Ray Donovan (TV seriál)

Ray Donovan

Ray Donovan

Krimi / Drama

USA, 2013 - 2016, 43 h 37 min (Minutáž: 48x55 min)

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Katherine Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby, Peter Jacobson, Dash Mihok, Josh Pais, Brooke Smith, Denise Crosby, Max Bird-Ridnell, Johnathon Schaech, James Woods, Drew Powell, Pooch Hall, Lidia Porto, Michael Trotter, David Dastmalchian, Ashley Jackson, Austin Nichols, Kwame Patterson, Octavius J. Johnson, William Stanford Davis, Doug McKeon, Tara Holt, Diego Serrano, Paul Michael Glaser, Sheryl Lee Ralph, Michael McGrady, Rosanna Arquette, Michael Cristofer, Jonathan Kowalsky, Jessica Jean Milligan, Mark Adair-Rios, Exie Booker, Heather Schlitt, Hank Azaria, Ann-Margret, Brent Spiner, Alexandra Shipp, Vinessa Shaw, Wendell Pierce, Presciliana Esparolini, Tori Black, John Ales, Brian Geraghty, Heather McComb, Sherilyn Fenn, Kip Pardue, Andrea Bogart, Omar J. Dorsey, Richard Fancy, Eion Bailey, Jayne Taini, Richard Benjamin, Kandis Fay, Jamie Donnelly, Colby French, Jeryl Prescott, Casey O'Keefe, Taji Coleman, Glenn Keogh, Brooke Newton, Connie Sawyer, Jake Elliott, Garrett Boyd, Mariano Mendoza, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Nick Gracer, Katie Holmes, Loanne Bishop, Karen Ann Cabrera, Leland Orser, Mary Mara, Shree Crooks, Leah Bateman, Chase Wilmot, Julia Silverman, Karina Logue, Ian McShane, Andre Brooks, Chris Cordone, Jay R. Ferguson, Elizabeth Greer, Scott Slade, Alyssa Diaz, Stephanie Erb, B.J. Clinkscales, Steph DuVall, Christy Williams, Aaron Staton, Char Sidney, Jason Butler Harner, Fairuza Balk, Skyler Shaye, Nikola Kent, Grace Zabriskie, Michael Hyatt, Robert G. Brewer, Ryan O'Nan, Omar Nazel, Miguel Izaguirre, Nestor Carbonell, Stephanie Pearson, Mo McRae, Chris Latta, James Mathers, Vanessa Born, Michael Flores, Chris Browning, Martina García, Bronson Pinchot, Ken Davitian, Brynn Thayer, Alexis Rhee, Embeth Davidtz, Susan Angelo, Kristin Minter, Sarah Lilly, Carolyn Hennesy, Noel Olken, Chasty Ballesteros, Matt Shea, Joe Burke, Alexander Chaplin, Jolene Andersen, Larry Bagby, Jay Thomas, Tom Fitzpatrick, Levi Fiehler, Will Potter, Brent Alan Henry, Alex Ball, Betsy Landin, Veronica Taylor, Taylor Coliee, Skipp Sudduth, David Cubitt, Wolé Parks, Joseph Gatt, Tom Bower, Aubrey Manning, Jim Palmer, Cheryl Ladd, Jack Wagner, Robert Rusler, Clint Jung, Shelley Robertson, Bryce McBratnie, Melissa Carnell, Jack Kennedy, Jill Basey, Aharon Ipalé, Sarah Shahi, Gregory Collins, Pat Healy, Brian Maillard, Donnabella Mortel, Erin Marie Hogan, Lisa Bonet, Ted Levine, Gabriel Mann, Paula Jai Parker, Billy Lush, Chris Coppola, Jonathan Joss, Dan Warner, Len Cordova, Ismael Cruz Cordova, Steven Bauer, Victor Ortiz, Pasha D. Lychnikoff, Tom Wright, Tara Buck, Rick Chambers, Travis Hammer, Talia Toms, Betsy Baker, Dabney Coleman, Diane Ladd, Rolando Boyce, Shane Lynch, Anne McDaniels, Patrick St. Esprit, Rya Kihlstedt, Richard Brake, Derek Webster, Nancy De Mayo, Nicole Pulliam, Reginald VelJohnson, Eric Balfour, Stacy Keach, Terry Moore, Brian Silverman, Eve Harlow, Angela Featherstone, Herbert Russell, Raymond J. Barry, Mila Brener, Floyd Van Buskirk, Jack Kesy, David Agranov, Korrina Rico, Jake Hoffman, Konstantin Lavyš, Benjamín Benítez, Johnny Williams, Nicholas Guilak, Anya Monzikova, Joseph D. Reitman, Anzu Lawson, Simone Missick, Guy Burnet, Bruce Holman, Michael Eauslin, Carlos Antonio, Kaiwi Lyman-Mersereau, Scott Bailey

Potřebujete zamést mrtvolu? Volejte Raye. Potřebujete odvoz, protože jste nasáklí koksem jako houba? Volejte Raye. Otravuje vás úchylný voyeur? Volejte… víte koho. Tohle "třímetrové" irské hovado byste v nočním LA potkat nechtěli. Zároveň se ale nikde netlačí na pilu, takže Ray sice proplouvá ilegálním životem, ovšem bez zbytečného násilí či vraždění. Je to zkrátka profík z podsvětí a ke všemu elegán. A taky má rodinu a o tu tady jde především. Liev Schreiber si to dává jako nikdy. Případnou druhou sezónu si rozhodně nenechám ujít, myslím, že nás ještě čekají velké věci. /// 2. sezóna /// Fantazie, přilepuji bodík navíc! Tomu říkám rodinné drama. Jeden z nejlepších seriálů současnosti. /// 3. sezóna /// Drsní chlapi prý nepláčou. Já mezi ně ale nepatřím. Ray Donovan odešel na vrcholu a s grácií. To se každé televizní sérii nepodaří. /// 4. sezóna /// Trochu nám to od posledně vyčichlo a zápletka je průhledná jak sendvič v celofánu, ale rodinný klan Donovanů to naštěstí furt táhne nahoru, takže není o čem. Dupejte tam tu pětku!(27.1.2014)

Ray, který neustále skáče Dohoven se mi nečekaně zalíbil svojí nezodpovědnosti, předem nastaveného scénáře, který má neskutečný vliv z vás diváků, udělat pitomce. Surovost,skandálnost,vulgarita a melancholická perverze je zde na pravém místě a hned po první sérii mě donutila uhonit se k slzu.(4.11.2013)

Od prvního dílu vynikající seriál s mnoha skvěle napsanými postavami, jimž vévodí nikoli hlavní hrdina (i když skvělý), ale bezkonkurenčně originální role Mickeyho v podání Johna Voighta (řekli byste, že herec může dostat svou životní roli v osmdesáti, nebo kolik mu to vlastně je?). Skvěle natočené v duchu moderní seriálové školy, nenechává toto drama vydechnout Raye ani svého diváka ani na chvíli. A na rozdíl od jiných bych vysoce vyzdvihnul roli Rayovy ženy - píšete a pláčete, jak je nemožná a otravná, jenže právě takovýhle jsou nejspíš ty ženský,které si berou Raye Donovany a které si berou Rayové Donovani. Druhá série začíná ve stejném skvělém duchu a svého vrcholu dosahuje, podle mne, pár dílů před koncem v návaznosti na scénu v autě (Rayova dcera versus černej bezcharakterní sociopat). Pak už toho na Raye začíná být opravdu trochu moc a to, jak to všechno zvládne, působí malinko přeplácaně. Dodatek-třetí série je jedna z nejlepších sérií dramatického seriálu ever.(13.12.2014)

Viděl jsem 3 díly a už vím, že tohle mě bude bavit. Skvělý seriál s ještě skvělejším hlavním hrdinou. Jsem rád, že Liev Schreiber konečně mohl naplno ukázat své kvality. Zatím každý z dílů byl na vysoké úrovni, 80%. Má to spád, dobře rozjeté zápletky, a také kvalitu hereckého umu. Řadím ho jako jeden z nadějných projektů, které budu pečlivě sledovat. Nezbývá se jen těšit, co nám Ray připraví.(18.7.2013)

Zatím si nechávám zadní vrátka pro lepší nebo horší hodnocení, proto zatím dávám průměr ale začátek vypadá na slušnou jízdu. Postavy sympatický až na Rayovo manželku, větší kus samice hovězího se vidí málokdy.(31.1.2014)

• - Ray Donovan (Liev Schreiber) sa vyváža v luxusnom aute Mercedes CLS550. Jeho šéf Ezra (Elliott Gould) má podobný triedy S. Mercedes je možné zahliadnuť aj u Rayovho suseda Re-Kona (Kwame Patterson), ktorý spolu s mladým spevákom Marvinom Gaye Washingtonom (Octovius J. Johnson) vlastnia i ďalšie autá, napr. žlté Lamborghini Gallardo "Spyder", Rolls Royce Silver Ghost či Bentley Golf Cart. V 4. epizóde 1. série Mickey Donovan (Jon Voight) získa naspäť svoj čierny Cadillac Sedan DeVille 1989 od bývalej Claudette (Sheryl Lee Ralph). (RatBoj)

• - Herečka Paula Malcomson, která zde hraje Rayovu (Liev Schreiber) ženu Abby, je původem z Irska. V seriálu je tak možné občas zaslechnout její irský přízvuk, přestože její postava je Američankou. (Shadowspark)

• - Výkonný producent seriálu Bryan Zuriff a dalších 34 lidí bylo obviněno FBI, že spolupracují s ruskou mafií. Zuriff měl přes hazardní hry "vyprat" sto milionů amerických olarů. Ten napřed obvinění odmítal, ale po nějaké době se ke všemu přiznal, hrozí mu 5 let ve vězení a pokuta ve výši půl milionu dolarů. Mezi obviněnými je i žena Molly Bloom, která pořádala exkluzivní pokerové turnaje, jenž se zúčastnili například Leonardo Dicaprio nebo Tobey Maguire. (deadman93)