Posádka hvězdné lodi U.S.S. Enterprise zkoumá nejvzdálenější kouty a nezmapovaná místa vesmíru. A zde se setkávají s novým, záhadným nepřítelem, který je i celou Federaci vystaví těžké zkoušce. (Cinemart)

Milano33

Pravdupovediac, trošku som sa zo začiatku obával toho, čo sa stane s touto značkou po odchode J.J. Abramsa. Nakoniec sa moje pesimistické prognózy našťastie nevyplnili a Star Trek je stále znamenitým vesmírnym Sci-Fi. Štafetu po Abramsovi napokon prevzal Justin Lin a musím povedať, že to bola veľmi dobrá voľba. Samozrejme, nie je to Abrams a kvalitatívne to už nemôže byť, čo to bývalo, ale aj tak - za mňa relatívna spokojnosť. Justin Lin sa chopil Star Treku asi najlepšie, ako len mohol, keďže sa rozhodol predsalen pokračovať v Abramsovom duchu. Filmom Star Trek Beyond sa podľa mňa zavďačil nielen fanúšikom Star Trek univerza, ale aj skalným fanúšikom J.J. Abramsa, ku ktorým aj ja hrdo patrím. Justina Lina vnímam ja osobne ako akčného režiséra a je to dosť poznať i na tomto filme. Aspekty dobrodružstvá a akcie uňho išli výrazne do popredia a skvelo naviazal aj na točenie akčnejších a dynamickejších pasáži od svojho predchodcu. Žiaľ mierne utrpeli vzťahy, ktorým nevenoval toľko starostlivosti a priestoru ako J.J. Abrams. Chémia medzi postavami pochopiteľne funguje, o tom žiadna, iba sa tie vzťahy už tak veľmi nevyvíjajú. Tento režisér si nepotrpí ani na dlhších konverzačných pasážach, ktoré by mohli narušiť svižnosť deja. Jednoducho kladie väčší dôraz na vizuálnu, výpravnú a akčnú atraktívnosť blockbusteru, čo je aj nie je vyslovene zlé. Mne celkovo chýbali takéto intímnejšie chvíle a osobitné roviny čo sa postáv a ich vzťahov týka. Na druhú stranu si Lin potrpí na vypiplanej vizuálnej stránke. Najviac ma zo všetkého uchvátil umelo vybudovaný vesmírny komplex Yorktown, ktorý mi vzhľadovo pripomínal dosť Inception alebo Doctora Strangea. Aj akčné sekvencie vo vnútri tejto vesmírnej stanice boli naprosto strhujúce - prevažne keď sa do toho oprela opačná či nulová gravitácia spolu s gravitačnými prúdmi. ()

SpaceOdyseus

Rozvernou Abramsovu rezii nahradil Lin a ja z toho nejsem tak nadseny. Pri akcnich scenach jsou jeho rychla a zbesila kamera a strih na muj vkus az moc neprehledne, ale treba fetisisticke zabery na Enterprise ve vesmiru jsou paradni. Pribehove by se opravdu dalo rict, ze jde o natazeny jeden dil puvodni serie. To je na jednu stranu nostalgicky fajn, na druhou stranu jsou vsechny hlavni postavy v naprosto stejnem stavu na zacatku filmu, jako na konci. Zadny vyvoj, nic. Proste jen dalsi dobrodruzstvi s nudnym zaporakem, ktery zacne byt zajimavy az v poslednich deseti minutach. A ohledne klimaxu celeho filmu? Nechapejte me spatne, Beastie Boys mam opravdu hodne rad, ale pouzit stejne reseni jako v Mars Utoci? To mi uz prislo jako zbytecny a obrovsky "cop out" bezradnych scenaristu. Ale i pres vsechny me pripominky to celkem rychle utece a je to stale Star Trekovsky zabavne, takze solidni tri. ()

divak84

pro neutrálního fandu je nejvtipnější zřejmě Karl Urban + Zachary Quinto.. Idris Elba v tom filmu vubec nemusel být, Sofia Boutella jako badass, nijak over the top, nijak klišovitá postava naprosto skvělá... žeru ji :) ale příběh je takový zase spíš dobrodružný, klišovitý, lidské hodnoty, bla bla.. Beastie Boys scena ok ... 65/100 . nic co bych musel vidět znova... nejsem ani fanda star wars ale force awakens je ultimátní zabava pro všechny a neotřelá ikdyž tež klišovitá a s hloupostma, ale pořad větší zábava než star trek, imho. ()

Junglista

A sešup je tady. Lin prostě není Abrams, což mu lze těžko vyčítat, když má na kontě jen pár filmů pro děti (F&F). Jenže tohle je jako jeden díl seriálu roztaženej na 2 hodiny. I co se kvality scénáře týče (Simone, to ses moc nevytáh). Jinak takový neurazí nenadchne... nebejt těch několika velmi povedených scén (Spockův ani náhodou záměrný stalking Uhury, vzpomínka na starou gardu a chemie mezi Spockem a Kostrou), tak by to byla větší slabota. A ještě na jednu věc bych neměl zapomenout - jak Beastie Boys zachránili hodně lidí :-) Doufám, že na čtyřce si dají tvůrci víc záležet. ()

Corpsegrinder odpad!

První dva díly (hlavně ten druhej) ukázaly že i relativně nudná značka se může proměnit v celkem slušnou podívanou. Tohle je ovšem přesně tak trapný jako původní seriál a tim pádem naprosto nekoukatelný. Akce je příšerně nudná, dialogy pitomý, herci přehrávaj kde to jde. Záběr na párek teploušů už je pouze výsměch všem debílkům co to žerou. ()

dopita

Zhruba v půlce filmu jsem se přistihl, že mě to nebaví, že jsem myšlenkama někde úplně jinde a že vlastně pořádně nevím o co jde. Tak jsem se zkusil usilovně soustředit na děj a v tu ránu jsem usnul. Když jsem se vzbudil, bylo asi tak půl hodiny do konce, tak jsem si řek, že aspoň závěr zkouknu, ten je vždycky plnej akce a triků a tak žejo, no a ... zase jsem usnul. Druhej den jsem dělal ramena, že se na to podívám znova, abych tady pak neplácal kraviny a po půl hodině jsem to vypnul. Nebavilo. Šit. Ale spí se u toho dobře. ()

EKLEKTIK

"Vypadá jako vánoční ozdoba, co má každou chvíli rupnout." Tak jsem se konečně vrátil z "Nejzazší hranice", abych mohl jet "Do neznáma" a po návratu musím říct, že to byla zatím má nejlepší výprava za Hvězdnou flotilou. Ta mimozemská přilnavost k pozemské muzice, toť léčivá kysibelka jejíž tóny i kapitánu Kirkovi dozajista připomněly divoké období jeho dospívání. ()

noby

Zase o kus slabší, ale pořád ještě dobré. Hloubkou film sice neoplývá, ale tempem se příjemně hlásí k seriálovým kořenům. ()

Hanys_

Nejslabší díl "nové" série, který vyfasoval mizerného záporáka s ohranou motivací a nepřehlednou cgi akci (což začíná být u blockbustrerů posledních let pravidlem). Na druhou stranu např. útok na Enterprise je dost dobrý, boužel pro film je hned na začátku a pak už nic lepšího nepřijde. I přes to trochu hořké loučení mi ale tahle posádka bude chybět. ()

Ebon

Naprosto průměrná ztláskanina, na které je až příliš vidět, že se tvůrci nedokázali dohodnout na konceptu. ()

bloodcountes

Takhle to dopadne, když Star Trek režíruje nějakej zběsilej číňan. Bože, taková potence a nic. Začátek až na totálně zničenou Enterprise a všechem ten lítající šrot celkem slibnej, ale potom jsem z tý vší zběsilosti totálně otupěla a začala klimbat, potom i mikrospát, takže nevím, jak se dostali z tý planety a zaspala jsem i další jistě velice důležité momenty, takže po procitnutí jsem se celkem dlouho nechytala a upřímně řečeno bylo mi to šumák. Padouch byl jak z béčkovýho hororu, tedy k smíchu, a všelijaký postavičky, který asi trvalo dlouho namaskovat, byli totálně k prdu. Do toho se občas vtírala vymaxovaná hudba a la berlínská filharmonie, nutící (neúspěšně) nebohého diváka vygenerovat nějaké emoce a všude a pořád se konala nějaká rychlá a zběsilá akce, která asi zabírá v těch volovinkách, co Lin natočil a celej svět (kromě mě) se tomu směje, ale tohle není komedie, takže to ani nebylo vtipný, jenom trapný a únavný. A když začali decimovat včelky stejně jako tehdá ty zelené marťany rádiem s nějakým bigbítem, už jsem jenom bezmocně obrátila oči v sloup a zakryla si uši (mám jen jedny). No a samozřejmě nesměly chybět ani senti/mentální kydy hrdinů o tom, jestli už s tím praští a půjdou na odpočinek nebo si ještě užijou nějakou tu srandu. Vizuál byl ale povedenej, Yorktown luxusní, potenciál jak říkám to mělo, o to víc zamrzí, když to potom rejža takhle zmrší. Jo a Giacchino? Tohle byl Giacchino? Taková mdlá beztrvará vata převalující se sem tam jako horka brambora v puse bez nejmenšího hudebního nápadu a motivu. Takže velké zklamání, příště chci džej džeje!! ()

Mo.

Je hodne znat, ze scenar delal Simon Pegg (ktery zaroven hraje Scottyho), protoze oproti Into Darkness ma Beyond podstatne kvalitnejsi humor a mnohem mene se to cele snazi tvarit jako hardcore sci-fi - kterym novy rebootovany Star Trek neni a nikdy nebude. Nicmene je to stale to same a trochu to vypada, jakoby producenti rezignovali na snahu udelat z tehle serie neco vic, nez jen uchazejici epizodickou popcorn zabavu ze sveta Star Treku. Pribeh, zapletka a padouch jsou jeste mnohem stupidnejsi a nezajimavejsi, nez minule a vlastne me celou dobu ani trochu nezajimalo co se tam deje, jen jsem cekal na nejaky dalsi dobry vtipek nebo hezkou akcni scenu. Obavam se, ze pokud se tohle nezmeni, tak dasi dil uz bude vylozene nuda. ()

AndrejBB

Čo sa v tomto filme vlastne stalo? Dokopy nič. Nikto nezomrel, žiadne nové vzťahy medzi postavami, pribudla len jedna nová posila do tímu. Celkovo sa však dej nikam neposunul. Takže sme dostali priemerný akčný sci-fi film, ktorý síce neurazí, zasmejete sa pri ňom, ale celkovo si z neho veľa nevezmete a keď sa vás niekto o pár mesiacov opýta, že o čom táto časť bola, je pravdepodobné, že si to už nebudete pamätať. ()

IvoB

Potřetí, zase trošku jinak, a zase nadmíru dobře. Krasojízda nové série filmů Star Trek pokračuje bez větších obtíží i při výměně režiséra. Justin Lin přidává do sérii svůj osobitý styl, čímž dostáváme dosud nejakčnější a nejpřímočařejší díl. Příběh je velmi svižný a protkaný sympatickým humorem, který má svůj zdroj v konverzačních střetech posádky Enterprise. Je velmi příjemné vidět, že se nezanevřelo na postavy a jejich vývoj. Řada fandů se navíc dočká hromady pomrknutí na původní startrekovské filmy. Jasně, záporák je trošku divný, občasná nepřehlednost akčních scén občas vadí a některé příběhové kličky jsou trošku přitažené za vlasy... ale zase dostanete zábavný akční film, jenž se nebojí přijít s něčím trošku jiným. A to se v této době cení. - 4* (8/10). PS: I ten soundtrack má koule. :) ()

Hanes88

Tak trochu slabší pokračování série, ale v žádném případě to není zklamání. Bylo to poutavé až do konce, ale prostě už mi to tak nesedělo jako u předchozích dílů. Každopádně už se těším (ačkoli jsem nevěřil že to řeknu u série Star Trek) na pokračování. 75%. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (více)