V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

Dm1tr1j

Nieje šanca viac dojebať film o umelej imteligencii viac ako tím, že ho zasadíte do afriky a inteligenciu dojebete detskými vtipmi a správaním sa spodiny, ktorá za dvojciferné IQ vďačí žuvaciemu reflexu....A EŠTE TAM JEBNÚ Marva z district 9! LEBO NEVEDIA, ŽE NIČ NEZACHRÁNI FILM ZO SKURVENÉHO JOHANESBURGU!! ()

Rockerman

Obrazově dokonalejší a samozřejmě trikově vymazlenější verze "Čísla 5 žije". To ale vůbec neznamená, že Chappie je lepší, než Johny pětka. Myslím, že je to právě naopak. Hlavně je tu rozdíl co se týče humoru. Zatímco v "Pětce" jsou vtipy inteligentní a laskavé, Chappie je často nevtipný a když už tak je to humor obhroublý a buranský. A vůbec celý ten příběh je takový, jakoby nedržel moc pohromadě. Dívat se však na to dá a je možné, že se to bude líbit i dětem. Zkusím to na svých vnoučatech a pak možná hodnocení zvednu nebo ještě jednu hvězdu uberu. ()

dalziel

Veľmi chabé a pre mňa osobne veľké sklamanie.Scenár deravý ako rešeto a herci nepresvedčiví a casting príšerný.Na mňa to pôsobilo až priveľmi amatérsky.Pravdu povediac "Sci-fi svet podľa Blomkampa" ma nikdy veľmi nebral. ()

kuces

Urcite lepsi nez Elysium, ale porat je to za ocekavanim. Nekdo rozumny by mel reziserovi pomoct se scenari, jinak uz se opravdu dobreho filmu nedackame. ()

Whitebeard

Chappie na jedničku. Hezký pohyby, to CGI je moc povedený. Obrovská škoda komediálních gengstrů, kteří měli být „záporáci“. Tohle bylo naprostý šlápnutí vedle. Místo temnějšího filmu tak dostáváme vlastně ani pořádně nevím co. Přijde mi, že Blomkamp možná taky pořádně nevěděl, jestli nám chce předložit další sci-fi ala District 9 nebo rodinnou komedii. Film u mě tím dost trpí, protože hodně povedený pasáže střídají o poznání horší pasáže. Podtrhuje to vlastně i závěrečnej song. Ku prospěchu filmu budiž Zimmer a jeho soundtrack, film trochu zvedá. 3+ ()

Jakubik

Chappie má velice houpavé tempo. Chvíli je to fajn a za chvilku je to zase strašná blbost. Navíc děj a námět není tak úplně originální a celkem vykrádá své předchůdce. Strašný průšvih nastává u jednotlivých charakterů a to proto, že si k ani jedné s výjimkou Chappieho nejde divák žádnou vazbu. Aspoň teda já. Wolverina mám fakt hodně rád jako herce. Je zcela pochopitelné, že je to prostě Wolverine ale třeba v Ocelové pěsti se mi líbil a role mu fakt sedla. Tady je to pravým opakem a bohužel se tu pořád tak nějak pohybuje v křeči. Ale je pouze špičkou ledovce protože i ostaní obsazení není kdoví jaká hitparáda počínaje Wolverinem konče Stvořitelem který tu měl hrát daleko větší housle. Celkový dojem z jinak celkem zajímavého závěru kazí jeho přepálenost která místy ústí v nudu a to z Chappieho dělá pouze průměrnou podívanou a to jen díky fantastickému vizuálu kdy se povedlo opravdu do robota vdechnout duši. Kdyby se ani toto nepovedlo, bylo by to přeplacené béčko a tudíž by moje hodnocení směřovalo ke dvoum hvězdám… ()

FanKalEl

Jediné čo sa tu nedá vôbec vytknúť je maximálne hudba od Zimmera ktorá milo prekvapila, ale o ostatnom sa to už tvrdiť nedá. Miestami je to až na hrane demencie, hlavne čo sa týka postavy Hugha Jackmana je to úplne odpískané a vôbec sa mu tá rola nehodila. Jednoducho sa vo filme nachádza kopec sprostých a nelogických vecí ktoré potom kazia dojem z celého filmu. Prvá polovica je vlastne ešte fajn, ale potom je to len horšie a horšie. Ak bol režisérov cieľ vyvrcholiť film naprostou uletenosťou tak budiš sa mu to aj podarilo. No ale keďže film nenudil, prvá polovica bola ok a hudba pridávala plusové body tak v konečnom závere si Chappie zaslúži ešte prevažne slušné ohodnotenie. No ale keby sme to mali porovnať čisto len so sci-fi filmami tak si tento filmársky počin nevrzne ani na päťdesiat :D (60%) ()

darkreider

Pristupoval som k tomu s nulovým očakávaním a možno aj to má za následok veľkú spokojnosť. Blomkamp má to svoje remeslo pevne v rukách a dokáže ho predať, to mu asi málo kto vezme. A ako sa mu darí vždy nazbierať tak košatý ansámbl, to je mi záhadou. ()

Torgal

Chappie vyzerá ako amatérsky fan film, v ktorom je z nepochopiteľného dôvodu fantastický digitálny robot. Skoro celý sa odohráva v rozpadnutej továrni, hrajú v ňom režisérovi kamaráti čo vôbec nevedia hrať (Die Antwoord a Dev Patel) a scenár je zlátanina Robocopa, Čísla 5 žije a režisérových veľmi zjednodušených predstáv o tom ako funguje spoločnosť a počítače. Ako režisér je Blomkamp stále spoľahlivý (hlavne v akčných scénach, ktorých je ale fakt málo), len nech už nikdy netočí podľa vlastného scenára, ten totiž filmu láme väzy zo všetkého najviac. Vďaka nemu sa ani jednej z postáv nedá fandiť (bohužiaľ ani Chappiemu), lebo všetci jednajú ako zdegenerovaní. 4/10 ()

Kingjiri

Ale jo, pokud nad příběhem příliš nepřemýšlete a do hloubky nezkoumáte chování nebo motivaci postav, dá se Chappie označit za sympatickou jednohubku na volnej večer. Bylo by však fajn, kdyby se tvůrci před spuštěnim první klapky rozhodli, jestli chtěj, aby výsledkem bylo spíš filozofující scífko (vědomí, úvahy nad smrtí) nebo akční komedie (dětskej / gangsta Chappie). Taky bylo vidět, že ačkoliv neni 50 mega uplně skromnej rozpočet, nebylo by od věci ještě nějakej ten milion přisypat (viz rychle odbytý přepadení, na který se Chappie a jeho parta dlouho připravujou). Nicméně, akce slušná, herecký obsazení taky (Sigourney Weaver má spíš cameo roli), Chappie pěkně zpracovanej a ZImmerova hudba jako vždy zaujala, tři silnější hvězdy. ()

pepa3rd

Bylo to takové divné. Z počátku se příběh odvíjel zajímavě, pak nepředvídatelně, ke konci nelogicky, aby skončil v přeslazeném happyendu. 40 % ()

ludva10

Tak nějak nevím jak tento film hodnotit. Triky dobrý, herecké výkony též, slušná hudba, ale příběh mě tak nějak úplně nevzal. A ten závěr také žádné překvapení. Dávám s velkým přimhouřením očí horší 4*. ()

Dimo

Rád bych parafrázoval Verbalův začátek komentáře... Tak to byl můj dojem ze zmršeného filmu. Půlka herectva nehraje, ale jen tak trčí před kamerou, pobíhá a prohlašuje přitroublé "hardcore gangsta" pindy, v čele se samozřejmě onou "zpěváckou" sfetovanou dvojicí. Ani tomu pobouchanýmu robotovi se nedá věřit. Takže jsem nasranej, Neile, fakt že jo, po skvělým devátým distriktu přitekly milióny z Hollywoodu, který tě vodstřelily někam na orbitu Elisia, ale ani návrat do rodné hroudy nezafunguje, pokud nebudeš mít dobrej scénář, že? Cha-ppie-cha-ppie! Tak se vzpamatuj, ať nezprzníš i nadcházející Vetřelce. To by mě fakt nasralo. ()

PEZ

Chappie je fajn. Neill Blomkamp sa dokázal znova trošku hecnúť. Nie je to síce District 9, ale rozhodne sa nekoná bez-emočný kalkul, aký predviedol v Elysium. V prvom rade som bol pozitívne prekvapený, ako to pred kamerou zvládli Die Antwoord. Jasné, že na Oscara to nebolo, ale dá sa povedať, že Yo-Landi skutočne hrala a Ninja aspoň ztvárnil úlohu, ktorá je mu vlastná - viacmenej hral sám seba. Nakoniec, znepriatelil si počas natáčania takmer celý štáb. Na konci ho nenávideli jak Hugh Jackman tak aj samotný režisér. No to najpodstatnejšie je, že hlavná postava, t.j. Chappie je skutočne "živý". Sharlto Copley obstaral jeho hlas a všetok motion capturing a teda klobúk dole za to. Plus interakcia Chappieho s okolím - režisér sa opäť raz vyšvihol. Najlepšie na filme je, že dôležité a vypäté scény fungujú a rád priznám, že nejeden krát ma Chappieho osud dojímal. Hans Zimmer obstaral dobrý zvukový doprovod, znova dokázal nahrať úplne odlišnú hudbu ako doteraz. Úplný záver tiež ok. Naozaj sa neviem dočkať najbližšieho filmu od Neilla - nebude ním totiž nič iné ako sequel Aliena! ()

gp_one

U posledních dvou Blomkampových filmů mne napadá jen slovo zoufalost. Mít takový talent na inovativní vě-fa a zvlášť akční scény a nechat druhou polovinu mozku ho totálně zazdít, protože ta druhá polovina mozku je úplně hajzlu? To chce notnou dávku celkového neumětelství. Jakoby nestačilo, že pohřbil Elysium svou bolševistickou propagandou a těžce pro-anarchistickým myšlením, otiskne stejnou stopu velikosti fotbalového hřiště i do Chappie a navíc ho okoření takovou dávkou infantilnosti, že film pasuje do role večerníčku pro kojence, kteří krom ťuťu ňuňu mají rádi krev a výbuchy. Tvl, vždyť on ten název a milionář z chatrče v další hlavní roli byly dost významné indície, ale když ona ta úvodní, dobře vypadající čtvrthodinka a moji oblíbení Die Antwoord....to prostě zastínilo jiné varovné signály. ()

Blowler

Všechny Blomkampovy filmy jsou stejné. Půlka z nich jsou krátkometrážní, které nestihnou cokoliv vyjádřit (až na "Tempbota"), a ta druhá půlka je špatně zpracovaná. Výjimkou je District 9, který měl svoje kouzlo i poselství. Na filmu Chappie se povedl opravdu jen Chappie. Líbilo se mi jeho chování, myšlenkové pochody, motivace, celkové vzezření. Tím to bohužel končí. Vedle Sigourney Weaver a mého oblíbeného Hugh Jackmana, (kterého jsem mimochodem v životě neviděl v tak nezáživné a nepadnoucí roli), tu hraje hodně nepříjemný Milionář z chatrče a banda pouličních amatérů. Serióznost myšlenky umělé inteligence tu střídá gangsta styl, který to celé úspěšně kazí. Chappie s jinou omáčkou by byl boží, ale kuchaři tu buď ujela ruka, nebo došly suroviny. ()

Hpatrik

V podstatě souhlasím s POMOem, postavy nefunkční, špatně obsazené a nesympatické, příběh filmu velmi často nedává smysl, a jeho konec vykrystalizuje do naprostého absurdna - mindfuck. Na důstojného nástupce legendárního Čísla 5 si holt budeme muset ještě počkat. Edit: Tak po druhém shlédnutí s odstupem času a s určitým pochopením skupiny Die Antwoord a jejího image, hodnocení přehodnocuji. ()

Biopler

Súboj milionára z chatrče s nasrdeným Jackmanom na pozadí príbehu o jednom zvláštnom robotovi. Robot je úžasne spravený a tak skvele do filmu dopasovaný, že tu ozaj divák podľahne kúzlu trikov. A uznanlivo dodá, že toto sa podarilo. Taktiež ma veľmi dobre bavil Jackman a jeho neúspechy v práci. To bola fakt komédia. A teraz sa pustím do slabých stránok. Najväčšie chyby sú v scenári, ktorý je až stupídne blbý a pramení z deravého príbehu. Myslím tým to, že film je o všetkom možnom a hrá sa na niečo čo ani neviem čo je. Zlátanina, v ktorej aj gangstri sú na zaplakanie, či predsa na smiech? Nejaká dvojka z čudesnej kapely Die Antwoord je strašná, no koniec koncov aj zapamätateľná. ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz