V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

JohnSmith

Kombinace Já, robot, Čísla 5 a Robocopa v drsném prostředí Jihoafrického Johannesburgu. Na jednu stranu je to moc pěkně udělané, na druhou to není kdovíjak zajímavé a dost předvídatelné. Členové gangů jsou jak z Mad Maxe a záporák Jackman s podivnou tykví na hlavě, je to nejhorší co ve filmu uvidíte. ()

fefee

Neill Blomkamp-ovský "rodinný" sci-fi príbeh s jeho už tradičným naturálnym poňatím Sci-fi žánru, s citovým a občas klišovým scénarom ale zábavným a nenudiacim k čomu bol aj určený. Taká oddychovka od neho, nič viac nič menej. 3,5* ()

Danny F.

Námět podobný RoboCopu (taky tím pochodujícím "kuřetem") a Číslu 5 žije. Povedený film co dost potěšil. Vtipný a zábavný zároveň. Jen taková věc na zamyšlení; od kdy mají stroje (roboti) mozek? Inu dobrá i přes to se to povedlo. 85% ()

Sany33

Neill Blomkamp je režisér, ktorý je zaťažený na konfrontovanie ľudského druhu s UI alebo s Emzákmi, dokázal to svojou predchádzajúcou snímkou District 9 alebo v súčasnej sfére krátkometrážnych filmov v ktorých sa mu podarilo obsadiť herecké ikony akými sú Sigourny Viever alebo Dacota Fleming. Ale vráťme sa späť k Chappiemu, tu ide o konfrontáciu ľudského druhu práve s umelou inteligenciou, teda nie tak celkom. Ide o to že vo filme sa UI menom Chappie začne chovať ako človek a vštepí svojmu robotickému ja, pocity, a to je práve tá vec, ktorá stroj odlíši od živej bytosti. Keď som pred tým hovoril o hereckom obsadení Chappie tiež ponúka bohatú paletu hereckých ikon, napríklad, Hugh Jackman, ktorého som prvý raz v živote videl v zápornej úlohe a zvládol ju úžasne. Ide o to, že film by ma vôbec nechytil za gule lebo to bol iba remake Čísla 5. Ale má predsa čosi do seba, čosi čo vás donúti k Chappiemu prechovávať náklonnosť, možno ide o to, že Chappie je vykresľovaný ako dieťa a detskými názormi na svet a pre to nás naša seba reflexia núti byť k nemu sentimentálny. Mne to v tejto rovine sadlo úžasne a zodpovedá tomu aj moje hodnotenie. 81% ()

Lukyn007

Opět nosné téma a opět nevyužité. Tohleto spojení Číslo 5 žije, Robocopa a A.I. mělo zkrátka větší potenciál. Krásný audiovizuál a solidní akční scény, tím bych asi skončil. 60% ()

Roseinka

Vůbec nevím, jak ten film hodnotit. Čekala jsem od něj něco jiného, což jsem nedostala, ale to neznamená, že by to bylo špatně a že by mě to zklamalo. To ne. Moc se mi to líbilo. Bylo to roztomilé, vtipné, dojemné... prostě takové v pohodě. Jackman jako záporák byl super. Konec byl možná trošku moc otevřený, nevím zda se chystá další díl. Každopádně to byla příjemná podívaná, tak nějak i pro mladší diváky, kteří byli v kině taky docela v hojném počtu. Byl to můj poslední film v kině na hodně dlouhou dobu, protože po porodu se už do něj asi jen tak nedostanu, takže jsem ráda, že mě ten film nezklamal. 7/10 ()

blackJag

Jsem rozpolcen - moc mě film nebavil. Chappie je bezvadně technicky zvládnutý, model ústředního droida dokonale odpovídá výstřednosti projevu Sharlto Copleye, ovšem způsob, kterým to Blomkamp seštymoval dohromady je tak maximálně na potlamě. 50% ()

Deryll

https://www.youtube.com/watch?v=cegdR0GiJl4 :) film je tísíckát lepší než tohle:D ale jako jo Die Antwoord překvapily+zase originální(v určitejch mezích) Hanz Zimmer takže za mě paráda....Někdo tou může vyčíst málo akce ale to mi vůbec nevadilo ba naopak pěkná akce na začátku a na konci udělala svoje:) ()

ghatos

Jo, Joburg. To je pořádný bordel (kriminalita na level expert, lidé jako zvěř, špína a dekadence všude a v každém). Neztratil se tam ani český reprezentant Káčko. Chappie mi těžce připomínal Robocopa. Jeho univerzum bylo velmi podobné. Po běžném úvodu se nastavilo výborné tempo, jenž vydrželo, až do konce. Technicky, vizuálně...pastva pro oči. Dramaturgicky to nebyl žádný Disney, což bylo pro mě osobně překvapení. Ošklivý, surový svět s ještě ošklivějším H. Jackmanem mohl v temnějším odstínu zazářit ještě více. Za mě nečekaná spokojenost...74%. PS: N. Blomkamp se částečně vrátil do formy. Před Alienem zažehl jiskřičku naděje. ()

Gallagher

Spíš zklamání. Když si vezmu, že Neill Blomkamp pro mě kdysi býval absolutním oblíbencem, tak mi nejde do hlavy, jak mohl natočit takovou příběhovou slátaninu. Audiovizuál je samozřejmě fantastický a Chappie je sám o sobě strašně sympatickým robůtkem, ale to je asi tak všechno, co lze pochválit. S takovým námětem šlo rozhodně pracovat o dost lépe a jestli se bude na konci kalendářního roku vyhlašovat cena za nejhorší casting, tak mám horkého kandidáta. Slabších 5/10 ()

KASUGI

Po začátku filmu, kdy banda pankáčů vykrade banku, musí šéfovi gangu zaplatit tučný obnos a napadne je unést robotického inženýra, který jim má předělat policejního robota na robota-lupiče, si říkám: Super! Bezva rozjezd. SPOILER. Bohužel, jaké bylo zklamání, když jsem během filmu zjistil, že to už je definitivně celý příběh. No nicméně dalo se to zachránit velkým finále. To taktéž zesrali. Hugh Jackman se celý film třese (a diváci s ním), až povolá do služby své militantní robotické hovado a když na konci dostane konečně zelenou, místo toho, aby robota poslal do města rozmáznout rabující gangy, pošle ho zničit Chapieho. I to obvyklé Neilovo čarování z rozpočtem, mi tentokrát přišlo jako málo muziky za hodně peněz. Blomkamp měl naběhnuto stát se mým oblíbeným režisérem, protože to jeho ztvárnění budoucnosti fakt žeru, ale tohle už prosím ne. Snad si to napraví tím Vetřelcem... ()

drackula

Neill Blomkamp sa opäť vrátil do JAR a po nevýraznom a rozpačitom Elysiu priniesol kvalitné scifi, ktoré sa môže bez problémov porovnávať zo skvelým District 9. Prostredie juhoafrického slumu nie je nič nové. Toto Blomkampovi naozaj ide. Príbeh je kombináciou Robocopa, Číslo 5 žije a rôznych iných filmov, ktoré sa venujú umelej inteligencii. Snaží sa byť žánrovo všetko možné, ale zároň nič úplne na doraz. Osobne ma trochu iritovala tá vsuvka rodinnej zábavy, kde sa mi zdalo, že sa až príliš tlačilo na pílu, ale nebolo to až také výrazné, aby mi to pokazilo celkový dojem. Die Antwoord ma bavili nie len herecky ale aj hudobne a úplne zatienili iné herecké hviezdy z tohto filmu. 80% ()

Ravi

Musí se nechat, že režisér se podepisuje velmi zřetelně pod každým svým filmem. Na Chappiem je znát, že by byl potřeboval ještě pár let na dopilování a uhlazení scénáře, především motivací některých postav. Ústřední hrdina - robot s UI - je v tomto přesto výjimkou, a pokud se soustředíte především na něj, film baví a zajímá. Nenechte si kazit dojmy zdejšími komentáři, ostatně již dávno neplatí, že komentář obecně oblíbeného uživatele bude platit právě pro Vás. Najděte si raději svoje vlastní oblíbence. Chappie je přesně ten film, u kterého nemohu souhlasit s všeobecným názorem. Je to povedený film, který má myšlenku, hlavu a patu, ale i přesah. Přesto neočekávám pokračování. Jackman si zahrál záporáka, a nutno zmínit, že velmi dobře. Jediné, co mi tak trochu nesedělo, byl hudební doprovod. Jakoby chtěl někdo udělat radost japonským ajťákům. Ale což. Film mě bavil i tak trochu dojal, takže splnil, co divák očekává. Mám ještě vzkaz pro hnidopichy. Odprostěte se už od toho, čemu je co podobné, apod. Žijete v 21. století, proboha. Všechno už tu někde někdy bylo! 85% = 4/5 ()

zolo23

Blomkamp stále baví, tretí podobný film, tretíkrát nadmierna spokojnosť. Film ubehol rýchlo, akcia, vtip, emócie, to všetko tu je a k tomu parádna hudba - Zimmer trochu inak ako sme zvyknutý a pohodový Die Antwoord. Po dlhšej odmlke asi znovu navštívim "Trenčiansku pohodu" pretože týchto týpkov naživo jednoducho vidieť musím. Piaty Votrelec je v dobrých rukách. P.S. Videné v Seneckom kine Mier - konečne nikto nevyrušoval (po prvýkrát v Seneckej histórii) až na jednu pani, ktorá si zo sebou vzala asi štvorročného syna, ktorý sa cca po 10-tich minútach (prvá prestrelka) neuveriteľne rozreval a tak sa musela z kina pratať. P.S.2 : Nechápem pre koho platia pravidlá o obmedzenom prístupe detí... ()

milancecil

283. Výborné akční sci-fi s podílem motivů z žánru fantasy a chytře volenou komediální nadsázkou, příjemně uvolněnou, vtipnou a zábavnou, obraz snadno uvěřitelného vývoje v oblasti robotiky, kdy je celkem předpokládatelné, že prioritní nasazení všestranně funkčních strojů bude právě u represivních složek systému, v tomto případě do pouličních oddílů policie, na brutální, nemilosrdnou, krvavou akci při potlačování očekávatelných nepokojů v důsledku sociálního kolapsu, potud mohu nejen výkonům, ale právě takové odvážné myšlence i jejímu podařenému ztvárnění nadšeně tleskat, bohužel další motivy s probuzením vědomí u strojů už jsou ale jen pohádkovým sněním, blouznivou fantazií, která pokud je diváky správně přijímána, dílu nijak v dalším rozvíjení příběhu neubližuje, jen ho více humanizuje a emocionálně posouvá, což se výrazně stupňuje s blížícím se dějovým vyvrcholením v závěrečných událostech, jsem velmi spokojený, po opravdu dlouhé době konečně hodnotný žánrový příspěvek, věřím, že takový autor má dost velký tvůrčí potenciál, aby nás i v dalších letech zahrnoval podnětnou a zajímavou tvorbou, jen se obávám těch skutečných střetů s robotickými jednotkami, toho vystupňování všeobecného útlaku takovou zrůdnou mašinérií, to teprve bude krutá, naprosto nekompromisní řež. ()

DeathTheKid

Mohl to být nářez, který by i zanechal po projekci mrazení v jakémkoli údu, jenže nic takového se nestalo. A nestalo se to kvůli hovádskému obsazení a stejně hovádské psychologii. Gangsteři vymazaní stejně jako porno na mém PC (sleduji výhradně přes internety), vizuálně pojatí jako celkově dnešní wtf móda a jejich chování vskutku vystihuje demenci sociálních vrstev, které nebudu jmenovat. Ale jde o negry a kobylky. Dívat se na to, bylo stejně bolestivé jako pátá masturbace v řadě. Pěti hvězdičkové téma a tak posrané. Alespoň víme, že Hugh je s kraťásky, ponožkami po koule a tím, co měl na hlavě, fuckin badass! ()

Hollohlaway

Zajímavé a originální pojetí, ovšem také nevyrovnanost scénáře a celé vyznění filmu je dost rozpačité. Technicky dobře zvládnuté triky a akční scény, herecky hlavně záporáci zaujmou. Ale jinak... Nevím, film je podivný hybrid. ()

Georgex

Poměrně zábavný scifi film, který bohužel doplácí na hloupý a klišovitý scénář, takže v konečném zúčtování ho lze spíše považovat za průměrnou komedii, jelikož to celé působí tak hloupě, že to nelze brát nikterak vážně. Chappie se snaží jít ve stopách Číslo pět žije a nutno uznat, že samotný robot je poměrně roztomilý a fandíte mu, nicméně na druhé straně tu stojí abnormálně nesympatické duo hudební skupiny Antwoord a velmi zvláštní Hugh Jackman s vizáží Jardy Jágra za mlada. Moje hodnocení 55%. ()

Norfice

Další z filmů roku 2015, na které jsem se těšil! Potěšilo mě, že si Neill Blomkamp udržel svůj standard a dělá to, co ho baví a co mu vychází na výbornou! Vždyť to byl právě jeho District 9, kvůli kterému jsem začal opravdu milovat sci-fi žánr. Chappie je film, který má neuvěřitelně silný vizuální dojem (možná trochu na úkor děje, proto 4****), ačkoliv to tak nemusí vypadat. Je pravda, že technika natáčení a pohyby robotů v akci jsou na velmi vysoké úrovni. Neill si umí vyhrát s každým detailem a je to vidět i na kostýmech atd.... řekl bych, takřka na všem co ve filmu vystupuje. Každá nálepka, nátěr.. To všechno se počítá. Postavy zločineckého gangu šílenců jsou natolik trefné, že i mně na malý moment vážně lezly na nervy. A o to tu právě jde. To je podle mého přesně to, jak by měl každý takový snímek vypadat. Má vás vtáhnout do děje a rozdávat kolem sebe tuny emocí a pocitů. Doslova a do písmene vypravovat kamiony vzteku a vysílat vlny nenávisti k takovým postavám. Pokud se režisérovi povede, aby vám jeho "záporáci" lezli na nervy, tak je zřejmé, že jsou kvalitně zpracované a připravené. Zde konkrétně postava otravné dívky Yolandi. To vše samozřejmě platí i naopak. Je naprosto jedno, jestli se jedná o romantiku či sci-fi. Také kladné postavy by vám měly přinášet jakési emoce. Pokud přináší, výsledný produkt bývá velmi kvalitní. Skvělé filmy sci-fi žánru jsou dle mého názoru založené na technice, originalitě a nápadu. Tyto aspekty pak mají velký vliv na vývoj a procítění děje. Právě na tom Neill Blomkamp pracuje. Pravdou je, že zde mi trochu ta dějovost kolísala. Průběh děje bych zde v oddělení žánru sci-fi řadil spíše mezi klasiku. Tím ovšem nechci říct, že Chappie je slabý, ba naopak má velký potenciál, který ale nebyl zcela dotažený do konce. Velkým plusem tohoto filmu je také audio kontakt Hanse Zimmera s divákem. Ten už tu jen potvrzuje, čím je známý. Abych to shrnul... Chappie je zkrátka jedním ze zážitků založených na výborném vizuálním postoji. Ději ovšem chybí špetka originality. Přesto doporučuji! ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz