Ray Donovan (TV seriál)

Ray Donovan

Ray Donovan

Krimi / Drama

USA, 2013 - 2016, 43 h 37 min (Minutáž: 48x55 min)

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Katherine Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby, Peter Jacobson, Dash Mihok, Josh Pais, Brooke Smith, Denise Crosby, Max Bird-Ridnell, Johnathon Schaech, James Woods, Drew Powell, Pooch Hall, Lidia Porto, Michael Trotter, David Dastmalchian, Ashley Jackson, Austin Nichols, Kwame Patterson, Octavius J. Johnson, William Stanford Davis, Doug McKeon, Tara Holt, Diego Serrano, Paul Michael Glaser, Sheryl Lee Ralph, Michael McGrady, Rosanna Arquette, Michael Cristofer, Jonathan Kowalsky, Jessica Jean Milligan, Mark Adair-Rios, Exie Booker, Heather Schlitt, Hank Azaria, Ann-Margret, Brent Spiner, Alexandra Shipp, Vinessa Shaw, Wendell Pierce, Presciliana Esparolini, Tori Black, John Ales, Brian Geraghty, Heather McComb, Sherilyn Fenn, Kip Pardue, Andrea Bogart, Omar J. Dorsey, Richard Fancy, Eion Bailey, Jayne Taini, Richard Benjamin, Kandis Fay, Jamie Donnelly, Colby French, Jeryl Prescott, Casey O'Keefe, Taji Coleman, Glenn Keogh, Brooke Newton, Connie Sawyer, Jake Elliott, Garrett Boyd, Mariano Mendoza, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Nick Gracer, Katie Holmes, Loanne Bishop, Karen Ann Cabrera, Leland Orser, Mary Mara, Shree Crooks, Leah Bateman, Chase Wilmot, Julia Silverman, Karina Logue, Ian McShane, Andre Brooks, Chris Cordone, Jay R. Ferguson, Elizabeth Greer, Scott Slade, Alyssa Diaz, Stephanie Erb, B.J. Clinkscales, Steph DuVall, Christy Williams, Aaron Staton, Char Sidney, Jason Butler Harner, Fairuza Balk, Skyler Shaye, Nikola Kent, Grace Zabriskie, Michael Hyatt, Robert G. Brewer, Ryan O'Nan, Omar Nazel, Miguel Izaguirre, Nestor Carbonell, Stephanie Pearson, Mo McRae, Chris Latta, James Mathers, Vanessa Born, Michael Flores, Chris Browning, Martina García, Bronson Pinchot, Ken Davitian, Brynn Thayer, Alexis Rhee, Embeth Davidtz, Susan Angelo, Kristin Minter, Sarah Lilly, Carolyn Hennesy, Noel Olken, Chasty Ballesteros, Matt Shea, Joe Burke, Alexander Chaplin, Jolene Andersen, Larry Bagby, Jay Thomas, Tom Fitzpatrick, Levi Fiehler, Will Potter, Brent Alan Henry, Alex Ball, Betsy Landin, Veronica Taylor, Taylor Coliee, Skipp Sudduth, David Cubitt, Wolé Parks, Joseph Gatt, Tom Bower, Aubrey Manning, Jim Palmer, Cheryl Ladd, Jack Wagner, Robert Rusler, Clint Jung, Shelley Robertson, Bryce McBratnie, Melissa Carnell, Jack Kennedy, Jill Basey, Aharon Ipalé, Sarah Shahi, Gregory Collins, Pat Healy, Brian Maillard, Donnabella Mortel, Erin Marie Hogan, Lisa Bonet, Ted Levine, Gabriel Mann, Paula Jai Parker, Billy Lush, Chris Coppola, Jonathan Joss, Dan Warner, Len Cordova, Ismael Cruz Cordova, Steven Bauer, Victor Ortiz, Pasha D. Lychnikoff, Tom Wright, Tara Buck, Rick Chambers, Travis Hammer, Talia Toms, Betsy Baker, Dabney Coleman, Diane Ladd, Rolando Boyce, Shane Lynch, Anne McDaniels, Patrick St. Esprit, Rya Kihlstedt, Richard Brake, Derek Webster, Nancy De Mayo, Nicole Pulliam, Reginald VelJohnson, Eric Balfour, Stacy Keach, Terry Moore, Brian Silverman, Eve Harlow, Angela Featherstone, Herbert Russell, Raymond J. Barry, Mila Brener, Floyd Van Buskirk, Jack Kesy, David Agranov, Korrina Rico, Jake Hoffman, Konstantin Lavyš, Benjamín Benítez, Johnny Williams, Nicholas Guilak, Anya Monzikova, Joseph D. Reitman, Anzu Lawson, Simone Missick, Guy Burnet, Bruce Holman, Michael Eauslin

Vzájemně se ničící zlomené duše, aneb rodiče si nevybereš a traumatické následky lidských činů se s tebou táhnou celý život. Tohle Showtime prostě umí a Ray Donovan slibuje hodně. Charismatický Liev Schreiber má zaděláno na životní roli (konečně!), ale není jediným tahounem parádně obsazeného seriálu. Jen houšť! Pilot - 90% / Po druhém dílu bez rozmýšlení házím pět hvězdiček, protože takhle výborně napsaný, natočený a zahraný seriál si to zaslouží. Ray Donovan se ukazuje být dokonalou zábavou pro náročnějšího diváka, který nevidí svět černobíle a dokáže při sledování používat i tu věc zvanou mozek. 1. série - 100% Ve druhé sérii nám ještě víc přituhuje, vcelku nečekaně se tvůrci nepářou s odstraňováním řady postav a Ray i se svou rodinou se dostávají na ještě větší dno. Nerada bych obě série srovnávala, každá má něco do sebe, ale je fakt, že ten vývoj postav v druhé sezóně je možná ještě o kousek zajímavější. 2. série - 100% Třetí řada přitvrzuje a nabízí nám nejen mnohem větší rodinné drama, ale celkově je pocit beznaděje ještě hmatatelnější. V některých momentech jde o přímo koncentrovanou depresi, zejména Terryho linie je hodně silná. Rušivá jsou tu snad jen rovnátka Katie Holmes a fakt, že se Ray ještě pořád nedokázal Mickeyho jednou provždy zbavit. 3. série - 100% --- Nejoblíbenější postava: Ray Donovan (Liev Schreiber).(21.6.2013)

Ray Donovan (Liev Schreiber) je nekompromisní drama seriál od televize Showtime (Homeland, Dexter…). Vypráví o chlapíkovi, který řeší problémy bohatých, ale nebojte, není to žádný psycholog či nějaký terapeut, ale muž v obleku, který přijde, aby konal. A to znamená, že když někomu slavnému, koho zastupuje jeho firma, vyhrožujete, bude Ray vyhrožovat vám, nebo vás rovnou zlomí (někdy doslovně). Jenže každý má i osobní problémy a přesně u nich, celý seriál začíná. První série Ray Donovana, začíná okamžikem, kdy pustí jeho otce po dvaceti letech z vězení. Což pro Raye není vůbec dobrá zpráva, jelikož se vrátil o několik let dříve, než měl. Ostatní členové rodiny Donovanů ale otce (Jona Voighta) přijmou zpět, jediný Ray ho chce dostat zpět do vězení. No a právě návratem z vězení se spustí koloběh šílených událostí, kterým musí Ray čelit. A tak nám začíná tvrdá dramatická série o rodině, tvrdé práci, policistech a vážných problémech, kterým by nechtěl nikdo čelit. Režie je zde naprosto úžasná, jelikož je vše tvořeno do detailů a dávají si na každé scéně velmi záležet. Výběr hudby je super a kamera je perfektní. O hereckém obsazení snad nejde říci jediné špatné slovo, jelikož každý tam dokonale sedí a Schreiber s Voightem jsou úžasní. Jen začátek série byl vážně pomalý a hodně mě od seriálu odrazoval, ale dávám 90%, první sérii jsem si prostě užil.(27.6.2013)

Necekanej ( a o to lepsi ) hit serialovyho leta 2013. Bez muceni se priznam ze jsem zacal sledovat jen diky kampani stanice Showtime, ktera serial tlacila ( a tlaci ) kde muze. Liev Schrieber v titulni roli vybornej, ale petasedmdesatiletej pulnocni kovboj Jon Voight je pro me jednoznacne nejlepsi postava serialu, po 5 dilech 5 hvezd, radost z potvrzeny druhy serie a vubec se nebojim ze by nastolena kvalita sla dolu, spis verim v opak. 9/10(2.8.2013)

Jeden z těch standardně povedených amerických krimiseriálů s bezchybným scénářem a profesionální režií. Na zajímavosti mu dodává i nepříliš známé prostředí soukromé detektivní kanceláře. Už mechanizmy, podle kterých funguje stojí za poznání. Asi to není úplně na 5*, přece jen je to trochu sériovka - ale fakt povedená.(5.10.2014)

Tak si už nějakou dobu říkám,že budu muset změnit svůj systém hodnocení seriálů... Změnit ho (srovnávám s nynějším csfd systémem) ze standardu náhledu čistě na kvalitu spíše na systém oblíbenosti. Protože zrovna tohle je seriál který není zase až tak megakúl a není ani dokonale vyroben, ale každý den si na něj vzpomenu a jeden/dva díly si opravdu s chutí pustím. Pomalu ale jistě se tak nějak intimně sžívám se všemi postavami. Být to zasazené do nějakého více "pro mě reálného" prostředí, asi by se z tohoto seriálu stal jeden z mé topky. Za mě 90% ps: parádní, velice propracovaná dramaturgie a práce s vývojem postav!(1.10.2014)

• - První epizoda seriálu se stala nejsledovanější premiérou v historii stanice Showtime. Seriál rekord stanovil na 1,35 milionu diváků. poslední díl 1. řady se stal pak vůbec nejsledovanějším dílem ze všech posledních dílů 1. sérií seriálů na této stanici. Učinil tak s počtem 2,1 milionů diváků. (zbyshek)

• - Ray Donovan (Liev Schreiber) sa vyváža v luxusnom aute Mercedes CLS550. Jeho šéf Ezra (Elliott Gould) má podobný triedy S. Mercedes je možné zahliadnuť aj u Rayovho suseda Re-Kona (Kwame Patterson), ktorý spolu s mladým spevákom Marvinom Gaye Washingtonom (Octovius J. Johnson) vlastnia i ďalšie autá, napr. žlté Lamborghini Gallardo "Spyder", Rolls Royce Silver Ghost či Bentley Golf Cart. V 4. epizóde 1. série Mickey Donovan (Jon Voight) získa naspäť svoj čierny Cadillac Sedan DeVille 1989 od bývalej Claudette (Sheryl Lee Ralph). (RatBoj)

• - Postavu herca Dasha Mihoka oslovujú v seriáli Bunchy Donovan. Ide o prezývku pre meno Brendan. (toi-toi)