V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

mr.twizta

Umne namichany koktejl rodinneho pribehu a blomkampovskeho vizualu. Jasne, je to de facto Robocop riznuty Johhnym Petkou, ale Blomkamp je sikovny realizator a sazka na Die Antwoord se vyplatila - at uz hudebne ci herecky. A kdy jste naposledy slyseli mluvit Jackmana tak, jak mu zobak narost? ()

Sharlis

Nechápem to nízke hodnotenie a skutočne dementné "analýzy" filmu. Dokonca niekto nižšie rozoberá IQ postáv a sťahuje za to hodnotenie... ktovie kde sú časy keď ste dali 5* Green Mile a nikto nerozoberal aké mal John Coffey IQ... Za mňa 5*, film bol očividne robený s láskou a chuťou, to sa nedá poprieť. Postavy a voľnosť tvorby z toho robia krásne neštandardné dielo, malý návrat k District9, ale toto je niečo iné. V porovnaní s podobnými snímkami za posledné roky jednoznačne jeden z najlepších, najskôr najlepší v tomto žánre. Komu sa páčil District9, tak tuto sa nudiť absolútne nebude. Kto tomuto dáva 2 a menej a rozoberá IQ postáv (srsly), nech si beží na maratón Avengers alebo HIMYM. Ja som maximálne spokojný, Blomkamp si po Elysiu jednožnačne napravil reputáciu, teším sa na Aliena. Snáď, aby ten Alien potom mal aspoň vysoké IQ ináč neprejde hodnotením užívateľov CSFD ^^ ()

david666

Pěkně udělaný film, opět skvělá angličtina made in JAR - ale vlastně nevím pro koho film byl určen. Pro děti moc drsný a pro dospělé zas moc dětský. Myšlenka ale dobrá a zpracování i konec vůbec není zlý. ()

Rodriguess

Kokos som uzasny genialne, uzasny kopec zabavy z Die Antwoord a ktomu este super dej, zaujimave efekty a vyborna zabava. A vsetko kriklavo ruzove až zlté :)) ()

Tomy_Reardon

Takhle zklamanej sem nechtel byt, tesil sem se na to.. Bylo to neco jineho a noveho.. Ale opravdu, sem se i obcas smal jak to bylo hrozny.. Jackman nemuze hrat tyhle role, obsazeni radoby gangsteru bylo tak strasne ze mi to obcas prislo jako pokracovani New Kids Homo !!! Absolutne to kolisalo z kvality.. Chappie byl jedna hvezda, napad na scenar ikdyz strasnej druha hvezda.. Mrzi me ze sem zklamanej ale neda se svitit.. ()

Ondrew

Priemer. Nic viac, nic menej. 3/4 filmu vykradnute napady zo vsetkych moznych, aj nemoznych vytvorov, zvysok aspon sem-tam pokus o cosi "vlastne", no prave ten zvysok to skratka cele zadupe kapanek "do stratena". Priznam sa, ze som cakal nieco celkom ine, predovsetkym sci-fi, pri ktorom by clovek opat raz ziiiiiiiiiral, co nam to autori naservirovali za dalsiu roboticku show (nejak sa nam filmy s podobnou ideou zacinaju v poslednom case kopit). Rozhodne nie akysi teenagersky nevydareny pokus o mix E.T. emzaka s prinajmensom rovnako infantilnym robotom cislo 5, ktory prakticky ani netusi, ktora bije. Tak mu treba. Btw, Hugh Jackman je tu tak dementne "nastylovany", ze pri pohlade na ten jeho imbecilny zovnajsok som mal obcas chut nieco hodit do LCD. A ano... do toho este i pritomnost legendarnej Sigourney Weaver, ktora zrejme vobec necitala scenar, a tak vlastna zrejme ani netusila, do akej p*coviny si ide zahrat tych zopar scen. Mno... a k tomu ako ceresnicka na torte Hans Zimmer, staby jeden z najlepsich filmovych skladatelov minulej i sucasnej doby. Toto vsetko TEORETICKY mohlo zaslapat kompletne inak, no ujo reziser Blomkamp si zrejme povedal, ze ked uz si k tomu pisal i scenar, tak preco by to nasledne nemohol cele prenadherne sprasit a stvorit cisty priemer? No jo. Skoda reci. Tradicne na jedno pozretie relativne fajn, ale tym to asi tak hasne. 50%. ()

MiniRecenze

Číslo 5 žije....jen má trochu jiný vzhled a označení. Hned ze začátku je vidět styl režiséra N.Blomkampa.A proto Vás chytne.Je sice pravda,že až se objeví herci,kteří hrají "záporné"role,tak se bude chytat za čelo a klást si otázku castingového výběru pro obsazování roli.Nebojte,není všem minutám konec a ti "škaredí "herci si Vás i získají.Celková myšlenka filmu je dobře podaná a zpracování má svojí úroveň.Škoda H.Jackmana,který tady moc nezazářil.Škoda vulgárních výrazu a častečných scén s krví,které navýšilo rating na sledováni. POVEDENE!!! ()

aannemer odpad!

Debilita a naprosto odpudivá sračka. Vypnul jsem to po dvaceti minutách. Nedokázal jsem se s žádnou postavou ztotožnit a přišlo mi, že jsem každou scénu viděl už nejmíň v padesáti jiných filmech. Absolutní ztráta času. ()

esmoke

Jak by se chovala umělá inteligence v těle porouchaného policejního robota? Tak to režisér Neill Blomkamp realisticky neukáže, ale ukáže solidní filmovou jízdu (u které stále netuším jak to s tím rozpočtem zvládl). Muselo to dát strašnou námahu všem, od výtvarníků, přes animátory až po trikaře. Škoda těch herců a "neherců". Dev Patel? Koho to napadlo... (2D titulky) Rozpočet: $49 miliónů, Tržby: $102,069 miliónů. ()

O_Peki

Neill Blomkamp si jde svojí cestou a točí špinavé sci-fi o boji proti systému. Chappie je výborný, stejně jako ústřední dvojice Die Antwoord - Yolandi&Ninja. Zbytek, ale pokulhává a obsazení Hugha Jackmana (ač ho mám jinak rád) bylo jasné šlápnutí mimo. Celkově dobrá zábava, ale za svou prvotinou pan režisér stále dost zaostává. ()

erpe

Čtyři hvězdy za zpracování, jedna za příběh...sumasumárum podprůměr...a to jsem se tak těšil :-( ()

PatrikP4

Hodně dobrý film... Je to rozhodně koukatelné a není to žádná kravina, kterých jsou mraky... Hlavně těla hlavních postav zemřou což se tak často v moderních filmech nestává a vše vždy končí happy endem... ()

Hanz_knife

Nejdřív jsem nevěděl jestli se mi to vlastně líbí nebo ne. Nejsem zrovna příznivce nějakých "kůl" špagetových gangsterů. Proč jsem dal čtyři hvězdy? Zaprvé prostředí JAR, ta betonová špína Johannesburgu má prostě velké kouzlo, není okoukaná jak Paříže a New Yorky. Další hvězda je za dialekty, slang a celkově jihoafrickou mluvu. Pokud uvažujete o dabingu, dejte si facku, sprchu a facku! Třetí hvězda je za maníky z Die Antwoord, který jsem jako nekulurní barbar ani neznal, do filmu prostě sedí jak husa na pekáč. Navíc k tomu dodávají "autentickou" muziku o kterou bych si nebýt filmu asi ani kolo (myši) neopřel. Celé dohromady to dává vlastně takové neotřelé sci-fi. Zápletka není kdovíjak geniální či originální, robot je někdy fakt přehnaně dementní a "pomalý" v uvažování, ale nudou jsem si nehty nesežral a ještě si pustil skladbu bláznů se zlatejma zubama. Kde jinde vidíte robota se zlatými řetězy Hustler a nunčaky? Pravda, kdybych byl úplně fér tak bych musel sebrat hvězdu za prkenného Hugha Jackmana, který zahrál stokrát hůře než ti špagetoví muzikáni. Ale já fér nejsem. Čtyři hvězdy. ()

ZetDaElO

Toto je tá obdoba Číslo 5 žije, kde sa po prvýkrát objavili Die Antwoord. To je tak všetko, čo si história a diváci zapamätajú. 6/10 ()

Anaheim

Pro mě teda obrovské překvapení, někdo může namítat, pozor spoiler!!! Jak nemůže robot, který už umí převést nervový systém člověka do počítače a potom ho vložit do těla robota nevědět, že když hodí hvězdici po někom, že ho neuspí, ale zabije, to je podle mě jednoduchý, Chappie je vlastně stejný jako malé dítě a co dělá malé dítě? Důvěřuje rodičům a když mu "táta" řekne že to tak je, tak to tak prostě asi bude, všechno ostatní si potom přečetl na internetu, tak se to naučil a neměl čas na to aby hledal jestli náhodou hvězdicí nebo nožem někoho nezabije. Takže já jsem byl u sledování filmu nadmíru spokojen. ()

RomanT

Obsahově pro děti maximálně do 10 let, ale těm to stejně nemůžete pustit, pokud jim nechcete rozšířit slovník vulgarismů. ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz