Ray Donovan (TV seriál)

Ray Donovan

Ray Donovan

Krimi / Drama

USA, 2013 - 2016, 43 h 37 min (Minutáž: 48x55 min)

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Katherine Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby, Peter Jacobson, Dash Mihok, Josh Pais, Brooke Smith, Denise Crosby, Max Bird-Ridnell, Johnathon Schaech, James Woods, Drew Powell, Pooch Hall, Lidia Porto, Michael Trotter, David Dastmalchian, Ashley Jackson, Austin Nichols, Kwame Patterson, Octavius J. Johnson, William Stanford Davis, Doug McKeon, Tara Holt, Diego Serrano, Paul Michael Glaser, Sheryl Lee Ralph, Michael McGrady, Rosanna Arquette, Michael Cristofer, Jonathan Kowalsky, Jessica Jean Milligan, Mark Adair-Rios, Exie Booker, Heather Schlitt, Hank Azaria, Ann-Margret, Brent Spiner, Alexandra Shipp, Vinessa Shaw, Wendell Pierce, Presciliana Esparolini, Tori Black, John Ales, Brian Geraghty, Heather McComb, Sherilyn Fenn, Kip Pardue, Andrea Bogart, Omar J. Dorsey, Richard Fancy, Eion Bailey, Jayne Taini, Richard Benjamin, Kandis Fay, Jamie Donnelly, Colby French, Jeryl Prescott, Casey O'Keefe, Taji Coleman, Glenn Keogh, Brooke Newton, Connie Sawyer, Jake Elliott, Garrett Boyd, Mariano Mendoza, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Nick Gracer, Katie Holmes, Loanne Bishop, Karen Ann Cabrera, Leland Orser, Mary Mara, Shree Crooks, Leah Bateman, Chase Wilmot, Julia Silverman, Karina Logue, Ian McShane, Andre Brooks, Chris Cordone, Jay R. Ferguson, Elizabeth Greer, Scott Slade, Alyssa Diaz, Stephanie Erb, B.J. Clinkscales, Steph DuVall, Christy Williams, Aaron Staton, Char Sidney, Jason Butler Harner, Fairuza Balk, Skyler Shaye, Nikola Kent, Grace Zabriskie, Michael Hyatt, Robert G. Brewer, Ryan O'Nan, Omar Nazel, Miguel Izaguirre, Nestor Carbonell, Stephanie Pearson, Mo McRae, Chris Latta, James Mathers, Vanessa Born, Michael Flores, Chris Browning, Martina García, Bronson Pinchot, Ken Davitian, Brynn Thayer, Alexis Rhee, Embeth Davidtz, Susan Angelo, Kristin Minter, Sarah Lilly, Carolyn Hennesy, Noel Olken, Chasty Ballesteros, Matt Shea, Joe Burke, Alexander Chaplin, Jolene Andersen, Larry Bagby, Jay Thomas, Tom Fitzpatrick, Levi Fiehler, Will Potter, Brent Alan Henry, Alex Ball, Betsy Landin, Veronica Taylor, Taylor Coliee, Skipp Sudduth, David Cubitt, Wolé Parks, Joseph Gatt, Tom Bower, Aubrey Manning, Jim Palmer, Cheryl Ladd, Jack Wagner, Robert Rusler, Clint Jung, Shelley Robertson, Bryce McBratnie, Melissa Carnell, Jack Kennedy, Jill Basey, Aharon Ipalé, Sarah Shahi, Gregory Collins, Pat Healy, Brian Maillard, Donnabella Mortel, Erin Marie Hogan, Lisa Bonet, Ted Levine, Gabriel Mann, Paula Jai Parker, Billy Lush, Chris Coppola, Jonathan Joss, Dan Warner, Len Cordova, Ismael Cruz Cordova, Steven Bauer, Victor Ortiz, Pasha D. Lychnikoff, Tom Wright, Tara Buck, Rick Chambers, Travis Hammer, Talia Toms, Betsy Baker, Dabney Coleman, Diane Ladd, Rolando Boyce, Shane Lynch, Anne McDaniels, Patrick St. Esprit, Rya Kihlstedt, Richard Brake, Derek Webster, Nancy De Mayo, Nicole Pulliam, Reginald VelJohnson, Eric Balfour, Stacy Keach, Terry Moore, Brian Silverman, Eve Harlow, Angela Featherstone, Herbert Russell, Raymond J. Barry, Mila Brener, Floyd Van Buskirk, Jack Kesy, David Agranov, Korrina Rico, Jake Hoffman, Konstantin Lavyš, Benjamín Benítez, Johnny Williams, Nicholas Guilak, Anya Monzikova, Joseph D. Reitman, Anzu Lawson, Simone Missick, Guy Burnet, Bruce Holman, Michael Eauslin, Carlos Antonio, Kaiwi Lyman-Mersereau, Scott Bailey
  • Tom Riddle

OBSAHUJE SPOILERY Z PRVNÍ SEZÓNY! To jsem se zase jednou nechal od CSFD pořádně nachytat. Měl jsem radši důvěrovat svým instinktům, a po přečtení klišovitého obsahu se téhle snůšce velkým obloukem vyhnout. Hrozně rád bych seriál okomentoval, aniž bych zbytečně prozrazoval něco z děje, ale naneštěstí to nejde, všechny moje výtky totiž směřují k totální absenci jakékoli logiky řešení situací či motivace postav. Několik příkladů za všechny: - Abby si je plně vědoma, že Mickey, otec jejího manžela Raye, seděl 20 let za vraždu Rayovy expřítelkyně, ví, že je nebezpečný, ví, že Ray ho nenávidí, a přesto se pokouší s ním vybudovat přátelský vztah nejen ona sama, ale navíc s ním sblížit i svoje děti, u kterých jinak nestrpí, aby byly vystavené jakémukoli náznaku násilí či špatným vlivům. - Ray doslova a do písmene řekne, že se rozhodnul Mickeyho zabít už jako desetiletý, přesto ho ani dnes nedokáže zabít sám, a na jeho zabití si naprosto nepochopitelně najme právě toho jednoho jediného člověka, který má prostředky i důvody všechny plány potopit. - Sully je ukázaný jako nemilosrdný zabiják, který bez zaváhání a bez skutečného důvodu zavraždí svou dlouholetou partnerku i náhodné kolemjdoucí, a přesto potom nechá odejít člověka, o kterém ví, že mu ukradl obrovskou sumu peněz, jenom proto, že mu onen člověk poskytnul důležitou informaci. - Top FBI agent (vědomě) sdělí nebezpečnému zločinci, že na svém případu pracuje úplně sám, a nikdo z jeho kolegů nemá tušení, v čem že to vlastně jede, takže kdyby se mu něco stalo, nikdo by neměl ponětí ;-) - Ženská se želízkama připoutá k trubce a klíč spláchne do hajzlu a nenapadne jí, že nebude mít jak se odtamtud dostat, dcera, která je jinak totálně vystrašená ze všeho, najde svého otce ležet na lůžku s potlučeným obličejem a obřím krvavým flekem přes celou košili, ale místo aby se vyděsila a/nebo se aspoň ujistila, že mu nic není, jde si sama klidně lehnout, a tak dále, a tak dále. Zkrátka nikdo se v tomhle seriálu nechová realisticky, nikdo se nechová logicky, seriál buďto nudí scénami, ve kterých se vůbec nic neděje, otravuje otřesně napsanými dialogy, které znějí jako od studenta možná tak střední školy, nebo šokuje, ano, ovšem svojí bezbřehou debilitou. Jako bezduchou drsnou zábavu bych to bral, ale nevím, čím bych se musel zfetovat, aby mi to přišlo jako inteligentní a komplexní pohled na život antihrdiny. Ona je totiž jedna věc hodit logiku stranou u seriálu typu řekněme Scream Queens (a i tam naprosto chápu, když to někdo neudělá, a seriál mu potom připadá jako nesnesitelná krávovina), je ale něco docela jiného to po divákovi chtít u seriálu jako Ray Donovan, který předstírá hloubku a bere se naprosto vážně. 1* dávám čistě za herecké obsazení a očividně vysokou produkční hodnotu, všechno ostatní je až komicky katastrofální. Ale solidně jste mě napálili, to ne že ne.(5.6.2016)

Tak nějak docela divnej seriál - někdy jsou příhody hrdinů a vůbec jejich (ne)návaznost na sebe přinejmenším mimózní. A manželku s děckama hlavního hrdiny bych prosil do příští řady vyškrtnout, tak otravnou a nesympatickou rodinu by jeden pohledal. Naopak Jon Voight jako Donovan senior si s neuvěřitelnou grácií střihl jednu z nejlepších a nejvděčnějších rolí svojí kariéry......Druhá série jasně lepší, seriál už se nehledá, našel se.(6.10.2014)

Ray se živí jako chlapík, který vyřeší známým osobnostem všechny jejich problémy ať jde o mrtvou zkoksovanou šlapku v posteli nebo neuvážený sex s tranďákem, který si dotyčný či dotyčná natočil. Terry byl v mládí talentovaný boxer, ale při jednom zápase dostal až příliš naloženo a odnesl si z toho vedle šrámu na psychice i třes v pravé ruce. Bunchyho v dětství zneužíval kněz a důsledkem toho se z něj stal alkoholik a feťák, který se zmateně potácí životem. Mickey, otec těchto tří, právě vylezl po dvaceti letech z kriminálu. Je to dealer a lupič. Že tahle rodinka nemůže fungovat je nabíledni a nefunguje naprosto jedinečným a osobitým způsobem. Nebudu se rozepisovat o tom, co je na seriálu výborné a co je na něm špatné. Výborné je prostě všechno a špatně není nic. To platí pro scénář, režii, herce a všechno ostatní. Ray Donovan mi způsobil po delší době závislost a celou sérii jsem shlédl ve dvou dnech. Sem s druhou řadou! 100%(12.2.2014)

• 6thSun

ajéje, zase se nacházím v úplně jiném vesmíru vnímání...ani jedna sympatická postava, včetně Schreibera, totálně nezáživný ústřední téma, vztahová bublanina Babicovy kvality a tak dále...ale abych nebyl taková svině, jako většina postav seriálu, přihodím jednu hvězdu navíc a přeju všem, kterým se to líbí, ať si to náležitě užívají, protože hurááá, byla schválena i II. sezóna!(14.9.2013)

Irská rodinka příjde do Bostonu a stane se kolem nich mnoho zlejch věcí. Tatík si jde sednout na 20 let a jeho synáčci se radši přestěhujou do LA. Nejstarší se o ně o všechy postará, rodina je pro Iry víc než zákon. Bohužel nebo bohudík je Ray dobrej jen v jedný věci, máte-li problém a máte-li prachy vyřeší ho. Mrtvá šlapka v posteli, jsi bůh NBA máš u nás smlouvu tak si v suchu, manželka ani bulvár tě nebudou otravovat. Cizí problémy srovnáme, vlastní už moc ne a zavislost na alkoholu je z nich to nejmenší(4.1.2014)

• - Výkonný producent seriálu Bryan Zuriff a dalších 34 lidí bylo obviněno FBI, že spolupracují s ruskou mafií. Zuriff měl přes hazardní hry "vyprat" sto milionů amerických olarů. Ten napřed obvinění odmítal, ale po nějaké době se ke všemu přiznal, hrozí mu 5 let ve vězení a pokuta ve výši půl milionu dolarů. Mezi obviněnými je i žena Molly Bloom, která pořádala exkluzivní pokerové turnaje, jenž se zúčastnili například Leonardo Dicaprio nebo Tobey Maguire. (deadman93)

• - Ray Donovan (Liev Schreiber) sa vyváža v luxusnom aute Mercedes CLS550. Jeho šéf Ezra (Elliott Gould) má podobný triedy S. Mercedes je možné zahliadnuť aj u Rayovho suseda Re-Kona (Kwame Patterson), ktorý spolu s mladým spevákom Marvinom Gaye Washingtonom (Octovius J. Johnson) vlastnia i ďalšie autá, napr. žlté Lamborghini Gallardo "Spyder", Rolls Royce Silver Ghost či Bentley Golf Cart. V 4. epizóde 1. série Mickey Donovan (Jon Voight) získa naspäť svoj čierny Cadillac Sedan DeVille 1989 od bývalej Claudette (Sheryl Lee Ralph). (RatBoj)

• - První epizoda seriálu se stala nejsledovanější premiérou v historii stanice Showtime. Seriál rekord stanovil na 1,35 milionu diváků. poslední díl 1. řady se stal pak vůbec nejsledovanějším dílem ze všech posledních dílů 1. sérií seriálů na této stanici. Učinil tak s počtem 2,1 milionů diváků. (zbyshek)