Bylo nebylo....Žil kdysi jeden kupec, jehož nejmilejší dcera se jmenovala Kráska. Kupec přišel o vše během strašlivé bouře a jeho rodina byla zruinována. Jednoho dne ztracen uprostřed lesa objevil něco úžasného, hrad plný bohatství. Za utrženou růži pro Krásku, však obludné Zvíře požadovalo jeho smrt. Kráska se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí a rozhodne se obětovat místo milovaného otce. Nicméně, to není smrt, která jí čeká v hradě Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Belle triumfuje nad nebezpečím. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Kráska se do zvířete zamiluje, princi se vrátí jeho původní podoba a budou žít štastně a spokojeně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Othello

Moji Gansové mi rozumějí. To, že jeho verze klasické pohádky bude pro většinu milovníků decentního minimalismu vstupenkou do nejhlubších pekel bylo jasné od první rány klapkou, která ještě musela být tak chytře nastavená, aby ono klapnutí nerozfoukalo stovky okvětních plátků růží na naprášeném umělém sněhu. A vskutku až nebezpečně často se tu přeskočí hranice ultimátního kýče o několik kilometrů někam vedle Thomase Kinkada. Leč vzhledem k faktu, že už od začátku máme alibi, že se bude jednat o ilustrace k pohádkové knížce a na konci se ještě dozvíme, že se pravděpodobně jednalo o představivost prosté venkovské ženy, co má ráda svého vousatého muže a zahrádku plnou růží, můžu se vlastně klidně posadit a užít si každý ohavně přestylizovaný záběr, vypadající přesně tak, jak jsem si pohádkové říše jako malej fakan představoval. Což ze mě možná dělá latentního geje, protože toho kaučukovníku na umělé květy pro tento film bylo poraženo přeci jen možná trochu moc. ()

Zoey90

Načančané barevné nic a to já na pohádky jsem a ten kolosální závěr, no děkuji pěkně. První polovinu se na to dívá celkem dobře, ale pak to začne upadat a celé to na mně zanechá velmi "WTF" dojem a jako bonus na konci ta líbačka s drvoštěpem... Všechno, co se jen trochu týče děje, mi přijde lehce nakousnuté a rozhodně tu není vidět ani trochu snahy o dotažení a úplné vysvětlení. Opravdu nechápu, k čemu přesně nám bylo, že po hradě pobíhali zdegenerovaní bígli, kteří uměli šít a následně se proměnili do obyčejných bíglů. Stejně tak by mi mohl někdo vysvětlit, v které části filmu se Bella do zvířete zabouchla, protože ona celý film jen spí a vídají se tak 5 minut u večeře a večeří jsme napočítala všehovšudy tři. ()

Chickenka

Pohádka to byla v celku hezká, jelikož se i tvůrci drželi verze od Madame de Villeneuve, čeká diváka i místy překvapení, co se stane. Herecké duo Leá Seydoux a Vincent Cassel bylo zvolené na jedničku, ale bohužel oni dva nedokáží utáhnout místy nepochopitelnoi dějovou linku. Nevšimla jsem si, kdy se Kráska do Netvora zamilovala....? Možná bych šla s hodnocením i výše, ale druhý den jsem si pustila Zlobu a tam se triky, i když jak je všude zmiňováno 3x dražší, nedají s francouzskou snahoi vůbec srovnávat, i děj je tam více propracovanější. Proto musím hodnotit jako slabší nadprůměr, i přes to, že film byl prioritně určen pro malé diváky, nemyslím si, že se jim film bude líbit, místy je až moc temný. ()

Morholt

Mě se to líbilo. Asi takhle by se nějak měly dělat pohádky pro děti i rodiče. Krásná výprava, nijak přeplácané triky, velmi příjemné obsazení a pro dospěláky i trocha té temnoty a akce. Hlavně se mi líbilo, že se tvůrci nesnažili cpát do klasického příběhu nové prvky. Jasně, bylo tu víc prostoru netvorův příběh o tom, kterak přišel ke svému prokletí, což, jestli se nepletu, předchozí verze tolik nepřipomínají. Nicméně to vůbec nepůsobilo rušivě. Spíš naopak. Pro mě velmi příjemné překvapení. I když na Herzovu verzi asi jen tak něco nedosáhne. 75% ()

Terva

CITÁT - V tomhle pekle už jsme přes měsíc........umřeme tady, shnijeme a sežerou nás brouci......... Zvíře (la Béte) vypadá celkem mile, nejde z něho skoro žádný strach. Kráska (la Bella) si z něho skoro udělá domácího mazlíčka. Příběh je vizuální pastva pro oči, ale to je tak vše. Hudba se mi k filmu nelíbila a chvilkama byla i otravná. ()

liquido26

Klasický příběh, který je vizuálně moc hezky udělaný. Nenudí a příjemně se na to kouká. Nic víc, nic míň. I když by mě docela zajímalo, jak by se to celé vyvíjelo, kdyby za tím netvorem jel místo Belle skutečně její otec, jestli by se taky vyvinula taková láska. ()

corpsy

Technicky mimoriadne kvalitný a pôsobivý snímok ( vzhľadom na to, že ide o európsku produkciu s triezvym rozpočtom, Hollywood tu dostáva jasnú facku ), ktorého najsilnejšou zbraňou je jeho špičkový vizuál. No zbraňou jedinou. Akosi sa nedarí navodzovať rozprávkovú atmosféru a nefunguje ani občasná pochmúrnosť. Zdĺhavo sa vlečieme filmom nevyvolávajúcim žiadnu emóciu, až na tú jedinú, ktorou je povzdych nad majstrovskou formálnou stránkou. Gans vie aj lepšie. ()

Hem.m

Léa Seydoux je sexy, prostředí s vizuálními efekty a zvukem je pěkné, ale to mi na dobrou pohádku prostě nestačí.. ()

curunir

,,POKIAĽ NEVERÍŠ MNE, TAK DÔVERUJ ASPOŇ KARTÁM." __ S Kráskou a zvieraťom to vôbec nie je ľahké. Každý z tvorcov hranej verzie je postavený pred ťažkú úlohu, ako námet uchopiť a či ho vystavať ako rozprávku (pre deti), alebo ho určiť skôr staršiemu publiku. Najvhodnejšou možnosťou by mala byť - ako to v takýchto prípadoch býva - ,,zlatá stredná cesta“, na ktorú sa snažil dať aj Christophe Gans, miestami však predsa len poblúdil. Na Krásku a zviera som sa naozaj tešil, aj keď som vďaka skúsenostiam s predchádzajúcou režisérovou tvorbou vedel, že nie všetko dopadne ideálne. Zo začiatku, kvôli prehnaným archetypom, film ozaj vyzerá na riadny prúser, dokonca som si začal vravieť: ,,Ja som to vedel...“ Po počiatočnej skepse neostane režisér a scenárista v jednej osobe nič dlžný svojim hororovým koreňom, dokonca v scénach, kedy je už zviera na scéne, no nevidíme jeho tvár, riadne prituhuje a v takých momentoch sa o rozprávku nejedná ani náhodou. Naopak, vždy keď sa zjavia na scéne ,,roztomilé zakliate psíky“ sĺzava celý film do infantilného predstavenia v snahe uspokojiť potenciálne masy, čo je však pre vybudovanie jednotnej atmosféry zničujúce. Okrem toho, postáv je zbytočne veľa, sú prakticky nevyužité, prípadne zbytočné, navyše ich motivácie, pravdepodobne z dôvodu diváckej znalosti predlohy, tu nie sú nijako hlbšie predstavené. Vedľajšej línii súvisiacej s kliatbou nemožno uprieť prepracovanosť. Vizuálne je film natoľko uhrančivý, že občas spadáva do gýču (plačúca socha), dokonca mám silné podozrenie, že sa Gans inšpiroval Burtonovou ,,Alenkou v ríši divov“, veď aj hudba znie niekedy až elfmanovsky. Miesto nezmyselne efektného finále, mal ísť príbeh viacej do hĺbky, rozvinúť chýbajúcu ľúbostnú líniu a zároveň neskončiť v závere predčasne. V zásade však nad videným vyslovujem skôr spokojnosť, počiatočné obavy sa nenaplnili aj keď nevydarený český dabing nepochybne ubral filmu na výraze. Každý, kto ide porovnávať s Herzovou verziou je úplne mimo. Gans nakrútil film čerpajúci z Cocteauovho diela, pravdepodobne jeho novodobú kópiu. (1852. hodnotenie, 134. komentár k filmu) ()

Lokutus

Nechutně přeplácanej digitální blábol, kterej dokonale zabil a i to, co bylo na tomhle paskvilu zajímavý (tj celkem solidní casting a vynikající hudba). ()

maddy

Módna vlna klasických rozprávok v novej veľkolepej fantasy podobe už prišla z Ameriky aj do Európy a ako prvý reagujú Francúzi s Kráskou a Zvieraťom. Osobne som sa na film tešil hlavne kvôli Gansovi. Jeho Silent Hill považujem za najlepšiu videohernú adaptáciu, ktorá ide ruka v ruke so skvelým temným vizuálom. Po tých rokoch som sa preto tešil ako Gans opäť popustí uzdu svojej fantázie. Bohužiaľ sa zase raz ukázalo, že Gans je síce dobrý „maliar“, ale priemerný režisér. Opäť maľuje prekrásne obrazy a predstavuje veľkolepú výpravu, hrá sa s každou farbičkou, ponúka úchvatné kostými a celkovo vtláča tomuto obohranému príbehu nápadmi hýriaci fantasy vizuál. Ale čo z toho, keď celé toto opulentné pojatie je na hrane gýču a nemá opodstatnenie v príbehu. Gans síce pláca do obrazu jeden vnemový podnet za druhým, ale samotný príbeh mu nedáva najmenší zmysel. Scény na seba nekonzistentne nadväzujú, ani takto jednoduchý dej nedokáže zmyselne podať, aby bolo badať odkiaľ a kam smeruje. Navyše absolútne nefunguje chémia medzi ústrednou dvojicou, nebadať kedy vlastne k sebe získali sympatie a aj všetky dialógy medzi nimi sú skôr nepodstatné. Celé je to potom zbytočne zaobalené do retrospektívneho rozprávania, ktorá je prehľadné od prvého momentu. Gans má síce fantáziu hodnú dvadsiatich ďalších ľudí, ale nepozná mieru. Vo vlastných nápadoch sa stráca, hádže jeden za druhým bez toho aby si rozmyslel, či sa do filmu hodia. Raz zobrazuje úplne nahú lesnú vílu a občas sa snaží temnejšie podať príbeh, aby inokedy mohol predvádzať infantilné scény so zakliatymi psami. Otázne je pre koho je potom táto verzia určená? Pre dospelých bude priveľmi infantilná, ale pre deti zase zbytočne vážna. V závere Gans neustriehol cit a chcel by predvádzať až megalomanskú šou (scény s veľmi chabými CGI obrami), ale na to evidentne nemá rozpočet. Vznikol tak len nechutne predigitalizovaný, nekonzistentný, nezaujímavý mix všetkého možného. Chvíľu sa tvári dospelo ako Snehulka a Lovec, chvíľu infantilne ako nový Vládca Oz, ale v jeho jadre sa skrýva len ťažko nezvládnutý projekt. CELKOVO: 2* (4/10) ()

MartinezZ

Další z řady x-krát moderně přefilmovaných pohádkových příběhů. A další z řady těch, u kterých se to fakt nepovedlo. Nemastné, neslané, odvyprávěná jen kostra, která by ale zabrala tak polovinu stopáže, takže se musely navymýšlet hromady doplňkových pitomostí, aby to mohlo mít více efektů, bylo to více epičtější a trailery tak přitáhly lidi do kin. Nuda a nezajímavost, ačkoliv graficky to vypadalo hezky a než film by se to asi více upíchlo u kvalitní počítačové adventury. A ti animovaní bíglové už byl vrchol pitomosti. ()

kareen

Jako, natočeno je to fakt krásně, o tom žádná, jenže vizuál, masky a triky jsou jedna věc, ale dobrý příběh nenahradí. Největší chybou podle mě je, že se tu odvíjí vedle sebe hned tři linie najednou - netvorova minulost, bratři a nakonec vztah mezi kráskou a zvířetem. A právě u toho to drhne nejvíc, protože zkrátka není dost času, aby se mezi těma dvěma vyvinula jakákoliv chemie, navíc nic proti Vincentu Casselovi, ale jeho charisma je tady na bodu mrazu, to už mi přišla zajímavější Léa Seydoux. Jako pohádka to není zas tak velký průšvih, jen škoda toho promarněného potenciálu. Ale ty malé pejskopotvůrky byly moc roztomilé a dětem se budou asi moc líbit. ()

CBD

Nové pojetí ohraného příběhu, krásná výprava a neméně krásná Léa Seydoux jsou důvody pro to, aby většina z diváků tuhle adaptaci Krásky a zvířete neignorovala navzdory jejím nedostatkům. Christophe Gans svým ambiciózním projektem rozhodně nezklamal, ale o to víc zamrzí, že se nepustil do něčeho temnějšího, než do burtonovsky laděné pohádky. Snad příště. ()

Alementina

3,5* Vizual pekny, ale ta romance je hodne zkracena, kraska se nam do zvirete zamilovala snad po trech vecerich, kdy ani na jedne z nich zvire zadny zamilovani hodny pocin nepredvedlo. Asi jina doba :) ()

ABLABLABLA

"La vie pour le rose." - bych teda nedala. Růže jsou jedny z nejškaredějších květů a pokládat za ně život.. ne dík. Přemýšlela jsem, jestli mě to vyprávění příběhu v příběhu víc sere nebo naopak pomáhá celému sledu událostí. Nedělo se tu nic nečekaného, už při prvním čtení muselo být všem jasné, že to vypráví Belle... no a potom, co viděla nestvůru v odraze sklenice a najednou se vypravěčka zeptala dětí, jestli má číst dál, tak to muselo být jasné i těm posledním natvrdlým jedincům. Příběhově a vůbec jsou to tak 3*, ale mě naprosto okouzlila ta výtvarná stránka. Úžasná pohádková grafika a barevnost a ta fantazie... to prostě zvedá na 4* (a samozřejmě Léa Seydoux také výrazně napomohla hodnocení), protože to mě prostě vnuklo po delší době chuť zase malovat. A ten hrad! Nádhera.. na takovém bych klidně bydlela, kdyby měl tekoucí vodu a splachovací záchod :) A její zelené šaty s těmi šperky bych taky chtěla k narozeninám prosím ;) P. S. Nevím proč ti psi vydávali zvuky jako žáby zkřížené s opicí. ()

blackrain

Klasický pohádkový příběh, který je zde trošku potemnělý. Považuju za dobrý nápad natočit část příběhu v zímním období, kdy je krajina pod sněhem a ledem. Dodává to zvláštní atmosféru a samozřejmě jisté neopakovatelné kouzlo. Scenérie byly nádherné. To se povedlo. Animátoři si dali záležet. Triky a efekty se taky povedly. Jsou nápadité. Vizuální stránka mým očím krásně lahodila. Bála jsem se, aby tohle vyprávění zbytečně nesklozávalo k lacinému hororu. To by bylo na škodu. Nápad se zlatou laní považuju za velké plus. Dost to o Zvířeti vysvětluje. Nepamatuju se, že bych o zlaté lani v souvisloti s tímto příběhem slyšela nebo o tom někde četla. Mám tenhle příběh moc ráda a ráda se jím taky nechávám dojímat. K absolutnímu štěstí mi ale ještě něco chybělo. Jsem chtěla víc. Vincent Cassel mi se svou drsnou vizáží vůbec nevadil. Dokonce se mi tu líbil. Tenhle chlap taky zraje jako víno. ()

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)