Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

zekon

Celkem velké překvapení. Hynek Čermák hraje skvěle. Souhlas že ostatní postavy kromě Dardana jsou takové nezapamatovatelné. Celkově se na to "nedívá" až tak dobře když to hodně smrdí skutečností a krutou pravdou jak to tu funguje. Práce skvělá, dojem z děje špatný :-( ()

Trescha

Noo tak konecne se potvrdilo to co já vím už dávno... Hynek zatraceně umí... Akorát měl doposud štěstí spíše na takové sračkoidni selanky .... Ovšem tady všem dokazuje že patří na český filmový olymp po bok Vetchého,Rodena a spol. Ale nebylo to samozřejmě jen o Čermákovi,takový Zdeňa Študent, nebo Lexa Piškót taky velice good! A celé to rejža zabalil do celkem líbivého oblečku ve stylu "Kmotra Mrázka"... Není co dodat... Snad jen že už se těším na Seychely;-) ()

Adoshek

Oproti kniznimu originalu hnus(knizky od Kmenty hltam slovo od slova klidne 16 hodin za sobotu,ale tento "film" je fakt nudna traparna)...VELMI slabe 2*,ktere davam jednu * panu Kmentovi za namet a druhou za snahu natoceni "Kacka" v podobnem duchu jako Franty Mrazka,ale ono dvakrat do jedne reky fakt nevstoupis a ke vsi ucte oblibeneho REPORTERa p.Kmenty,toto zpracovani je fakt krok vedle...skoro jak filmy od Trošky :-( PS-PROC TY ZBYTECNE "METAFORY" SLOVNI NAHRAZKY REALNYCH JMEN? :-/ ()

klaranapoli

Musím tedy pochválit, čekala jsem kravinu, ale na ten film se opravdu je třeba soustředit a tak moc mě to vtáhlo do děje, že mě to opravdu překvapivě bavilo...chválím po dlouhé době český film.. ()

chosan

Na české poměry velice dobře zpracovaná a udělaná kriminálka kde jak víme jde o Radovana Krejčíře zde pod názvem Káčko. Za to že tento film vystihuje už dlouhodobou českou problematiku bossů mafie a jím podobný a že je opravdu dobře udělán dávám 75%. ()

codyak

Pusťte si v jeden a ten samý večer filmy Gangster Ka a Suburra a pochopíte následující... Češi nebyli, nejsou a nikdy nebudou gangstři - maximálně tak zaprděnci v teplákách co si ukradli pár mega a nejednou si hrajou na velký kmotry, ale o skutečný moci zla se jim nikdy ani nesnilo. No a nenáročný tuzemský divák slintá blahem u filmů o těchto kašpárcích zločinu, protože to jsou kašpárci z čech, moravy a slezka. K tomu si připočtěte nelogičnosti ve scénáři, naprosto děsivou formu prezentace příběhu (k čemu vyprávěč? Je to Hajaja nebo film?), nudný hudební doprovod a casting hodný maximálně pro reklamu na žvejkačky. Zkrátka... děkuji a nikdy více. ()

solver

Hercům role skvěle sedí. Dobře se poslouchal Bjelacův přízvuk - ten mi zní v uších ještě teď. "Káčko to měl ale posychrovaný..." :-) Fintu s celníkem jsem nepochopil doteď. Celník nakládající 3 mld. do dodávky to prostě zabil... ()

Naby

Zajimava kriminalka liznuta nekterym udalostem u nas. V ramci CR urcite nadprumer, ale mezi ostatnima filmama celosvetove zapada spis k prumeru. Celkem 3,3* ()

Sardinka5

Svižné, zábavné, skvěle vygradované napětí. Pachlovi se podařilo dobře uchopit žánr, který se v Česku moc netočí. Film zároveň ukazuje, jakým způsobem přemýšlí podnikatel jako je Kraviec, který je nadprůměrně inteligentní a umí hledat skulinky v zákonech nebo cestičky mimo zákon. Film je dobrá oddechovka, ale zároveň seznamuje diváka s životem Radovana Krejčíře, kterým je příběh inspirován. Když jsem si to potom dohledávala na internetu, překvapilo mě, kolik věcí je ve filmu napsaných skutečně podle Krejčíře, což mi dost rozšířilo obzory. ()

shinlove

Jestli 10% z každé legendy je pravda... :) No pan "Ká" byl a asi je slušný hovado! Něco člověk pochytil z médií, ale detaily, pokud nečetl knihu, nezná. A cesta k úspěchu je přitom tak snadná a krásná - berou přece všichni... Ani jsem nevěděl, že scénáře i režie se ujal stejný člověk, který vytvořil i seriály Cirkus Bukowsky a Rapl, o to víc jsem byl nadšený. Výborná práce, které po přidání nálepky "česká krimi" ještě musíme zlepšit hodnocení, protože jen tak se něco podobně dobrého v našich končinách neobjevuje! 4* ()

KraLuban

Maximálně slušný průměr - atmosféra zajímavá, herci výborní...ALE...co z toho všeho. Není to fakt žádný thriller, je to takový biografický film, pokud vás zajímá život Káčka. Pokud ne, nebo čekáte nějakou "extra přidanou hodnotu", není to o ničem. Možná to druhý díl srovná, ale nevím, je to o celkovém konceptu. Dvě velké výtky - postava/y vypravěče jsou úplně mimo, plus - proč do háje v našich seriálech/filmech ze stejného období hrají ti samí herci?? Ne někteří, ale všichni?? Člověk kouká na Káčko a vidí Rapla atdatd. ()

Spike86

Čekal jsem, co dostanu od tvůrců Cirkusu Bukowsky a Rapla, u kterých se mi líbila atmosféra a bavili mě. Klasické letecké záběry zde jsou, Hynek Čermák ve velmi podobné poloze a atmosféra podobného nádechu také. Krejčíř a Mrázek jsou poměrně rozpoznatelní, ostatní už jsem si musel dohledávat. Spousta informací se mi doplnila jako dílky do skládačky z toho, co už jsem znal. 70% ()

harmonikar

Tento film bol pre mňa sklamaním.Pred dvoma rokmi,keď sa film iba chystal do kín, som videl rozhovory s hercami a ukážky z filmu aj z natáčania,ktoré ma veľmi zaujali.Páčilo sa mi ako zanietene sa vyjadrovali herci o svojich postavách aj tvorcovia o filme.Hynek Čermák ma predtým veľmi zaujal svojimi hereckými výkonmi vo filme Jana Hřebejka Nevinnost aj vo filme Díra u Hanušovic.Obidve postavy stvárnil skvele.Tvorcom tohto filmu sa bohužiaľ nepodarilo naplno využiť potenciál skutočného príbehu,ktorý im slúžil ako predloha.Dal sa podľa neho natočiť omnoho lepší film.V budovaní atmosféry filmu dosť zlyhali a aj postavy vystupujúce vo filme sú stvárnené nevýrazne a plocho.Niektoré scény vyznievajú dosť trápne,až smiešne.Vznikol iba ďalší český film,ktorý sa neúspešne snaží napodobňovať tie skutočne vydarené zahraničné krimi drámy.Škoda ! ()

Sathine

Nebylo to špatné, ale bylo to takové nijaké... Spíš mi to přišlo jako takový hraný dokument, kde se nejde moc do hloubky. ()

ABC1

Knihu jsem nečetla, ale asi bude o dost lepší, než tento pokus o gangsterku. Nemělo to napětí, spád, chvílemi to bylo zoufale nudné, zabít vypravěče taky není nejlepší nápad; Čermák se sice snažil, ale občas vypadal jako karikatura od Ondřeje Sokola, hrůzu tedy rozhodně ve mně neprobudil, ostatní herci jako FIlip Čapka taky k lepšímu vyznění nepřispěli. ()

Signore

Po (audio)vizuální stránce téměř nerozeznatelné od "západní" produkce, dráždilo mě ale několik (právních) nonsensů, navíc tzv. přesah tohoto filmu je velmi malý. Je ale každopádně třeba ocenit, že se podařilo natočit český žánrový film, který opravdu není k smíchu. Vedle debutujícího režiséra je namístě pochválit i účinkující herce (měl-li bych vybrat jednoho, uvedu Jaromíra Hanzlíka, jež nevelký prostor dokázal maximálně využít). ()

kodwin

Na české poměry špičkový thriller, bohužel z reálného prostředí. Na druhé shlédnutí se už skoro přikláním k páté hvězdě, protože výkon Čermáka a hudba na plný počet jsou. Káčko Vás celý film drží v napětí, co že se mu to zase honí v palici. Pregdrag Bjelac je taktéž vynikající, tak snad jen trochu bezbarvý projev Filipa Čapky mi lehce vadil, protože i Sandra byla dobře obsazená. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku