Ray Donovan (TV seriál)

Ray Donovan

Ray Donovan

Krimi / Drama

USA, 2013 - 2016, 43 h 37 min (Minutáž: 48x55 min)

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Katherine Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby, Peter Jacobson, Dash Mihok, Josh Pais, Brooke Smith, Denise Crosby, Max Bird-Ridnell, Johnathon Schaech, James Woods, Drew Powell, Pooch Hall, Lidia Porto, Michael Trotter, David Dastmalchian, Ashley Jackson, Austin Nichols, Kwame Patterson, Octavius J. Johnson, William Stanford Davis, Doug McKeon, Tara Holt, Diego Serrano, Paul Michael Glaser, Sheryl Lee Ralph, Michael McGrady, Rosanna Arquette, Michael Cristofer, Jonathan Kowalsky, Jessica Jean Milligan, Mark Adair-Rios, Exie Booker, Heather Schlitt, Hank Azaria, Ann-Margret, Brent Spiner, Alexandra Shipp, Vinessa Shaw, Wendell Pierce, Presciliana Esparolini, Tori Black, John Ales, Brian Geraghty, Heather McComb, Sherilyn Fenn, Kip Pardue, Andrea Bogart, Omar J. Dorsey, Richard Fancy, Eion Bailey, Jayne Taini, Richard Benjamin, Kandis Fay, Jamie Donnelly, Colby French, Jeryl Prescott, Casey O'Keefe, Taji Coleman, Glenn Keogh, Brooke Newton, Connie Sawyer, Jake Elliott, Garrett Boyd, Mariano Mendoza, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Nick Gracer, Katie Holmes, Loanne Bishop, Karen Ann Cabrera, Leland Orser, Mary Mara, Shree Crooks, Leah Bateman, Chase Wilmot, Julia Silverman, Karina Logue, Ian McShane, Andre Brooks, Chris Cordone, Jay R. Ferguson, Elizabeth Greer, Scott Slade, Alyssa Diaz, Stephanie Erb, B.J. Clinkscales, Steph DuVall, Christy Williams, Aaron Staton, Char Sidney, Jason Butler Harner, Fairuza Balk, Skyler Shaye, Nikola Kent, Grace Zabriskie, Michael Hyatt, Robert G. Brewer, Ryan O'Nan, Omar Nazel, Miguel Izaguirre, Nestor Carbonell, Stephanie Pearson, Mo McRae, Chris Latta, James Mathers, Vanessa Born, Michael Flores, Chris Browning, Martina García, Bronson Pinchot, Ken Davitian, Brynn Thayer, Alexis Rhee, Embeth Davidtz, Susan Angelo, Kristin Minter, Sarah Lilly, Carolyn Hennesy, Noel Olken, Chasty Ballesteros, Matt Shea, Joe Burke, Alexander Chaplin, Jolene Andersen, Larry Bagby, Jay Thomas, Tom Fitzpatrick, Levi Fiehler, Will Potter, Brent Alan Henry, Alex Ball, Betsy Landin, Veronica Taylor, Taylor Coliee, Skipp Sudduth, David Cubitt, Wolé Parks, Joseph Gatt, Tom Bower, Aubrey Manning, Jim Palmer, Cheryl Ladd, Jack Wagner, Robert Rusler, Clint Jung, Shelley Robertson, Bryce McBratnie, Melissa Carnell, Jack Kennedy, Jill Basey, Aharon Ipalé, Sarah Shahi, Gregory Collins, Pat Healy, Brian Maillard, Donnabella Mortel, Erin Marie Hogan, Lisa Bonet, Ted Levine, Gabriel Mann, Paula Jai Parker, Billy Lush, Chris Coppola, Jonathan Joss, Dan Warner, Len Cordova, Ismael Cruz Cordova, Steven Bauer, Victor Ortiz, Pasha D. Lychnikoff, Tom Wright, Tara Buck, Rick Chambers, Travis Hammer, Talia Toms, Betsy Baker, Dabney Coleman, Diane Ladd, Rolando Boyce, Shane Lynch, Anne McDaniels, Patrick St. Esprit, Rya Kihlstedt, Richard Brake, Derek Webster, Nancy De Mayo, Nicole Pulliam, Reginald VelJohnson, Eric Balfour, Stacy Keach, Terry Moore, Brian Silverman, Eve Harlow, Angela Featherstone, Herbert Russell, Raymond J. Barry, Mila Brener, Floyd Van Buskirk, Jack Kesy, David Agranov, Korrina Rico, Jake Hoffman, Konstantin Lavyš, Benjamín Benítez, Johnny Williams, Nicholas Guilak, Anya Monzikova, Joseph D. Reitman, Anzu Lawson, Simone Missick, Guy Burnet

První série byl jen takový rozjezd. To hlavní žrádlo přijde, až v druhé sérii. Dekadentní atmosféra smetánky z L.A., kde spolu všichni šukaj, souděj se a zabíjej je tu vykreslena parádně. Například postava šíleného motivačního řečníka, co randí se stalkovanou sexy blonckou, by se svojí maniakálností neztratila ani v GTA 5. Liev Schreiber je správně drsnej, ale nejlepší je rozhodně John Voight. Hraje fakt skvěle a v lepší roli jsem ho vlastně asi nikdy neviděl. Má to bohužel jeden zápor a tím je naprosto debilní Rayova žena. Je to prostě fakt strašně hnusná, nesympatická kráva a vždycky když tam je, tak mě sere. Jinak ten díl s Connorovou narozeninovou oslavou se mi zatím líbil nejvíc.(21.12.2015)

2. série Moc dobře jsem věděl, proč jsem se do tohoto světa vracel po půl roce a podobně dlouho dobu bude trvat, než celou exkurzi dodělám. Říkal jsem si, jak tvůrci chtějí po první sérii naskočit do rozjeté vlaku. Nenaskočili, protože v něm dál jedou a pokračují v nastaveném tempu i směru, postavy hází ještě do zoufalejších a bezvýchodnějších situací a problémů, přičemž tentokrát už neušetří vůbec nikoho. (Netflix)(31.5.2016)

Ray Donovan je v jádru skvělý seriál jak po technické tak po dějové stránce, ale uchýlil se k žánru ke kterému nemám blízko a to rodinné drama s kořením. Pro fanoušky žánru je vynikající, ale mě chutná jen to koření, kterého tam není kdoví jak moc. Děj se rozvíjí skvěle a věřím že tento seriál má jak oslovit, ale já jsem se na poslední díly díval jen z nutnosti abych to mohl objektivně ohodnotit. Za zmínku stojí závěr série, který se odehrával poslední 4 díly, kdyby se tento seriál udával tímto tempem stál by mi za shlédnutí dalších sérií. ( 17.8.16 až 27.8.16/MAC )(25.8.2016)

Ray Donovan je serial, ktory v plnom rozsahu vyuziva obrovskej charizmy Lieva Schreibera, no jeho postava je len ceresnickou na torte, ktora nech na nu pozeram z akejkolvek strany, nema jedno slabsie miesto. Tazko sa mi spomina, kedy som naposledy videl tak perfektne fungujuci zanrovy mix, ci uz v seriali alebo aj filme. Vdaka skutocne skvelemu scenaru trva vtiahnutie do deja par minut prveho dielu a nepusti ani ukoncenim toho posledneho. Prvej serii davam bez najmensieho zavahania 5/5*. Amen, motherfucker!(2.10.2014)

Tak tohle mě zatím dost baví !! Další výborně obsazená showtimovka s roli si dost užívajícím Lievem Schreiberem na čele, byť tedy Jon Voight po jakési pauze přichází s hereckou kreací slizkého otce tak luxusní, až mrazí, příběh Raye Donovana, jakéhosi čističe, který potvrzuje starý známý paradox s kovářovou kobylou, co chodí bosa, protože mlčenlivý Ray zvládá řešit jakýkoli problém vyjma těch svých.. A že mu jeho rodina dává hodně zabrat !! Moc kladných či vyloženě sympatických charakterů tu jeden nenapočítá, ovšem výborně to funguje.. A Ann Biderman platí za velkou jistotu, takže o scénář se není třeba bát.. Nuže, uvidíme..;) V důsledku velmi zábavná a silně návyková záležitost.. Takový můj seriálový nikotin..(16.5.2016)