EXODUS: Bohové a králové

• slovenský

EXODUS: Bohovia a králi

Drama / Dobrodružný

Velká Británie / USA / Španělsko, 2014, 151 min

Ridleymu hlavně v půlce filmu často dochází dech, ale já přesně tyhle velké filmu miluju! Proto chodím do kina, abych mohl žasnout nad krvavým Nilem, kobylkami nebo tím jak prostě má všechny masivní scenérie Ridley v malíku. Příběh o Mojžíšovi mě opravdu dokázal bez problému zaujmout a určitě musím pochválit minimálně Christiana Baleho. Bohužel se jedná i tak o Ridleyho druhý nejslabší historický kousek. 75%(30.12.2014)

Po animované verzi příběhu v Princi egyptském už lepší verzi čekat nemůžeme, ale ten příběh je pořád dobrý. Jeden velbloud a krásná Siphora - první hvězda. Druhý velbloud a nápad s dětským Bohem - druhá hvězda. Třetí velbloud a deset ran egyptských - třetí hvězda. Víc velbloudů tam nebylo.(24.7.2016)

• Ruut

Slabší odvar Aronovskeho Noe a ještě víc zprasený historický film než Ridleyho Robin Hood. Mám silný pocit, že Scott ty poslední dvě mečířské velkoprodukce schválně zpackal, aby nakrknul studia, že jej do nich pořád nutí.(29.12.2014)

Biblický epos o Mojžíšovi, v ktorom netreba rozpytvávať postavy a ich vzťahy, pretože ich predsa všetci dobre poznáme. Stačí krásne epické pojatie s dych berúcimi exteriérmi a peknými kostýmami, a efektné zobrazenie legendárnych pohrôm či prechodu cez oceán urobia z filmu biják. Chyba lávky. Som ateista a samotné biblické udalosti mi k nadšeniu nestačia. Tie mali byť iba nosnou myšlienkovou pôdou pre precítené vykreslenie motivácie postáv a ťažkosti zásadnej historickej etapy ľudstva, jej politických a etnických problémov. Všetko toto Exodusu buď chýba, alebo je to v ňom iba skratkovito odbité. Velevážne dielo, ktoré je menej zábavné než blbina Drákula: Neznáma legenda.(28.12.2014)

Pokloňte se mi! Vy bezbožní pohani. Právě jsem dosáhl významného milníku, když jsem se vrátil ze své letošní jubilejní 50 návštěvy kina! Fakt nekecám, takže padněte na kolena a vzdychejte úžasem jakej je ten Wacoslav1 borec... No dobře, tak to asi nehrozí, ale i tak je to pro mě osobně zajímavý počin kterého jsem chtěl dosáhnout abych mohl dělat haura, ale vy to stejně neoceníte, takže na vás seru. Jenom škoda, že jsem si nevybral lepší film. Jako, že jsem se na to těšil doufal jsem v pořádnej epickej nářez a těšil se na další do šroubku dějově promakanej biblickej příběh jakým byl Noe. A výsledek? Už teď můžu konstatovat, že tam kde se Aronofsky pohyboval ladně a z grácií, Scott těžce klopýtá a servíruje nám totální dějovou slátaninu kterou prostě sebelepší vizuál nezachrání. Po hodině jsem normálně musel odejít na cígo. Ta první půlka mě totiž dokonale otrávila. Nechci aby to vypadalo, že kopíruji komentáře ostatních, ale aspoň vidím, že nejsem jedinej kdo tady nechápe proč má film 150 minut úplně k ničemu, když se zaobírá zobrazováním a pitváním totálních zbytečností a to podstatný odbyde rychlostí blesku. Na filmu je zkrátka až moc vidět, že z toho bylo asi až kurevsky moc věcí vystříháno a děj místy opravdu nedává vůbec logiku. I když na druhou stranu kdoví jestli kdyby to mělo těch zamýšlených 200 minut, tak by to nebyla ještě větší pakárna. Motivace postav je opravdu nepřesvědčivá a co je nejhorší, že jsou vám opravdu díky tomuto podivnému zpracování jejich osudy naprosto ukradený. Zachránili to nakonec ty Egyptský rány ty se fakt povedli a pár dobrých efektů. Jinak zklamání a prázdnota.50%(26.12.2014)

• Joel Edgerton

• - Konference katolických biskupů Spojených států a jejich oddělení pro film a vysílání udělilo filmu hodnotící známku A-III, což znamená "morálně nezávadné pro dospělé". (AGAMENON)

• - Oscar Isaac a Javier Bardem odmietli rolu Ramzesa. (misterz)

• - Produkcia najala 3 000 komparzistov a hlavne v Maroku nechala ušiť cez 4 000 filmových kostýmov. (Zdroj: realfilm.cz) (classic)