Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

Olaf7

Chytit se toho Renč, tak se člověk kouká na pořad Na vlastní oči, akorát bez Johna a se stominutovou stopáží. Jsem rád, že tomu tak nebylo, a že se toho ujal Jan Pachl, který bude doufám pokračovat v tomto duchu a točit obdobně kvalitní snímky. ()

JM87

Tak po dlouhé době jsem viděl kvalitní českej film, kterej mě fakt bavil. Což už se kolikrát nedá ani říct u těch zahraničních. Jasně, bylo tam pár slabších herců a občas v tom byl trochu chaos, ale jinak fajn :) ()

bidja

To mě ranilo (nesedlo). Zbytečný politický přesah, karikatury reálných postav a co nejhůře herec Čermák zatlačen ( po několikáté v poslední době) do polohy, která tedy moc nevyšla. ()

Hepy13

Určitě budu sledovat Pachlovi fily dál. Už Bukowsky mi hodně sednul, a Gankster Ka na české poměry má také svou nepopíratelnou kvalitu. Hynek Čermák ten se hodí uplně stejně jak pro roli policajta, tak i pro roli mafiána. Pedrag Bjelac - neznám moc herců u nás, kterým bych ve filmu věřil každé písmeno které vysloví, on mezi ně rozhodně patří. Za komančů se našim režisérum dařilo točit výborné komedie, jak crazy, tak normální. Teď vedou kriminálky a gansterky. Nevim jestli ty peníze stojí za ten strach, já bych takhle teda žít nechtěl. P.S - Příběh kmotra se mi líbil přeci jen více, jako film je určitě zajímavější a koukatelnější pro běžného diváka. ()

Heero

Hynka Čermáka mám za výborného herce, ale na roli mafiána se mi moc nehodí. Přesto tento snímek hodnotím na české poměry velice nadprůměrně a lze ho určitě srovnávat s "Příběh Kmotra". Ten má 74%, tohle má 72%. Problém je, že jsem tady tomu mafiánskému prostředí, na rozdíl od "Příběh Kmotra", věřil o něco méně a nebyly v tom takové emoce. Ale dost jsem se o Radovanu Krejčířovi dozvěděl, předpokládám, že se tvůrci nechali inspirovat skutečnými fakty, jinak by ten film neměl ani smysl. Doporučuji. ()

Pawlisman

Sice vizuálně trošku navazuje na socialistické snímky o podvodních (Vekslák apod.), ale svým spádem a autentičností to na mě zapůsobilo a s kusem nadhledu se na to dá dívat. ()

Janko_Vlyrd

Tak, ako Španieli majú svoje Divoké Historky, či Taliani svoju Suburra alebo Dáni svojich Zabijákov, aj Česi majú svoju Gangster-ku. Ambiciózny projekt, za posledné roky rozhodne najlepší český film, ktorý má otvorené dvere všade do okolitého sveta v predajniach na pultoch obchodov s filmami, a je hodný porovnávania s tými najlepšími mafiánskymi počinmi súčasnosti. Európska kinematografia rastie prudkým tempom smerom nahor. Druhý diel zatiaľ nemám zhliadnutý, preto hodnotenie predbežné. ()

waits

Postava Káčka Hynka Čermáka nepůsobí tak hrozivě jako Vetchého Kmotr Mrázek (to je dáno i fyziognomií a vývojem ztvárńovaných reálných postav) , nicméně ani jednoho z pánů by si člověk nevybral za partnera, natožpak pak za nepřítele. Pachl se servíruje události v rychlém sledu,což má bohužel za následek jistý chaos v orientaci, kdo je vlastně kdo, rušivě na mě působilo neustálý doprovodný komentář Dardana Cirkela (závěr druhého dílu nakonec tohle komentování ospravedlnuje) a vyprávění skutečného příběhu s inovativními prvky má svoje rizika (který divák bude mít za prokázaný fakt, že dávný premiér Gross podepsal jistou směnku nebo že došlo k vraždě mezi vyšetřovateli?) Přes uváděné výtky (jo, ještě ta anotace na konci prvního dílu..to bylo navíc) ale nejde vůbec o trapnou podívanou a pamětník chtějící si osvěžit ty horší aspekty devadesátých let se nudit rozhodně nebude. ()

K98

Na českou produkci je to vynikajici film. Skvěle natočené drama se skvělym obasázenim a hereckými výkony. Je to zatim nejlepši film z česke produkce jaky jsem viděl 85%. ()

Everyone

Nejpovedenější na tomto filmu je ten název. ___ Jsem rád, že mi film připomněl, jak prohnilé je propojení světa businessu a politiky. ___ Krejčířův model bude fungovat vždy, protože většina lidi je jednoduše úplatná a kdo není, tak se prostě obejde a uplatí se někdo jiný nebo skončí v kyselině či s kulkou mezi očima. ___ Kdyby to nebyla pravda, tak takovýto útěk by nikdo scénáristovi nevěřil. A já jsem se smál CIA, když (ve filmu Most špiónů) při prohledávání bytu sovětského špióna ho nechala volně zničit důkazy. ___ Je jedno, zda se jedná o Al Caponeho nebo Radovana Krejčíře, pozor na daně! ()

Matli

Když jsem evidentně viděl, jak se mrtvole hýbe břicho během dýchání, tak jsem automaticky ubral hvězdičku a herecké výkony vedlejších rolí (krom Bjelaca) jsou na velmi špatné úrovni. Čermák je samozřejmě výbornej. Dějově dobré, ale ze začátku jsem se vůbec nechytal, přehnanej střih a úvod do děje, jako kdyby furt všichni někam strašně moc spěchali. 61% ()

Mlle

V první části filmu jsem měla pocit, že jediné, co chybí, je paní s velikejma vočima, zubama a ušima a holčička s červeným čepečkem. Příběh se zpočátku odvíjí hluboko ve zmatené režijní představivosti spíše jako karikatura života jakéhosi fiktivního pražského podsvětí. Postupně se děj racionalizuje, získává realističtější a také náležitě pochmurnější obrysy. Herecky i režijně jde jistě o nadprůměrný počin, narativní, reportážní styl mě oslovil, ale detaily i texty se i v druhé půli stále často vydávají na procházku do pohádkového lesa plného přemrštěné fantazie. Film je však enormně živý žánrově neobvyklou mírou přesvědčivého napětí i hrůzy. ()

Bozvav

Mrazivé až k pláči. Docela by mne zajímalo, co vlastně je pro tyhle lidi hnacím motorem? Vždyť peněz mají tolik, že je za svůj život nejsou sto to utratit. Že by jim šlo o moc, asi také trochu, ale s tolika mrtvolama za zadkem, stejně nemohou vystoupit ze svého stínu. Skvěle natočené, výborně zahrané. Jediné co bych vytkla, je jistá chaotičnost, jednal ve vypravěčích a také v příběhu. Za mne 85%. ()

petokucho

Ceska "gangsterka" vychadzajuca zo skutocnych udalosti. Dobra atmosfera, zaujimavo vykreslene postavy a pribeh pri ktorom sa clovek zamysli co je nadnesena absurdnost a co sa az tak nemusi vzdialovat od reality... To vsetko vytvara film, ktory sa urcite oplati pozriet. ()

Majkak

Jasným pozitivem je skutečně působivá atmosféra českého podsvětí. Žádné romantické parádičky, ale prvotřídní sociopat. Hlavní slabinou je neschopnost zbavit se pokušení být skrytým dokumentem Krejčířova života. Filmem nás provází mluvené slovo zahrnující diváka spoustou dodatečných informací. Škoda, tyto informace si zájemci mohou dohledat jinak a ve filmu ruší. Atmosféra a dobře vybrané typy působí lépe než tato berlička. Hynek Čermák je famózní, toho Krejčíře tam vidíte v každé minutě. Postavy policistů bohužel patří k nejméně charismatickým a nejsou rovnocennými protihráči. ()

Zaitsev

My tyhle filmy fakt neumíme. Já se bavil, jak byl někdy Hynek Čermák docela vtipnej, ale obávám se, že to nebylo vždycky naschvál. Dobrá kamera, ale ten děj je slaboučkej, postavy takový prostě divný...ale snahu oceňuju, to jo!¨Trochu se bojím, jestli ten Afričan už nebude totální sračka... ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku