EXODUS: Bohové a králové

• USA Exodus: Gods and Kings (více)

Ve starověkém Egyptě se vládce rovnal Bohu a jinak tomu nebylo ani v případě Ramsese (Joel Edgerton). Mocný vládce měl jediného přítele, Mojžíše (Christian Bale), který s ním vyrůstal od dětství, když se ho coby židovského nalezence ujala královská rodina. Z přítele se však stal úhlavní nepřítel, když se Mojžíšovi zjevil „jiný" Bůh a pověřil ho nelehkým úkolem – vysvobodit svůj lid z egyptského otroctví, přivést jej do zaslíbené země. Být jeho vůdcem i prorokem. Mojžíš tento úkol přijme. Než se však bude moci v čele zástupu 600 tisíc židovských otroků vydat na strastiplnou cestu do jejich nové domoviny, zažije deset egyptských ran, kterými rozezlený Bůh sešle na Egypt nesmírné útrapy, krupobití, zkázu ohněm, děsivé epidemie a smrt. Nic z toho však faraónu Ramsesovi nezabrání ve snaze Mojžíše a jeho lid za každou cestu zastavit a zničit. (Cinemart)

neo101

To se nám zase vyrojilo blbostí ze světa bible. Nuda, trapnost. Noe byl horší, ale tohle mu šlape slušně na paty. Bale mohl být super cool řezník Mojžíš,ale bohužel. Hvězda za krokodýly. ()

Sandai

Děj a zápletka jsou jasné a předem dané. Povedené exteriéry, dobré kostýmy a lehce jinak pojatý příběh. Přiznám se, že jsem "fandil" faraonovi a Mojžíš mi přišel jako halucinující blázen. I rány Egyptské tady byly podány jako přírodní jev. Jako celek se jedná o velmi povedený snímek. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /zbytečně natahované, mohlo to být o něco kratší, celé takové jakési průměrné, z řady jiných velkofilmů vůbec nevybočující/, + /vizuální stránka filmu ušla, úvodní bitva dobře nalákala, jenomže pak to odpadlo a konec to moc nezáchránil, Christian - sice vypadá jako moderní herec, ale potěšil mě/, hodnocení - průměrně průměrná podívaná s moderním Christianem, dobrou bitvou na začátku, obstojnou scénou na konci a to je tak asi všechno, sice lepší než ta hrůza The Counselor, ale i tak - slabota, slabota, poznámky - moderní předělávka slavné verze 1956, která mě také moc neuchvátila, ale byla přece jenom o něco lepší, než tohle ()

jarod13

Silný film, moc se mi líbil. V tomhle jsem lehce neobjektivní, neboť ve filmu hrál Christian Bale, můj oblíbenec. Dějová linie výborná, ponurá atmosféra Egypta vyníkající. Jen mi přišlo, že mají židé ve filmu docela dost svobody. ()

vincenzzo7

Jako historický film by to nebylo špatný,výborní herci i jejich výkony hlavní problém je v tom, že to stojí na Mojžíšovi tyto filmy se většinou vždy potáží se zlou! Jak to má za sebou takto velký příběh omílaný všemi směry od počátku moderního vědomí ,kdy si lidstvo začalo vymýšlet pohádky o prorocích různých náboženství atd... ale špatný to není když nebudete lpět na propracovanosti příběhu- potažmo Mojžíše ;-D ()

madline24

Neuvěřitelně depkoidní a vcelku i nudný 2,5 hodinový epos. Je dost těžké vydržet až do konce, obvzlášť když tam víceméně není ani jeden hrdina, se kterým by se člověk ztotožnil nebo mu alespoň měl chuť fandit. Nakonec z toho vyjde jako jediná vcelku racionálně uvažující postava faraon Ramses, i když je to samozřejmě biblický zloduch. Mojžíš v podání Christiana Balea je tak strašně divný, nesympatický a tak protivně fanatický, že ačkoliv mám tohoto herce ráda, tady byl na pár facek. Obecně mám velmi ráda biblické příběhy, ale tenhle mezi ně nepatří. Třetí hvězda víceméně jen za výpravu. ()

Edwin44

Tohle to byla ale nastavená kaše! Dvě a pul hodiny jenom kecání a žvanění o ničem. 10 ran egyptských proběhlo během tak cca 15 minut a to bylo tak všechno. Bale mi výjmečně ve filmu vadil, nějak jsem mu toho Mojžíše nemohl uvěřit. Jediné malé plus tohohle filmu bylo ztvárnění boha jako dítěte. Jinak to stálo za prd. ()

lineker

Výprava, trikové práce, komparz, exteriéry, kostýmy to vše u filmu zaslouží absolutorium. Scénář dle knihy knih vždy obnáší velké riziko. Vše však bylo přizpůsobeno velké blockbusterové podíváné, která si alespoň v mých očích zaslouží lepší hodnocení, než kterému se mu dostalo. Pro mne lepší Scott než u Promethea. ()

mathew44

Už když jsem seděl v kině mě překvapilo, že místo epických záběrů na starověký Egypt a celé té monumentálnosti záběrů mě nejvíc zaujali dialogové scény a to především díky jediné věci. Mojžíši, Christiana Balea, od začátku mi neuvěřitelně sedl a doslova jsem se těšil na každou scénu, v který bude figurovat. Film mi, ale tenkrát neseděl svojí dlouhou stopáží, a z kina jsem vycházel s pocitem, že jsem viděl dost dobrej velkofilm za slabší čtyři hvězdy. Ale pak skoro o rok později jsem si ho pustil znova, tentokrát na notebooku a PRÁSK. Najednou to tam všechno bylo, přátelství mezi Ramsesem (skvělý Joel Edgerton) a Mojžíšem, potom jejich rozeštvání, kdy atmosféra při výslechu Miriam by se dala doslova krájet, opulentní záběry mi s těmi skromnějšími zapadly dohromady jako puzzle. bitevní scény taky perfektně odvedený a zapadající do celkového obrazu, emoce ještě zesílený a i hudbu jsem vnímal jinak a třeba motiv, kdy se zarostlý Mojžíš brodí se svým lidem přes slábnoucí mořský proud je dech beroucí stejně jako kamerové přelety nad zalidněnou pláží. Snad jediný pocit, který zůstal stejný je ten, který se týká Christiana Balea a jeho herecké kreace v roli Mojžíše, protože tady mi přijde, že odehrál absolutně na 100%, nikde neselhává(můj názor samozřejmě) a je to podle mě snad jeho nejlepší role, (cpe se mi sem pojem "životní" ,ale s tím bych radši brzdil). Film ve mně zanechal o mnoho silnější pocity než minule, ale stejně jsem to pořád necítil na pět hvězd, ale když jsem i druhý den a myslím, že i den potom měl pořád v hlavě záběry a hlavně Baleovu závěrečnou "follow me and you will be free" řeč na pláži, tak jsem si řekl, že těch pět hvězd Exodu prostě napálim. Ridley, tohle se ti povedlo. A Alberta Iglesiase sledovat! ()

Blair W.

Exodus, biblický príbeh o Mojžišovi, ktorý bol znovu sfilmovaný ma pri prečítaní obsahu veľmi nenadchol. Následne som v kine videla ohromujúci trailer a názor som zmenila. Potom som videla film a zostala som tak niekde uprostred s hodnotením. Nebolo to nudné, v podstate, ale celý čas som mala dojem, že už to príde... už to príde... nejaké vyvrcholenie... a nič... čakala som niečo veľkolepé namiesto toho som dostala niečo... možno až príliš obyčajné, nič čo by mi vyrazilo dych, žiadne wau... ()

IndominusRex

Promarněná příležitost, ale u Ridleyho Scotta si na to už pomalu začínám zvykat. Promarněný zde není jen scénář, ale i herecký potenciál, takže nám zbývá jen tupě zírat na obří vlnu, která se na nás valí a ničí vše co jí přijde do cesty. No zase tak špatný to nebylo, ale nemám rád, když mě někdo jako Ridley zklame a zrovna u něj to už je poněkolikáté. Jinak je to takový průměr, takže ok. Ach jo. ()

MisaP3

Efekty a animace opravdu super, momenty bitev a různých božských pohrom opět super, výkony herců byly také dobré, nicméně chvílemi nepříliš přesvědčivé. Příběh netřeba rozebírat, ten je snad každému jasný, ale polovinu filmu jsem tak nějak prozívala, nikde nic co by mě tam zaujalo, takže průměr. Bylo to fajn, za zkouknutí rozhodně stojí, ale víckrát si to nejspíš nepustím. ()

Honzyg

Příběh inspirovaný Starým zákonem ovšem natolik volně, že ve výsledku trpí absencí cílové skupiny. Ateista je otráven z všeho toho duchovna, zázraků a rozhovorů s Bohem, křesťan pak úpí nad nesouladem příběhu s biblickou předlohou. Kromě toho scény typu patetického setkání Mojžíše s Ramsesem uprostřed mořského dna nebojácně hledíc do řítící se masy vody ubírají na věrohodnosti ještě víc a výsledkem je solidně obsazená ale nevěrohodná a po hříchu uplahočená dvouapůlhodinová nuda. ()

viax

Vážně pěkný svatební slib. Mj. vadí mi, že film nerespektuje klubovou příslušnost. Pokud je někdo Egypťan, má také jako Egypťan vypadat, nabarvit kůži nahnědo nestačí. Stejně tak Izraelité. Vždyť ti si i po staletích zachovali svůj typický profil. Kam ten se ve filmu poděl? Maskéři stávkovali? A co ty modré oči? Došly barevné kontaktní čočky? / Zajímavě natočeno, egyptské rány jako uvěřitelné přírodní úkazy, parádní vlna tsunami v Rudém moři, to považuji za dobrý nápad. Ovšem Mojžíš vykreslený jako první terorista světového významu, to mi příliš nesedí. Vždycky jsem s tímhle měla problém. Proč Ten, Který Je čekal 400 let? Proč dovolil, aby měli Hebrejci v otroctví tolik dětí? Kam se poděli ostatní egyptští otroci? Nebo to, že se Mojžíšovi zjevil v dětské podobě naznačuje, že se zrodil z víry utlačovaného lidu a nebýt krutého, několik století trvajícího útlaku, nebyl by ani On? / A z nonsensů bych snad zmínila ještě nabalzamování Ramsesova hošíka do druhého dne. / Závěr? Koukněte na to, pokochejte se výpravou, nesuďte příběh a nebudete zklamáni. ()

d-nao

Príbeh veľkého, asi toho najväčšieho žida, ako zachránil svoj malý (vtedy ešte nebankársky) národ a priviedol ho na jediné miesto na arabskom poloostrove, kde nie je ropa 3:) PS: Kedy "kresťania" prímu fakt, že sú len židovská odnož?? ()

X-Men: Budoucí minulost v prodloužené verzi

X-Men: Budoucí minulost v prodloužené verzi

05.04.2015

Zatímco se vyhlíží prodloužený Exodus Ridleyho Scotta (kterého se vážně nedočkáme), aktivně se chystá delší verze jiného filmu od 20th Century Fox. Řeč je samozřejmě o comicsovce X-Men: Budoucí… (více)

Koho zajímá Scottův Marťan?

Koho zajímá Scottův Marťan?

05.10.2014

Ridley Scott (Gladiátor) nám v prosinci představí historický velkofilm Exodus: Bohové a králové a už má na stole scénáře ke dvojkám Promethea a Blade Runnera. Jeho pozornost ale momentálně patří sci… (více)

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)

Ridley Scott natočí pokračování Promethea

Ridley Scott natočí pokračování Promethea

26.03.2014

Vetřelčí prequel Prometheus před dvěma lety rozlítil řadu fanoušků původního Vetřelce, širší veřejnost z něj ale nikterak pobouřená nebyla. A jelikož v pokladnách kin zůstalo 400 milionů dolarů, bylo… (více)