Ray Donovan (TV seriál)

Ray Donovan

Ray Donovan

Krimi / Drama

USA, 2013 - 2016, 43 h 37 min (Minutáž: 36x55 min)

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Katherine Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby, Peter Jacobson, Dash Mihok, Josh Pais, Brooke Smith, Denise Crosby, Max Bird-Ridnell, Johnathon Schaech, James Woods, Drew Powell, Pooch Hall, Lidia Porto, Michael Trotter, David Dastmalchian, Ashley Jackson, Austin Nichols, Kwame Patterson, Octavius J. Johnson, William Stanford Davis, Doug McKeon, Tara Holt, Diego Serrano, Paul Michael Glaser, Sheryl Lee Ralph, Michael McGrady, Rosanna Arquette, Michael Cristofer, Jonathan Kowalsky, Jessica Jean Milligan, Mark Adair-Rios, Exie Booker, Heather Schlitt, Hank Azaria, Ann-Margret, Brent Spiner, Alexandra Shipp, Vinessa Shaw, Wendell Pierce, Presciliana Esparolini, Tori Black, John Ales, Brian Geraghty, Heather McComb, Sherilyn Fenn, Kip Pardue, Andrea Bogart, Omar J. Dorsey, Richard Fancy, Eion Bailey, Jayne Taini, Richard Benjamin, Kandis Fay, Jamie Donnelly, Colby French, Jeryl Prescott, Casey O'Keefe, Taji Coleman, Glenn Keogh, Brooke Newton, Connie Sawyer, Jake Elliott, Garrett Boyd, Mariano Mendoza, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Nick Gracer, Katie Holmes, Loanne Bishop, Karen Ann Cabrera, Leland Orser, Mary Mara, Shree Crooks, Leah Bateman, Chase Wilmot, Julia Silverman, Karina Logue, Ian McShane, Andre Brooks, Chris Cordone, Jay R. Ferguson, Elizabeth Greer, Scott Slade, Alyssa Diaz, Stephanie Erb, B.J. Clinkscales, Steph DuVall, Christy Williams, Aaron Staton, Char Sidney, Jason Butler Harner, Fairuza Balk, Skyler Shaye, Nikola Kent, Grace Zabriskie, Michael Hyatt, Robert G. Brewer, Ryan O'Nan, Omar Nazel, Miguel Izaguirre, Nestor Carbonell, Stephanie Pearson, Mo McRae, Chris Latta, James Mathers, Vanessa Born, Michael Flores, Chris Browning, Martina García, Bronson Pinchot, Ken Davitian, Brynn Thayer, Alexis Rhee, Embeth Davidtz, Susan Angelo, Kristin Minter, Sarah Lilly, Carolyn Hennesy, Noel Olken, Chasty Ballesteros, Matt Shea, Joe Burke, Alexander Chaplin, Jolene Andersen, Larry Bagby, Jay Thomas, Tom Fitzpatrick, Levi Fiehler, Will Potter, Brent Alan Henry, Alex Ball, Betsy Landin, Veronica Taylor, Taylor Coliee, Skipp Sudduth, David Cubitt, Wolé Parks, Joseph Gatt, Tom Bower, Aubrey Manning, Jim Palmer, Cheryl Ladd, Jack Wagner, Robert Rusler, Clint Jung, Shelley Robertson, Bryce McBratnie, Melissa Carnell, Jack Kennedy, Jill Basey, Aharon Ipalé, Sarah Shahi, Gregory Collins, Pat Healy, Brian Maillard, Donnabella Mortel, Erin Marie Hogan, Lisa Bonet, Ted Levine, Gabriel Mann, Paula Jai Parker, Billy Lush, Chris Coppola, Jonathan Joss, Dan Warner, Len Cordova, Ismael Cruz Cordova, Steven Bauer, Victor Ortiz, Pasha D. Lychnikoff, Tom Wright, Tara Buck, Rick Chambers, Travis Hammer, Talia Toms, Betsy Baker, Dabney Coleman, Diane Ladd

Hodnocení po dvou dílech: 3*. Já vám nějak nevím. Teda je mi díky jakýmusi zvláštnímu seriálovýmu smyslu jako jasný, že to asi ještě pude vejš, osobně se ale zatím v rozkouskovaném Donovanovi lehce ztrácím, a není to jenom kvůli na můj vkus až přehnaně barvitýmu scénáři... Baví mě to a Liev je super, ale prostě je to zatim zbytečně překombinovaný (existuje stoprocentně spokojený divák?). Další díly napoví, docela se těšim. 1. sezóna: Yep, Ray dokázal, že je přesně tím neobyčejným dramatickým seriálem, který Showtime potřebovalo jako sůl. Ono se tam zdánlivě celou dobu vůbec nic neděje, jenomže pak se začnou hromadit problémy, a poslední epizoda má ve své "tiché výřečnosti" takový drajv, až z toho od nemrkání bolí oči. Plná palba a velká natěšenost na druhou sérii.(10.7.2013)

Další seriálová pecka, taková trochu stylovější a drsnější verze Entourage. Liev Schreiber je opravdu borec a tu roli mu žeru i s navijákem, ale naštěstí neni jedinou hvězdou seriálu, neboť tu máme řadu dalších zajímavejch postav (například sympaticky perverzní Voight). Jediný menší mínus stejně jako v případě třeba Breaking Bad vidim v tý rodinný linii, protože ta jeho manželka je fakt mega nesympatická kráva a scény s ní mam občas tendenci proklikat, ale jinak paráda.(10.8.2014)

Ray Donovan aneb „pan Wolf, co řeší problémy odvrácené tváře Hollywoodu“ a jeho melouchaření mezi smetánkou v LA, kdy se snaží vybalancovat osobní život s ne vždy striktně legálními prácičkami (čti drogy, vraždy, milenky) pro mafiány, bezpečnostní složky, celebrity, porno magnáty a kdo ví koho ještě stylem „já na bráchu, brácha na mě“ a tak jako slepička běhá (resp. v jeho případě jezdí v meďáku) od rána do noci po LA a tu vydírá, tu uplácí, tu ututlává, tu přistihává inflagranti, tu někoho majzne a tu zakopává mrtvoly. Aby toho snad neměl málo, tak ještě musí řešit problémy své rozvětvené vyvedené rodiny, kde co jedinec, to vykuk a potíže na dohled. A do toho všeho jeho střelený taťka, dlouholetý to mukl a bývalý gangster buran/poskok, co neví co se zbytkem života v okouzlujícím podání Jona Voighta. Dokud/pokud je na scéně jeden z dua Ray/Mickey, tak tomu nelze co zásadnějšího vytknout; nechybí tomu napětí, zvraty, nápady, vývoj postav ani tempo. Problém (a to tak že zcela zásadní) je, že mají prostor tak přibližně ve dvou třetinách jedné každé epizody. Zbytek zabírají vztahové peripetie Rayových bratrů, první lásky dcerky či eskapády nezvedeného synátora a podobné zhůvěřilosti, které samozřejmě jdou pojmout i zajímavě a nosně, to zase ne že ne, ale představte si vatou vyplněné rodinné pasáže z pozdějších sezón Dextera či Homelandu (když už jsme na poli tvorby stanice Showtime). Udělalo se vám blivno? Tak tady je to to samé, jen o poznání horší, protože zdejší vztahové segmenty jsou podány tak, že by to neprošlo snad ani v pozdějších notně vyvanulých řadách Beverly Hills 90210. A co hůře, přešlapují na místě a to ne v rámci několika epizod či snad jedné série, ale klidně po několik sezón. Chtěl bych vidět tu hlavičku, která přišla s konceptem „budeme mít respekt vzbuzujícího drsoně, co se v jedné scéně ohání basebalkou a pak střih, budeme se věnovat dceři a jejím SMSkovacím flirtům a muchlování a to ne v jednom díle, ale po několik sezón, z toho budou diváci paf a nedočkavostí nebudou moci dospat, jestli u toho rappera uspěje či ne“. Ovšem není to jen o dcerce, její brácha, jejich matka i Rayovo příbuzenstvo jsou to samé v bleděmodrém. Čili platí, že cca dvě třetiny epizod/sérií/seriálu jsou na plný počet a ta zbylá třetina hluboko pod hranou snesitelného odzívatelného podprůměru. Přesto to jako divák s multitaskingujícím Rayem táhnu již několikátý rok, protože jakkoli mi výše uvedené pije krev, tak žánrová (zpočátku notně rozdrobená) linie za sledování chtě nechtě stojí a s postupujícím časem dokonce čím dál tím více.(11.7.2016)

Ray Donovan (Liev Schreiber) je nekompromisní drama seriál od televize Showtime (Homeland, Dexter…). Vypráví o chlapíkovi, který řeší problémy bohatých, ale nebojte, není to žádný psycholog či nějaký terapeut, ale muž v obleku, který přijde, aby konal. A to znamená, že když někomu slavnému, koho zastupuje jeho firma, vyhrožujete, bude Ray vyhrožovat vám, nebo vás rovnou zlomí (někdy doslovně). Jenže každý má i osobní problémy a přesně u nich, celý seriál začíná. První série Ray Donovana, začíná okamžikem, kdy pustí jeho otce po dvaceti letech z vězení. Což pro Raye není vůbec dobrá zpráva, jelikož se vrátil o několik let dříve, než měl. Ostatní členové rodiny Donovanů ale otce (Jona Voighta) přijmou zpět, jediný Ray ho chce dostat zpět do vězení. No a právě návratem z vězení se spustí koloběh šílených událostí, kterým musí Ray čelit. A tak nám začíná tvrdá dramatická série o rodině, tvrdé práci, policistech a vážných problémech, kterým by nechtěl nikdo čelit. Režie je zde naprosto úžasná, jelikož je vše tvořeno do detailů a dávají si na každé scéně velmi záležet. Výběr hudby je super a kamera je perfektní. O hereckém obsazení snad nejde říci jediné špatné slovo, jelikož každý tam dokonale sedí a Schreiber s Voightem jsou úžasní. Jen začátek série byl vážně pomalý a hodně mě od seriálu odrazoval, ale dávám 90%, první sérii jsem si prostě užil.(27.6.2013)

• emma53

Po pilotu zatím souhlasím s recenzí, tak uvidíme jak se to bude vyvíjet dál :-)(10.7.2013)