Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

voleman

Focus není filmem, který by něčím překvapil, přinesl něco nového, nebo něčím na co by se ve filmovém světě bůhvíjak vzpomínalo nebo se z něj citovalo. Je to prostě poměrně průměrný film, který ale po celou dobu své stopáže dokáže bavit a navíc si dokáže udržet divákovu pozornost. Hrají zde sympatičtí herci v čele se Smithem, kterého jsem již dlouho v kině neviděl, a neokoukanou Margot Robbie na kterou se vážně dobře dívá. Tahle dvojice tvoří sympatické ústřední postavy a ženou celý film kupředu i díky chemii, která mezi nimi celkem bez problému funguje. Film není sice úplně pravou komedií, u které se celou dobu válíte smíchy, každopádně je tu mnoho scén a dialogů, u kterých se upřimně zasmějete. Focus je tedy poměrně přijemná krimi komedie plná podvodů a zábavy, která tedy aspoň při prvním shlédnutí funguje od začátku do konce. 80% ()

milancecil

287. Jeden z těch filmů, kdy se nám dostane zdánlivě téměř všeho a vlastně vůbec ničeho, že se svět stále více plní zloději, lháři a podvodníky, to není nijak nové nebo nějak povznášející poznání, stav, který se již ustálil jako takový trpce trapný společenský kolorit, já podvádím, ty podvádíš, teď jen jde o to, kdo koho dříve a obratněji, s větší způsobenou škodou či horšími následky, velmi smutné, jeden z takových dalších podvodů, v převleku výjimečnosti, v křiklavě pestrých barvách a v blyštícím se lesku, okouzlující, omamný, obluzující, klamavý, vzbuzující úžas, ten ale z toho všeho nadlouho nepřetrvá, spíše se rychle změní v pocit, který se v nás patrně rozvine právě když se v naší každodennosti staneme opět obětí nějakého dalšího neotřelého podvodu, v rozpacích a právě s těmi smíšenými pocity si říkáme, tak jsme zase padli do léčky a lze se toho vůbec pro příště vyvarovat, když postupy podvodníků jsou stále rafinovanější, dílo, které právě jeho žánrovou nevyhraněností můžeme považovat za cokoliv, ale nejspíše právě za ten velmi obratný podvod na nás divácích. ()

Hollohlaway

Plytké, nevýrazné, vlekoucí se, s otravným výběrem hudby, předvídatelné, zápletka vysloveně nudná. Jsem zklamán, po konci filmu jsem byl přímo nasrán. To je jako všechno?! Nejnudnější podfukářský film co jsem kdy viděl. ()

Trapper33

Hmpf, Focus je docela fajn, vcelku zábavný a rychle uteče (díky bohu :D). Jenže k čemu to vše je, když je to vlastně o ničem. O wtf moment přijdete během následující scény, protože vám vše hned vysvětlí, konec mi přišel celej divnej a hlavní dvě postavy jsou takové.. prkenné? Čekal jsem víc, ale neurazilo mě to. ()

giovanni3

Slušný film plný podfuku v čele se solidně hrajícím Smithem a krásnou Margot Robbie. Margot herecky neuchvátila, ale ušlo to. Samotné podfuky procházely až extrémně hladce na to jak byly komplikované (pominu krádeže hodinek, peněženek atd...) a to je to proč jsem dal jen 3z5. Tudíž slušný film co zabaví, ale stačí jednou. ()

herr_carter

Ale tak nakonec tam ty 4* přece jenom propasíruju, celé je to takové hezky předvídatelné, ale to vlastně vůbec ničemu nevadí, protože si stejně tenhle konec všichni přejeme, tak co...bavili mě herci, bavil mě soundtrack..je zřejmé, že už tenhle film nikdy neuvidím, ale jako jednohubku před spaním jsem tenhle kousek vážně uvítal..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

pavcas

Will Smith oprášil svůj sexapeal svůdníka, který mu tak fungoval v Hitchovi a jen ho modifikoval na všemi mastmi mazaného zloděje z velkým Z, který dokáže přesvědčit každého o všem. Nepočítá přitom ale s tím, že mu osud přihraje do cesty podobně nadanou kočičku Margot Robbie a protože si jako správnej chlap nechce přiznat, že se zabouch, tak jí radši dá kopačky dřív, než mu totálně ukradne srdce. Osud mu ale Margot přihraje do cesty v nejnevhodnější chvíli za pár let znovu a tady už se rozehraje hra na kočku a myš, kdy nevíte, kdo na koho hraje levou, kdo drží jaký trumfy a kdo vlastně zvítězí. Na konci to vypadá že nikdo, ale zdání klame a ukáže se, že Will má vždycky nějaký eso v rukávu. Bylo to zábavný, chemie fungovala a docela dobře jsem se bavila. Navíc Will Smith vypadá pořád zatraceně dobře, ať už zachraňuje svět před ufonama nebo sám sebe před láskou. ()

Lukoboss

Ach ty romantický zápletky, člověk by se skoro chtěl červenat. Každopádně film má svoje světlý chvíle, ať už vtipný, nebo ty napínavý s tím, že vrcholí na dostizích, kde se sází hlava nehlava (téměř). Jenže postupem času se to začne kombinovat a zaplítat a míchat a vyleze z toho tolik zvratů (tentokrát naštěstí ne zvratků), že z toho jednomu oči přechází. Myslím, že tvůrci chtěli být natolik sofistikovaní, až přechytračili sami sebe. Zbytečně. Jinak W. Smith je frajer a tak to i hraje, tam neni moc co řešit, no a modrooká blondýnka jemu po boku to pěkně doplňuje. Toť vše - průměr. ()

sedm.1

Hokus, Focus a pokus o zábavnou „podfuckárnu“ se … nepovedl. Bohužel, ale ať se to snažím brát z jakéhokoliv úhlu, tak tady moc šance na nějaký převratný úspěch jednoduše nebyla. A nejvíce mě to zamrzelo především kvůli účasti Willa Smitha, u kterého mi přijde, že se od Hancocka z roku 2008 už nějak nemůže dostat do formy, pro kterou ho všichni tak milovali. Otrávený, apatický, bez šťávy a nasazení. Takové výkony od té doby Smith podává, a Focus není výjimkou. Takže i tentokrát jeho účast film absolutně neoživila, neozvláštnila a především ho neudělala zábavnější, což fakt už zamrzí. Aspoň tedy, že Margot Robbie je takový superkotě, která svou krásou vážně oslňuje, nicméně ani její výkon nebyl zcela ohromující a spíš vážně jen sázela na svůj půvab, než herecký talent. A zbytek se jen v podstatě vezl, zmínit snad lze jen hlavní Smithovi konkurenty, B.D.Wonga a Rodriga Santora, kteří byli výraznější, ale to zas snad jen díky tomu, že docela ve svých rolích až přehrávali, tedy především první jmenovaný byl fakt až divný. Co se zápletky týče, i ta mě zklamala. Určitě mě tedy oslovilo, že to nebyl až takový dějový guláš, jak to v tomto typu filmů obvykle bývá, nicméně ono to tentokrát nefungovalo vůbec jako ucelený příběh, spíš by se to celé dalo rozdělit jen do tří, ne až tak souvisejících epizod. První, tzv. Zaučení, je sice zábavnější a okořeněné několika nápaditými momenty, ale zbytečně zdlouhavé a bez jakékoliv údernosti či významnosti. Druhá, tzv. Sázka na (ne)jistotu, je určitě nejdynamičtější a s fakt nečekanou pointou, ovšem ona pointa je tak přestřelená a nepravděpodobná, že to ve výsledku navodilo spíš trapné, než zábavné vyznění. A třetí epizoda, tzv. Finální (u)smíření, je dějově nejobsáhlejší a asi i nejucelenější, ovšem zde se zas zcela vytratilo tempo a i zde byl závěrečný zvrat kostrbatější, než by bylo zdrávo. Jinak atmosféra a napětí tu prakticky neexistovalo, humorných scén minimum, romantiky akorát, ovšem dramatizace naprosto nepůsobivá. Já tím vším každopádně tedy nechci tvrdit, že Focus nestojí vůbec za pozornost, možná jde ale prostě jen o až moc umělou a profesionálně odvedenou práci, bez života a energie, čímž samozřejmě ale pak ztrácí na jakékoliv atraktivitě. Zkrátka nevýrazný průměr. ()

Firebug

Robbie je kočanda a Smith sympaťák. Focus je bohužel dějově roztříštěný a v porovnání s ostatními podfukářskými snímky i bolestivě předvídatelný a bez napětí. V úvodu (představování zlodějského řemesla) baví přesně tak, jak má. Po několikaletém časovém skoku (zhruba v půlce stopáže) však už nemůže nabídnout nic nového a po vysvětlujícím úvodu dokáže překvapit snad jen lidi s poruchou krátkodobé paměti. K postavám přilnout nelze, protože se divák nemůže zbavit dojmu, že "to jen hrají" a nonstop se snaží přechcat jeden druhého. Pro mě dost velké zklamání a nudné 2*. _____p.p.č. American Hustle tu má jen 61%, přitom je o několik kvalitativních levelů výše. ()

KoRner

Najlepšie na filme sú scény s podvodmi a keby sa film venoval iba tomu ako sa to robí a funguje celý systém, bol by to dobrý film. LENŽE to povinné zauzlenie príbehu, či už romantiky, alebo toho veľkého podvodu u väčšiny neobstojí. Každému dôjde, že na konci bude "neočakávaný zvrat". Willova postava je sympaťák, ale po scéne s limuzínou, neviem či sa nájde niekto, kto mu bude veriť jeho náhlu premenu. A Margot je fakt dobrá, vizuálne, aj hereckými schopnosťami. ()

wooozie

Slušný casting a zajímavý námět, nicméně celé to vyjde nějak do ztracena. Navíc nejsem si jistý úplně jistý, proč tomu tak je, ale mám takový pocit, že Smithe jeho comeback neskutečně štve a připadá mi, že ho téměř obtěžuje stát na place. Snad to bude vina naprosto nezajímavých dialogů nebo celkově jalovému příběhu a do Suicide Squad se dá Smith už zase dohromady. ()

Wally

Vizuálně krásný, Will i Margot super...teda spíš Margot :-) Akorát děj lehce předvídatelný a téma již v několika podobných filmech několikrát obehrané... Nicméně zábavné a k víkendovému relaxu ideální snímek. ()

radecacek

Přestože většina uživatelů píše opak, mně to přišlo dost předvídatelné a nudné. Margot je krásná, Will mi ale do role vůbec nesedí a film rozdělený na dva příběhy vypadá trochu jako scenáristická berlička. Celkově je to taková jednohubka, která asi neurazí, ale hned na ni zapomenu. ()

joora1

Focus má v sobě řadu scén, které zaujmou. Ať už napínavá hazardní scéna s asijským bossem nebo scéna, kdy se týpek "gorila", připravuje na automobilovou srážku. Další věc, která mě zaujala je výběr songů v ten správný moment a dobré prostřihy těchto scén s hudebním podkladem. Co naopak nepotěšilo je dávkování rádoby zvratů. Po chvíli už přesně víte kdy co bude následovat, protože vše je naprosto očekávané. Navíc Will Smith mi nikdy nepřirostl k srdci, ale to je čistě můj osobní pocit. Přesto si myslím, že Focus stojí za to vidět a to nejen kvůli sexy Margot Robbie. ()

klukluka

Začátek byl zralej na ODPAD!. Margot je nádherná, ale když s Willem čórovali peněženky, tak mi hlavou běžela mantra: Gejza, Eržika, Dezider, Gejza, Eržika, Dezider...a vůbec mi to nepřišlo vtipný, zábavný, sympatický...myslel jsem jen na to, kde mám perzu, a jestli by mi ji někdo z těch šmejdů nemohl čmajznout. Když postoupili do vyšší ligy - sázky s Asiatem, šméčka u závodních aut, tak už to bylo podstatně lepší. Pak ale přišlo to rozpačitý finále s "tatínkem", 3 hvězdy dávám s naprosto klidným svědomím. ()

Seti

Will Smith nám se svýma nenechavýma rukama do poloviny filmu přináší sice dost obšlehnutou, ale pořád velmi dobrou zábavu. Když však rozjede svoji naoko sólovou akci, tak to začne poněkud uvadat. Stále však u mě Focus jako solidní heist movie obstáva slušně. Opírá se totiž o sympatické herce, solidní dějové zvraty, maximálně šukézní Margot Robbie a skvělou vedlejší postavu. Pro mě to na oddychový film není málo. ()

iXtr3m3

Žiaľ, aj Loganova parta bola o niečo lepšia. To je negatívum hneď na úvod. Na druhej strane, Will Smith si to užíva, Margot je do počtu kvôli svojej kráse, mohli jej ukázať viac, veď frndoscény už mala s Di Capriom :) Topka čo sa týka nepredvídateľnosti bol štadión, čo bol podľa mňa aj vrchol filmu. Koniec už bol moc prestrelený a nakoniec aj očakávaný a preto nie dostatočne uspokojivý. ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith