavně sterilita... Štve mě to, protože tvůrci evidentně měli dostatek financí, aby natočili něco skvělého. Ale skvělé filmy stojí především na scénáři a takovém tom filmařském srdéčku, kdy vidíte, že filmařům záleželo na tom, co vyprodukují. Ale v tomhle film vypadá znuděně i Belle, která má být centrem a srdcem příběhu. Kráska a zvíře má být příběhem o lásce, která překoná prokletí, ale tady jakákoli romantika chybí, nemluvě o chemii. Je to zčásti i kvůli tomu, že Francouzům se zvíře opravdu nepovedlo, vypadá docela legračně a nemá nic z Casselova šarmu. Živého Cassela v naprosté většině vidíme jen ve flashbacích, kde se vysvětluje jeho prokletí. A tyhle flashbacky jsou vlastně jediné, co se mi tomhle filmu líbilo - nejenže je kletba trochu z jiného soudku než obvykle, ale Cassel je tu spárovaný s dámou, která nejenže umí hrát, ale má s ním i nějakou chemii. Tohle je zkrátka promarněná šance a velké zklamání. U mě stále vede Disneyho adaptace Krásky a zvířete, která skvěle funguje jak po příběhové, tak po citové stránce. ()

Eawy

Nuž, popravde som čakala niečo o mnoho strašidelnejšie. Po pozretí som ale dospela k názoru, že to bez problémov môžem pustiť aj mladšej sestre. Film bol celkom dobre spracovaný aj keď ma sklamalo zviera (a fakt, že Vincent v príbehu nefiguroval často). Okrem toho som veľmi nepochopila moment, keď sa Belle zaľúbila do zvieraťa. Ako, prečo a kedy k tomu došlo mi nejako uniklo. Naviac sa mi zdalo, že na začiatku mali producenti množstvo financií, ale potom im financie ubudli (kvôli posledným scénam, tie efekty boli ako z B-čkového fantasy). Na film, ktorý sa dostal do kín sa mi to veľmi nezdá, lebo mi nepripadá určený ani pre dospelých alebo ani pre deti, ale ako niečo medzi tým. V každom prípade sa pri príbehu nenudíte a soundtrack funguje bezchybne. 60% ()

eLeR

Veľké sklamanie ... animovaná Kráska a zviera z 1991 ďaleko, ďaleko lepšia ... ale kostýmy nádherné, uznávam. ()

klerik

Európania ukázali, že vedia byť podobne pompézni ako Amíci (ZLOBA), a ich film má fekt veľa efektov. Ale samotné triky nie sú nijako ohurujúce a uberajú filmu na živosti. Trochu menej tupé ako JACK, ZABIJAK OBROV, ale vo výsledku podobne rozpačité. Francúzom viac pristanú menšie a temnejšie filmy ako BRATSTVO VLKA alebo FANTÓM PARÍŽA... ()

VenDulin85

Musím se přiznat, že pro téma Krásky a zvířete mám slabost. Viděla jsem disneyovskou verzi, pak naše obě české, operu v Národním divadle a podle výpravnosti jsem čekala velký zážitek. V jistém smyslu mě toto nové zpracování nezklamalo, zámek a zahrada jsou nádherné a Vincent Cassel je prostě Vincent Cassel, hromdopole! Jenže v určitých chvílích (hon na laň) jsem si připadala jako v počítačové hře a víte vy co? Já nemám ráda počítačové hry. Navíc mi v příběhu chyběly (už to nakousla ti88na) emoce, podle jejich verze by Belle musela být jednoduché trdlo, aby naráz prozřela a řekla to, co řekla. Tolik jsem chtěla vyzdvihnout, že se tvůrci zaměřili na minulost prince a v jednotlivých sekvencích ukázali jeho život + rozvětvili kupcovu rodinu a tím tak mohli zdůvodnit štědrou stopáž, ale ten konec opravdu pokazil, co se dalo. První projekce 3,5*, později se ukáže. ()

Yardak

Velká škoda neproměněné šance, přitom Christophe Gans umí. Nová verze Krásky a zvířete výpravou a hereckými výkony naznačuje, že Francie stále patří mezi hlavní filmařské země Evropy. U takové klasiky jako je právě příběh Krásky a zvířete, ovšem zcela postrádám větší vykreslení hlavních postav a zejména chybí důraz na vztahový vývoj ústřední dvojice. Tímto pádem scénář ztrácí na síle v mých očích. Nakonec jen tedy lepší tři hvězdy. Animovaná klasika od Walta Disneyho zůstala jasně nepřekonána! Škoda... ()

Stanislaus

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 2.5.2014) Od Ganse jsem viděl již dříve Bratrstvo vlků, což byl zajímavý, ale pro mě rozporuplný film. Kráska a zvíře je na tom dosti podobně. Co se týká audiovizuální stránky, tak nemám slov, protože to byla prostě nádhera. Vizuální efekty byly velmi zdařilé a to s celkem nízkým rozpočtem. Soundtrack byl nepřeslechnutelný, naprosto jsem si liboval v titulkové písni, která byla úžasná. A co se kostýmů týká, tak návrháři zaslouží pochvalu až k zemi, jelikož to byla hotová módní přehlídka. Jenže, všechno to na druhé straně narušuje příběh. Vztah mezi Kráskou a Zvířetem byl na můj vkus až poněkud příliš odbytý a bez jakéhokoli vývoje, který by osvětlil závěr. Zkrátka vizuálně opulentní podívaná s nádherným hudebním doprovodem, která bohužel trpí scénáristickými nedostatky. ()

evulienka3

Nízke hodnotenia rozdávam výnimočne. Prvoradou príčinou bude asi to, že sa jednoducho filmom o ktorých viem, že by sa mi nemohli páčiť oblúkom vyhýbam. Niekedy sa žiaľ zadarí. Ťažko uveriť, že by sa na takej klasike ako je kráska a zviera dalo niečo pokaziť. Nuž mýlila som sa. Tento film je z môjho pohľadu na dve veci, vo všetkom na čo si spomeniem. Počnúc mizernou vizualizácou (na ktorú si teda ja skutočne nepotrpím, ale čo je veľa to je moc!), réžiou, hercami (ani Cassel nie je výnimkou, lebo v tej maske teda veru jeho face nevynikol...), no a potom je tu príbeh, ktorý by mohol všetko zachraňovať, ale práve ten je na tom celom hádam najhorší. Ona tá cesta do minulosti bol skvelý nápad, ale čo z toho ak z neho nič viac vyťažiť nedokázali. A pre tých, ktorým sa náhle splanutie Belliných citov zdalo tiež úplne nečakané, mám jednoduché vysvetlenie. Ona si totiž v tom halucinogénom sne jednoducho náhle uvedomila, že je prevtelením mŕtvej lásky toho fešáka, a bum, bolo to...či nie? ()

BMW12

Tento film se držel té klasické pohádky, je tam teda trošku pár úprav (alespoň myslím, tuto pohádku jsem naposledy četl před x lety, když jsem byl ještě malý). Na jednu stranu to oceňuji, je to klasický příběh, na druhou stranu to bylo mdlé a nudné. Dorazilo mě ovšem, když jsme zjistili, že ta srnka je jeho žena a Bůh na něj uvalil kletbu. Nepamatuji si teda už jestli je to takhle i v knížce, ale mě tohle vysvětlení nesedlo. Navíc Vincent Cassel se mi nejevil jako zrovna vhodný výběr na svoji postavu. Sedí mi spíš do akčních filmů, kde hraje nějakého toho zabijáka. ()

Jinny

Christophe Gans nám vypráví o rodině Krásky, což nikoho nezajímá, a když se na konci opravdu, opravdu rozjede, předvede... kamenné obry a smrtící liány. Od jeho filmu především nečekejte pohádku, působí spíš, jako by chtěl udělat verzi Krásky a zvířete ve stylu Angely Carterové, ale pak se ke slovu dostali konzervativnější producenti. To, že jsme přišli o scény, kdy se Kráska do Zvířete zamiluje, už na ně ale můžu hodit jenom stěží. Za jediný pozitivní přínos můžu označit jenom příběh o tom, jak se Zvíře stalo Zvířetem (působí jako cosi z Kytice), který aspoň nespočívá v klasickém zakletí uraženou čarodějnicí. Jednu hvězdu dávám za vizuál a druhou za Vincenta Cassela, ale jenom když nehraje Zvíře, jinak mě nic hezkého nenapadá. ()

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)