Od dob založení Spojené Federace Planet byla základní směrnice zcela jasná - žádná expedice hvězdné flotily se nesmí vměšovat do přirozeného vývoje jiných civilizací, dokud nebudou připraveny na první kontakt - čili dokud neobjeví technologii hypermotoru. Nyní ale Picard dostává rozkazy, které jsou v přímém rozporu s tímto pravidlem. Pokud uposlechne nadřízené, 600 mírumilovných obyvatel planety Ba´ku bude násilně vysídleno ze svých domovů pro údajné dobro miliónů ostatních lidí, kteří pak budou moci využívat účinku Pramene mládí planety Ba´ku. Pokud neuposlechne, riskuje svou loď, svou kariéru i svůj život. Pro Picarda je však volba jasná, postavit se proti celé hvězdné flotile... a vést vzpouru za záchranu Ráje. (oficiální text distributora)

Bobšule

Zatímco většina startrekovských filmů je tak nějak spíš zaměřená na klučičí publikum, u Vzpoury se možná lépe chytají holky. (I ty už kapku starší.) Není to jen větší dávkou romantiky, která mně osobně velice medila, ale je to i celkovou poklidností snímku. Dámská část publika jistě ocení i fakt, že technologické vychytávky nejsou v tomto díle až tolik akcentovány. Čímž ale rozhodně nehodlám tvrdit, že by se ve filmu snad žádné neobjevily! ()

RajAthen

Saliery ve vesmíru. Hm, snaha zajímavá, bohužel logika si dala volno a triky nestojí za mnoho. Lepší jsou dva řadové díly seriálu. ()

diodoros

Ďalšia časť filmovej série Star Trek režírovaná Jonathanom Frakesom. Herci, hudba, efekty sú ako vždy výborné, námet je zaujímavý. Tentoraz je témou myšlienka ľudského zmýšľania (dobro väčšiny, zničenie jedného pre záchranu ostatných), konfrontácie so "strateným svetom", otázka unáhlenosti života, pomsty a hlavne téma "záchrany raja". Dej je premyslený, film prináša mnoho zaujímavých momentov - Frakes opäť odviedol slušnú prácu. ()

Kingjiri

Jonathan Frakes je určitě dobrej režisér, ale myslim, že za těch téměř 60 mega se dal výrazně eliminovat televizní look snímku, zřejmej zejména při scénách s vizuálníma efektama / exteriérama. Ale možná by to byla zbytečná práce, protože příběh mě nijak nezaujal a už pár dní po projekci musim intenzivně vzpomínat, o čem vlastně tenhle Star Trek byl. Tak nějak se opět nemůžu zbavit dojmu, že takovejhle námět by byl vhodnější spíš na jeden díl (dvojdíl) než na celovečerák. Jen lehce průměrnej Star Trek, kterej si znova nejspíš nepustim, tři slabší hvězdy. ()

Shakaar

Insurrection přicházel na sklonku roku 1998 do kin s velkým očekáváním. Vždyť předchozí First Contact, prokázal že TNG posádce může vyhovovat akce, napětí až horrová zápletka, kterou jim poskytli "space zombie" borgové. Filmu hrálo vše do karet, Star Trek měl tehdy dvě serie, které pomalu vrcholili a měli nějakou sledovanost a předchozí film byl kriticky i finačně uspokojivý pro Paramount. Režisérské křeslo se přikleplo zase Frakesovi, který se minule osvědčil. Chyběl k tomu jen kvalitní scénář. A ten...bohužel nepřišel. Ne že by Michael Piller nebyl dobrý scénarista, ale na svém kontě neměl žádný celovečerák, takže je hodně cítit z filmu, že vypadá zase jako prodloužená Star trek dvojepizoda, jedna z těch průměrnějších. I po vizualní stránce bylo vidět že to nedělalo ILM, které mimo jiné v té době dělalo na takových dělech jako byl Titanic či Star Wars, ale Blue sky studios, kvalita byla nižší. Krom toho rozpočet který nebyl až tak malý, padl dle všeh hlavně na vesničku Ba´ku, kde se děj odehrával. Filmu se nevyhnul zásahu studia, osobně si říkám ale že kdyby film dělal Ronald D. Moore a Brannon Braga, kteří plnili své povinnosti ve Star treku Deep Space Nine, respektive Star trek Voyageru, tak by to byl silnější film. Ani zápletka nebyla zrovna nejsilnější. Exteriery byly asi nepůsobivější ze všech filmů ve Star treku doposud a v klidu by se dodnes vyrovnali i novým verzím ve Star treku, to ale bylo málo. Hodně slabá byla účast zbytku posádky, role Gates McFadden, Mainy Sirtis a dalších se ztenčili na diskuze o poprsím a o tom, jak Federace má hájit zájmy slabších za každou cenu. Co hůře ani výkony Stewarta či Spinera nebyli zrovna nejlepší. Stewartovi se vybrala dost slabý ženský protějšek, Spiner zase zdegradoval vývoj své postavy někde na úroveň první nebo druhé řady z původní serie TNG. A tak to bylo i třeba se záporákama. Ve své době, kdy jsem na tom byl v kině, což pro mě v případě Star treku byla premiera (a zároveň na dlouho derniera) jsem na to pohlížel jako na dobrý snímek. Ale bohužel stárne tento snímek strašně špatně a když to tak vezmu, s porovnání s dalšími TNG snímky vychází ještě hůře jak často kritizovaný Nemesis, který se někdy přezdívá jako umíráčkem pro určitou éru Star treku cca od roku 1987 do roku 2005 což je konec Enterprise. ()

john.h

Na to že to vyšlo jen rok před Matrixem působí efekty dost lacině. Jinak je to solidní podívaná ze světa Star Treku. ()

celticek

Souhlas s Marigoldem, Klingon v pubertě je hustý, ale mě nejvíc dostaly scény s Picardem a nádhernou ženštinou, hned bych se k nim odstěhoval.. ()

RedRose

Řekl bych, že tento film byl proti jiným takový klidnější, ale stále na vysoké úrovni ST. Po prvním kontaktu bylo asi těžké něco vymyslet, ale povedlo se. Znovu vidět posádku Enterprise bylo (ve své době) vedle aktuálně vysílaných, nic-moc DS9 a trochu jiného VOY, velice příjemné. I Worf si opět odskočil z DS9 a celkově to bylo fajn. ()

papadoce

O planéte s večným životom. Jonatán Prvý kontakt nezopakoval. Star Trekovský priemer a povinné pozeranie ak chcete zhliadnuť všetkých 13 filmov. Ja chcem. ()

Jara_II

Docela nudný díl který se rychle vypaří z hlavy. Budiž důkazem to, že jsem to viděl před třemi dny, ale už si nedokážu vzpomenout o čem přesně to bylo... ()

pekas

Donna Murphy coby 300 letá bába byla celkem k nakousnutí. Je pravdou že po špičkové osmičce je tento díl trochu klidnější až možná přespříliš. 70%. ()

subic

Co z tohohle dílu zbude v paměti, Riker se oholí, aby měl tvářičku jako androidí prdelku a Worfovi se udělá jebák/beďar na nose. Výrazně světlou stránkou filmu je hudba. O to horší je ale děj, začátek je slibný, když rozbitý daťák běhá po planetě a dělá psí kusy, starý J.L.Picard si po celou dobu hraje na akčního hrdinu, přesto děj tak od třetiny začíná trochu váznout. Triky tentokrát také nejsou nic moc. Záporáka tu hraje F. Murray Abraham a to je namaskovaný skoro k nepoznání. A co tomu ještě chybí? Pro mě trocha toho humoru a víc napětí tak jako v předchozím Prvním kontaktu. ()

PeterJon

Pompézna brečka, štúdiovo umelé, zbrane sú lacné makyty, pôsobí to ako jedna zo 400 seriálových epizód. Námetom zaujímavé aj ako majú vplyv omladzujúce účinky na posádku :). ()

mrclTV

Po predchádzajúcom super akčnom dobrodružstve sa posádka Enterprise vydala na duchovnejšiu cestu vesmírom plnú etických otázok. Insurrection je spolu s Generations asi najslabším filmom s Picardovou posádkou. Celý dej je rozvláčny a nezaujímavý a navyše nie je ani originálny, zápletka je silne inšpirovaná jednou časťou zo seriálu. Teraz som si nie veľmi istý, ale takmer to isté bolo riešené už v pôvodnom seriáli zo 60-tych rokov, len je to prerobené do moderného kabáta s pridanými odbočkami a zákutiami. No i tak to stačí na nepresvedčivé 3*. ()