Bylo nebylo....Žil kdysi jeden kupec, jehož nejmilejší dcera se jmenovala Kráska. Kupec přišel o vše během strašlivé bouře a jeho rodina byla zruinována. Jednoho dne ztracen uprostřed lesa objevil něco úžasného, hrad plný bohatství. Za utrženou růži pro Krásku, však obludné Zvíře požadovalo jeho smrt. Kráska se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí a rozhodne se obětovat místo milovaného otce. Nicméně, to není smrt, která jí čeká v hradě Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Belle triumfuje nad nebezpečím. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Kráska se do zvířete zamiluje, princi se vrátí jeho původní podoba a budou žít štastně a spokojeně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Helo

Obrazově a hudebně naprosto krásné. Jen ta láska byla hned na druhý pohled. Ale co, je to pohádka, takže na to sere zvíře. ()

salalala

Je fajn, že Gans se vydal cestou potemnělého příběhu s tajemnou atmosférou. Vizuálně tu opravdu kouzlí a jeho až komiksová a surreálná stylizace patří k tomu nejlepšímu, co ve filmu je. Zámek Zvířete navíc snímá jako takový samostatný "organismus" fungující dle vlastních pravidel, kam se dostane jen málokdo. I celkové ladění vysloveně potěší a má to takový nádech záhady a neskutečna, který se chvílemi blíží fantasy, což asi moderní divák ocení. A je to dobře, protože na předvídatelném příběhu nic nepřekvapí, ačkoli vyprávění osudů zakletého prince pomocí flashbacků je příjemné oživení. Léa Seydoux je opravdu panensky půvabná, jenže její postavě chybí větší motivace, neboť její vzplanutí ke Zvířeti prostě nepůsobí moc uvěřitelně. Cassel nezklame, ale nemá moc co hrát, protože většinu času je pod maskou, která se stejně jako kompletní efektová stránka moc nepovedla. Viditelně digitální triky dost sráží dojem ze závěrečné třetiny, která je prakticky jen jejich přehlídkou bez jakékoli zajímavosti. Je škoda, že Gans to celé nedokončil tak, jak začal, protože konec je spíš úlitbou teenagerům, kteří přece jen čekají nějakou tu akci. Možná kdyby měl k dispozici větší rozpočet, dopadlo by to lépe. 60% ()

gegina31

Nejlepší zpracování jaké jsem viděla. Dokonce se mi líbí víc než naše Panna a netvor. Dopodrobna vykreslené. Dali si práci vymyslet, jak se z prince stalo zvíře a to jsem ještě v žádném zpacování neviděla. Vincent Cassel není kdovíjaký hezoun, ale tady mu to slušelo a role mu sedla. ()

Dont

Jako fanoušek české pohádkové klasiky Panna a netvor jsem si novou francouzsko-německou adaptaci nechtěl nechat ujít. Ovšem kvůli nepochopitelnému českému dabingu v kinech jsem si musel počkat až na doma. Potenciál tam určitě byl větší, obešel bych se bez zakletých psů, protivných sester i dalších šablonovitých postav nebo některých toporných dialogů, ale jako pohádková fantasy podle klasické předlohy mě to minimálně po výpravné a vizuální stránce naprosto uspokojilo. Snad jen to odhalení pravé podoby hostitele mohlo trochu počkat, na můj vkus snímek příliš brzy ztratil kus ze svého kouzla. Pozitivně hodnotím i obsazení hlavní dvojice a tak jen četné výše uvedené nedostatky a negativa mi překazily přidat čtvrtou hvězdu. ()

kajas

Ani se nebudu snažit skrýt zklamání. K čemu je potěšení z příjemné hudby, krásných kostýmů (zelené Krásčiny šaty, ach!) a dobrého nápadu odvyprávět i část života Zvířete před jeho zakletím, když naprosto chybí nějaký projev citu či chemie mezi hlavními postavami. Kráska prostě se Zvířetem (mimochodem, docela bídná maska, kam se hrabou na Herze) párkrát povečeří a zničehonic mu vyzná lásku. Film má poměrně dlouhou stopáž, ale přesto si jeho tvůrci nedali příliš práce s rozpracováním tak důležitého aspektu. Ani samotný závěr mě nijak nenadchnul. Ještě, že jsem neutrácela za vstupenku do kina. ()

Aljak

Ďalšia z klasických rozprávok v novom kabáte, a podľa mňa celkom vydarené spracovanie. Napriek mnohým kritickým názorom ma to celkom prekvapilo, aj keď samozrejme aj ja mám zopár výhrad. Niektoré scény totiž pôsobili veľmi zdĺhavo a naopak tie, ktoré by si zaslúžili pomerne väčší priestor len tak zrazu prehrmeli. Ale čo sa týka vizuálnej a hereckej kvality, tak tam sa dá jedine chváliť. Dokonca ani špeciálne efekty neboli až tak neznesiteľné ako v iných novodobých prevedeniach starých dobrých rozprávok. A celkom zaujala aj Léa Seydoux, ktorá bola naozaj očarujúca. Príbeh je to už síce okukaný, takže nejaké zvraty v deji tým pádom už sú vopred bez prekvapení, ale ako celok veľmi príjemné prevedenie. ()

Hees

Pekná rozprávočka a jediné čo mi na nej vadilo bolo to zbytočné čítanie deťom. To čítanie ma vytrhávalo z deja a musel som vždy chvíľku počkať kým som sa znova cítil, že som v ňom. Okrem tohto je dej plynulý a v príbehu nie sú žiadne prekvapenia skôr sa drží svojej kostry akú by mal mať. Léa Seydoux sa celkom hodila do tejto role a páčila sa mi v nej a tým nemyslím, že by zahrala niečo unikátne len sem do tohto filmu pasovala ako "kráska". Najviac ma aj tak zaujali všetky nádherné šaty, ktoré mala oblečená hlavná hrdinka a pri tom som muž, takže neviem čo sa deje (hehe čas na smiech). Triková časť je tiež zaujímavá a podľa mňa na nej nešetrili. ()

bourec

Rozhodně ne pro ty,co lpěj na příběhu s romantickejma scénama,ve kterejch se ona zamiluje do něj,a ještě dnes spolu žijí navěky.tady ale trochu jinak,zdá se mi to takový dospělejší,žádná rozpatlaná růžová kaše,prostě se mi to líbilo,i když to furt je už x-tá verze toho samýho.70%. ()

BarryLyndon

Na evropský rozpočet docela působivé, ale o moc slabší jak Branaghova Popelka. Lea Seydoux mi definitivně nepřijde zajímavá a nevím, jestli je její výraz zhulený feťačky hraný nebo......? Hodně jsem si sliboval od Cassela, škoda že mu dali zbytečně roztomilou značku. Myslím, že tohle pro produkci od DIsneyho nebude těžký soupeř..... 6/10 ()

Yorkcz

Za posledních x letech super pohádkový film od francouzů klobouk dolů, atmosféra, animace, efekty suprová a asi nejlepší verze krásky a zvíře. Blbec Disney se může jít zahrabat (podle mého názoru, česká verze je taky pěkná na dobu kdy se to natáčelo) za posledních 7 let si ukládám tuhle hranou pohádku mezi tom 10 hraných pohádek a určitě k tomuto filmu se budu vracet ne jednou. Super by bylo kdyby to dávali každým rokem o vánocích jako jiné pěkné pohádky. ()

necisty

Moc krásně podaná stará známá pohádka. Rozhodně nepatří mezi ty kratší díla a přitom dost nestíhá vyprávět příběh a musí si pomáhat sny vstupující do minulost. Je tedy méně věrohodné, že by se Bella tak rychle zamilovala. Také je dáno málo prostoru roztomilým zmutovaným pejskům :D. Každopádně ústřední dvojice to táhne a tak víla ... byla nahá, jů. ()

Morzael

Oceňuji krásnou stylizaci, výpravu i efekty, ale to je tak jediné, co zde ocenit lze. Příběh je vyprávěn tak nudně a chladně, s tak nesympatickými postavami, že v podstatě ani nikomu fandit nemůžete. Což je dost problém u romantické pohádky. K tomu navíc ty nepochopitelné myšlenkové pochody postav v podstatě ze scény na scénu, vypravěčsky film naprosto selhává. BTW asi jsem měl nějakou zkrácenou verzi, protože ať se snažím sebevíc, nevzpomenu si, kde se do Zvířete Bella zabouchla, ani proč. Leda by ta vypočítavá mrcha byla na prachy. ()

pakobylka

Příběh Zvířete a Belle začíná jako stylově starodávná, až goticky komorní pohádka s měkce zastřenou a lehounce potemnělou atmosférou, aby skončil jako ... jako zcela nemístný a dokonale rozklížený mišmaš všeho možného, co si snad ani nedokážete představit. Ve finále jsem si dokonce mohla připomenout pozoruhodné schopnosti rozverné flóry z excelentně přeexponovaného "Jumanji" (1995), ale to už jsem nad nepohádkovou pohádkou dávno zlámala hůl. Netuším, jak vyhlíží původní předloha z roku 1740 od jakési Madame de Villeneuve ... a je mi úplně jedno, nakolik se k ní filmaři v tvůrčím rozletu vrátili - nebo nevrátili (viz sekce "zajímavosti"), pravdou zůstává, že stvořili cosi odporného, co se za pohádku pouze drze vydává. Myslím, že neomezených možností počítačové animace je třeba využívat s rozmyslem, neboť právě tady víc než kde jinde platí, že méně je někdy více. Můžete sice zhmotnit prakticky VŠECHNO, co vás momentálně napadne, to ale neznamená, že byste to MĚLI udělat. Navíc ... tahle vyprávěnka je přece O VZTAHU - mezi Kráskou a Zvířetem, a ten jsem při nejlepší vůli nenašla. Kam se poděl ? Jak je možné, že se k smrti vyděšená kladná hrdinka = obětavá a nezištná empatická bytost jako mávnutím kouzelného proutku přes noc promění v krajně nesympaticky sebevědomou, vyzývavou, samolibou, rozmarnou a arogantní fúrii ? Kdy a proč vlastně našla ve Zvířeti zalíbení ? A co Zvíře ? Jak se do ní mohlo zamilovat ??? Tady je vidět, čím chlapi obyčejně přemýšlejí, když vidí hezkou tvářičku ! ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Taky jsem tak trochu doufala, že kletbou bude stižen někdo jiný - že se kupříkladu královským rodičům stihne narodit syn (král se mi z duše protivil od prvního záběru - popravdě se mi daleko víc zamlouval ve své zvířecí podobě) ... a že s příchodem skupiny nezvaných vetřelců ožijí kamenná zvířátka s drahokamennýma očima v zámeckém interiéru (přinejmenším by si zasloužila trochu povyražení - po všech těch nudných letech strávených ve starobylém zanedbaném sídle). Žádné z mých přání se mi pochopitelně nesplnilo - pohádka si hleděla svého, tudíž se věnovala výhradně realizaci vlastních nápadů a mě si nevšímala. Její škoda, na víc než na 1* to nevidím. P.S.: Všimli jste si ? Pokud se v pohádce z ničeho nic ztratí vladař, nemívá to zpravidla žádné tragické důsledky ... nikomu neschází a život v království si jde v klídku dál - jako by se vůbec nic nestalo. ()

Juto

Rozprávanie Christopha Gansa o Kráske a zvierati oplýva neosobnou a neuspokojivou honosnosťou. A chémia medzi hlavnými postavami je takmer nulová. 4/10 ()

animaxis

Další dobře zfilmovaná pohádka. Je asi třeba na začátek říct, že v duchu knihy se to tolik nenese, ale vůbec to tu nevadí. S příběhem si Gans poradil dobře a tím to nekončí. Dále je dobrý ještě výběr herců a vizuál. Ve filmu se střídají temné i světlé chvíle a ty vizuál perfektně doplnuje. I zvíře tu vypadá dobře a ze všech filmových zpracování této knihy je podle mě nejlepší. Jen mi u něho vadí dvě věci. 1. Jeho celý zjev se tu podle mě ukázal moc brzo. Kdyby si diváci všimli zvířete poprvé, až ho spatří Belle, tak by to mohlo být efektivnější. 2. Zvíře v tomto filmu má sice dobře napsanou postavu, ale ne až tak moc jako v jiných filmech. To ovšem tolik nevadí, protože děj se zaměřuje spíš na Belle, než na zvíře. Herci ve filmu jsou všichni skvělý. Ti co měli být hodní působí sympaticky, ti co měli být protivní nesympaticky a ti co měli být zlý jsou prostě zlý jak mají být. Hudba ve filmu mě až tolik nezaujala, ale místy mi přišla hezká. Čtyři hvězdičky. ()

SeanLSD

Bol som hodne sklamaný, že môj obľúbenec Gans opustil, resp. musel opustiť novú, temnú a apokalyptickú verziu FANTOMASA, ale vravel som si, že ani temná a tragická verzia KRÁSKY A ZVIERAŤA nemusí byť na zahodenie. Z traileru však nešiel dobrý pocit a z výsledku ako celku bohužiaľ tiež. Nepríliš rafinovaný scenár, nepríliš nápaditá réžia a na mená ako Cassel a spol. skôr len veľmi vlažné výkony. Zvolená romantická a rozprávková podoba, nezávadná i pre deti, pôsobila bezzubo, romantika skutočných citov sa stratila pod náporom farieb a nánosom digitálna... ale - zostalo tu jedno veľké ALE. Našťastie to totiž všetko prevalcovala gansovská opulentná vizualita, výprava a neskutočne úchvatné kostýmy. Zvieraťovo obydlie a zakliate údolie, za ktoré by sa nehanbila ani Šípová Ružena bolo pre mňa náplasťou na všetky rany komerčných ústupkov, príbehových nedostatkov a dramaturgických chýb. Ony sú tým, čo tu tak vysoko hodnotím a osamotene by im náležalo hodnotenie absolútne. Nie je žiadnym tajomstvom, že mám pre výpravné rozprávky veľkú slabosť, stačí pozrieť na moje hodnotenie SNEHULIENKY A LOVCA i JANKA A MARIENKY: LOVCOV ČARODEJNÍC. Že sa im práve režisér BRATSTVA VLKA a SILENT HILLU nedokázal vyrovnať, je zarážajúcim prekvapením. Ale čo sa týka Gansovho (vskutku galského) citu pre majestátnosť tajomnej krajiny a jej starobylú mýtickú krásu, ten je bezkonkurenčný. Aj pri tomto, v mnohom jeho poetike poplatnom diele, môže Hollywood blednúť závisťou. ( Hodne som zvedavý na porovnanie s blížiacim sa MALEFICENT. ) V tomto prípade sa nehanbím opakovať slovo DOKONALÉ estetické stvárnenie začarovaného zámku, priestor tých najkrajších tajuplných snov. Túlal by som sa v ňom večne, je tým hlavným a jediným, čo vo mne z tohoto filmu možno navždy zostane... ()

misulka03

Co k tomuto filmu říct. Nepochybně Vás zaujme vizuální stránkou, kde si autoři hrají s moderní technikou a asi nenajdete film kráska a zvíře v honosnějším provedení. Nicméně dějově to byl pro mě opravdu propadák. Jako by tam chybělo celéto kouzlo pohádky, které mám dějově nějak zafixované a tady mi to všechno chybělo. ()

kocik1

Pohádka oslavující Stockholmský syndrom. To snad i Natasha K. musela cítit k Priklopilovi víc než tahle kráska ke svému zvířeti. A taky není divu, atmosféru vzrůstající lásky se p. Gans snad ani nepokoušel budovat. Navzdory všem těm barvičkám a trikům tak nakonec vzniklo akorát velké nic, které nezaujme děti ani dospělé. ()

Prometheus69

Divný.. Na-druhou stranu je to aspoň první verze která se víc zabývá a jde přímo do hloubky zvířete samotného a jeho storrky která je vždy nějak zabitá... moc nevysvětlovanou kletbou Jo a nezpívá se tam!:D Ale Hold Francouzy... vždicky se najde něco ještě víc posrat.... I přesto že je vizuál naprosto úchvatné a triky velmi povedené. :) 45% Přesto Nejlepší zvíře zůstává ten náš.. či spíš netvor! ()

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)