Batesův motel

Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller
USA, (2013–2017), 36 h 1 min (Minutáž: 39–47 min)

Hudba:

Chris Bacon

Freddie Highmore, Vera Farmiga, Max Thieriot, Olivia Cooke, Nestor Carbonell, Nicola Peltz, Mike Vogel, Kenny Johnson, Keegan Connor Tracy, Ian Tracey (více)

Série(5) / Epizody(50)

Krev je hustší než voda aneb Jak to bylo před Hitchcockem. Hitchcockův klasický horor Psycho (1960), natočený podle románu Roberta Blocha, patří do pomyslného zlatého fondu světové kinematografie a od doby svého vzniku vybízí k různým pokračováním, přepracováním i bezostyšným napodobeninám. A tak máme Psycho II (1983), Psycho III (1986), Psycho IV: Začátek (TV-1990) a také remake režiséra Guse Van Santa (1998), pyšnící se tím, že sleduje mistrův originál záběr po záběru (není to do důsledku pravda).
Seriál Batesův motel „vychází z postav Blochova románu Psycho a ze způsobu, jak byly zobrazeny v Hitchcockově stejnojmenném filmu". Jeho tvůrci Carlton Cuse, Kerry Ehrin a Anthony Cipriano zvolili v poslední době oblíbený přístup tzv. prequelu, tedy rekonstrukci předcházejících osudů hlavních protagonistů. Děj ovšem přenesli do současnosti a také změnili jeho místo. Příběh se neodehrává ve smyšleném kalifornském Fairvale, nýbrž ve fiktivním oregonském pobřežním městečku White Pine Bay. Tam přijíždějí čerstvě ovdovělá Norma Batesová (Vera Farmigaová) s šestnáctiletým synem Normanem (Freddie Highmore) a zabydlují se v motelu, který Norma koupila z manželovy pojistky a kde chtějí oba začít nový život.
Norman se seznamuje se spolužačkami Bradley (Nicola Peltzová) a Emmou (Olivia Cookeová) a Norma zase poznává především místní představitele zákona, šerifa Romera (Nestor Carbonell) a jeho zástupce Zacka (Mike Vogel). Norman působí navenek normálním dojmem, ale je z něho cítit všudypřítomné napětí a jeho vztah k matce je přinejmenším zvláštní. Do děje první řady významně zasáhnou bývalý majitel motelu a také Normanův starší sourozenec Dylan (Max Thieriot), který se k nim nastěhuje. Poklidné městečko, kde se zdánlivě nic neděje, skrývá některá nepěkná tajemství, jež fungování Batesova motelu přímo ovlivní. (Česká televize)

Hapretor

Na večerní relax povedený miniseriál. Druhou sérii rád shlédnu. Vera Farmiga odvedla kus herecké práce. Smekám. Jen tak dál. A mimochodem mám dotaz - Byl v tom městě vůbec někdo normální ??? ()

rusty09

První 4 díly výborný, uvidíme po dalších pár dílech jak to bude, ale zatím je to na hranici 4-5. Pokud mě to fakt chytne, tak se tomu nebojim dát 5, teď jde o to, jestli to kvalitu z prvních 4 dílu udrží. ()

Petrushka5

Asi žádná z hlavních postav vám nebude vyloženě sympatická. Přehnaně dominantní matka, tak trochu hysterka a citová vyděračka. Syn je na první pohled divnej týpek v divným svetru, maminčin mazánek a největší outsider ve škole. A přesto vás to chytne, je to napínavé, rychlé, je zde mnoho bizarních postaviček a postav. Ale jsem trochu rozpačitá, co se týče dalších sérií. Proč je nutné, aby všechny současné seriály měly x milion sérií? Zde už za chvíli nebude koho zabíjet, přece jen jsme na území nepříliš velkého města, navíc Bates nám musí ještě dospět, což s sebou nese povinnost vykuchat a vycpat mnoho zvířat... ()

Kadas97

Po zhliadnutí prvého dielu som si dal týždeň pauzu, pretože sa vo mne miešali pocity ohľadom toho. Po týždni som zapol ďalší diel a do troch dní to dopozeral celé. Teraz, keď mám za sebou prvú sériu, môžem vyhlásiť, Bates Motel je vynikajúci seriál. Neskutočne dobrá Vera Farmiga a Freddie Highmore, ktorý sú dopĺňaný ďalšími známymi tvárami podávajú príbeh Normana a Normy Batesových na zlatom podnose. Vynikajúca práca s psychológiou jednotlivých postáv a o Norme Batesovej ešte ani teraz nemám urobený úsudok. Výhodou je, že tu nemáme 100 postáv ako v slovenských stupídnych seriáloch ale len takú hlavnú desiatku, ktorá je rozpracovaná do najmenších detailov. 8 z 10 ()

Haide

Skvělý nápad. Těžko říct, jak to půjde v druhé sérii, ale zatím má seriál velmi osobitý styl a dobře se na něj dívá, ale nejvíc vše zvedá perfektní obsazení. Jestli je problém, že všichni víme, jak to dopadne? Vůbec ne! ()

terina.92

Po shlédnutí druhé série přidávám hvězdu, a jsem na 5. Vera je opravdu skvělá herečka, palec nahoru. Moc se těším na další sérii. ()

dandislav1991

Do pátého dílu jsem si říkal, že to je seriál z top ten, pak to však šlo rapidně dolů a poslední díl první série byl zklamáním. proto snižuju na 4* a budu se těšit co přinese druhá série. ()

tranquill

"Když tomu budeš pevně věřit, tak se ti to určitě splní!" Příběh se pomalu rozvíjí a seriál s přibývajícími díly získal na poutavosti a větší mysteriozitě. Především Freddie Highmore podává skvělý výkon a já jsem zvědavý, jak bude série pokračovat. Tak až do poslední série si udržel svou úroveň a Freddi své podání ještě vystupňoval. ()

Vabr

Musím říct, že jsem měl zpočátku obavy z toho, jak bude Batesův motel schopen převést originál do seriálové podoby, jestli bude mít do příběhu pořád co přidávat nebo jestli to bude správně psycho, ale nakonec si můžu s klidem oddychnout, jelikož seriál se s tímhle problémem popasoval vcelku dobře. Sledujeme život Normana od počátku, kdy si s Normou zakoupí dům s motelem u cesty a kdy je ještě jakože "normální", až do samotného konce, kdy je už starým známým Normanem Batesem z Psycha. První série je za mě tou nejlepší, splňuje vše na výbornou, a potom to jde se záživností tak nějak dolů (4. je za mě nejhorší - dějově pustší a méně vynalézavá). Což zamrzí, protože našlápnuto na seriálový klenot měl Batesův motel opravdu skvěle. Celkově mi přišlo, že od té třetí série to už přestávalo mít ten pořádný tah na branku a dřívější co díl, to další šílenost zmizelo (proto jsem už ke konci hodnotil pouhými 3⭐). Když to tak všechno ovšem shrnu, jsem spokojený. Nedokážu říct, že nadšený nebo ohromený, ale spokojen, to určitě ano, a proto uděluju zasloužené 4⭐. Vyhodnocení: Za mě si Norma kradla seriál prostě pro sebe😎 ()

Shaleman

Stejný problém jako s Hannibalem... můžete mít sebelepší herce, ale pořád to bude jen pračka na peníze vydělávající pouze a jedině na slavném jménu, což je taky to jediné, co tenhle koloběh vykradačů kultů spojuje s klasikou. Takové to kopie po několika dílech ztrácí moji pozornost i důvod jakéhokoli hodnocení i komentářů. plagiát si to nezaslouží... A Dexter Morgan se obrací v hrobě... ()

Searison

Tak jsem se konečně dostal k tomuto seriálu.... pokud znáte Hitchcockovo Psycho, tak toto je dá se říct prequel seriál.. po prvních 4 dílech jsem celkem spokojen, ovšem určitě to nemá takovou atmosféru jako originál Psycho, ale nestojí si špatně. Také upozorňuji, že se spíš než o hororový seriál jedná o thriller. Zatím možná se to časem změní. ()

Alexandre

Bates Motel má především vynikající atmosféru. A když k tomu přičtu skvělé herce (Vera Farmiga je opravdu úžasná) a scénář, tak si snad ani nemám na co stěžovat. Je to nepředvídatelné, místy napínavé a mě to rozhodně nenudilo. Závěr první řady je výtečný. Jsem zvědavý s čím příjde série druhá. Už se na ni moc těším :-) ()

drStanek

Já bych z toho udělal "jenom" film. Takhle byla kupa zajímavejch zápletek, na jejichž rozluštění jsem se těšil, zahraná už po pár dílech do kouta, a do konce seriálu se za nimi nikdo ani neohlídl. Ale tak už to asi u podobnejch filmařskejch pokusů bejvá. Po dokoukání série snižuju ze 4 na 3*. ()

ER

Platí pro I.sérii....... Atmosféra kolem "vzniku" Normana je i v rámci dětského okolí dost hustá a vzájemná závislost Normana a matky zpracována na vysoké úrovni. Co trochu skřípe jsou paradoxně "dospělácké" polohy děje, kterým chybí přesnější zpracování. Naštěstí herecké party tyto nepřesnosti vyvažují a jsou ozdobou série. II.série......pokračuje v tom,co v jedničce bylo nejlepší )Ze vztahu Normana a matky začíná mrazit) a zločinecká linie na pozadí je o něco zajímavější. ()

forkys

Po prvních pár dílech musím říct, že jde o velice zábavné psycho. Normanova matka je ojediněle vtipná a celkově jejich vztah je unikátní a pokud se ze seriálu nevyklube další dextr (což lze podle předlohy více než očekávat), tak bude vše v pořádku. Herecké výkony jsou na seriálový poměr opravdu nadprůměrné, pokud porovnám s úvodní sérií Daredevila, kde stáli herci s prominutím za vyliž prdel. _______ Druhá a třetí série byla celkem zvrácená a jak se říká, opakovaný vtip není vtipem -> uplně stejně tomu je se zápletkami. Ačkoliv příbývalo nových postav, druhá a třetí série už stejně neměla co nabídnout. ()

West

O tomto seriálu se hodně mluvilo, a má to i velice solidní hodnocení, a tak jsem si řekl, že bych mohl prubnout alespoň pilotní díl.. a Nyní jsem na konci 2.řady . Je to opravdu hodně zábavná a temná TV série ve stylu Hitchcockova - Psycha , zasazená do dnešní doby. Herecky je to výborné, hudba skvělá, a scénář baví, jen ty dialogy postav občas vytáčí tím jejich schizofrením chováním. Rodinka si totiž ujíždí na takovém zvláštním a ujetém incestním vztahu mezi matkou a synem. Situace ve stylu: Norma miluje svého syna natolik, že by si ho každou chvílí nejraději nacpala zpět do své dělohy.. A Norman se v jejím obětí zase cítí, jako malé batole co chce cucat z jejího prsu. Naštěstí je tu ještě jiný syn, který tento bizarní vztah vyrovnává zpět na úroveň normálnosti - Dylan - pro mě rozhodně nejlepší postava v seriálu. Vede drogový podnik s marihuanou ve stejném městě + půvabná kamarádka - Olivie Cook, co u nich v motelu vypomáhá. Je tu mnoho zajímavých zvratů. Každý díl má něco do sebe.. uvidíme jak na tom bude 3-4 serie, třeba to ještě zvednu na max.. ()

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga