Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

BloodMax

Jeden z nejlepších českých filmů o našem podsvětí. Krejčíř, Mrázek, Gross a další, kteří se ve filmu objevili, byli ve své době opravdu extratřídy "ve svém oboru". Mám moc rád filmy o gangsterech, obzvláště pokud jsou natočené podle skutečných událostí... Je sice špatné, co Káčko prováděl, ale zároveň je neskutečně úžasné, co vše dokázal a jak využil svůj potenciál...jak se dokázal dostat nejvýš :-))) kdo kdy nechtěl být mafiánem??? "Vydělávat" denně miliony a nebát se nikoho...??? Člověk se v tom celkem rychle zhlédne :-))) Jsem rád, že to vše bylo zfilmováno, moc se těším na "dvojku", určitě bude stát za to! ()

Alisa

Je mi líto, ale nemohu dát více. Akce a napětí opravdu nechybí, ale jakmile se ve filmu řešilo cokoliv týkající se práva, tak to bylo totální fiasko. Udělalo by tvůrcům hodně s někým alespoň tuto problematiku zkonzultovat? Jinak herci fajn, hudba skvělá. Škoda. ()

Hollohlaway

Na české poměry nebývale civilní a uvěřitelné. Herci dobře vybraní a řemeslně , ač to spíše připomíná televizní detektivku , to také není zlé. Inspirace reálnými kauzami mi paradoxně spíše překážela. ()

jefff

Slušně natočený thriller, který má spád i dobré herce. Není to kdovíjaký filmový zážitek, ale na jedno shlédnutí dobré. Škoda sterilního a zoufale necharismatického výkonu Filipa Čapky, který postavu detektiva degradoval na nevýrazného sledovatele dění kolem. Ve srovnání se zapáleným Vaculíkem v Příběhu kmotra je Čapka o třídu ne-li dvě níže. ()

venca163

Afričan nebo ne, je to jeden film, napíšu k tomu tedy jen 1 komentář. Nemá to buhvíjaký řemeslný zpracování, postavu vypravěče musíte spíš přetrpět a nijak zvlášť hezky "filmově" to nevypráví. To jsem ani nečekal. Co jsem čekal a trochu mě zamrzelo, že těm samotnejm "kšeftům" se autoři nevěnovali víc do hloubky. Jako takovej rychlej přehled jeho života to ale asi funguje. A teď už jen doufat, že ho JAR nikdy nevydá a o tam navždycky shnije. (65%) ()

LexBarker

Co k tomu rici?Je videt snaha tvurcu udelat z Radka primitiva,ktery nevaha a miri na manzelku kverem,chlapa,ktery se neustale vyjadruje jako pravidelny navstevnik ctvrtych cenovych skupin...Snad jen ten Mira Etzler,ten je alespon tomu Fandovi podobny a navic i vyjadrovani ma na slusne urovni...Celkem jsem na rozpacich...Je videt,ze Kmenta ma dost info od policie a celkem je umi pouzit,ale jakmile ma zurocit poznatky z tzv "polosveta",tak mu to kulha na obe nohy... ()

netahlo

Pachl je reziser podle myho gusta, stejne tak mam rad herecky tym, ktery si pribral s Cirkusu Bukowsky. Na ceske pomery rozhodne nadprumerna podivana a tesim se na Africana! Hynek Cermak byl vynikajici a Predrag Bjelac je mi cimdal sympatictejsi. ()

Maynard.

V postatě bych mohl jen skopírovat koment od Příběh kmotra a nic by se nestalo. Taky už zítra nebudu tak nějak vědět o co v tomhle filmu vlastně šlo. Ne, že by mě to nezajímalo, to nee, ale tenhle způsob natočení příběhu mi prostě nesedí a přijde mi nezajímavý. Jen se bohužel potvrdilo to, že český tvůrci prostě neumí natáčet zajímavý filmy. Sem tam se najde film, kterej je bomba (Ve Stínu, Kobry a užovky, Občanský průkaz), ale to jsou bohužel jen vyjímky jinak průměrnýho čekýho filmu. Na to, jak je film nadupanej herci, tak bohužel. Hlavní hrdina Ká, tak bohužel jeho herecký výkon mi prakticky vůbec nesedl, nějak mě nepřesvědčil, že právě on byl jeden z top českých gangsterů... Pokračování si pravděpodobně nechám ujít, páč mi to nic nepřinese. ()

kenkaku

Český film má u mě smůlu. Prostě cokoliv vyrobené v čekolandu mě nebere. Buď si film hraje na holywood nebo na tupou vidláckou zábavu (a zbytek je pro intouše). Ka jako gangster u mě ale zabodoval. Nejenže si film pamatuju po měsící (a to je co říct) ale dokonce se i těším na pokračování. A to je neslýchané. Film vůbec nepůsobí trapně a už vůbec ne nudně (u toho filmu s Vetchým - co jsem zapomněl jak se jmenuje - jsem se strašně nudil). Jeden až zírá co všechno je možné (a já věřím, že to možné je...) ()

Sdoom

V rámci české filmové tvorby posledních let je Gangster Ka určitě nadstandardně kvalitní film. Má to drive, jako vždy skvělého Hynka Čermáka v titulní roli a pár docela cool scén. Výtka směřuje hlavně k častému příliš rychlému skákání v ději a poměrně obtížné orientaci ve vedlejších postávách i pro nadprůměrného znalce českých reálií ze zobrazované doby. Každopádně celkově u mě převládá spokojenost a pěkné 3 hvězdy. (Netflix) ()

herr_carter

Solidní filmařina o Krejčířovi - nemá to sice takovou hloubku a autentičnost jako Příběh Kmotra, i tak se ale jedná na české poměry o nadprůměrné zfilmování příběhu jednoho z nejslavnějších tuzemských zlodějů.................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Kanibal

Prakticky celý film jsem sledoval děj a nezabýval se tím, jak je to natočené. To je velice dobré znamení. Pár kravin nijak zvlášť nenarušilo moje hodnocení. Vedle "Ve stínu" jde o nejlepší žánrovku za poslední roky. Hynek Čermák skvěle, Predrag Bjelac asi bude mít potíže, jestli bude chtít zbroják... toho zmetka už mu nikdo neodpáře. ()

Lisabellla

Musím uznat, že jako celek to docela funguje. Má to začátek, prostředek i konec (i když o tom konci by se dalo ještě dlouze debatovat..). Ale když to naporcujem na části, tak to za moc nestálo. Mýho to bavilo. Sledoval celý ten proces, Čermák je tak nesympatickej, až je krásnej a ten srb (nebo co je to) má takový gangsterský ksichtík, že se vyloženě hodil. (jsem si říkala, odkud ten nos znam a on hrál v Potterovi) Po kouskách mi to přišlo moc přehraný, po kouskách moc takový děravý, nedotažený. Ale na to, že nejsem moc fanda českých filmů, ocenila jsem profesionalitu, se kterou bylo tohle dílo natočeno. PLUS - musela jsem přidat hvězdu za filmového spoludiváka - on byl nadšený tak, že pět hvězdiček by mu bylo málo. ()

klukluka

Začínám být sám sobě protivnej a podezřelej, ale skoro u mě platí přímá úměra- celkově špatně hodnocenej českej film, klukluka mu nasype, zatímco těm údajným peckám svým hodnocením poměrně často naopak škodím. A teď je to tu zase. Kdyby mě nějakej pořádnej pašík (a to nemyslím toho přerostlýho trpajzlíka Hynka Čermáka) držel kudlu pod krkem, tak tomu ještě jednu pecku přihodím, ale že tu nikdo takovej není a nebude, mám to za 60 procent max. Max! Jednu výhradu už jsem zmínil- z tohohle arciďábla bych se fakt neposral. A hlava mi nebrala, že by se z něj měl posrat například "budoucí premiér". A nejde jen o proporce. V situaci, kterou tady navodili, by si podle mě zavolal ochranku, a ti už by frajerovi vysvětlili, kdo momentálně tahá za delší konec provazu. Podobně nereálně toho tady na mě působilo mnohem víc. A tu nedůvěru, kterou jsem k tomu pojal, posilovaly odchylky od útržků reality, který jsem si schopen s Krejčířem spojit- například prostý fakt, že má se ženou syna (proč tedy ten potrat, bylo to vážně nutný?). Pak je tu ta věc s tiskárnou na prachy. Kdo umí něco takovýho, ten už se přece nemusí o nic dalšího pokoušet..? Míra fikce překračuje z mého pohledu akceptovatelnou hranici. To je "skutečnej" příběh tohohle gaunera vážně taková nuda, že ho museli takhle poupravovat? A jestli jim připadal nudnej, tak jsem ho chtěl vidět nudnej. ()

Lukoboss

Říká se, že ty nejlepší příběhy píše život sám, a pro naše scénáristy v rámci žánru krimi thriller to platí dvojnásob. Nebýt těchto kauz, tak dobrý filmy bysme asi nikdy neměli. Při sledování tohoto počinu diváka chvílema až mrazí v zádech, když si uvědomí, že takhle nějak to vlastně bylo, resp. je. Není to fikce, jsou to prasárny, který se dějou v našem okolí - o to větší sílu to má. Jinak musím říct, že herecky je to zvládnutý hodně dobře (casting se opravdu povedl), kamera je taky nadstandardní, jenom to vyprávění není úplně dokonalý. Když si uvědomím, že má film cca hodinu a půl, tak mně přišlo, že se to hrozně vleklo. Ani bych tam nepotřeboval nějakou zběsilou akci, to ne, ale toto už je na scénáristovi s režisérem, jak si s tím poradí. Samozřejmě taky není špatný o tom trochu něco vědět, aby člověk vlastně tušil, co, proč a jak. Ale ona je to záležitost natolik profláklá, že s tím asi úplně problém nebude. ()

Wally

Za mne průšvih.....možná velký očekáváním a tím, že jsem před shlédnutím filmu přečetl obě knížky...v nich R. Krejčíř budí strach a knížka má tempo a napětí...zatímco ve filmu působí H Čermák neskutečně směšně až komicky, spíše jako Švejk než jeden z nejobávanějších gangsterů současnosti / minulosti a napětí...no to v filmu chybí úplně....chápu, že nelze do filmu převést celou knížku, ale než takto ´instantně´, tak raději vůbec... ()

Loki_Six

"Představte si nejdrsnější černý vtip. Na začátku netušíte která bije. Uprostřed se začnete smát. A když přijde pointa, zamrazí vás v zádech. Tak přesně to je Káčko." ()

Hanys_

V globálu průměrná žánrovka, na české poměry ale rozhodně patří k tomu nejlepšímu, které tady vznikly. Btw. inspirováno Krejčířem, ale hlavní postava se jmenuje Kraviec? ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku