Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (více)

Série(8) / Epizody(79)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (57)

Big Trouble in Little Sanchez (2015) (S02E07)

V sedmé epizodě přišli tvůrci s kvalitní kombinací lovu upíra na střední škole a manželské poradny se 100% úspěšností a jak jsem si už zvykl, vyšlo jim to parádně. ()

Interdimensional Cable 2: Tempting Fate (2015) (S02E08)

Tentokrát se mi epizoda zdála být lehce slabší, byla sice ujetá, ale vzhledem k tomu, co už tvůrci předvedli, jsem čekal ještě větší odvaz. ()

Look Who's Purging Now (2015) (S02E09)

Super, jsem zpět na pěti hvězdičkách, epizoda vycházející z Očisty byla skvělá, děj byl dostatečně šílený a já jsem se výborně bavil. ()

The Wedding Squanchers (2015) (S02E10)

Důstojně ujeté ( snad to není protimluv) zakončení druhé sezóny. Svatba byla naprosto šílená, závěr už víc otevřený být ani nemohl a potitulková scéna znovu parádní. ()

Série 3 (2017) (S03)

Při sledování třetí sezóny jsem si sice dovolil občas okomentovat nějakou tu drobnou nedokonalost, ale vsadím se, že si nějaký bezvýznamný poskok dovolil kritizovat i Leonarda či Michelangela (ne, nemyslím tím Želvy Ninja). Z animovaných seriálů, které jsem kdy viděl, je tento jasně nejlepší a já se těším na každý další díl. Teď se, bohužel, budu těšit hodně dlouho. Třetí řada byla výrazně temnější a dostávala se jednotlivým postavám pod kůži, zároveň v ní ale zůstalo všechno to, co mám na seriálu rád: zběsilá akce, smršť hlášek, odkazy na filmy a hlavně brutální humor. ()

The Rickshank Redemption (2017) (S03E01)

Ne, teď už vážně, jak si tohle ten chlap dokáže vymyslet??! Naprostá pecka! Start třetí sezóny byl fantastický a já doufám, že další epizody budou podobně skvělé. ()

Rickmancing the Stone (2017) (S03E02)

Opět výborná zábava, Mad Max byl rozhodně dobrou volbou a Summer pěkně zdivočela. Začínám na sobě pozorovat, že mám k seriálu až nezdravě nekritický vztah, ale neřeším. ()

Pickle Rick (2017) (S03E03)

Pokud to nebyla nejlepší epizoda celého seriálu, v top trojce je určitě. Pickle Rick by si zasloužil samostatný seriál nebo celovečerák, určitě by mě bavil. Od ovládání švába se epizoda zvrhla do zatím nejbrutálnější řežby a u tohoto seriálu už to něco znamená. ()

Vindicators 3: The Return of Worldender (2017) (S03E04)

Po předchozí epizodě došlo k lehkému propadu, ale kdybych srovnával s jiným seriálem stejně by to byla pětka. Tady porovnávám "jen" skvělé s geniálním. ()

The Whirly Dirly Conspiracy (2017) (S03E05)

Fajn, viděl jsem další perfektní díl. Rick s Jerrym mají prostě fantastický vztah a napsat o tom epizodu, musela být čirá radost. Parádní záležitost včetně bonusové části po titulcích. ()

Rest and Ricklaxation (2017) (S03E06)

Epizoda se sice neřítila kupředu ozlomkrk, ale zase patřila k těm temnějším, které rozpitvávají Rickovy vztahy k rodině a celkově ke všem ostatním. Každopádně jsem se bavil a mořská okurka po titulcích mě totálně vyřídila. ()

The Ricklantis Mixup (2017) (S03E07)

Seriál s tímto dílem opět potemněl a tvůrci ukázali, jak je možné vtěsnat celovečerní film, který by měl v popisu žánru nejméně šest položek, do dvaadvaceti minut. Skvost! ()

Morty's Mind Blowers (2017) (S03E08)

Tady končí sranda, jak mám psát komentáře k něčemu, co je konstantně skvělé, aniž bych se opakoval? Nevím. Takže můžu jen opět napsat, že jsem se výborně bavil a scéna po titulcích byla pekelná (pro Beeba pekelně horká). ()

The ABC's of Beth (2017) (S03E09)

Lehce slabší epizoda, přece jen mě tvůrci naladili na pořádnou smršť a tentokrát byl děj poněkud pomalejší. Ale i tak měl své skvělé momenty jako mluvící vystřelovák a vzkazy na Jerryho záznamníku. ()

The Rickchurian Mortydate (2017) (S03E10)

Souboj Rick vs. Obama byl asi tím nejlepším, z nabídky závěrečné epizody třetí sezóny. Ale abych se přiznal čekal jsem, že mi tvůrci nadělí větší nářez. ()

Série 4 (2019) (S04)

Těžko by mě někdo přesvědčil o tom, že byla čtvrtá série slabá, když jsem se po celou dobu (s výjimkou šesté epizody), tlemil, jakoby mi Rick nechal zmizet mozek a nahradil ho zásobníkem na endorfin. Jako obvykle jsem se výborně bavil a byl jsem bez sebe štěstím, že se dneska ještě někde můžu zasmát u dokonale nekorektního humoru. ()

Edge of Tomorty: Rick Die Rickpeat (2019) (S04E01)

Tvůrci si sice u tohoto seriálu dávají dost na čas, ale zatím se mi čekání vždycky vyplatilo. Platí to i pro úvodní epizodu čtvrté série, která přinesla všechno to, co mám na téhle záležitosti rád. Rick stále kašle (eufemismus) na jakoukoli korektnost (politickou nevyjímaje) a protahuje Mortyho nebezpečnými situacemi, krví, vnitřnostmi a podobně. ()

The Old Man and the Seat (2019) (S04E02)

Proti úvodní epizodě jsem lehce ubral na hodnocení, zatímco jsem se minule tlemil prakticky bez přestávky, druhý díl přece jen ztratil na tempu a děj mě místy dokonce přiměl k přemýšlení nad skutečnými hodnotami. Ne, že by to bylo špatně, ale od Ricka a Mortyho očekávám hlavně smršť nekorektního humoru a vyhřezlých vnitřností. Ano, vím, je to smutné, ale je to tak... ()

One Crew Over the Crewcoo's Morty (2019) (S04E03)

V komentáři k minulé epizodě jsem si jen nepatrně postěžoval na slabší tempo a třetí díl svištěl jako rychlovlak. Zase jsem se bavil od úvodní scény až k té potitulkové, jen jsem si musel dávat pozor, abych se neztratil u zvratů ve zvratech. Pokud nevíte, jak to myslím, musíte to vidět. ()

Claw and Hoarder: Special Ricktim's Morty (2019) (S04E04)

Ještě, že nejsem žádný puritán, jinak bych tuhle epizodu nemohl vidět až do konce. A to začala tak pohádkově čistým přáním... Teprve teď mi došlo o co všechno jsem byl (zřejmě pro zachování přístupnosti) ochuzen u Hry o trůny. Vkus neřeším, bavil jsem se výborně. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (více)