Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

Sochorisko

Přátelé, máte všechno?? Trochu tragicky pro mne dopadlo sledování tohoto filmu. Druhý den mi ukradli telefon. Jestli to není náhoda!! -_- Každopádně, moc jsem si to užil a při scéně na fotbale jsem skoro až křičel. Nepřímá zmíňka o Willu Smithovi, že to býval hazardér a že má sklony k tomu, utratit peníze v kasinu.. No a ejhle, jakpak se nám to vyvrbilo :-) . Krásný odpočinek, tento film, a zdaleka nejen to, budete nadšeni! :) ()

Santino7

Vcelku slušný podvodnícky film, ktorého akousi "poznávacou značkou" by mohlo byť, že za každých okolností a v podstate počas celej stopáže chce diváka ohúriť svojou štýlovosťou a chytrosťou. Nuž... S tým štýlom sa to ako-tak schváliť dá, ono je to skutočne po celý čas štýlové, tak nejak moderne elegantné (pochopiteľne to nemá ten šmrnc 70-kových, a celkovo starších, tematicky podobných, filmov, no i tak je to v tomto ohľade slušné a na úrovni), o čo sa stará primárne ústredné duo Will a Margot. Kým ale Smithova postava je akoby podľa rokmi osvedčenej či ohranej schémy najvychytralejšieho "čáva" (no tak či tak podal solídny výkon, bez akýchkoľvek zaváhaní - no taktiež bez čohokoľvek navyše), tak Robbie je ďaleko zaujímavejšia, i keď ani jej postava sa nevyhla viacerým klišé prvkom - tie ale našťastie viac než dostatočne kompenzovala jej krása (som zvedavý, akým smerom sa bude uberať jej kariéra, talent rozhodne má, čiže je to len a len na nej, či bude mať "šťastnú ruku" pri výbere rolí). Ale späť k filmu, čiže štýl som pochválil (a schválil), prejdime teda k tej chytrosti. Tam je to už o čosi zložitejšie, nakoľko o nejakej vychytralosti či dejovej vyšperkovanosti rozhodne hovoriť nemožno - príbeh sám o sebe nie je vskutku ničím výnimočný, ba dokonca si dovolím tvrdiť, že nie je ani veľmi zaujímavý. Je to jasne priamočiara, a relatívne jednoduchá záležitosť, avšak veľmi šikovne zaobelaná. Čiže viac ako samotný príbeh, a teda obsahová stránka (ktorý ma až natoľko nezaujímal, dokonca jeden z hlavných motívov som "prekukol" už dosť skoro, a tak ani záver ma nijak veľmi neprekvapil - a o tom, že by som sa o tie postavy nejak strachoval, súcitil s nimi alebo bol v napätí, tak o tom už vonkoncom nemôže byť reč, nič také sa nekonalo, v tomto smere ma to vážne nechytilo ani trošku), ma zaujala forma, a teda "zaobalenie" filmu. Jednak už toľkokrát spomínaná štýlovosť, šikovné herecké obsadenie (mimochodom aj postava tak trochu iného Araba bola skvelá), a samozrejme, vynikajúco natočené scénky kradnutia "v malom" (a teda klasické kapsárstvo, akurát že ďaleko vymakanejšie). A keďže to kradnutie v malom sa viaže najmä na prvú polovicu snímky, platí, že v tej druhej (točiacej sa okolo "efjednotky") som aspoň ja osobne pociťoval mierny kvalitatívny pokles, bavilo ma to skrátka o čosi menej (no stále to bolo prinajmenšom solídne). Z tej druhej polovice by som vypichol ak-tak vynikajúco natočenú scénku "z pohľadu vypatlanca" (respektíve zástupcu hrubej sily, hlavohrude, pešiaka atď, atď), to považujem za vskutku bravúrny nápad. No a potom ešte stojí (či nestojí) za zmienku finále, rozuzlenie, ktoré sa však mne osobne priveľmi nepáčilo, skôr ma sklamalo (hoci sa to dalo očakávať - a teda hlavne práve preto). Celkovo to však viacmenej ušlo, opäť musím už po niekoľkýkrát zopakovať prívlastok solídne, ktorý sa mi k tomuto filmu hodí asi najviac. Skrátka nesklame, nenadchne, príde, vyšumí, a bodka. 65% ()

Ollie235

Jeden z těch příjemných filmů, u kterého se jednou pobavíte, ale vracet se k němu nejspíš nebudete. Focus má silnější i slabší chvilky, po celou dobu ale těží z dobrého obsazení, kdy především sympatická hlavní dvojice odvádí pěkný kus práce. Jednotlivé zvraty jsou poněkud předvídatelné, přesto docela fungují. Solidní oddechovka. ()

Phorbo

Prvních pět a čtyřicet minut uběhlo jako voda, gradovalo to velmi příjemně a rychle a ani jsem si neuvědomil, že uběhlo tolik času. A jak je tomu zvykem, autor přepálil a druhá polovička stojí za starou belu. Po tom co Smith opustí bloncku někde uprostřed bůhví čeho, začne ta ležérnější část. Příjemný konec s hlavním zabijákem od Santora, ale to už máloco zachrání. Každopádně licitace sázek s Liuanem mě pobavila nejvíc, to byla i pro mě nejakčnější (ačkoliv kompletně bez krve) scéna za dlouhou dobu. ()

Marys

Pekný snímok. Žiaľ chýbajú mu ambície a upadne do zabudnutia. Premakaný, hoci keď si človek zvykne na štýl, po chvíli prekukne aj tie najzložitejšie klamstvá a podfuky. Teším sa, že som si ho pozrel, no ozaj sa nezaradí do nejakého rebríčka s podtitulom "wau!" ()

Garch

První část je zajímavá - podfukově vychytaná. Následné Buenos Aires už nemá ten spád ani nápaditost. ()

filipvrbik

Úžasný film, z těch takových filmů s podvodníky asi nejlepší.. Skvělá ústřední dvojice Margot Robbie a Will Smith se dokonale doplňuje- výhoda je i to,že tu není padesát postav jak v Dannyho parťácích. Scéna s americkým fotbalem bezvadná, stejně jako všechny ostaní, jen konec je trochu přehnaný a kopíruje Mavericka, ale jinak není co vytknout...97% ()

Flopik

Poviem to rovno na začiatku, nebyť tu Will a Margot možno by som si tento film ani nepozrel.Aj keď obsahovo lákal nakoniec to bolo naozaj priemerné.Občas prišla svetlá chvílka alebo niečo vtipné bohužiaľ inak nič.Hudba sa mi tiež veľmi nepáčila a proste neviem celý film tam nebolo nič veľkolepé...U mňa čistý priemer.. ()

Illy

Pěkně natočená zlodějská romantika s prima zvraty. Nehledě na výborné herce a fešný vizuál .... ()

Erik7595

Opäť ten typ filmu, ktorý sa diváka toľko snaží ohúriť množstvami zvratov, až kým to nepreženie a z filmu sa stane prekombinovaná a vskutku nie príliš uveriteľná záležitosť. Ale napriek tomu ma film celkom príjemne ubehol, najviac to držia ľahko nad priemerou Will Smith a Margot Robbie a ich vzájomné dialógy a interakcia. Nebyť toho prekombinovaného a zvratmi až príliš nahustenému záveru, bol by som spokojný. Napriek tomu je Focus svižná, herecky vyšperkovaná akčná heist záležitosť, ktorá ma bavila prekvapivo viac, než som čakal. 7/10 ()

Gore

Jednotlivé scény fungujou skvěle a některé jsou dost úžasné (epizoda s Liyuanem, zapracování Jess, vše s Farhadem), ale jako celek to vůbec nefunguje a romantická linie je spíše rušivá. Herecké výkony Smithe a Robbie nepatří taky k tomu nejlepšímu. Takže suma sumárum průměr. ()

Standic1

Wow, po dlouhé době film o partě loupežníků, který překvapí a vyčůraný Will Smith se nám už potom jenom v duchu směje do tváře, jak jsme na tohle mohli skočit. Ale já jsem na to skočil a film jsem si naprosto užil. Mnoho nepředvídatelných zvratů, které strčí Dannyho parťáky a jiné "vykradačky" hravě do kapsy. Focus si mě jednoduše získal! ()

M1k9

f o c u s mě velmi příjemně překvapil. Nabitou atmosféru rozdmýchávají především dva prvotřídní herci v nezvyklé kombinaci, ale mimo to, scénář je nadmíru vychytaný. Emoční centrifuga se stává čím dál běžnější, aneb filmoví tvůrci se učí kopírovat styl Nolan apod. Přidá-li se k tomu schopný režisér, slušný rozpočet a svěží herecká směs, jsem dá se říct spokojen. O vysokém hodnocení nakonec rozhodlo ladění do komedie, bez přehnaných dramatických scén. 8.5/10 ()

Hepy13

Robbie Margot si už ve Vlkovi z Wall Street předplatila vizitku ''The Hollywood sex bomb of the future''. Tady si jen prodloužila platnost. Will Smith umí ukrást ledas co, třeba i ručičku z ciferníku stáří. Prostě oba vypadají zatraceně dobře. Samotný film vykrádá prvky z kde jakých ''vykrádacích'' filmů. To ale nevadí, protože zaručeně pobaví svými triky (někdy docela přes čáru), barevností a charismatem. ()

TheSpearCZ

Focus je jeden z filmů, který definuje můj styl. Ne teda, že bych kradl, co se dá, ale takhle nějak si představuju Hollywoodskou zábavu - Geniální obsazení mých oblíbených hlavních herců, sympaťák Will Smith a krásná Margot Robbie tady jedou první ligu, do toho velké překvapení v podobě vtipného Adriana Martineze, který především ve scénách s Margot Robbie perlí, že se téměř jistě budete bavit a do toho povedený námět a zpracování, které je sice na konci lehce předvídatelné, ale nějaké zvraty se tu také najdou, takže nemám důvod tady něco hanit. Užito a s radostí se zase někdy podívám. 5* ()

nonick1

Zábavná záležitost s poněkud přepáleným kontrastním filtrem a několika překvapivými dějovými zvraty. Will Smith hraje svou roli podvodníka s přehledem, na Margot se dobře dívá a muzika se dobře poslouchá. Pokud pominu fakt, že fandíte někomu, s kým byste se určitě nechtěli v reálném životě setkat, tak co víc chtít od filmu, jehož cílem je pobavit diváka? ()

Szajter

Wow, prostě krása, skvělá ústřední dvojka mezi níž je chemie na rozdávání, ale celkově všechny postavy jsou sympatické a herci se do svých rolí prostě pasují. Honosné interiéry, krásné barevné exteriéry a pohodový noční soundtrack, jež si určitě pustím i samostatně, film je tedy radost jak po vizuální stránce tak i zvukové. Co se týče příběhu, tak jsem rád, že se to neupíná k jedinému velkému podvodu, jako většina filmů o podvodnících, což je osvěžující a hlavně přidává na napínavosti a člověk si říká, kdy se to totálně zvrtne, přičemž menších i větších zvratů je v ději dost a jakkoli mohou být některé předpovídatelné, jsou podány tak fajn, že vám to vlastně vůbec nevadí a film si nejspíš užijete i když se snažíte "být napřed". Do kina jsem šel s obavou ze zklamání kvůli velkých očekávání, odcházel jsem však mile překvapen :) 90% ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith